Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ništa od gradnje dravskog mosta i baranjske dionice koridora 5C?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la (Pogledaj post): ›
crveni je napisao/la: ›
Dok su bili u HDZu im je bilo dobro. Ha? Smile


bilo bi im prvatno jos bolje da su sutili i ostali a ne rekli ko je glava hobotnice a tko krakovi i sad nakon 5 g se to tek otkriva

Glavaš sad mogao uživati u saborskoj mirovini, Drmić i Šišljagić bi bili saborski zastupnici sa jedinim zadatkom dizanja ruku kada Hebrang digne i sl.

Zanimljivo kako je HDSSB kriv za neulaganje u Slavoniju i Baranju, u Rijeci npr. SDP, a tko je kriv za neulaganja u HDZ-ove bastione poput Belog Manastira, Vukovara, Vinkovaca, Virovitice!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.novilist.hr/2010/08/01/autocesta-bez-auta.aspx

Felt, evo ti još jedna novinarska analiza isplativosti.

Prema tehničkoj strukturi ukupno se 65 posto investicija u Hrvatskoj odnosi na građevinarstvo, a samo 35 posto na ulaganja u nove strojeve i opremu. Takva struktura investicija ima dvostruku implikaciju na gospodarstvo.

Prvo, iako se može očekivati da će ulaganja u infrastrukturu imati pozitivan utjecaj na gospodarski rast, veliki je dio ovih ulaganja usmjeren na obnovu i izgradnju cesta. Za stabilan i povećan gospodarski nije dovoljno, npr., graditi autoceste koje će tek za desetak godina postati isplative (zanemare li se tri-četiri vikenda godišnje), a svojim velikim troškovima amortizacije opterećuju i neposredno smanjuju nove investicije i rast koje bi one generirale (školski primjer tog efekta su velebne škole i ceste u Nigeriji uz mizerni rast).

Drugo, niska ulaganja u strojeve i opremu impliciraju rastuću zastarjelost osnovnog kapitala u usporedbi sa svjetskim granicama. Prema istraživanjima Svjetske banke zastarjelost kapitala je vjerojatno objašnjenje zašto je elastičnost rasta prema ulaganjima u Hrvatskoj za čak dvije trećine niža negoli u Letoniji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la: ›
http://www.novilist.hr/2010/08/01/autocesta-bez-auta.aspx

Felt, evo ti još jedna novinarska analiza isplativosti.


Ja mogu samo opet napisati da isplativost nije osnovni kriterij potrošnje novaca poreznih obveznika. To je otprilike treći put da to pišem. Umjesto odgovora na to pitanje, ti tri puta napišeš da cesta nije isplativa.

Ja ću treći put napisati da sada zasigurno nije isplativa, a da bi to možda mogla postati, ako bi se završila. Ti tri puta napišeš da nije isplativa. Hoće li postati isplativa, ne znaš, kao ni ja.

Ja 3 puta napišem da će se promet na cesti značajno povećati kada se cesta završi, i da to nema veze s Osijekom i stanjem gospodarstva u Osijeku, jer se radi o tranzitnom pravcu, a ti 3 puta napišeš da cesta sada nije isplativa.

Ja sam tri puta napisao da međunarodne financijske institucije spremno žele financirati cestu, ti 3 puta napišeš da cesta nije isplativa, i dodaješ neke članke koji to potvrđuju. Međunarodne financijske institucije nisu htjele financirati cestu Zagreb-Split, jer su je smatrali neisplativom. A ovu hoće. Ti opet napiši da je ona trenutačno neisplativa.

Ja napišem da se novci mogu svakako pametnije trošiti od građenja cesta, ti napišeš da je dosta cesta nieisplativo, i dodaješ podatke koji to dokazuju.

Ovo je ogledni primjer potpuno besmislene rasprave.

Evo za kraj, jer ne treba forsirati besmislice, još jedan primjer. Nijemci su poznati kao štedljivi i pametni ljudi. Nisam čitao cost/benefit analize njihovih autocesta, ali sa priličnom sigurnošću možemo konstatirati da su krajnje neisplative - oni imaju besplatne autoceste. Eventualne koristi od gradnje cesta za regiju zasigurno ne mogu nadoknaditi ogromne novce koji se u ceste utroše, a povrata sredstava nema. Za Crvenog, Nijemci neodgovorno raspolažu imovinom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›
centurion je napisao/la (Pogledaj post): ›
crveni je napisao/la: ›
Dok su bili u HDZu im je bilo dobro. Ha? Smile


bilo bi im prvatno jos bolje da su sutili i ostali a ne rekli ko je glava hobotnice a tko krakovi i sad nakon 5 g se to tek otkriva

Glavaš sad mogao uživati u saborskoj mirovini, Drmić i Šišljagić bi bili saborski zastupnici sa jedinim zadatkom dizanja ruku kada Hebrang digne i sl.

Zanimljivo kako je HDSSB kriv za neulaganje u Slavoniju i Baranju, u Rijeci npr. SDP, a tko je kriv za neulaganja u HDZ-ove bastione poput Belog Manastira, Vukovara, Vinkovaca, Virovitice!?


Vidite kako su se Glavaš i banda zapravo žrtvovali za sve nas?

Tko bi rekao, ali ovi su Hdssb-ovci pravi sluge naroda. Oni su mogli uživati u mirovinama, umjesto da se "bore za Slavoniju". Da su se barem odlučili posvetiti uživanju u mirovinama, kakva bi to sreća za nas bila. Ako se pod mirovinama podrazumijeva i produkt najveće pljačke na ovim prostorima koju su sproveli u svojoj matičnoj zločinačkoj organizaciji, Hdz-u.

A zamislite tek da se nikad nisu ni angažirali u politici? Kad već pišemo o tome što bi bilo kad bi bilo? Život bez Glavaša, Drmića, Burića, Šiška i malog Bubija? A da se ni Đapić i lopovska družina nikad nisu angažirali? Svkakako bi imali više novaca, a i neki sugrađani bi bili živi, možda bi i egzodus mladih i pametnih Osječana bio manji. Što bi bilo, da je bilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
komentator031
Offline
Ukupno postova: 76
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la: ›
komentator031 je napisao/la (Pogledaj post): › Mi ne zaslužujemo autocestu,jer zastupnici HDZ a i SDP a,pognu glavu i glasuju za projekte koji obogaćuju Dalmaciju Istru i druge krajeve,a odgovornost prema glasačima koji su ih poslali u Zagreb da zastupaju njihove interese zaborave čim dobiju prvu plaću.Pogledajte malo zastupnike koji se kao lavovi bore za Slavoniju,koji su to,iz kojih stranaka,neka i njihove ruke koštaju vladajuće stotine milijuna kuna i neka im dokažu da nas ne mogu više držati na marginama.Rat nas je opelješio sad treba neki no name otimati novce preko HAC a i FIMI medija koji se uzimaju od naših novaca kojim punimo proračun.To su količine da smo mogli imati dvije autoceste i subvencioniranu cestarinu.


Koštaju porezne obveznike. A ruku na srce, prihodi građana u Slavoniji su mizerni. Što mizerniji - to je i manja uplata u centralnu kasu. A samo općine koje same sebe ne mogu financirati centralnu kasu koštaju. To je i jedan od razloga zašto se ne investira u baš te dijelove RH. Sam administrativni aparat tih županija, općina i gradova košta državu kao nekoliko razvojnih projekata.
A ti "lavovi" su i proizašli is kabanice HDZ-a. Dok su bili u HDZu im je bilo dobro. Ha? Smile

Vidi zadaća države jest ravnomjerni razvoj svih krajeva,a to ovdje nije slučaj.Crveni,plavi,crni svi djeluju kako im se kaže,a Slavonija ih ne zanima niti će zanimati jer u njoj praktički ne postoje,samo ucjenom davanja glasa može se nešto postići,a crveni i plavi ako bi među nima hrabri pojedinac i pokušao lobirati za Slavoniju i Baranju gdje živi milijun i nešto glasača brzo bi dobio ispisnicu.Njihovi interesi su Zg i Ri.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HokusPokus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.11.2010. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... ne ulazim u kvalitetu vaše rasprave (crveni, Felt) mada bi se dalo nešto reći o kulturi i zaglupljenosti. Ako međunarodne financijske institucije žele financirati ovaj projekt pa valjda imaju ljude koji su plaćeni da izrade studiju isplativosti ili Ti (crveni) misliš da si stručniji od njih!? Slažem se s Feltom da su ipak tu bitniji mnogi drugi faktori od same činjenice da neko vrijeme će biti to totalno neisplativa izgradnja. No postoji još jedna činjenica da u hrvatskoj ništa nije isplativo ako ne donese lovu odmah ili za godinu ili dvije. Vani se ulaže u infrastrukturu ali i u ostalo da donosi profit nakod 10 pa i više godina. No nisu svi tako sposobni kao mi a žive puno bolje od nas, zar ne obojani?!

_________________
... uvijek na početku i uvijek na kraju ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2010. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
pernabukano je napisao/la: ›
centurion je napisao/la (Pogledaj post): ›
crveni je napisao/la: ›
Dok su bili u HDZu im je bilo dobro. Ha? Smile


bilo bi im prvatno jos bolje da su sutili i ostali a ne rekli ko je glava hobotnice a tko krakovi i sad nakon 5 g se to tek otkriva

Glavaš sad mogao uživati u saborskoj mirovini, Drmić i Šišljagić bi bili saborski zastupnici sa jedinim zadatkom dizanja ruku kada Hebrang digne i sl.

Zanimljivo kako je HDSSB kriv za neulaganje u Slavoniju i Baranju, u Rijeci npr. SDP, a tko je kriv za neulaganja u HDZ-ove bastione poput Belog Manastira, Vukovara, Vinkovaca, Virovitice!?


Vidite kako su se Glavaš i banda zapravo žrtvovali za sve nas?

Tko bi rekao, ali ovi su Hdssb-ovci pravi sluge naroda. Oni su mogli uživati u mirovinama, umjesto da se "bore za Slavoniju". Da su se barem odlučili posvetiti uživanju u mirovinama, kakva bi to sreća za nas bila. Ako se pod mirovinama podrazumijeva i produkt najveće pljačke na ovim prostorima koju su sproveli u svojoj matičnoj zločinačkoj organizaciji, Hdz-u.

A zamislite tek da se nikad nisu ni angažirali u politici? Kad već pišemo o tome što bi bilo kad bi bilo? Život bez Glavaša, Drmića, Burića, Šiška i malog Bubija? A da se ni Đapić i lopovska družina nikad nisu angažirali? Svkakako bi imali više novaca, a i neki sugrađani bi bili živi, možda bi i egzodus mladih i pametnih Osječana bio manji. Što bi bilo, da je bilo.


Uvijek citam tvoje postove i vecinom si prilicno realan al gusi te mrznja prema glavasu tj.prema njemu dok je bio u hdz jer uvijek se vracas u to doba al bas u to doba osijek je bio protiv hdza jer je kramaric stalno pobjedjivao al od 2005 i osnutka hdssba puno veci broj ljudi glasa za hdssb nego sto je do tada glasalo za hdz. Dakle ljudi su shvatili da je to doba hdza proslost i gledaju u sadasnjost i buducnost

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2010. 20:39 
Naslov:  Re: Ništa od gradnje dravskog mosta i baranjske dionice koridora 5C?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro. Jasno mi je da postoje dežurni komentatori, koji u svemu moraju pronaći postotak utjecaja, eto tog nesretnog Glavaša. Ipak mi je još više od toga strašna činjenica, da zapravo nitko nije graknuo na to što se cesta neće praviti, već je dio odmah počeo po Glavašu, dio je otišao u tobožnje objašnjavanje neopravdanosti gradnje, a svima skupa je zajedničko da štete kraju u kojem žive. Valjda nigdje više ne vrijedi ona Podijeli pa vladaj - kao kod nas u Slavoniji.
Dok svi ovi kriminalci imaju svoje apologete, a puk bez volje čeka kraj, ništa novog u ovoj našoj ravnici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 21:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sjećam se postova istog tog Felta, Mungosa i ostalih kako jedva čekaju da Glavaš završi u zatvoru da ga više ne gledaju i ne slušaju. No, očito je to Hedlov sindrom kada i dalje u svakom svom postu vide Glavaša.
Koliko znam Glavaš je u Sarajevu i nema veze sa odlukom Vlade da se ne gradi autocesta kroz Baranju, no očito da dečkima Branimir toliko nedostaje da ne može proći niti jedna tema bez njega. Na vas se definitivno može primjeniti HDSSB-ov slogan: I dalje zajedno!

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2010. 3:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.poslovni.hr/vijesti/koridor-vc-hacu-zajam-ebrda-u-iznosu-od-6063-milijuna-eura-164544.aspx

nego pitam ja vas: jel ovo ulaganja u SiB ili nije? da čujem? il je ulaganje u SiB samo kada se ulaže u Osijek

crveni, pričaš bez rezona, kao novopečeni omladinac iz škole političkih nauka Kumrovec ... brate, prošla su vremena kada se vijorila crvena zastava ...

a evo i jedan link kojem se ja iskreno jako čudim, al istraživanje su radili česi:

http://www.poduzetnistvo.org/news/hrvati-grade-najbrze-i-najjeftinije

eto toliko od mene ... pozdrav Branimiru Glavašu gdje god bio ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: