Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U samo petnaest godina Osijek izgubio čak 17.000 stanovnika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2008. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
hihmih je napisao/la (Pogledaj post): › velika večina s ovog foruma neželi sebi priznati da je izravni krivac za sve loše u ovome gradu prvenstveno Glavaš i njegov kompanjon kramarić. između redaka čitajuči zaključujem da su iz nekog razloga mnogi na ovome forumu pristalice politike glavaša.jer da je drukčije nbi on bio bog i batina u ovome gradu več 18 god.


ja nisam njegov pristaša i da se mene pita odavno bi on bio u bajbokani, ali ne zbog selotejpa, već zbog gospodarskog kriminala i ratnoptofiterskih radnji.

Ajme ovo potpisujem!!!!!

Vec su neki rekli al cu samo potvrditi: i ja naravno poznajem ljude koji su otisli u zg, zd i istru...radi studiranja, posla, vjencali se itd.....Oni koju su otisli studirati u zg mnogima se ako ne i 80 % ljudi koje ja poznajem zgadio zg, ne odgovara im mentalitet, preveliki grad,guzva.....pa su se vratili. Ja osobno volim otici tamo al duze od tjedan dana ne mogu biti, jednostavno pozivcanim.Nije tako bajno u nasoj metropoli kao sto se misli.Naravno ima ljudi kojima to pase,al je to druga prica.
Od mojih prijatelja iz srednje skole nitko nije otisao studirati u zg ili negdje drugdje svi su tu ostali i zaposlili se ili su otvorili neku svoju firmu, trgovinu ili zanat(kao i ja).
Jasno mi je da Osijek broji manje stanovnistva, zbog vec navedenih razloga, al smatram da to uopce nije alarmantno. Stil zivota se mijenja, ljudi se kasnije vjencaju, zene radjaju poslije 30-te, zbog skupog zivota imaju samo 1 eventualno 2 djece....mislim da se i to treba uzeti u obzir.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2008. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne treba ni pretjerivati sa Glavašem, Kramarićem, Đapićem i sličnima. To su kreteni bez značajnijeg političkog utjecaja, te je njihov najveći krimen, osim što su i pljačkaši, činjenica da su potpuno nemoćni usmjeriti značajnija sredstva u ovu regiju. Kad je Glavaš i pokušao glumiti lokal-patriota, otpilili su ga istog trenutka. Kramarić i Đapić čak ni ne glume, a niti ne žive u Osijeku. Pritom ne treba zaboraviti da je Glavaš u sve to još i okrivljen za najmonstruoznije zločine, pa je neukusno o tom čovjeku uopće raspravljati, a kamoli za njega glasati.

Osijek je stoga osuđen na privatnu inicijativu. I uvijek je bio, i uvijek mu je dobro išlo. 15 godina crnila ne može nestati, ne može se izbrisati, valja krenuti iznova. Međutim, sve je bolje. Objektivne prednosti Osijeka i regije ne mogu se zaboraviti - Hrvatska će, kad prođe vrijeme iluzija, imati samo turizam i poljoprivredu, a osviještenima je to već dugo jasno - dovoljno je pogledati jagmu za poljoprivrednim zemljištem. Osijek će uvijek biti na raskšću 4 pravca, između četiri metropole. Imat će obrazovani kadar, dugu tradiciju, te nadajmo se kozmopolitsko stanovništvo (barem mentalno, ako već ne etnički).

Što nam trenutačno nedostaje? Ponešto inicijative, ponešto hrabrosti i civilizirana gradska vlast - oslobođena marginalaca, prolaznika, sitnih lopovčića, nakaznih ultra-desničara, aveti prošlosti. Da se odredim potpuno jasno - vlast oslobođena Hdssb-a i Hsp-a - sve ostalo možemo podnijeti.

Decentralizacija će se dogoditi sama od sebe, to je jasno svakom tko se za radnog dana "provoza" Zagrebom, ili kojim slučajem tamo namjeri kupiti nekretninu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2008. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citam temu na ovaj forum i mozda bi nest napisao da to netko prije mene nije napisao.
Prva stav koja se mora napraviti jest to da se rjesimo krebila na vlasti, koji se nazivaju krojacima nasih sudbina. To vam je jedan od razloga ove posasti i gubitka mladih ljudi. U zivotu covjek uvijek ide manjim otporom....pa zast bi ja onda, kao mlad covjek, vrtio se pred biroima, visio po kavama i trovo svoj mozak i mentalitet osjeckom kugom i zasto bi netkom davao pare da me zaposli kad, ponavljam ponovno, kao mladom covjeku mi to nije bitno, gdje cu zivjeti i kolko cu raditi.....to dolazi nakon vjencanja.....trenutno mi treba para i mjesto za stanovanje.
Vrlo kratko i jasno. Znaci....prosjecni inzenjer u OS ima kolku placu.....max 5000 kn netto. Pa ajd sad ti kupi stan na 30 hiljada godina....i zivi s tom placom, pretpostavljakuci da si digo kredit da platis direktoru + stan koji si kupio....od cega da zivim.....na kartice....hmmm....nekako mi nije privlacno....
Drugi nacin jest taj da imas neku hebacku shemu, nesta sasvim novo i sto ce se isplatiti za godinu dana....inace te nitko od vlasti nece poduprijeti....
A treca stvar jest da zalozis svu djedovinu, ocevinu, majcetinu, svojih par poderanih gaca i carapa pa puknes u svoj neki biznis i nadas se da ce sve bit ok....zajedno sa svim svojima koje poznas...

Onda pokrenes nesto privatno i obavljas poslove za poduzetnike....i kad dodje vrijeme isplate a tebi bajice fino kazu....ej brale....nemam para ali ima 2 slepera uljane repice.....a ti ocelavis u sekundi....a znas da direktor vozi novi BMW X6...
Pa ajd ti onda radi i pitaj se kak su ljudi zivcani....

Osobno bi se vratio u OS cim prije, al JBG....guica mi se navikla na vecu paru, bolji zivot i ostale kerefeke..... Kad bude zakon profunkcionirao i kad se ljiga od politicara spere, te kad privatni poduzetnik bude mogao poslovati normalno, onda ja dolazim. To skoro znaci nikad.

Al nema veze....nada umire zadnja.

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.10.2008. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko se meni čini Osijek će izgubiti još više stanovnika,kakvo je stanje u gradu po pitanju zapošljavanja nebi se čudio da počne nova velika migracija ljudi prema ZG il negdje vanka...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2008. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sjetite se samo Spin-a od prije 10-15 godina!


sada ih (nakon 10-15 godina) ima preko 30 i ne zive od Slavonije. Na srecu, uspjeli su kao HR firma i vise rade izvan Slavonije - u Zg i Istri ima vise novaca, naravno!

Dakle, manje vise sve je ovo vec spominjano u ranijim temama (kako zadrzati osjecane...) i cini mi se da se sve svodi na glupavu raju koja bira takve politicare, koji nam onda kroje zivotne i radne prilike! Dakle, nisu politicari krivi Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2008. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la: ›
Dakle, nisu politicari krivi Smile

naravno da nisu. krivi su oni koji su dopustili da baš ti političari budu postavljeni tamo. da ironija bude veća, to nisu oni koji su izašli glasati i zaokružili ove koji nas sad unazađuju, nego samo i isključivo oni koji uopće nisu glasali ili su bili "pametni" pa namjerno učinili svoj glas nevažećim. e, ti su krivi za sve!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2008. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Callistemon je napisao/la: ›
Dakle, nisu politicari krivi Smile

naravno da nisu. krivi su oni koji su dopustili da baš ti političari budu postavljeni tamo. da ironija bude veća, to nisu oni koji su izašli glasati i zaokružili ove koji nas sad unazađuju, nego samo i isključivo oni koji uopće nisu glasali ili su bili "pametni" pa namjerno učinili svoj glas nevažećim. e, ti su krivi za sve!


Ljudi su unatoč svemu tome skolni pretjerivati sa važnošću obnašatelja vlasti - utjecaj lokalnog političara na život prosječnog čovjeka znatno je manji od utjecaja, recimo, premijera. No i utjecaj premijera nije toliko značajan, ukoliko samima sebi ne tražimo izgovore. Uspjesi drugih u istim uvjetima takve priče demantiraju.

Callistemon je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sjetite se samo Spin-a od prije 10-15 godina!


sada ih (nakon 10-15 godina) ima preko 30 i ne zive od Slavonije. Na srecu, uspjeli su kao HR firma i vise rade izvan Slavonije - u Zg i Istri ima vise novaca, naravno!

Dakle, manje vise sve je ovo vec spominjano u ranijim temama (kako zadrzati osjecane...) i cini mi se da se sve svodi na glupavu raju koja bira takve politicare, koji nam onda kroje zivotne i radne prilike! Dakle, nisu politicari krivi Smile


I evo nas tamo gdje smo (neki od nas) htjeli doći.

Može se. Nema opravdanja u svemiru, parlamentu ili gradskoj vlasti. Samo budaletina misli da se od tržišta Osijeka, Slavonije ili Hrvatske živi (a budaletina je puno - izvoza nemamo). Treba imati ideju, i jaja. Osijek nije, i nikad nije ni bio, ograničavajući faktor. Dapače, polako ali sigurno postaje prednost.

I Spin će propasti ako se zadrži na Istri i Zagrebu. Ima nas svega 4,2 milijuna u Hrvatskoj, dakle jedna malo veća zgrada u Kini. A Spin uspijeva, i to u sektoru u kojemu je konkurencija strašna. U visokim tehnologijama.

Treba samo prestati tražiti alibije, i očekivati od nekog drugog, države, grada, da osigura posao i budućnost - to smo ostavili u osamdesetima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marlboro man
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.10.2008. 16:58 
Naslov:  Re: U samo petnaest godina Osijek izgubio čak 17.000 stanovnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kaj?kaj je tak puno srbeka bilo u osjeku?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.10.2008. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marlboro man je napisao/la: ›
kaj?kaj je tak puno srbeka bilo u osjeku?


Smile))))))
de ajd idi glasaj za crnca Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hagzi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 29
Lokacija: Džungla
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2008. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... to su sve krivi srbi i glavaš ...

_________________
...ako nemaš ništa pametno za reći onda ne seri...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 15.10.2008. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hagzi je napisao/la (Pogledaj post): › ... to su sve krivi srbi i glavaš ...


samo mali ispravak; srbi pa Glavaš + Kramarić.

Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.07.2009. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

izgubit će još toliko...kak da rađam djecu nemam sebi za osnovni život i potrebe?

_________________
nije bogat čovjek koji puno ima, nego onaj koji malo treba Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: