Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



'Grupa građana' vraća se na trg, kamo sa Starčevićem?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Josephine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2009. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala isusu da su sjetili. Very Happy

ovo smece starcevica treba poslati djapicu, nek si ga on drzi u dvoristu. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2009. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

promenada je napisao/la: ›
I sada je na redu onaj rugobni "spomenik"braniteljima nazvan "radijatori"da se skloni sa postojeceg mjesta.Evo,Ante ce otici sa trga sto podrzavam,doce istrosena grupa gradjana na staro mjesto gdje je godinama bila,uklopi ce se ta stara istrosena grupa u novi trg sa fontanama koji mjenjaju boje,novim mramornim plocama,futuristickom rasvjetom,klupama u tresnjinom drvetu,"GRUPA GRADJANA CE BITI NESTA POSEBNO NA NOVOM TRGU"?!?prije sklanjanja Ante nek arhitekti dobro razmisle gdje ce staviti ovaj nakaradni i stari spomenik.


Ti 'radijatori' tako i trebaju izgledati. Kiša je predstavljala rat, a hrđanje spomenika predstavlja ožiljke. Meni je to zapravo jedan od boljih spomenika u gradu.

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Kid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 111
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2009. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad ce svaka vlast mjenjat spomenike? Jel to najbolje sto znate?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dantimon
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2009. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uskoro njavljujemo i postavljanje drvoreda divljeg kestena u blizini srušenog jednog od simbola Osijeka, 150 g stargo kestena za poptrebe izgradnje Esseker centra. O Bože kako se samo takva nakaza od zgrade može zvati essker. Sjetimo se samo da je kesten srušen na divljački način uz besramno bogačenje Kramarićevih tzv liberala i plaćanje kazne investitora od samo 250 (čitaj dvjestopedeset) kuna.
Sve je već sa gradonačeknikom dogovoreno, samo čekamo jesen.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2009. 20:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Previše je mržnje u ovom gradu, a zbog čega....tako to ne ide....molim sve da se urazume....netko je rekao da grad čine ljudi, alo....ljudi, a ne spomenici i ostalo kamenje...ne vidim da je to nešto bitno i da se oko toga treba svađati i raspravljati...ja volim grupu građana, i moji su se klinci igrali na njemu, sad se klinci pentraju po Anti...ali to je komad metala, kao i ostali spomenici i nije vrijedno svađe, a ni ružne riječi...bolje pogledajte funky sapiense i poslušajte jazz big band....to je nešto što vrijedi...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
astec
Offline
Ukupno postova: 210
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2009. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm da rezimiramo. Prve poteze Bubalove administracije. Prvo najavljuje čišćenje iz svih firmi (znači otpuštanja). Jasno je da će to čišćenje biti po ključu ako si moj ostaješ a ako nisi tko te j..e. E nakon toga krećemou hiperbrzu akciju uklanjanja kioska bez ikakve namjere da se pokušaju sačuvati...
I sad je došao na red Ante Starčević - njegov spomenik. Ne važno je tko ga je postavio, barem meni je, važno je što on predstavlja a on predstavlja uspomenu na jedinog i ne ponovljivog Oca domovine! Namjera ga je prebaciti na trg Slobode?! Kp Ante Starčevića prebaciti sa istoimenog trga na neki drugi je ne idiotiska neko krajnje kretenska stvar i totalni nerespekt prema veličini samog Ante Starčevića. A sad kolona hdssb-ovih (doslovno dojučerašnjih mojih stranačkih kolega) forumaša najavljuje pohod i na spomenik HRVATSKIM braniteljima. Ni meni se tajspomenik ne sviđa ali ukusi su različiti i subjektivni. Bitno je što ti spomenici predstavljaju! A predstavljaju OCA DOMOVINE I ŽRTVE DOMOVINSKOG RATA!!!! A HDSSB-ovci (ponavljam moji dojučerašnji stranački kolege) žele to sada maknuti i uništiti. Ništa čudno kad smo doveli na vlast stranki kojoj je predsjednik JNA oficir. Što je sljedeće? Mjenjat ćemo Osijek u Ocek? Sramota!

_________________
Nemojte tako - pa Strijelac je neutralan Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2009. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
promenada je napisao/la: ›
I sada je na redu onaj rugobni "spomenik"braniteljima nazvan "radijatori"da se skloni sa postojeceg mjesta.

Ne znam zašto ljudima toliko smeta taj spomenik. Meni nije ružan i shvatila sam njegovu simboliku. Uostalom, nešto vrlo slično sam vidjela u Budimpešti i baš mi je fora.


Nego, pozdravljam vraćanje Grupe građana na Trg Ante Starčevića!


pogledaj malo bolje sliku pa zaključi u kojem prostoru i okruženju su spomenici na slici i gdje su uglavili naše "radijatore"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2009. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedva čekam da se "građani" vrate na Trg!! Jupi! osijek031.com smile

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2009. 22:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1.Nitko od nas nije glup da ne shvaća simboliku radijatora, ali mjesto je totalno neprimjereno, spomenik bi daleko više došao do izražaja na nekom otvorenom prostoru.
2. Grupa građana je spomenik koji je svima nama prirastao srcu i želimo da se vrati na ulice grada, ali spomenik je tako koncipiran da zahtjeva centralnu poziciju u nekom prostoru, što je na Trgu Ante Starčevića neizvedivo (osim ako ne mislite i fonatanu rušiti, odnosno zazidati).
3. Spomenik Ante Starčeviću nije ni ljepši ni ružniji od ostalih spomenika u gradu, a valjda je i logično da stoji na trgu koji nosi isto ime. Ili će možda trg biti preimenovan u Trg Branimira Glavaša? Kada smo po svemu tako jedinstveni, zašto ne bismo imali i trg s imenom ratnog zločinca?
Sve u svemu, lijepo je znati da grad ima dovoljno novaca da ruši i premješta spomenike, znači da nismo u baš tolikoj g..ci, ako je to prioritet. No ništa ne iznenađuje, jer je sadašnja vlast i svoj prvi mandat koji je nažalost trajao 15 godina, počeo rušilačkim pohodom od spomenika do svih osječkih tvornica. I onda je kao i sada iza svega stajao isti čovjek, samo s drugačijom stranačkom iskaznicom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dantimon
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2009. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sjeća li se netko cijene radijatora i zašto se moralo to radit u njemačkoj, osim da se lakće opere novac, jer svaki limar-početnik je to mogao napravit Jesu li žrtve rata zaslužile da bilo tko potkrada novac i grad za koji su se borili.
1.Nitko od nas nije glup da ne shvaća simboliku radijatora, ali mjesto je totalno neprimjereno, spomenik bi daleko više došao do izražaja na nekom otvorenom prostoru.
znaš ukoliko nisi, a vjerojatno jesi izbivala iz bilo kojeg razloga iz Osijeka bilo koji dio rata, onda ne znaš niti razumiješ termin ratni zločinac.
Isto tako nije grijeh činiti nešto u neznanju ali kada znaš što treb, a ne činiš-to bogme jeste.
Nikako i nikada Glavaša ne bi osudio za išta za vrijeme rata i tu se i on sam sigurno može svako jutro pogledati mirn savjesti u ogledalo. Ali za sve poratno bahaćenje i bogaćenje ja bi mu napravio vješala na Trgu A. Starčevića.

2. Grupa građana je spomenik koji je svima nama prirastao srcu i želimo da se vrati na ulice grada, ali spomenik je tako koncipiran da zahtjeva centralnu poziciju u nekom prostoru, što je na Trgu Ante Starčevića neizvedivo (osim ako ne mislite i fonatanu rušiti, odnosno zazidati).

To da je za centralnu poziciju, p zar je bio na centralnoj poziciji ili je to bilo samo mjesto odabrano po nekom urbanisti

3. Spomenik Ante Starčeviću nije ni ljepši ni ružniji od ostalih spomenika u gradu, a valjda je i logično da stoji na trgu koji nosi isto ime. Ili će možda trg biti preimenovan u Trg Branimira Glavaša? Kada smo po svemu tako jedinstveni, zašto ne bismo imali i trg s imenom ratnog zločinca?
Sve u svemu, lijepo je znati da grad ima dovoljno novaca da ruši i premješta spomenike, znači da nismo u baš tolikoj g..ci, ako je to prioritet. No ništa ne iznenađuje, jer je sadašnja vlast i svoj prvi mandat koji je nažalost trajao 15 godina, počeo rušilačkim pohodom od spomenika do svih osječkih tvornica. I onda je kao i sada iza svega stajao isti čovjek, samo s drugačijom stranačkom iskaznicom.

Na koga to misliš sadašnja vlast je imala mandat 15 godina, pa koliko se ja sjećam a sjećam se jako dobro liberali su vladali našim gradom u samo svoje ime 13 godina
[/quote]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2009. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, nije šija nego je vrat...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
more456
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2009. 22:36 
Naslov:  Re: 'Grupa građana' vraća se na trg, kamo sa Starčevićem?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Radijator je npravljen od specijalnog čelika i nije se mogao raditi u Hrvatskoj (barem tako kažu). Sigurno da nije trebao biti postavljen u centru, a posebno je ružno kada vijence polažu u centru grada.
Lokaciju za radijator izabrao je Branimir Glavaš. Isto tako onu kapelicu na lijevoj obali napravio je BG bez građrvinske dozvole. Također BG je spomenik koji je nekad bio u Parku kulture premjestio ispred doma HV. Također BG je maknuo spomenik palim antifašistima iz Parka kulture.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dantimon
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2009. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je najobičnije željezo, a ne čelik pogotovo ne specijalni. Netočno je da je lokaciju izabrao BG jer je gradom u to vrijeme upravljala tzv liberalna vlast, dakle Kramba, Bučko, Bajtoni i Benašić.
Slažem se da je spomenik domobranu trebalo ppostavit na mjesto umirućih bandita partizana, jer su tamo pod šljunkom i travom mrtva tijela ubijenih civila od strane tih komunističkih okupatora.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
scero
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2009. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

promenada je napisao/la: ›
Kao sto je netko napisao da poslje pobjede Glavasa i Sisljagica nastupa vrijeme revansizma to se pokazuje vec u startu nove vlade.
Smjenjivanje direktora,uskoro i doktora,medicinskih sestri,portira,svih koji su bili u hsp-u ce po naredbi pacijenta iz Drinovaca morat biti smjeniti.
Sklanjat ce se spomenici,zaustaviti radovi koje izvodi Osijek Koteks jer je vezan za Djapica,poslovi ako ih bude opce i bilo radit ce gradnja jel je tamo Glavasev igrac direktor,a sve ce to ici na jedno . Osijek ce postat vukojebina od Glavasa.


evo ti vijesti sa osjecke TV prije 3 dana :

Osječka ljepotica, viseći most, ili pješački most, vizualni identitet i brand grada, kroz trideset dana osvanut će u novom ruku. To je naime rok za rekonstrukciju pješačkog mosta koja počinje ovih dana. Najbolja ponuda Gradu Osijeku, bila je od strane Osijek Koteksa koji će biti izvođač radova vrijednih oko 350.000 kuna.

Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pikado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2009. 23:11 
Naslov:  Re: 'Grupa građana' vraća se na trg, kamo sa Starčevićem?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuldstændigamok je napisao/la: ›


Ti 'radijatori' tako i trebaju izgledati. Kiša je predstavljala rat, a hrđanje spomenika predstavlja ožiljke. Meni je to zapravo jedan od boljih spomenika u gradu.


Nakaradnijeg rješenja tj. ruganja hrvatskim braniteljima nisam vidio nigdje!! Tko može moju krv i krv onih poginulih uspoređivati i simbolizirati sa hrđom??? Ti radijatori mogu predstavljati simboliku stanja privrede u Slavoniji i mogu biti smješteni negdje blizu Kairosa, Globala ili ispred Dancora pa bi bolje pristajao kao simbol tih tvrtki. Onaj tko je dao i tko je izabrao tu nakaradu od spomenika braniteljima dobro se narugao! Poginuli moji prijatelji suborci i ostali koji su prolili krv za novi život i bolje sutra zaslužuju spomenik primjereniji oko kojeg će se okupljati djeca i većina građana. Npr. simbol novog života su voda i svjetlo kao što svi znamo da voda i svjetlo privlače sve živo i djecu i ptice i pčele i leptire. Prema takvim kriterijima trebalo je izraditi spomen obilježje palim braniteljima Domovinskog rata, ne onu nakaradu od koje većina građana zazire.

Autor spomenika je vjerojatno bio svjestan činjenice da su u Domovinskom ratu najviše stradala sirotinja i tehnološki višak koji je imao čast biti prvi mobiliziran i priliku da pogine. Očito smo mi branitelji bili margina tadašnjeg vremena, tj. niži društveni sloj (hrđa). Stoga prelažem referendum ili javnu raspravu o micanju iz centra grada tu nakaradu od spomenika, jer vjerojatno ni autor ni naručitelj ne znaju što to predstavlja i na što asocira građane.

_________________
Nova Demokratska Hrvatska (spas za nas)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: