Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pretrpani razredi, previše predmeta i gradiva - najveći problem gimnazija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 18:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nobody weird like me je napisao/la: ›
ako si otisla u ekonomsku znaci da te to zanima i da ti treba taj predmet.zas bi mi gimnazijalci to ucili?
de daj malo logike curo -.-

Nitko nije rekao da i vi to trebate učiti, već sam rekla da je SVIMA teško, ali od tih svih spominju se uvijek SAMO gimnazijalci. Eto!

Postavljam pitanje i gimnazijalcima: I vi ste znali i vidjeli što vas čeka, koji predmeti i koliko njih...zašto se onda VI bunite? Ono...sve je i počelo temom: ''Najveći problem gimnazija...'', a ne strukovnih škola.

Realno gledajući, svi smo znali što nas čeka, ali činjenica je da se uvijek gleda samo gimnazije i da je njihovim učenicima uvijek najteže i da su u centru pažnje, a ostale tko šiša...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.01.2010. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šta se svađate bzvz...kakva god srednja bila...teška ili lagana...pretrpana ili nepretrpana...gimnazija i strukovna...sve vas čeka ista budućnost bez fakulteta...cement,skladište ili blagajna...
mene više živcira što ja koji sam završio elektrotehničku školu sam u lošijem položaju od gimnazijalaca pri upisu na ETF...jer se na prijemnom traži matematika i fizika...ni O od elektrotehnike...a kad dođu na etf...onda bleje u ampermetar i nije im jasno di se voda ulijeva u njega...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nobody weird like me
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa nebi ja bas rekla da se toliko gimnazijalci bune.
to se ne mijenja zbog "nas gimnazijalaca" jer je nama tesko nego je to naredila europska unija i mi se moramo prilagođavati ako zelimo uci.

ljudima treba samo mala promjena da krenu sa negodovanjem i zaljenjem.pa sada ovim svime sa drzavnom maturom ce se sve ujednaciti i bit ce lakse.

i treba smanjit broj predmeta jer nemoraju svi sve slusat ako ih nezanima.i ako im ne treba.
sad ove mlađe generacije ce znati sto ih slijedi pa neka se onda upisuju u gimnazije pa ce biti kako ti kazes povlasteni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nobody weird like me
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la: ›
šta se svađate bzvz...kakva god srednja bila...teška ili lagana...pretrpana ili nepretrpana...gimnazija i strukovna...sve vas čeka ista budućnost bez fakulteta...cement,skladište ili blagajna...
mene više živcira što ja koji sam završio elektrotehničku školu sam u lošijem položaju od gimnazijalaca pri upisu na ETF...jer se na prijemnom traži matematika i fizika...ni O od elektrotehnike...a kad dođu na etf...onda bleje u ampermetar i nije im jasno di se voda ulijeva u njega...



a je da..to je zeznuto.al kad su ljudi otisli u gimnazije zato sto nisu znali sto bi od sebe.al to sad nije stvar drzavne mature to je oduvijek tako..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cayetano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 50
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 20:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da li netko moze usporediti situaciju od prije 20 godina i sada? Meni isto laganin ide na zivce st ostavrno netko kuka kak je previse toga u skolama i djeca su preopterecena, ja sam osnovnoj redovito imao svaki dan 6 nekad i sedam sati nastave, i nisam primjetio da je netk prolupao zbog toga. Mislim, skola te treba nauciti KAKO da ucis, inace bi mogli limace do 4tog razreda nauciti sto im treba za neki poso i nemati skole uopce.

_________________
ignorantia nocet
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2010. 21:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad sam ja išao u svoju (jezičnu) gimnaziju, malo se po programu i po satnici razlikovala od ostale dvije, tako da mi se ovo s izbornim predmetima jako sviđa. Da, davno je to bilo Smile.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam išao u matematičku, nisam se žalio na ništa osim na konstantne izmjene profesora s tim da svatko ima svoj zeznuti način rada + uvijek mi je bilo muka od svih onih dodatnih papira, informacija, grafoskopa, izvora, radnih bilježnica...ufff. Sve na kraju postane jako suhoparno, da se već mora ŠTREBATI S MUKOM.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a stvarno nerazumijem o cemu ti pricas ??
1. i osnovno. Gimnazija priprema za fax a strukovna skola priprema za posao. tako da praksu odma izbaci, nezanima to ljude koji idu na fax.
2. VELIKA vecina ucenika je upisala strukovnu skolu jer nisu mogli u gimnaziju ili jer misle da nemogu pratit taj tempo
3. u svakom slucaju nitko ti nije branio da upises gimnaziju.
4. sta ti stvarno mislis da je strukovna skola teza od gimnazije ?????? Pa vi ste direktno u prednosti PRIJE pisanja mature jer imate uz duplo manje ucenja bolje ocjene nego ljudi koji se pate u gimnaziji.
5. Ako vec mislite da nedovoljno znate osnovnu razinu matematike (koja je smjesna) ili nesto drugo, onda zato nemozes rec da strukovnjake nepripremaju za maturu. imas 4 godine uci.

@ adebisi-jug2 istina istina. sto se toga tice nebi u gimnaziju upiso posto mislim na tehnicki fax. vi jos ucite dosta toga sto cemo mi (gimnazijalci) tek na faxu cut. al sto se tice opceg znanja itd. onda gimnazija.

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
abc123
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 22:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi ste smijesni... svi redom... jedan kaze ovo drugi ono... kako ne kontate da je svaka skola teska i strukovna i gimnazija... na fakultetima ucenici iz gimnazije imaju prednost to svi znaju, al kad mi dodje na ETF onda sam bleji i gleda u instrumente i pita se sta je ovo... neko je reko da oni koji su upisali strukovne skole da 1. htjeli su upisat gimnaziju pa nisu mogli, 2. nece upisat fakultet... pa vi ste smijesni... ja da sam htio gimnaziju upisat upiso bi ju ladno al nisam, jer nije zabavna kao skola. ja volim radit, najvise s rukama, volim zaprljat ruke i nes korisno izradit... a ne vi "fina gospoda"... ne kazem da je gimnazija lagana al nemos rec da je strukovna skola lagana... mozda nije matematika na vasoj razini iako je blizu ali mi imamo strucne predmete... vi bi pali na dupe kad bi vidili sta mi radimo... iz jednog strucnog predmeta u 1.raz smo radiliono sto cete vi raditi u matematici tek u 2. ili 3. razredu tak da molim vas da sutite... e da i strukovne skole imaju maturu po gimnazijskom programu... znaci nama je teze, a ne vama... ja to pricam zato sto pohadjam elektrotehnicku skolu i znam kakv je program... znam kakav je program u ekonomskoj zato sto mi brat tamo isao i vidio sam sve... za gimnaziju cujem od frendova price... sve su skole teske bla ona gimnazija ili strukovna... (strukovna govorim za zanimanja koje traje 4 godine)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2010. 22:30 
Naslov:  Re: Pretrpani razredi, previše predmeta i gradiva - najveći problem gimnazija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka škola je teška, ali čovjek definitivno najviše naući iz lekcija koje mu nisu ni trebale !

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TheLastRebel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 22:44 
Naslov:  Re: Pretrpani razredi, previše predmeta i gradiva - najveći problem gimnazija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"samo su te *ebene gimnazije uvijek toliko hvaljene, učenici savršeni (moš si mislit)"

Tko je rekao da smo savrseni??? wtf!

"Npr. Ekonomska. Tamo ako uspiješ imati 3 iz knjigovodstva onda si car! Predmet je pretežak, a matematika isto" Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Haha...frend mi ima 5 iz tog cuvenog knjigovodstva, a nije neki streber. Mora da je nekakav izvanserijski genijalac. Wink Matematika je u ekonomskoj preteska. Zbog ovakvih izjava jednostavno moram komentirati. Da se razumijemo, ne kazem da je lagana, prije svega je to subjektivno, ali - budimo realni. Koliko ekonomska ima sati tjedno matematike?? Matematicka gimnazija zadnje dvije godine ima 5 sati.

Ne zelim raspravljati o tome koja skola je lagana, a koja je teska iz jednostavnog razloga - onako je kako si napravis da ti bude. Nekome je gimnazija nista, a drugi se muce i u trogodisnjima, ali da izvjesna razlika postoji - o tome nema govora. Mislim da je besciljno svadati se na relaciji gimnazija - strukovna. Gimnazijalci bi trebali biti u prednosti pri upisu na fakultet i na samom fakultetu zbog sirine znanja i jaceg programa, ali su zato strukovnjaci uspjesniji u prakticnom dijelu. Sve ima svoje mane i prednosti. To sto ides u odredenu skolu ne znaci nista. To ne treba biti nikakav predznak. Skola bi te trebala zainteresirati za rad na odredenom podrucju, ali ako se uzdas samo u ono sto se obradi na satu - pisi kuci propalo. Samostalan rad je najvazniji u cijeloj prici. To sto si ti isao u gimnaziju znaci kurac da ce nesto biti od tebe. Bitno je kako se postavis. Sto se glavne teme tice - ideja je odlicna. Mi ove godine imamo 16 predmeta i jednostavno se na jednom predmetu ne stigne sve obraditi, a i koji je cilj toga? Oko 7-8 obaveznih predmeta bi svakako trebalo biti, a ostalo da je izborno, makar i samo zadnje dvije godine, posebice zbog pripreme za maturu. Skolu i pripreme jako je tesko uskladiti. Very Happy

Steta sto mi ne odlucujemo Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nobody weird like me
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TheLastRebel je napisao/la: ›
"samo su te *ebene gimnazije uvijek toliko hvaljene, učenici savršeni (moš si mislit)"

Tko je rekao da smo savrseni??? wtf!

"Npr. Ekonomska. Tamo ako uspiješ imati 3 iz knjigovodstva onda si car! Predmet je pretežak, a matematika isto" Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Haha...frend mi ima 5 iz tog cuvenog knjigovodstva, a nije neki streber. Mora da je nekakav izvanserijski genijalac. Wink Matematika je u ekonomskoj preteska. Zbog ovakvih izjava jednostavno moram komentirati. Da se razumijemo, ne kazem da je lagana, prije svega je to subjektivno, ali - budimo realni. Koliko ekonomska ima sati tjedno matematike?? Matematicka gimnazija zadnje dvije godine ima 5 sati.

Ne zelim raspravljati o tome koja skola je lagana, a koja je teska iz jednostavnog razloga - onako je kako si napravis da ti bude. Nekome je gimnazija nista, a drugi se muce i u trogodisnjima, ali da izvjesna razlika postoji - o tome nema govora. Mislim da je besciljno svadati se na relaciji gimnazija - strukovna. Gimnazijalci bi trebali biti u prednosti pri upisu na fakultet i na samom fakultetu zbog sirine znanja i jaceg programa, ali su zato strukovnjaci uspjesniji u prakticnom dijelu. Sve ima svoje mane i prednosti. To sto ides u odredenu skolu ne znaci nista. To ne treba biti nikakav predznak. Skola bi te trebala zainteresirati za rad na odredenom podrucju, ali ako se uzdas samo u ono sto se obradi na satu - pisi kuci propalo. Samostalan rad je najvazniji u cijeloj prici. To sto si ti isao u gimnaziju znaci kurac da ce nesto biti od tebe. Bitno je kako se postavis. Sto se glavne teme tice - ideja je odlicna. Mi ove godine imamo 16 predmeta i jednostavno se na jednom predmetu ne stigne sve obraditi, a i koji je cilj toga? Oko 7-8 obaveznih predmeta bi svakako trebalo biti, a ostalo da je izborno, makar i samo zadnje dvije godine, posebice zbog pripreme za maturu. Skolu i pripreme jako je tesko uskladiti. Very Happy

Steta sto mi ne odlucujemo Smile


slazem se sa svakom rijeci! svaka cast Smile)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mislav_os
Offline
Ukupno postova: 28
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[/quote]
TheLastRebel je napisao/la: ›

"Npr. Ekonomska. Tamo ako uspiješ imati 3 iz knjigovodstva onda si car! Predmet je pretežak, a matematika isto" Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Haha...frend mi ima 5 iz tog cuvenog knjigovodstva, a nije neki streber. Mora da je nekakav izvanserijski genijalac. Wink


Da,on ima...a pitaj ga koliko ostatak razreda ima. Pogotovo ako je prvi razred,tamo je samo teorija,ali 2.,3. i 4. razred,khm...zapitas se. Tako mogu i ja reci da mi frend ima 5 iz matematike u matematickoj,da ima on...ali ostatak razreda?!? Tako da ti to pada u vodu..

Znas zasto? Zato sto sam idem u ekonomsku i znam kakvo je knjigovodstvo..95% razreda ima dva na kraju godine(racunajuci i one koji prodju na popravku,a to je obavezno 50-60% razreda svake godine)...Iskreno cu reci,JA imam 5 iz knjigovodstva,jer sam ga odmah u drugom razredu shvatio ozbiljno. A znas kako imam 5? Nisam ga strebao ni vjezbao,vec jednostavno...prokuzio,valjda imam kliker,ali kao sto ti rekoh...Ja sam taj jedini u razredu,i tako u svakom razredu,ima mozda 2-3 ucenika koji imaju 3+ iz knjigovodstva. Tako da mi nemoj pametovati o tome. Nije da ga mozes nastrebati kao svaki predmet kod tebe u matematickoj. Pricao mi je bratic koji je takodjer isao u eko da im je dosao decko iz opce u razred u 2. razredu. Pogadjaj? Prosao 1. razred u Opcoj sa 4,a knjigovodstvo je svake godine isao na DRUGI ROK popravaka.

Eto,samo sam se htio na to nadovezati.

Naravno da su svima pretrpani,ali daj jbt,samo spominju gimnazijalce kao da njima jadnima tako. Znate sta ce na kraju biti? Naravno,poduzet ce se nesto i olaksat im,a nama strukovnima ce ostati isto. Jebo ti to...

Lijep pozdrav drustvo i laka noc!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2010. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da se nadovežem na rasprave o razlici između 'težine' matematike u gimnazijama i drugim školama.
Ja sam svojevremeno u matematičkoj gimnaziji imao 7 (čitaj sedam) sati matematike tjedno!! Od tih 7 sati, 5 je bilo redovnih + 2 kao 'izborna'. Da ne spominjem matematiku na maturi, usmeni i pismeni...
Iako nisam bio neki osobiti matematičar za tadašnje kriterije III. gimanzije (vječito sam balansirao između trojke i četvorke, ajd' recimo čvrsta trojka), na faksu sam dao matematiku kao od šale, dok su studenti koji nisu išli u gimnazije imali samo takvih problema (neki su čak i plaćali ispit).

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a sto se tice svih predmeta druga stvar je strukovna druga stvar gimnazija. to sto je vec netko reko za udzenike. pa nebi bilo skoro iz svega posebni udzbenik za strukovne skole, posebni za gimnazije (koji ima vise stranica)
a i to knjigovodstvo.. vecina ljudi kada upisuje zna kako ce biti za knjigovodstvo, i isto tako kada upisuje u jezicnu zna da ce naici na vise sati jezika, matematicku matematike, klasicnu sve 4 godine lat i grč. kakav problem sa tim knjigovodstvom, to je nesto u cemu vi trebate biti experti isto kao i ostale skole za ostale predmete sto sam nabrojao. a ne znam kakvi su to profesori koji nemogu naucit djecu barem za 3 ako ne za 2 hah.

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: