Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Roditelji potpisuju peticiju da se nasilnog dječaka izbaci iz škole

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2010. 19:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene je djed podučio kako uzvratiti ako me netko dira..šakom u nos..i mogu vam reći da je djelotvorno..tukla sam i starije dječake u školi, ako bi me maltretirali..ne treba dati na sebe..ili ako tko ima starijeg brata da ga štiti..
ne moze škola, niti nastavnici i pedagozi brinuti o vama kad ste vani, u školskom dvorištu ili naselju..
a ti nasilnici trebaju shvatiti da od svake sile ima jača sila..koji je od mene dobio po nosu, nije mu više padalo na pamet da me dira..a to što sam uzvratila, nije me učinilo nasilnom osobom..
samoobrana je prirodna reakcija..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jerry
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2010. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mi se čudimo što dolazi do ovakvih situacija, a kad samo pročitam neke postove ovdje...nisam gledao koliko je tko ovdje star, ali nadam se da pojedinci nemaju iznad 16, jer su u velikoj opasnosti od samih sebe! Smile

Kakve veze ima da li netko ima starijeg brata ili prijatelja, ili je jak ili se zna braniti? A što ako nema ništa od toga, je li zato zaslužio batine? Da li bi se svi trebali znati tući ili imati nekoga da to odradi umjesto nas? Nažalost, slažem se da postoje nasilnici koji izgleda da više i ne poznaju normalan ljudski jezik, nego komuniciraju tučnjavom. Ali, to su češće pojedinci stariji od 20 godina, dok su djeca još dovoljno mlada i može ih se lakše modelirati prema željenom ponašanju, i "spasiti" ih na vrijeme.
Za to bi trebali biti zaduženi prvenstveno roditelji, jer bi oni mogli i trebali imati najjači utjecaj na svoju djecu, i zato što djeca s njima provode najviše vremena, tj. barem bi tako trebalo biti, a upravo je nedostatak međusobnog druženja česti uzrok ovakvih problema.
Kako i na koji način? Odgojem! Razno-raznim oblicima uvjetovanja (koje ne uključuje osnovne životne potrebe, hranu, spavanje, sigurnost i sl.), nagrađivanjem poželjnog ponašanja, a definitivno ne kažnjavanjem (pogotovo ne fizičkim), jer se time djeci samo pokazuje da je to pravi način izražavanja i odgoja.

Sve u svemu, zaključak je da su za devijantna ponašanja djece i mladih NAJČEŠĆE krivi njihovi roditelji, i da se u odgoju NE SMIJE koristiti fizičko kažnjavanje, jer ono samo rađa novo nasilje!

P.S. Ne treba previše žaliti dijete koje se ne zna potući ili ne želi, pa ponekad i dobije batine, nego dijete s druge strane koje očito ima zanemarujuće roditelje, jer će s vremenom onom prvom djetetu nestati njegove masnice, dok će drugo dijete zauvijek nositi emocionalni ožiljak koji mu neće dati da se uklopi u društvo, te će život proživjeti po popravnim ustanovama, zatvorima ili će ga na kraju i prerano okončati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2010. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e sad si otkrio toplu vodu..
drustvo nije nikad bilo savrseno..i uvijek je bilo i uvijek ce biti problematicnih..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.01.2010. 1:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la: ›
Bilo je tog i u mojoj srednjoj. Jedan je konobar spalio sprejem i upaljačem kosu cure koja je sjedila ispred njega. Kad smo mi iz mog razreda čuli za to, pukli smo od smijeha, ali ne bih to poželjela nikome... Wink

lijepo da ste iskrene i pokazale kakve ste uistinu. evo, i ovima je nešto smiješno: http://www.index.hr/vijesti/clanak/uzas-u-bjelovaru-osnovnoskolci-snimaju-razredno-maltretiranje-svog-kolege/470331.aspx

Ti sad ideš iz krajnosti u krajnost...ovi su maltretirali jednog retardiranog dječaka što je po meni za svaku osudu.

A ja sam samo napisala da smo se mi pukli smijat kad smo čuli da je konobar jednoj curi spalio kosu što nije ni slično s onim člankom na koji si stavio link...a uostalom kontam da bi se i drugi isto pukli smijat jer koliko je smiješno, toliko je i nevjerojatno da nekom samo dođe u glavu:''Idem se ja malo igrat sprejem i upaljačem pa spalit kosu curi ispred sebe...''. Ono, iz dosade... Znam tog lika i nije uopće problematičan, već su svi ti konobari, neki više neki manje, trknuti. Bilo je kod nas svašta...vješanja i ljuljanja po velikim starim lusterima, gađanja bocama punim vode, gađanja patikama i to sve od strane tih konobarskih diklića...pravo životinjsko carstvo... osijek031.com smile Zato smo ih (s pravom) i zvali 'Životinje'... osijek031.com smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2010. 1:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ti sad ideš iz krajnosti u krajnost...

Možda, ali ne u ovom topicu.

Znači, smiješno je sve dok se to ne događa tebi, tvojem djetetu ili prijatelju?!
Ne samo da si se pokazala licemjernom, nego si i dokazala da ne znaš ni čitati s razumijevanjem. Poštedi nas svojih gluposti i ne lupetaj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.01.2010. 2:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ti sad ideš iz krajnosti u krajnost...

Možda, ali ne u ovom topicu.

Znači, smiješno je sve dok se to ne događa tebi, tvojem djetetu ili prijatelju?!
Ne samo da si se pokazala licemjernom, nego si i dokazala da ne znaš ni čitati s razumijevanjem. Poštedi nas svojih gluposti i ne lupetaj.

Koji je tebi, de oladi...koristilo bi ti...
Ako je tebi to definicija licemjerja, nemoj mi reći da ti nikad nisi bio 'licemjeran' i smijao se nečemu...

Kužiš, tu se ne radi o tome da je meni drago što je lik nekome spalio kosu, bilo je iz za*ebancije, ne da on tu sad namjerno ide nekog maltretirat.

Već mi je smiješna sama ideja kako nekom odjedom dođe iz dupeta u glavu da ide nekom palit kosu, ono...nevjerojatno što sve ljudima padne na pamet... Smile
Ovaj lik iz moje škole igrao se sprejem i upalio upaljač i slučajno njoj spalio kosu. I rekao mi je da nije namjerno, čovječe, pa nije toliki idiot!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2010. 2:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neki iz svojih grešaka nešto nauče, a drugima niti cijeli život nije dovoljan da shvate neke stvari. onaj koji ljudima pali kosu improviziranim bacačem plamena nije ništa manji idiot od onoga koji ga opravdava. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.01.2010. 3:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): › neki iz svojih grešaka nešto nauče, a drugima niti cijeli život nije dovoljan da shvate neke stvari. onaj koji ljudima pali kosu improviziranim bacačem plamena nije ništa manji idiot od onoga koji ga opravdava. Rolling Eyes

Ja ga ne opravdavam, a ti si se malo previše uživio...zakačio si se za moje postove, a što je ova cura napisala, nikom ništa...jel da...

bubimirova lidija je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
Dječak čije isključenje iz škole roditelji traže je u prvom polugodištu školske godine zapalio kosu jednom dječaku,


Znam da je tema ozbiljna, ali meni je ovo ..., neću reći presmiješno da netko ne bi pomislio da odobravam ovakav čin, ali palit kosu drugima Laughing


...samo daj, ionako sam navikla na fore tipa:''Stella ovo, Stella ono...'', a kad netko drugi napiše nešto kao što sam i ja napisala onda kao da su ljudi il' ćoravi il' glupi il' im je dosadno pa ajmo samo Stellu napadat...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2010. 3:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemoj da se moram citirati... promotri zadnji post na prethodnoj stranici... zaključimo našu raspravu na ovome. Wink

ali vratimo se na temu koja je vezana uz ovu i događa se u ne tako dalekom bjelovaru...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/uzas-u-bjelovaru-osnovnoskolci-snimaju-razredno-maltretiranje-svog-kolege/470331.aspx

priča je u međuvremenu dobila rasplet u obliku 6 ukora za učenike uključene u zlostavljanje, a školski odbor izražava žaljenje što je cijela priča uopće dospjela u medije.
divno!! mali zlostavljači mogu zaraditi još par ukora pa možda promjene razred ako ne i školuda, a nastavnici nisu plaćeni da barem znaju što se događa s učenicama u prostorijama u kojima, navodno, rade. a osijek031.com smile

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2010. 5:28 
Naslov:  Re: Roditelji potpisuju peticiju da se nasilnog dječaka izbaci iz škole
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem je poimanje demokracije na balkanski način . Danas roditelji vodaju "problematičnu" djecu kod psihologa tražeći izgovor za svoje propuste u odgoju djeteta . Dvadesetak i više godina u natrag, takvi slučaji su bili prava rijetkost, a onda je došla demokracija i razni borci za prava djece, plavi telefoni itd. Kad sam zasro, meni je bila plava guzica kao i večini iz moje generacije (babo kaišem napiso grešku na guzi, da ne zabovarim da se to ne smije raditi) i takva metoda je bila djelotvorna pa nek kaže tko što hoće .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
role
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2010. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba ga izbaciti iz skole

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boška
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2010. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najlakše je izbaciti dijete iz škole i po mogućnosti nekoga okriviti.
Pa ljudi razmišlja li netko uopće o pomoći?
Katoličke li zemlje! Dobro da netko nije predloižio vješanje agresivne djece!
Pošto je velika navala na studije psihologije nadam se da će u skoroj budučnosti biti dovoljno psihologa da se takvoj djeci i njihovim roditeljima sustavno pomaže,a država če valjda donijeti neke zakone koji takvu agresivnu djecu i njihove roditelje obvezuju na liječenje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2010. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
vjerojatno neće prestat nego će se udružit s lokalnim divljacima pa će tek onda bit sranja. problem su roditelji, škola i prvenstveno zajednica. premale ovlasti učitelja koji ne smiju ni krivo pogledat dijete a kamoli zaljepit disciplinsku, a da se razumijemo koje je izgleda s vremenom prestala bolit ona stvar za učenike pa odrade svoju šihtu preko one stvari sam da odu kuć. ja bi roditelje oplao po džepu i to žešće, uvalio mi kaznenu za zapostavljanje djeteta, a malog strpo u kazneno popravni dom na mjesec, dva. takvi kao on su potencijalni budući ubojice, silovatelji, pljačkaši i ako se sad u korjenu to ne sasječe postat će teret državi u vidu 3 obroka dnevno u zatvoru.


kao i obicno ja se slazem sa tvojim tekstovima Smile

davno sam pisala o ovakvim temama, pa me napadali kojekakvi padobranci, tada odustala od daljnjeg nerviranja i tipkanja Smile)))

osobno znam da je taj decko spreman odavno za mjesto gdje se sada nalazi, dal ce mu se pomoci....cisto sumljam. i primjer malog ivana iz bjelovara....katastrofalna situacija gdje god se okrenes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2010. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la: ›
mene je djed podučio kako uzvratiti ako me netko dira..šakom u nos..i mogu vam reći da je djelotvorno..tukla sam i starije dječake u školi, ako bi me maltretirali..ne treba dati na sebe..ili ako tko ima starijeg brata da ga štiti..
ne moze škola, niti nastavnici i pedagozi brinuti o vama kad ste vani, u školskom dvorištu ili naselju..
a ti nasilnici trebaju shvatiti da od svake sile ima jača sila..koji je od mene dobio po nosu, nije mu više padalo na pamet da me dira..a to što sam uzvratila, nije me učinilo nasilnom osobom..
samoobrana je prirodna reakcija..


ovo je istina.... dijecu danas treba nauciti prezivljavati. na zalost iako ovaj post izgleda mozda i grubo pomalo, znam sto si htijela reci. no nema druge ocito nego ovako uciti dijecu, ne tuci se i ne pocinjati prvi, ali se znati obraniti ako treba.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2010. 21:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lijepo danas reče pedagog jedne os. škole da posmatrači moraju nešto uraditi. da li vi reagirate kad vidite djecu da se šoraju na ulici?ja da. jest da nije popularno al nekako ne trpim nasilje pogotovo kad se više njih okomi na jednoga.znam da riskiram da mi gnjavni roditelji dolaze na kućni prag al ne mogu si pomoći.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: