Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vrdoljak za raskid ugovora o parkingu, Đapić protiv

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.11.2008. 11:14 
Naslov:  Re: Vrdoljak za raskid ugovora o parkingu, Đapić protiv
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Kao birač HSP-a molim uvaženog Felta da, ako već ne može ništa neka barem ne vrijeđa tu istu skupinu ljudi ovakvim nebuloznim opisima (ljudi iz mraka, nepismenjakovići i sl.). Živim preko dana, noću jako rijetko izlazim, nepismena nisam, imam VSS a uskoro i još viši stupanj naobrazbe. Dakle - ne prepoznajem se u svemu što je uvaženi forumaš naveo i ne uklapam se nikako u njegovu predrasudu o biračima HSP-a s kojom se on tako ponosi. Na njegovu veliku žalost, morat će se pomiriti s činjenicom da postoje vrlo različite političke opcije koje mirno koegzistiraju u ovom gradu u kojem mržnji nema mjesta. Ako mu to kaže simpatizer HSP-a,o kojem on ima ovakvo mišljenje, a onda neka se zamisli malo nad svojim vokabularom i opisima prepunim gnjeva i mržnje. Čemu to?!


na zalost, sve ovo sto si navela ne opovrgava ono sto je Flet napisao. Mentalni sklop biraca HSPa i ostalih krajnje desnih politickih opcija je specifican ... nasljedjen ili usadjen i prepoznatljiv.

Mislim da se u ovome ne iscitava 'mrznja' nego vise prijezir s dozom sazaljevanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.11.2008. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Sharon
ok, kao vss građanin po vokaciji, a ujedno i glasač hsp-a, možeš li dati svoje viđenje navedenih, hm, nejasnoća...
W.M. Felt je napisao/la: ›
Uz sve nabrojane skandale, koji su redom višemilijunski, ja bih bio sretniji da kojim slučajem znamo koliko košta uređenje Kapucinske, zašto nije proveden natječaj, tko je dobio posao od Unikoma, zašto su naručili 2,5 milijuna kuna nepotrebnog kamena, zašto su probijeni rokovi više mjeseci, zašto je ulica otvorena prije dovršetka, zašto je rađena bez građevinske i bilo koje druge dozvole... Pa malo da se dotaknemo donjogradskog trga, uređenja istih ulica nekoliko puta u kratkom vremenu, sabotaže Avenue Malla, itd. itd. Samo jedan od ovih "projekata" barem je desetak puta skuplji od svih Tatamata projekata zajedno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2008. 11:42 
Naslov:  Re: Vrdoljak za raskid ugovora o parkingu, Đapić protiv
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa, evo nekoliko slova...
Ako netko i sažaljeva birače HSP-a (mada,nisam iščitala takav ton ovdje na forumu...), a onda neka ih sažaljeva, ali ih ne bi trebao vrijeđati i ismijavati. Oni su tu, takvi kakvi jesu i najbolje i politički najkorektnije bi bilo - prihvatiti njihovo postojanje, budući da ih se ne može zbrisati korektorom. Ton kojim neki ljudi ovdje pišu samo ih odaje koliko su u panici - a to nije dobro (mislim, za njih!)...
Druga stvar: moja malenkost nema nikakvu funkciju da bi vam sad po forumu davala objašnjenja stvari koje vas zanimaju - za to se uvijek možete obratiti onima koji tu i jesu da bi objašnjavali. Razočarat ću vas, ali ne bum vas zabavljala ovdje takvim stvarima. Sve što mogu reći na tu temu: u ovom gradu se pomaci vide na svakom koraku i počeli su nekako baš s dolaskom HSP-a na čelo grada. Sve ostale već viđene garniture pokazale su da nemaju više potencijala i ništa novo ni nisu ponudile. A loših stvari je uvijek bilo i biti će ih još dugo (ipak se nadam - manje); pratioci su svake vlasti.Složit ćete se - u to smo se već uvjerili toliko puta... A sad ti isti drže predavanja o zakonu, redu i poštenju i zvuče kao kad ostarjela prijateljica noći koja je u mirovini govori o vremenu kad je bila djevica. Oni koji su sada najglasniji - ne da imaju putra na glavi, nego se glava ni ne vidi od putra (ili nečeg goreg!). Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.11.2008. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
Druga stvar: moja malenkost nema nikakvu funkciju da bi vam sad po forumu davala objašnjenja stvari koje vas zanimaju

nisam pitao za stajalište stranke po tim pitanjima, nego za tvoje. s obzirom da je hsp, odnosno njegov vrh umiješan u sve te stvari, zanima me tvoje mišljenje kao glasača hsp-a o tim pitanjima. ili samo zaokružuješ što ti se kaže. za to ti ne treba vss.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.11.2008. 12:02 
Naslov:  Re: Vrdoljak za raskid ugovora o parkingu, Đapić protiv
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Ton kojim neki ljudi ovdje pišu samo ih odaje koliko su u panici - a to nije dobro (mislim, za njih!)...


tesko je ne biti u panici kada grad vode ovakvi lopovi. Koliko stvari su pokrali, a za koliko takvih i jos slicnih nismo doznali ? ... i sad ti ne budi u panici, a sva gradska poduzeca nam se raspadaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2008. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ne da Đapinjo parking jer onda bi ljudili shvatili da je bolje za grad da imaju pametne i sposobne ljude koji će uistinu raditi za boljitak svih nego neke kvazi sposobne i nesposobne političare koji dolazi na temelju nacionalnih osnova i oprijedjeljenja. Ja bih radije srbina koji radi pošteno i sposobno nego najvećeg hrvata koji će krasti!

za svaku dobru stvar ukradu i naprave 3 loše, i do sada su narpavili 5-6 dobri onda možete misliti koliko su oštetili grad. a njih se ne bira iz sposobnosti i zbog programa. toliko nekvalitetno odrađenih ulica, posječenih stabala i nakarade je u gradu da više ni nevidm ono dobro.

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2008. 13:00 
Naslov:  Re: Vrdoljak za raskid ugovora o parkingu, Đapić protiv
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram priznati da postaje zanimljivo! Vidim da su neki u panici zbog "...raspada gradskih poduzeća...". Ionako dane provode na forumu, pa što ako se raspadnu gradska poduzeća?! Moći će još više biti on-line, jer neće imati gdje raditi. Ta mogućnost bi ih mogla samo uveseljavati!
Što se tiče mog glasovanja - koliko je meni poznato - glasovanje je tajno i nitko na svijetu ne vidi što sam ja zaokružila, tako da opcija da me netko nagovara - otpada (neprovjerljivo je). Ionako nitko ne vidi što sam ja zaokružila - zar ne? Ja samo lijepo kažem za koga glasujem i zašto. A vi iz toga čitave bajke... Bože, kako vi strasno mrzite!!! Ekstaza mržnje! Jel vas netko nagovara? Pa, kako nikad ne dirate na pr. fejsove iz HDSSB-a? Čudno...
A sad idem raditi. Zaista nemam više vremena jer moram raditi, ne u gradskom poduzeću nego u jednom nemilosrdnom d.d. i iako s VSS - posao sa SSS... Tek da znate kako je život pun ironije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2008. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Kada bi barem jedan jedini višemilijunski "projekt" prošao bez opravdane sumnje u krađu, ja bih čak bio sklon povjerovati da u toj stranci i postoje neki sa dobrim namjerama.

Definitivno postoje, a nadam se da ćete se moći i uvjeriti u to...ako već niste....
Leteci mungos je napisao/la: ›
@TataMata, projekti koje navodis su plod truda i zalaganja svega nekolicine ljudi. Ideje su odlicne, realizacija uglavnom dobra

Ta nekolicina je u HSP-u, i svakodnevno se trude osmisliti i provesti i druge slične projekte...Stvari nisu uvijek onakve kako se čine ima tu i promidžbe od strane oporbe što je njihovo legitimno pravo, no Kapucinska je na redu danas ili sutra s presicom od strane mjerodavnih osoba, što se tiče nekih drugih primjedbi vezano uz navodne malverzacije to je sve bez osnova, Avenue mall ide, autobusni se zahuktava, biti će i tramvajska pruga po planu...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2008. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
Kao birač HSP-a molim uvaženog Felta da, ako već ne može ništa neka barem ne vrijeđa tu istu skupinu ljudi ovakvim nebuloznim opisima (ljudi iz mraka, nepismenjakovići i sl.). Živim preko dana, noću jako rijetko izlazim, nepismena nisam, imam VSS a uskoro i još viši stupanj naobrazbe. Dakle - ne prepoznajem se u svemu što je uvaženi forumaš naveo i ne uklapam se nikako u njegovu predrasudu o biračima HSP-a s kojom se on tako ponosi. Na njegovu veliku žalost, morat će se pomiriti s činjenicom da postoje vrlo različite političke opcije koje mirno koegzistiraju u ovom gradu u kojem mržnji nema mjesta. Ako mu to kaže simpatizer HSP-a,o kojem on ima ovakvo mišljenje, a onda neka se zamisli malo nad svojim vokabularom i opisima prepunim gnjeva i mržnje. Čemu to?!


Pozornijim čitanjem uvidjet ćeš da sam napisao "politička nepismenost". Nadam se da ne treba dalje razjašnjavati da se ne radi o uvredi, niti sam mislio da vi ne znate čitati i pisati.

Ja potpuno prihvaćam činjenicu da negdje postoje različite političke grupacije, no to ne znači da te političke grupacije ne treba napadati (i to iznesenim argumentima). Kažu da je to demokracija. Tu nema nikakve mržnje, a o mržnji i nekim političkim opcijama, poput Hsp-ove, moglo bi se raspravljati u nekoj drugoj temi (ili se već u njih nekoliko stotina i raspravljalo).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2008. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
u ovom gradu se pomaci vide na svakom koraku i počeli su nekako baš s dolaskom HSP-a na čelo grada. Sve ostale već viđene garniture pokazale su da nemaju više potencijala i ništa novo ni nisu ponudile. A loših stvari je uvijek bilo i biti će ih još dugo


Ovo nazivam gore spomenutom političkom nepismenošću. Objasnit ću i zašto, da ne bude optužbi o vrijeđanju. Naime, ja ne vidim nikakve ozbiljnije pomake u Osijeku i Hrvatskoj (da je tako pokazuje situacija u kojoj se Hrvatska nalazi - premijer nam je postao predmet sprdnje zbog rezova koje najavljuje).

Ja u Osijeku i Hrvatskoj vidim samo ogromnu količinu građevinskih radova, od kojih su velika većina privatne investicije. Investicije grada Osijeka i države u najmanju su ruku dvojbene, iz ekonomskog stajališta ponajviše. Uz to ih prate neviđene afere, ogromne cijene (dvostruko veće nego u susjedstvu) i rezultat istih su samo enormno zaduživanje te bogaćenje vrlo malog broja ljudi.

Usporedbe ove gradske vlasti sa "prošlima" nemaju nikakvog smisla. Postoji samo jedna prošla gradska vlast, koja je nesumnjivo očajno radila, ali je najblaže rečeno politički nepismeno grijehe ove vlasti opravdavati tvrdnjama poput "Sve ostale već viđene garniture pokazale su da nemaju više potencijala i ništa novo ni nisu ponudile. A loših stvari je uvijek bilo i biti će ih još dugo".

Ovo je vrlo jednostavna tema - raskinuti ili ne raskinuti ugovor s Elektromodulom. Volio bih barem jedan racionalni argument protiv raskidanja - ne želim da mi nekakav predsjednik Gradskog vijeća brani očito štetan ugovor pričom da je u svijetu ekonomska kriza. Ne želim niti da mi brani još štetniji ugovr s kioscima, da bi samo tjedan poslije direktora smijenili, uhapsili i raskinuli isti ugovor.

TataMata je napisao/la: ›
Definitivno postoje, a nadam se da ćete se moći i uvjeriti u to...ako već niste....


I ja se nadam, uvjerio se nisam, a izgleda ni neću.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hihmih
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.11.2008. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

potpisujem gore navedeno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lumen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 28
Lokacija: Perivoj
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.11.2008. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što misli gospoda iz HSP-a zašto su predhodni vlastodršci izgubili izbore.? Zato će ih izgubiti i HSP. Dočekala ih je prepuna gradska blagajna pa je treba na brzinu ispraznit jer stvarno će kratko bit na vlasti, a nije moralo biti tako. Da su imali u glavi i bili VSS a uskoro i više od toga nebi im se ovo dešavalo a ni nama koji glasamo za one za koje mislimo da će biti bolji a ne zato što smo članovi neke stranke. Nažalost do sada u ovom gradu i nismo imali neke sreće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pićpa
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2008. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da bi najbolje rješenje bilo da se ne raskine ugovor sa elektromodulom, pa da se u tom slučaju raspadne gradska vlast... HSP je jednu krizu preživio, drugu na jedvite jade, a treću sasvim sigurno neće... I tada se mogu krenuti rješavati problemi, bez lopovluka...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 18.11.2008. 1:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I veliki Al Capone je pao na utaji poreza. Ako ima istine u ovome što trabrlja Vrdoljak da je Elektromodul lažirao finacijska izvješća i prikazivao umanjene prihode od naplate parkinga, time je automatski utajivao i porez. A za to kriminalno djelo se bogami ide i u zatvor (barem je tako u uređenim pravnim državama), no ja bi se ukoliko se dokaže da je Tasliđić muljao u našem slučaju zadovoljio i sa sporazumnim raskidom koncesije bez ikakvih penala uz transfer kompletne logistike. Ukoliko Tasliđić ne pristane, e tada druže moj, ako dokažemo da si varao porezne obveznike, ima da platiš i vratiš sve unazad i to sa kamatama.
Tasliđić je očita "sirovina" i sa takvima na kraj moš jedino istim principom.

A glede samog HSPa, nakon svih ovih gafova koji su im se zaredali u posljednje vrijeme, bez obzira što su mnogo toga dobrog učinili i pokrenuli mnoge stvari s mrtve točke, mislim da im se ne piše dobro na predstojećim izborima. Smatrao sam da je Đapić puno mudrija i inteligentnija osoba, ali očito nije i ovi mladi dečki oko njega, trebaju dobro paziti i promisliti što će s njime.
Postao je star i nervozan jer do sada nije odradio nijednu veliku stvar da u miru može otići u mirovinu, a time i neoprezan. Podrška padajućem Markoviću pa sada podršaka padajućem Tasliđiću. Možda je vrijeme da mu se u oči kaže da je postao samo teret i da u miru odstupi dok još nije kasno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.11.2008. 13:10 
Naslov:  Re: Vrdoljak za raskid ugovora o parkingu, Đapić protiv
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dragi Felte i ostali koji ne vide ono što ne žele vidjeti...
Ja se sjećam vremena kad se nije gradilo apsolutno ništa i ta vremena su potrajala desetljeće i pol.Istina, nije bilo grešaka ali nije bilo niti ničega drugog. To znači da griješiti može samo netko tko nešto i radi i vrti u životu, a netko tko ne radi ništa - naravno da ne može niti pogriješiti. Mislim na bivšu gradsku upravu koja nije radila pod milim Bogom ništa, a trajala je i trajala... Glasovalo se za nju godinama i godinama - pa ništa. Odjedanput su ljudi (možda isti) počeli glasovati za nešto drugo: HSP. Neobično, ali HSP je "pokupio", očito, glasače onih prethodnih koji su potonuli u zaborav. Ima razloga za to, a moje mišljenje je da su ljudi primjetili da se nešto gradi, radi i pomiče. Ti isti ljudi koje sad nazivate silama mraka i sl. Dakle, građani su dobili makar dio onoga što im treba, a puste ideologije ostavljaju za filozofske rasprave na temu u kasnim TV terminima... Njima samo trebaju novi tramvaji, dječja igrališta, cvijetne gredice, kante za smeće i tako prozaične stvari... Onaj tko to prepozna - profitira. Vidite kako su ti pasivni birači koje nazivate ovakvima ili onakvima ipak nekakav korektiv koji zna nagraditi i kazniti. HSP ima puno više izuzetno kvalitetnih ljudi i sjajnih operativaca nego ovakvih koji nezasluženo pokupe svu "slavu" u medijima. Dajte malo prostora ovim sjajnima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: