Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



'U Hitnoj su rekli: Dođite tramvajem'

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.01.2008. 0:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemam veze s Hitnom (osim što mi je frendica tamo radila) pa neću puno pametovat, al koliko sam ja shvatila, dio problema je i to što ljudi zovu i dolaze baš zbog svakakvih pizdarija...

Eto npr. jedna joj je žena došla s koferom i zamolila da ju prime neko vrijeme na hitnoj da se odmori.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MoNk
Offline
Ukupno postova: 66
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2008. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tlak mi je skocio zbog
srcane mane koju su mi utvrdili kasnije na pretragama jer se ovima s hitne to nije dalo raditi,
[/quote]

Hitna ni ne služi za pretrage nego samo za hitna stanja!!! A kako vidim da još si tu znači da su uspjeli sniziti tvoj smrtno ozbiljan tlak, što znači da su obavili svoj posao "jednim običnim analginom"!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2008. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: › Ma ne znam što da Vam kažem. Imam i dobrih i loših iskustava i moj je zaključak da sve ovisi o ljudima. Jer da nije tako iskustva bi bila uvijek ista.
Agree.

Kao i u svim zanimanjima gdje se ocekuje neki oblik usluge, kvalitet usluge je funkcija osobe koja ju obavlja.

Korisnici usluga ocekuju kvalitet sukladno cijeni koju placaju i subjektivnom dozivljaju vaznosti usluge za kvalitet njihovog zivota. IMHO, meni je svejedno sto majstor koji je dosao zavrnuti koljeno u kupaoni dismr na gajbaru pivkana i luk s natruhama slanine, kao sto mi je svejedno i sto mi voce na trznici (pre)prodaje brkata baba. Ako ce ovaj dobro zavrnuti koljeno i ako me baba nece zavaljati za voce - smatrat cu da su oni svoju uslugu isporucili kvalitetno.

Medicinsko osoblje ima tu (ne)srecu da nudi usluge koje su korisnicima usluga jedne od najvaznijih u zivotu (nekima i zivotno vazne). Dodatna nepogodnost po medicinsko osoblje je sto je relativno tesko uskladiti ocekivani i moguci kvalitet usluge - svi bi htjeli biti zdravi, a ponekad to nije moguce i uz svo moguce medicinsko znanje i vjestine.

Sve to ne ide na ruku percepciji kvalitete njihovog obavljenog posla.

Svi oni koji su imali opravdani problem kad su zvali Hitnu bi se trebali zapitati je li problem u medicinskom osoblju, ili u onima koji Hitnu zovu za svaki kurac (citaj: iz medicinski neopravdanih razloga) i onda jos imaju obraza pljuvati po njihovom radu.

Mozda bi momku koji je dobio telefonski savjet za analgin srce bilo na mjestu da je zbog njegovih tegoba ekipa izasla na teren, dosla do njega i urucila mu analgin/neki drugi oblik trivijalne pomoci, a da je za to vrijeme zvao netko s problemom poput onoga iz prvog clanka i dobio odgovor da su sve ekipe u kucnim posjetama/urucivanju tabletika/bockanju injekcijama protiv migrena.

Kao sto je vec receno u ranijoj raspravi, mnogi ljudi ne vide razliku izmedju usluge koju pruzaju Hitna pomoc i obiteljski lijecnik.

@Jeff, za ljude s psihickim i inim problemima (depresija ili npr. krivo dijagnosticirana i nelijecena paranoidna shizofrenija) postoje ili bi trebali postojati razni telefoni za pomoc.

U pravu si kad govoris o profesionalnosti i na tome bi zaista mogli poraditi. Osim sto bi si na taj nacin olaksali posao, sigurno bi zvucali uvjerljivije ekipi koja Hitnu zove zbog trivijalnosti/razloga zbog kojih nije potrebno slati kola na lice mjesta.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.01.2008. 11:25 
Naslov:  Re: 'U Hitnoj su rekli: Dođite tramvajem'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u ranom stadiju trudnoće sam počela krvariti. bili su božićni praznici i moj ginekolog nije radio pa sam otišla na hitnu zbog uputnice (sad naravno znam da sam trebala otići drito na KBO ginekologiju...). draga doktorica na hitnoj me je izudarala po bubrezima, rekla da ja uopće nisam trudna već da imam upalu bubrega i da zbog toga krvarim, i da idem kući i da pijem puno uvinog čaja Smile


Zadnja promjena: roca; 16.01.2008. 11:26; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dikobraz1
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2008. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
MoNk je napisao/la (Pogledaj post): › tlak mi je skocio zbog
srcane mane koju su mi utvrdili kasnije na pretragama jer se ovima s hitne to nije dalo raditi,
Hitna ni ne služi za pretrage nego samo za hitna stanja!!! A kako vidim da još si tu znači da su uspjeli sniziti tvoj smrtno ozbiljan tlak, što znači da su obavili svoj posao "jednim običnim analginom"!!!!


analgin nisam ni uzeo a tlak mi nije spustila hitna nego vec propisani ljekovi od kardiologa na koje sam morao cekati naredna dva dana s tim tlakom jer dok sam dobio uputnicu od ljecnice opce prakse pa dok sam otisao do kardiologa , a sve to jer se ovima nije dalo mrdnit kurcem , ovo je bilo hitno stanje uzrokovano srcanom manom , a hitna me je po brzom postupku mogla poslati na pretrage i odmah bi se znalo u cem je problem, a koliko ljudi umire na sportskim terenima a da se ni ne zna da imaju probleme, a kad dodes s tim problemom onda te otpuse ili nude tablete koje bi eventualno sakrile problem ali ne bi ga rijesile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MoNk
Offline
Ukupno postova: 66
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2008. 12:07 
Naslov:  Re: 'U Hitnoj su rekli: Dođite tramvajem'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim da se nas dvojica nismo dobro razumjeli i da ti ne shvaćaš sistem hitne... Nemoj me krivo shvatiti ne napadam te niti išta tako ali vjerovatno je doktor/ica na hitnoj ocjenila da nisu potrebni hitni specijalistički pregledi... Pa kad bi došao na red kao stvarno hitan pacijent da svima pa hitnom postupku se rade kojekakve pretrage? koliko sam shvatio da si nakon dva dana dobio prikladnu terapiju i utvrdila ti se dijagnoza... I to je to... Da ti je bio stvarno ugrožen život ja vjerujem da bi i bio poslan na kardiologiju na hitan pregled.... znam da je svima nama naše i zdravlje naših najbitnije i čak i shvaćam tvoje nezadovoljstvo ali smatram da je u tvom slučaju učinjeno sve po pravilima struke... Nadam se da se nisi uvrijedio kojom mojoj riječi...
pozdrav....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.01.2008. 12:29 
Naslov:  Re: 'U Hitnoj su rekli: Dođite tramvajem'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi znamo da ima ljudi koji zivkaju i zaj.. hitnu za svaki klinac, svi znamo da na hitnu pogotovo noću dolaze i pijani, i duševni bolesnici kojima "bube izlaze iz kože", i kao ona prije spomenuta munjara koja se s koferom došla odmoriti, ali ne može nitko pobogu tretirati sve ljude kao takve, kao da nemaju pametnijeg posla nego maltretirati zdravstvene djelatnike u sitne sate, jer eto, sram ih bilo, slupali su se negdje u prometnoj, polomili negdje kosti, usudili su se doživjeti moždani ili srčani udar, ili jadni imaju previše godina, pa ne vrijedi zbog njih zauzimati vozila ili krevete u bolnici, jer su "ionako gotovi." A da ne pričam kako se ista ekipa proslavila na You Tube-u. Dajte molim vas, nemamo ni mi ostali koji ne radimo u zdravstvu idealne uvjete za rad, niti smo adekvatno plaćeni, a bože sačuvaj da i nas netko maltretira, neee... Pa tko nas što pita, univerzalni odgovor je svugdje: "ako ti se ne sviđa, uzmi knjižicu i idi..."

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Black
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2008. 12:36 
Naslov:  Re: 'U Hitnoj su rekli: Dođite tramvajem'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, gospodin pravnik na blogu kaže:

Citat: › Jeli hitna trebala biti poslana odmah ili ne . Naravno da je, jer je bio poziv na telefon hitne službe, da se dođe, njezino je da reagira ne da se izgovara ikoga.


Buhahahaha!!!!!

Očito je da ljudi opće nisu educirani načinom rada hitne pomoći, te da misle da se samo njih čeka da zovu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MoNk
Offline
Ukupno postova: 66
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2008. 12:45 
Naslov:  Re: 'U Hitnoj su rekli: Dođite tramvajem'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

He he he... Ja se samo nadam da to (ili takav) nije pravnik koji će zastupati mladu obitelj... Po njegovim riječima hitna bi trebala izlaziti na sve pozive samo zato što su to kao pozivi prema hitnim službama... No pitam ja onda tog "pravnika" za što služe onda prijavno-dojavne jedinice iliti dispečeri?! Oni su tu da trijažiraju i odluče jel poslati ekipu ili ne...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gutti
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2008. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NOVO-NOVO-NOVO!!!

SAMO DA SE ZNA MLADA DAMA JE OTPUSTENA IZ BOLNICE POD DIJAGNOZOM MYALGIJE STO ZNACI DA JE I ONA ZA APAURIN!!!
TAKO KAZU DRUGOVI IZ BOLNICE...

I ETO VIDITE DA SU DISPECERI POGRIJESILI KAD SU POSLALI VOZILO, ALI I TO SE DESAVA!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barakn
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2008. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa kako ovu mladu gospodu nije sramota uopće nešto tako dati u novine.Pa zar bi zbog zubobolje, bolova u malom prstu lijevog stopala ili mijalgije koju ova mlada gospođa ima trebala hitna izlaziti u intervenciju.Sramota,sramota.Ako je u djetinjstvu operirala srce onda bi eventualno trebala na redovite kontrole kod kardijologa.Riječ "hitna" znači da je nešto hitno,a educirano osoblje koje radi na dispečeru je prepoznalo tu "hitnost" i postupilo na najbolji mogući način.Sramotno bi bilo da se auto poslao na tu intervenciju.To se vidjelo kod kasnijeg pregleda kardiologa-mijalgija: "upala" mišića koju često imamo svi mi nakon što smo odspavali u lošem položaju ili krivo držali glavu ili...Uglavnom veeelika hitnost.Da,treba osuditi i kazniti lošu procjenu ili ne liječenje ili krivo liječenje bolesnika,ali treba dobro udariti po džepu i onoga tko zlorabi Hitnu i hitnost.I neznam zašto se uvijek spominje Hipokratova zakletva ,a mladi gospodin siguran sam ,nije upućen sa tekst iste.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2008. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam tko od vas radi u zdravstvu ali vas je lako iščitati sa tim vašim stavom bešćutnosti.shvaćam, profesionalna deformacija,čovjek ogugla pored toliko ljudi koji kukaju i zapomažu i da reagira na svaku gdje bi završio.al treba razumjet i drugu stranu koja je u panici, bespomoćna i koja baš ne reagira zdravorazumski na odgovore koji joj stižu iz slušalice.što bi se dogodilo da je žena umrla?tko bi odgovarao za to?
s druge strane se čudim osobi koja ima takav slučaj da nikad nije čula za taxi...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2008. 22:56 
Naslov:  Re: 'U Hitnoj su rekli: Dođite tramvajem'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da bi država trebala uvesti obvezu da svi građani moraju završiti medicinu kako bi znali prepoznati simptome svih bolesti ili stanja, a ne da zaj... marljive liječnike glupostima i ometaju ih u zasluženom snu za vrijeme dežurstva.

Nemoguće je preko telefona procijeniti ima li osoba srčani udar ili napad panike. Simptomi mogu biti potpuno jednaki. Profesionalno i etično je obaviti sve potrebne radnje i pretrage i tek onda postaviti dijagnozu. Kakva god ona bila. A onda, sukladno tome, uputiti osobu odgovarajućem stručnjaku, ako je potrebno.
Sve ostalo je neprofesionalno i neetično!

Slažem se da je taj posao jako zahtjevan i težak, ali baš zato ga nesposobni ljudi ne bi trebali obaljvati.

Zbog toga što nam ovako funkcioniraju zdravstvo, pravosuđe i gospodarstvo, država i je u stanju kakvom je.
Možemo mijenjati imena, ali dok ne promijenimo ljude ostati će tako...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barakn
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2008. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›
Mislim da bi država trebala uvesti obvezu da svi građani moraju završiti medicinu kako bi znali prepoznati simptome svih bolesti ili stanja, a ne da zaj... marljive liječnike glupostima i ometaju ih u zasluženom snu za vrijeme dežurstva.

Nemoguće je preko telefona procijeniti ima li osoba srčani udar ili napad panike. Simptomi mogu biti potpuno jednaki. Profesionalno i etično je obaviti sve potrebne radnje i pretrage i tek onda postaviti dijagnozu. Kakva god ona bila. A onda, sukladno tome, uputiti osobu odgovarajućem stručnjaku, ako je potrebno.
Sve ostalo je neprofesionalno i neetično!

Slažem se da je taj posao jako zahtjevan i težak, ali baš zato ga nesposobni ljudi ne bi trebali obaljvati.

Zbog toga što nam ovako funkcioniraju zdravstvo, pravosuđe i gospodarstvo, država i je u stanju kakvom je.
Možemo mijenjati imena, ali dok ne promijenimo ljude ostati će tako...


Da je postojala i mala mogućnost da se radi o srčanom udaru dispečer bi poslao vozilo,tako funkcionira Hitna.Vjerujte da tim ljudima u hitnoj nije svejedno da li će ih neko tužiti ili će osvanuti u novinama.Mislim da su zbog toga vrlo oprezni,a ako im se dogodi pogrešna procjena..zna se-za to se treba odgovarati.
A ono o "zasluženom snu za vrijeme dežurstva",takve komentatore bih poslao u turističko-informativni posjet u Hitnu ili dežurnu traumatološku ambulantu (abdominalnu,kardiološku,neurološku) ,samo jednu noć, pa neka vidi je li nešto zasluženo.
Ako se u nešto ne razumijem onda ne komentiram ili barem ne vrijeđam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2008. 23:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pod a, nisam vrijeđao.
Pod b, pretpostavka je majka svih zaheba...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: