Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kažnjena 222 pijana biciklista, neki imali više od tri promila!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
unLog!c
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.09.2008. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
unLog!c je napisao/la: ›
Ma daj koje sranje...
obadvije kočnice, svjetla, ovo ono...
moj bicikl ima samo zadnju kočnicu, nemam niti jedno svjetlo, niti jedno mačje oko i redovito vozim pijan, a opet sam puno manja prijetnja u prometu od dedeka i baba koji voze sporije neg što ja hodam i krivudaju!
i ne planiram staviti ništa više na bicikl i nije tehnički ne ispravan, ne treba mi ništa od navedenoga, iovako ga moram još za koju kilu olakšati...
a ako vidim pandure, pa neka me pokušaju uhvatiti ako mogu, možda nisam brži od njih, ali ja mogu tamo gdje oni nemogu, ni autom ni motorom..

jako si pametan, nema šta! a da znaš, kad voziš auto, koliko je teško u sumrak ili noću uočiti neosvjetljenog biciklista, dok ne dođeš (pre)blizu... koliko mi se puta dogodilo da sam umalo pokupio neku neosvjetljenu budalu, i onda bih nosio kretena na savjesti do kraja života.


vozim i auto i znam kako je to kada netko ne osvjetljen ti se vozi po cesti, zato se uvijek ponašam kao da sam potpuno ne vidljiv i ja se brinem oko svih sranja te se mičem od auta...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.09.2008. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zuljko je napisao/la (Pogledaj post): ›
spin je napisao/la: ›
Zuljko je napisao/la: ›
ista situacija...ako se ovako nastavi još će se zabranit pijano šetanje po pješačkoj gdje će biciklist biti kriv


biciklist bi bio kriv zato što se vozi tamo gdje ne smije, a pijani pješak bi bio kažnjen jer učestvuje u prometu pod utjecajem alkohola. tako je inače u uređenim pravnim državam u kojima građani poštuju prometna pravila i s njima su upoznati. Sramotno je i poražavajuće da ti i tebi slični uopće niste svjesni da činite prekršaj koji je čak i u našim zakonima prekršaj.


po svemu sudeći o znaći da bicikl mogu voziti samo po biciklističkoj stazi, ako ne želim da me pokupi auto ili da ne pokupim ja pješaka. znači svi lege i legice mogu provozat svoje bajsove osijekom dobra 3-4 km kolko ima biciklističke staze do koje vjerojatno trebaju onda gurat bicikl par kilometara da bi došli do staze,njome se voziti i doći do nigdje


Tako nekako. ako ćemo se držati slova zakona. Prema tom novom Zakonu bi drug organ zadužen za njegovo provođenje, svakog biciklistu koji se ne vozi biciklističkom stazom ili se ne vozi desnim rubom kolinka, trebao kazniti kaznom od 300 kuna. No potpuno je jasno da se toga zakona neće nitko slijepo pridržavati i zato oni koji će se ipak voziti nogostupom, moraju biti svjesni da čine prekršaj i ukoliko nalete na pješaka vozeći se nogosstupom i nanesu mu ozljede, pred sudom će bez sumnje biti proglašeni krivim. Pa tko voli nek izvoli. zato sam i naveo onu smicalicu koja bi se lako mogla iskoristiti za pecanje i "deranje" naivnih biciklista.
Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.09.2008. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo jedan poučan članak (kao naručen) kojega preporučam drugovima koji ne vide ništa strašno u tome da se pijani ili trijetni voze biciklima po nogostupu ( objavljen na dnevniku.hr). dakle uverite se što je pravna država i što znači pridržavati se slova zakona. naravno da se ovako nešto ne može očekivati od naših organa reda, ali ni od pravosudnih organa, ali se zato može desiti da npr. Miroslav Kutle bude oslobođen svih optužbi ili da se guranje prsta u anus proglasi rukovanjem ili da se za cinkanje kriminala (slučaj Radjenović) stvar od strane gradonačelnika našeg glavnog grada i njegovog partijskog šefa, pokušava gurnuti pod tepih.
Zato djeco učite na ovakvim primjerima iz njemačkog pravosudja, a nipošto iz našega.

"Vrli njemački birokrati zabranili su invalidu da vozi svoja kolica jer je u njima zatečen u pijanom stanju.


Michael S. na putu prema sudu 20-ogodišnjeg Michaela S. zaustavila je policija oko 1 ujutro, kada su uočili kako krivuda naokolo u svojim invalidskim kolicima.

Student se vraćao kući s rođendanske zabave, a nakon ispijenih litara piva i 'žestice' jedva da je mogao upravljati kolicima. U jednom momentu iz istih je čak i ispao.

Zbog toga što mu je to prvi prijestup, sudac ga je kaznio globom od 100 eura. No vlasti tu nisu stale te su invalidu zabranile da koristi kolica na mjesec dana!

'Nisam uopće znao da se ne smijem pijan služiti kolicima. Priznajem pogrešku ali moram naglasiti da sam o njima i ovisan', rekao je Michael koji je tražio da se odluka prenese na viši sud no žalba mu je odbijena.

'Invalide se ne smije diskriminirati ali ne treba im se ni popuštati. Dobili ste ozbiljnu kaznu no isto bi dobio i vozač kamiona. U tom pogledu, zabrana vožnje je ispravna odluka', obratio se sudac

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2008. 7:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spin, jesi li se kad vozio Vukovarskom biciklom? Vidiš, ja jesam (jer se držim zakona pa ne vozim pločnikom) i jako me bilo strah da me netko ne udari. Vjeruj, ima vozača koji te ne vide ili koji jednostavno misle da drže dovoljan razmak vozilom.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2008. 7:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, da, onaj je Ćaleta, ne znam tko je, neki u policiji, rekao da biciklisti smiju preko Trga Ante Starčevića biciklom (voziti ga, a ne gurati), ali naravno, uz oprez. Pisalo to jednom i u Glasu, a i na Slavnoskom čula kad je čovjek to rekao.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: