Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nakon ulaska u EU zabrana ubijanja odraslih komaraca

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.07.2010. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KAKAV ŠILJO!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Genevieve_001
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2010. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la (Pogledaj post): › Koliko ja znam rijeka Rajna je u Njemačkoj. Njemačka je u EU. U području rijeke Rajne postoji sličan teren kao u ovom dijelu Slavonije i Baranje - močvara. Kod njih se također vrše mjerenja uboda komaraca, a iako je dopuštena vrijednost 15 uboda u 15 minuta, oni su taj broj uspjeli smanjiti na ispod 5 uboda u 15 minuta... Možda bi bilo dobro biti upućen u načine rješavanja tih problema u Europskoj uniji pa onda konkretno i argumentirano kritizirati, a ne laprdati samo zato da se nešto napiše.



Hmmm ali gledaj, rijeka Rajna nije minirana kao okolica Kopačkog rita niti je pod zaštitom države tako da je njima relativno lagano avionom preletiti preko nje i rješiti se komaraca. Nama u Osijeku je najveći probe je to što zapravo ne smijemo tretirati komarce u Kopačkom ritu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2010. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rijeka Rajna je održavana tip-top da čovjek pomisli da je na nekoj umjetnoj rijeci, a kod nas se ni trava ne kosi o šipražju i ostalom "prirodnome" čudu da ni ne govorim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2010. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › “Ako se očekuje da vi tretirate larve, onda to znači da svako pojedino jajašce mora dotaknuti otrov, a to će biti jako teško izvedivo. Posebice kada znamo da samo u jednom buretu s vodom može nastati više tisuća larvi”, upozorava mr.sc. Stjepan Rudan, ravnatelj ZZJZ-a.


O čemu ovaj priča - o larvama ili jajašcima? Smile

Elem, zaprašivanjem odraslih komaraca ubijamo i vilin konjice, koji se vole hraniti larvama komaraca i prilično su efikasni u tome.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2010. 18:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Genevieve_001 je napisao/la: ›
rijeka Rajna nije minirana kao okolica Kopačkog rita niti je pod zaštitom države tako da je njima relativno lagano avionom preletiti preko nje i rješiti se komaraca


dakle u Europskoj uniji se leti avionima i praši komarce? Smile

no nije mi jasno kakve su to zračne mine, pa da se iznad Kopačkog ne može letjeti, a iznad Rajne, gdje ih nema - može Wink

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: