Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vodeći smo izvoznik u RH, a šutimo o tome!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2011. 17:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Commander je napisao/la (Pogledaj post): › Izvor svih problema kod nas, a i u cijeloj Hrvatskoj je JEDINO NAŠ BALKANSKI MENTALITET. Izvinite svi ali to je u Osijeku pogotovo izraženo zbog Bosanaca i Hercegovaca koji su taj mentalitet i donijeli i kojih u Osijeku ima pun klinac; i znamo svi da je jako rijetke od njih briga za ovaj grad i Slavoniju nego su tu samo da bi se obogatili. Kad gradom zavladaju Slavonci- pošteni i marljivi ljudi e onda ce Osijek procvijetat- al to se nece dogodit- barem ne u narednih 50 godina!!!!


razmišljanje ti je baš ludnica

mislim stvarno, zašto samo bosanci i hercegovci, a di su drugi
a kad malo razmislim bosanci i nisu tako loši


hoću reći kako možeš biti toliki čudak

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2011. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šta se čudiš? uvijek netko mora biti kriv, samo ne mi sami..prije su Srbi bili krivi, danas su Hercegovci, sutra tko zna ko..samo nismo mi sami...mi smo "cvijeće" ovog grada.. Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2011. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljivo bi bilo pogledati ono što je kolega forumaš toni rekao na temu doseljavanja stranaca kroz primjer ovoga je Commander naveo. I ta migracija bosanaca i hercegovaca je neka vrsta useljavanja iz, mogli bi reći, druge države. Na stranu ove gluparije što je blebnuo da su se došli samo obogatiti jer - ako ćemo iskreno to i pokreće sav napredak i posao - želja pojedinca za materijalnim dobrima. Kada bi svi htjeli brati cvijeće cijeli dan uz nepostojanje želje za boljitkom vjerovatno bi još visili po drveću. Osim toga većina je tada ošla trbuhom za kruhom dakle samo da im bude bolje nego što trenutno je jer - tko želi napustiti svoju rodnu grudu ako mu je tamo dobro i ima sve što treba. No ono na što sam htio skrenuti pažnju je upravo onaj dio gdje commander kaže kako će Osijek "procvijetati" kada njime zavladaju slavonci. Prvo - ne znaš ni pisati riječi svoga jezika kako treba pa nadam se da ne misliš da zavladaju slični tebi? Drugo i bitnije - kako su ti tadašnji slavonci koji su vladali Osijekom uspjeli biti izgurani sastrane od nekih došljaka? Dakle dođu ljudi u nepoznat grad, nemaju veze, ne znaju nikog osim jedni druge, moglo bi se reći da su donekle izolirana skupina bili na početku. I gdje smo za 50-tak godina? Oni "vladaju" Osijekom. Kako? Gdje su nestali ovi koji su ga držali, koju su imali tradiciju i sposobnost? Darwinizam na djelu? Ili je to neka slavonska inertnost?

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2011. 20:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ilija je napisao/la (Pogledaj post): › Zanimljivo bi bilo pogledati ono što je kolega forumaš toni rekao na temu doseljavanja stranaca kroz primjer ovoga je Commander naveo. I ta migracija bosanaca i hercegovaca je neka vrsta useljavanja iz, mogli bi reći, druge države. Na stranu ove gluparije što je blebnuo da su se došli samo obogatiti jer - ako ćemo iskreno to i pokreće sav napredak i posao - želja pojedinca za materijalnim dobrima. Kada bi svi htjeli brati cvijeće cijeli dan uz nepostojanje želje za boljitkom vjerovatno bi još visili po drveću. Osim toga većina je tada ošla trbuhom za kruhom dakle samo da im bude bolje nego što trenutno je jer - tko želi napustiti svoju rodnu grudu ako mu je tamo dobro i ima sve što treba. No ono na što sam htio skrenuti pažnju je upravo onaj dio gdje commander kaže kako će Osijek "procvijetati" kada njime zavladaju slavonci. Prvo - ne znaš ni pisati riječi svoga jezika kako treba pa nadam se da ne misliš da zavladaju slični tebi? Drugo i bitnije - kako su ti tadašnji slavonci koji su vladali Osijekom uspjeli biti izgurani sastrane od nekih došljaka? Dakle dođu ljudi u nepoznat grad, nemaju veze, ne znaju nikog osim jedni druge, moglo bi se reći da su donekle izolirana skupina bili na početku. I gdje smo za 50-tak godina? Oni "vladaju" Osijekom. Kako? Gdje su nestali ovi koji su ga držali, koju su imali tradiciju i sposobnost? Darwinizam na djelu? Ili je to neka slavonska inertnost?

To se zove kriminalna organizacija.
I zbog čega Bosanci i Hercegovci nisu mogli raditi u Bosni i Hercegovini? Kako Lijanović može, a i svi koji su ostali rade i danas. Nisu li u Slavoniju došli samo nesposobni Bosanci i Hercegovci i unijeli takav mentalitet u državne ustanove a ulazak im je omogučila kriminalna organizacija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2011. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
To se zove kriminalna organizacija.
I zbog čega Bosanci i Hercegovci nisu mogli raditi u Bosni i Hercegovini? Kako Lijanović može, a i svi koji su ostali rade i danas. Nisu li u Slavoniju došli samo nesposobni Bosanci i Hercegovci i unijeli takav mentalitet u državne ustanove a ulazak im je omogučila kriminalna organizacija.

Info: http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=33131&start=30#ixzz1SlaSOGRK


Ihjoj kako si sam sebi skočio u usta.
Zbog čega nisu mogli raditi u BiH? Odakle da ja znam i zašto je to bitno? Možda nije bilo posla? Nezaposlenost velika a u slavoniji sve puno plodne zemlje? Možda nije bilo LIjanovića onda? Možda ih je još više otišlo u bijeli svijet a neki nisu imali za kartu van? Došli samo nesposobni? Očito su sposobni kad su izgurali slavonce. Državne ustanove? Ima ih i u privatnim vodama koliko god hoćeš. A ulazak im je omogućila kriminalna organizacija? Znači takova je već postojala kad su oni došli? Tko su bili članovi ako ovih još nije bilo?


Zadnja promjena: ilija; 21.07.2011. 20:41; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2011. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ilija je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gdje sam ja to nazvao slavonce nesposobnima? Nemoj projecirati francika niti mi stavljati riječi u usta.

Ako ne znaš što si mislio reći onda pročitaj par puta što si napisao pa ćeš vidjeti da si rekao da bi Slavonci ostali na vlasti da su sposobni a ne bi bili inertni, a što jesu zato što ne znaju ni pisati a oni bi takvi vladali gradom.
A što se tiče došljaka-nomada, njih nikada neće biti briga za naselje u kojem se nalaze već će pobjeći kad ne bude valjalo kao što su pobjegli iz svoje Domovine koju su napustili umjesto da su se brinuli o njoj.
Iz tog razloga su Slavonci bolji za vođenje grada od nomada.


Zadnja promjena: francika; 21.07.2011. 22:42; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2011. 22:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj kao da u paralelnom svemiru živi. Dobro da nije spomenuo da treba povećati kvote za upis. Užas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2011. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurbla je napisao/la (Pogledaj post): › Ovaj kao da u paralelnom svemiru živi. Dobro da nije spomenuo da treba povećati kvote za upis. Užas.

Religija nam govori da ima samo jedan Bog, Tuđman je govorio da u Hrvatskoj treba biti 200 Bogova, a u Osijeku je svaka šuša Bog pa tako i dekan Turkalj među ostalima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2011. 23:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Ako ne znaš što si mislio reći onda pročitaj par puta što si napisao pa ćeš vidjeti da si rekao da bi Slavonci ostali na vlasti da su sposobni a ne bi bili inertni, a što jesu zato što ne znaju ni pisati a oni bi takvi vladali gradom.

Vau. Ne. To za nepismenost se odnosilo na tebe, nastavak rečenice je samo bio opaska. Također nigdje nisam
napisao da su nesposobni nego sam postavio pitanje zašto su se stvari odigrale tako kako jesu.
Samo si ti prepoznao nešto drugo u tome. Pitam se zašto.
francika je napisao/la: ›
A što se tiče došljaka-nomada, njih nikada neće biti briga za naselje u kojem se nalaze već će pobjeći kad ne bude valjalo kao što su pobjegli iz svoje Domovine koju su napustili umjesto da su se brinuli o njoj.
Iz tog razloga su Slavonci bolji za vođenje grada od nomada.

Zanimljivo. Sad su već nomadski narod. Znaš li ti uopće što to znači? Tja, znam puno bosanaca i hercegovaca
koji su branili Osijek, također znam puno slavonaca koji su zbrisali kad je počeo rat pa ne generaliziram
niti ih sve trpam u isti koš kao ti. Pošto mi se više ne da hraniti trola, ideš na ignore, ionako je svaka rasprava
s tobom očito gubljenje vremena..

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2011. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ilija je napisao/la: ›

Tja, znam puno bosanaca i hercegovaca
koji su branili Osijek, također znam puno slavonaca koji su zbrisali kad je počeo rat


što je pjesnik htio reći?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2011. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
ilija je napisao/la: ›
Tja, znam puno bosanaca i hercegovaca
koji su branili Osijek, također znam puno slavonaca koji su zbrisali kad je počeo rat

što je pjesnik htio reći?

Pošto sam stavio na ignore imbecila franciku sad ne mogu vidjeti što je točno
napisao ali sam mu htio skrenuti pažnju na to da malo previše generalizira u svojim
postovima pa sam mu ovo naveo kao primjer da mu logika baš nije na mjestu.

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Commander
Offline
Ukupno postova: 76
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2011. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ilija je napisao/la: ›
Zanimljivo bi bilo pogledati ono što je kolega forumaš toni rekao na temu doseljavanja stranaca kroz primjer ovoga je Commander naveo. I ta migracija bosanaca i hercegovaca je neka vrsta useljavanja iz, mogli bi reći, druge države. Na stranu ove gluparije što je blebnuo da su se došli samo obogatiti jer - ako ćemo iskreno to i pokreće sav napredak i posao - želja pojedinca za materijalnim dobrima. Kada bi svi htjeli brati cvijeće cijeli dan uz nepostojanje želje za boljitkom vjerovatno bi još visili po drveću. Osim toga većina je tada ošla trbuhom za kruhom dakle samo da im bude bolje nego što trenutno je jer - tko želi napustiti svoju rodnu grudu ako mu je tamo dobro i ima sve što treba. No ono na što sam htio skrenuti pažnju je upravo onaj dio gdje commander kaže kako će Osijek "procvijetati" kada njime zavladaju slavonci. Prvo - ne znaš ni pisati riječi svoga jezika kako treba pa nadam se da ne misliš da zavladaju slični tebi? Drugo i bitnije - kako su ti tadašnji slavonci koji su vladali Osijekom uspjeli biti izgurani sastrane od nekih došljaka? Dakle dođu ljudi u nepoznat grad, nemaju veze, ne znaju nikog osim jedni druge, moglo bi se reći da su donekle izolirana skupina bili na početku. I gdje smo za 50-tak godina? Oni "vladaju" Osijekom. Kako? Gdje su nestali ovi koji su ga držali, koju su imali tradiciju i sposobnost? Darwinizam na djelu? Ili je to neka slavonska inertnost?


Kao 1. prestani se Kurčit s pravopisom jer i kod tebe ima grešaka; al dobro sad nije rijec o tome!
Kao 2. navedi mi ijednu uspješnu osječku tvrtku koju vodi netko tko je porijeklom Slavonac ili mi navedi Slavonca koji ima neki iole značajan položaj u gradu!
Kao 3. Slavonci su oduvijek bili pošten i marljiv narod - katolici- svoji na svome- a nisu nestali s vlasti nego su ih istisnuli također takvi kvazikatolički došljaci i to svi znamo kako!
Kao 4. Pitam te ja da se na posao u nekoj firmi koju vodi Hercegovac jave Slavonac i Hercegovac- tko ima veće šanse dobiti posao?
Kao 5. Za tebe je sposobnost ako se netko može 'snaći' i ukrasti i izvarati, a onaj tko je pošten je budala (iskreno mi se bljuje od vas takvih)
Kao 6. ako su tebi baljezgarije da su se tu došli obogatiti i ako smatras da svejedno bogaćenje dovodi do razvoja pitam te ja onda- Zasto je onda Osijek jos uvijek nerazvijena provincija s bogatim pojedincima ako to bogaćenje dovodi do razvoja?
Kao 7. sto su oni uopce kvalitetno napravili za ovaj grad ako su tako sposobni?

Jos jednom ponavljam da nemam nista protiv ni jednih ni drugih- dapace simpaticni su mi i poznam mnoge ispravne ljude samo su takvi koji se brinu i za druge među njima rijetki. A Osijek će procvijetati onda kada s vlasti odu takvi jebivjetri kao ti!
ali neka uvijek se znalo- kad treba ratovati onda je Slavonac u prvim redovima, a kad se kupi lova e onda je drukcije. Jos jednom se ispricavam ako se netko osjeca povrijeđenim, ali ja samo iznosim neke činjenice!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: