Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[Izbori 2013.] Bubalo i Vrkić izjednačeni - borba za svaki glas!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.05.2013. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadajmo se da Vrkić neće javno istupati do izbora, niti da će njegov "tim" imati nove predizborne ispade. Na taj način će imati velike šanse. Pobijedi li opet Bubalo, to će zaista biti tragično, jer bi ga u ovom vremenu pobijedio i sam Ivo Sanader, da izađe i zatvora i kandidira se. No, Osijek ima tu tradiciju pogrešnog političkog izbora, pa nas ništa ne treba čuditi.

mvarga je napisao/la: ›
Pad GDP-a u Državi je od IV/2008 do danas preko 11%. Dakle ako i zanemarimo svjetsku krizu i uzroke, HDZ i SDP su imali udio u tom padu.
Stoga nije samo SDP-a odgovoran za propadanje Države. Uzme li se u obzir što se radilo prije, još uvijek vjerujem da je SDP u fazi čišćenja bilance, jer imaju tek godinu i pol iz sebe.


Problem je nastao 2008. godine, kada se na krizu reagiralo većom državnom potrošnjom (Sanader je napucao proračun 15-20 milijardi, i utabao stazu katastrofi koja je uslijedila).

No to je i dobar test za laburiste, koji pričaju o neoliberalizmu i o tome da treba prestati štedjeti - što je apsurdno. Te parole mogu izvikivati u državama koje štede, a Hrvatska ne štedi, nego svake godine sprži 10 milinardi kuna više nego što ima. Samo opsjenari mogu za to reći da su mjere štednje i neoliberalna politika. Mi smo malo žešća komunistička država. I sve to Hrvatska radi sa bnajvećim poreznim opterećenjem u Europi, dakle i uz to fali 10 milijardi. No, uskoro će doći maca na vratanca.

mvarga je napisao/la: ›
HDSSB je ovdje na vlasti 8 godina, a uzme li se u obzir da su u pitanju isti ljudi u drugim kaputima, to je 10 godina.
Za to vrijeme naša je Županija po GDP-u pala s 14.tog na 17. mjesto u RH, otišlo je oko 25000 osoba iz Županije i imamo nezaposlenost koja nikada nije bila veća od kada je Hrvatske.
Kako imamo istu Državnu vlast, kako to da smo relativno zaostala županija?


Kada bi naši birači razmišljali i glasali racionalno, ovo bi im trebalo biti dovoljno da smjene Glavašiju. No tu se ne glasa racionalno, nego interesno. Glasuju ljudi koji su direktno ili indirektno zainteresirani za određenu opciju, a ostali niti ne izađu na izbore.

Nema sumnje da cijela država stagnira. Ali naša županija i grad nazaduju. Možemo to nazvati neznanjem, ili politikom izolacije i nesuradnje s državnom vlasti, ali činjenice su nepobitne - Hdssb šteti. Opet, kako vidimo, i pobijeđuje na izborima. Malo je mozga ostalo u Osijeku, otišlo je valjda s tih 25000 ljudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.05.2013. 21:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Deder svi na glasovanje, ovi pijuni se promoviraju još od 90-tih nebili što zaradili u ovim teškim vremenima im je politika postala jedini izvor zarade. Dakle oni su za sve ove godine pokazali koliko vrijede vidi se gospodarstvo grada pa i Slavonije . Deder svi na izbore da ne bi bilo kakav narod takva vlast..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.05.2013. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Lehi

"Deder" ti meni reci, zanima me već dugo, jel se ti zezaš kad pišeš komentare ili ti to ozbiljno?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2013. 8:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.....ybte, kako je odjednom riječ "deder" postala popularna.. vidim, @Lehi, da ipak pratiš moje postove, čak si me počela i kopirati...bravo za tebe....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RUCO1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2013. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
HDSSB je ovdje na vlasti 8 godina, a uzme li se u obzir da su u pitanju isti ljudi u drugim kaputima, to je 10 godina.
Za to vrijeme naša je Županija po GDP-u pala s 14.tog na 17. mjesto u RH, otišlo je oko 25000 osoba iz Županije i imamo nezaposlenost koja nikada nije bila veća od kada je Hrvatske.
Kako imamo istu Državnu vlast, kako to da smo relativno zaostala županija?

Nema sumnje da cijela država stagnira. Ali naša županija i grad nazaduju. Možemo to nazvati neznanjem, ili politikom izolacije i nesuradnje s državnom vlasti, ali činjenice su nepobitne - Hdssb šteti. Opet, kako vidimo, i pobijeđuje na izborima. Malo je mozga ostalo u Osijeku, otišlo je valjda s tih 25000 ljudi.

Čitam hrpu gluposti i ne mogu vjerovati....zaboravljate da su Đapić i Matković bili gradonačelnici prije Bubala i koju su provaliju ostavili u proračunu grada i svih gradskih poduzeća. Isto tako zaboravljate da je Bubalo pokrpao taj isti proračun i Osijek izvukao iz dubioze sa znatno manje sredstava od predhodnika, a sve zahvaljujući sposobnim ljudima koji su kvalitetnim programima izvukli najviše sredstava iz fondova EU i omogućili realizaciju gotovo svih obećanja datih na prošlim izborima. Zato prestanite pričati gluposti i blatiti HDSSB jer nema alternative. To su činjenice, a sve ostalo Vrkićeve kukuriku puste želje.....a što se mozga tiče iskreno se nadam da ga je ostalo dovoljno da shvate tko ovu državu, a tako i naš grad vodi u propast....jedino pametno od tebe je preporuka Vrkiću da mu je bolje da šuti jer od njega nisam čuo ništa pametnoga....


Zadnja promjena: RUCO1; 28.05.2013. 13:54; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 4  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2013. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RUCO1 je napisao/la (Pogledaj post): › .......a sve zahvaljujući sposobnim ljudima koji su kvalitetnim programima izvukli najviše sredstava iz fondova EU i omogućili realizaciju gotovo svih obećanja datih na prošlim izborima.........


...ovakve rečenice može izjavljivati samo onaj tko ne zna puno o fondovima EU, iz jednog razloga: NISU niti gradonačelnik niti regionalna razvojna agencija zaradili te pare, nego sami podnositelji projekata (udruge, zadruge, mali i srednji poduzetnici, blablabla)....njihove uloge (Grad, OBŽ, RRA) su minorne u toj cijeloj priči....
...no, s ostatkom tvog posta se slažem.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RUCO1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2013. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina je da ne znam puno o fondovima ali mislim da je Bubalo veliki financijski stručnjak kad je preživio Đapićev "uragan" kroz blagajnu i uspio izvući Osijek iz debelog minusa u jedini grad u državi koji je u pozitivi i to sve s proračunom od nekih 400.000,00 kn. Ja samo cijenim rezultate, a ne pusta obećanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2013. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad su izbori u pitanju, protivnici izvlače stvarne i izmišljene afere, ali nema šanse da kažu ijednu riječ o nečem dobrom što su prethodnici napravili.
Bez obzira na sve što se loše priča o Bubalu ovo mu se mora priznati:
"...preživio Đapićev "uragan" kroz blagajnu i uspio izvući Osijek iz debelog minusa... "
Lako se hvaliti svim i svačim kad zadužiš grad do daske i još više od toga. Razz

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
RUCO1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2013. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O tome i jest riječ. Nije mi samo jasno kako je Đapić uspio tolike ljude uvjeriti da je napravio nešto dobro za ovaj grad, a jedini sport u kojem bi mogao osvojiti zlato je dizanje kredita, a i to na tuđim leđima.
Zato ne mogu shvatiti ljude kojima je jedini cilj da maknu Bubala i HDSSB, a ne vide da, barem u ovom trnutku, nemamo boljih ljudi za tu poziciju.
Zato nam i je tako u cijeloj državi što nam je na svim izborima jedini cilj makniti vladajuće, a ne razmišljamo koga postavljamo umjesto njih. Sigurno bi nam svima bilo bolje da svaka regija ima svoju stranku poput IDS-a i HDSSB pa da konačno maknemo HDZ i SDP kao jedine mogućnosti izbora.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2013. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iz SDP-a me zvali (pozivni 01...). Pitaju jesam li (ime i prezime) na telefonu, kažem da jesam, a oni kažu da zovu u ime kandidata Ivice Vrkića i neka u nedjelju idem glasovati.
Glasujem na SVAKIM IZBORIMA i nitko me na to ne treba podsjećati, a naročito me prozivati imenom i prezimenom.
Odakle nekome pravo da me uopće time uznemiruje?!?
Mad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2013. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): › Iz SDP-a me zvali (pozivni 01...). Pitaju jesam li (ime i prezime) na telefonu, kažem da jesam, a oni kažu da zovu u ime kandidata Ivice Vrkića i neka u nedjelju idem glasovati.
Glasujem na SVAKIM IZBORIMA i nitko me na to ne treba podsjećati, a naročito me prozivati imenom i prezimenom.
Odakle nekome pravo da me uopće time uznemiruje?!?
Mad


...prekopirali su to od drugih,čak ni u ovome nisu originalni....nego, kako iz SDP, kad je on nezavisni???????

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2013. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): › Iz SDP-a me zvali (pozivni 01...). Pitaju jesam li (ime i prezime) na telefonu, kažem da jesam, a oni kažu da zovu u ime kandidata Ivice Vrkića i neka u nedjelju idem glasovati.
Glasujem na SVAKIM IZBORIMA i nitko me na to ne treba podsjećati, a naročito me prozivati imenom i prezimenom.
Odakle nekome pravo da me uopće time uznemiruje?!?
Mad


...prekopirali su to od drugih,čak ni u ovome nisu originalni....nego, kako iz SDP, kad je on nezavisni???????

Dobro da si me podsjetila. To se sad i ja pitam???
Hmmm, kaže "nezavisni", a oni ostali ga "samo" podržavaju. En ti politiku i političare !!!

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2013. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....može li tko objasniti pravnu stranu ovog??? kako Vrkić može biti nezavisan, a u isto vrijeme SDP nagovara birače da glasaju za njega?????...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: