Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pobačaj - abortus

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Protivite li se pobačaju?

Da
27%
 27%  [ 19 ]
Ne
72%
 72%  [ 49 ]
Ukupno glasova : 68


Autor Poruka
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2007. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
najbolje bi bilo zabranit AB pa nek žene onda ilegalno idu kod baba koje će to napravit iglama za štrikanje nakon što ispod šljive zakopa komadić crvene vune i šiljilo - protiv uroka i zloduha. Šta žene imaju odlučivat o AB-u kad velečasni najbolje zna da se zbog toga gori u sumporovom jezeru
ponovit ću se - gaapa za precjednika!!!! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2007. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Pobačaj je opravdan u slijedećim slučajevima:
- uvijek kad žena odluči, sve dok fetus ne postane sposoban živjeti izvan majčine utrobe (u pravilu nakon 6 mjeseci)
- i nakon što fetus postane sposoban živjeti izvan majčine utrobe, ukoliko je to potrebno radi zaštite majčina zdravlja (što je zdravlje nalazi se pak u Doe v. Bolton)


Ajme meni! osijek031.com smile Ovo je već okrutno. U 6. mjesecu trudnoće, abortus je pravo ubojstvo i ništa manje od toga. Jel itko svjestan da beba u maminom trbuhu živi i osjeća?

Prije koju godinu se dogodilo nešto prestrašno. Neka gospođa je valjda saznala da joj dijete ima nekakav nasljedni poremećaj i odlučila je da se želi riješiti djeteta kada je već bila negdje oko 6. mjeseca trudnoće. Kreteni doktori su to dijete na najrazličitije načine pokušavali ubiti, medikamentima, iglama pa da ne pišem dalje gadosti koje su radili. Kad su dijete izvukli van, ono je još bilo živo. Preživjelo je sve to. Nadam se da će se jednog dana osvetiti dragoj mamici, na jednako gnjusan način. Iskreno se nadam.

Moj stav zbilja nema nikakve veze s crkvom. Ali abortus je isto što i eutanazija - ljepši naziv za ubojstvo. Dajemo si preveliku važnost kad mislimo da samo tako možemo odlučivati o nečijem životu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2007. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › najbolje bi bilo zabranit AB pa nek žene onda ilegalno idu kod baba koje će to napravit iglama za štrikanje nakon što ispod šljive zakopa komadić crvene vune i šiljilo - protiv uroka i zloduha. Šta žene imaju odlučivat o AB-u kad velečasni najbolje zna da se zbog toga gori u sumporovom jezeru


OK, dio o iglama za štrikanje stoji. Very Happy Ali, treba li abortus učiniti lakodostupnim sredstvom za kontracepciju?

nitko se za to ne odlučuje iz vica, to je sigurno. No, ponavljam, nije sve tako crno-bijelo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2007. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Vidiš, upravo zato kažem da treba malo bolje upoznati stvar. Iako nisam ginekolog, ovo nije u potpunosti točno. Sumnje ima,i razvoj situacije ne ide uvijek u istom smjeru.


Nego? Ako razvoj embrija ne ide samo u jednom smjeru, odnosno prema tome da postane čovjek, hoće li žena možda roditi prase? A, ustvari, danas više ni to nije isključeno.

Embrio i fetus. Podjela na temelju dobi, odnosno razvoja. Isto kao i novorođenče, dojenče, malo dijete, predškolsko i školsko dijete, adolescent... Svako razdoblje obilježeno je nekim razvojnim i inim faktorima.

Tako će se u embrionalnom razvoju događati jedni procesi, na koje će se nadograđivati procesi fetalnog razvoja.

Djetešce, dok ga mi još zovemo embriom, ima srce koje kuca. Reagira na podražaj maternice, a ponekad će se i samo pokrenuti iako je premaleno da bi i mama to osjetila. Započinje proces okoštavanja. Beba se formira.

Ona nema mogućnost izbora, ne govori, ne odlučuje... ali tako je i u prvim godinama života.

Znanost ne može odgovoriti na to kada oplođena jajna stanica/embrio/fetus postaju čovjekom. No, jasno je da je sama blastocista početak novog života.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2007. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Pobačaj je opravdan u slijedećim slučajevima:
- uvijek kad žena odluči, sve dok fetus ne postane sposoban živjeti izvan majčine utrobe (u pravilu nakon 6 mjeseci)
- i nakon što fetus postane sposoban živjeti izvan majčine utrobe, ukoliko je to potrebno radi zaštite majčina zdravlja (što je zdravlje nalazi se pak u Doe v. Bolton)


Ajme meni! osijek031.com smile Ovo je već okrutno. U 6. mjesecu trudnoće, abortus je pravo ubojstvo i ništa manje od toga. Jel itko svjestan da beba u maminom trbuhu živi i osjeća?

Prije koju godinu se dogodilo nešto prestrašno. Neka gospođa je valjda saznala da joj dijete ima nekakav nasljedni poremećaj i odlučila je da se želi riješiti djeteta kada je već bila negdje oko 6. mjeseca trudnoće. Kreteni doktori su to dijete na najrazličitije načine pokušavali ubiti, medikamentima, iglama pa da ne pišem dalje gadosti koje su radili. Kad su dijete izvukli van, ono je još bilo živo. Preživjelo je sve to. Nadam se da će se jednog dana osvetiti dragoj mamici, na jednako gnjusan način. Iskreno se nadam.

Moj stav zbilja nema nikakve veze s crkvom. Ali abortus je isto što i eutanazija - ljepši naziv za ubojstvo. Dajemo si preveliku važnost kad mislimo da samo tako možemo odlučivati o nečijem životu.


Opet ponavljam, rasprava o zabrani abortusa nije samo rasprava o tome radi li se o ubojstvu. Pročitaj ranije postove o tome.

wendy je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Vidiš, upravo zato kažem da treba malo bolje upoznati stvar. Iako nisam ginekolog, ovo nije u potpunosti točno. Sumnje ima,i razvoj situacije ne ide uvijek u istom smjeru.


Nego? Ako razvoj embrija ne ide samo u jednom smjeru, odnosno prema tome da postane čovjek, hoće li žena možda roditi prase? A, ustvari, danas više ni to nije isključeno.

Embrio i fetus. Podjela na temelju dobi, odnosno razvoja. Isto kao i novorođenče, dojenče, malo dijete, predškolsko i školsko dijete, adolescent... Svako razdoblje obilježeno je nekim razvojnim i inim faktorima.

Tako će se u embrionalnom razvoju događati jedni procesi, na koje će se nadograđivati procesi fetalnog razvoja.

Djetešce, dok ga mi još zovemo embriom, ima srce koje kuca. Reagira na podražaj maternice, a ponekad će se i samo pokrenuti iako je premaleno da bi i mama to osjetila. Započinje proces okoštavanja. Beba se formira.

Ona nema mogućnost izbora, ne govori, ne odlučuje... ali tako je i u prvim godinama života.

Znanost ne može odgovoriti na to kada oplođena jajna stanica/embrio/fetus postaju čovjekom. No, jasno je da je sama blastocista početak novog života.


Kad sam zamolio stručnije medicinsko mišljenje, nisam imao na umu objašnjavanje razvoja fetusa, jer je to manje više opće poznata stvar.

Htio sam da netko stručno pokuša pojasniti slučajeve u kojima trudnoća ima negativne posljedice, u smislu zdravlja ili života majke, ili u smislu ozbiljnih poremećaja fetusa. Naravno da će se roditi dijete, pa nismo u osnovnoj školi, ali sve je više slučajeva teških defekata koji se danas uočavaju sve ranije u trudnoći. Pa evo onda i pitanja za žene i roditelje:
a) da li bi pristali na mogućnost da nećete preživjeti porod, a da dijete možda hoće?
b) da li pristajete na činjenicu da održavanjem rizične trudnoće više nikada nećete moći zanijeti, a sam epilog te iste trudnoće nije siguran?
c) da li pristajete na posljedice trudnoće i poroda, u smislu teškog oštećenja vlastitog zdravlja?
d) da li pristajete na rođenje djeteta za koje je sigurno da, uslijed teških poremećaja, neće moći preživjeti više od nekoliko mjeseci ili godina?
e) da li pristajete na rođenje djeteta koje, uslijed teških poremećaja, neće moći samostalno živjeti, nego će zahtijevati cjelodnevnu skrb tokom cijelog života (da sad ne nabrajam sve moguće defekte i poremećaje koji su na žalost mogući)?

Ako je odgovor da na sva pitanja, eto, vi ste onda za zabranu pobačaja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2007. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
.. treba li abortus učiniti lakodostupnim sredstvom za kontracepciju?

ne mješajte pojmove.
kontracepcija je spriječavanje nastanka začeća a AB tehnika prekida već nastalog.
osobno sam protiv korištenja ABa u svrhu kontrole broja djece al sam za to da bude dostupan, tj. da svatko ima pravo služiti se njime po svojoj volji i savjesti.svaka žena mora imati pravo na to a hoće li ga iskoristiti...to je već individualno

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2007. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Opet ponavljam, rasprava o zabrani abortusa nije samo rasprava o tome radi li se o ubojstvu. Pročitaj ranije postove o tome.


Bilo je govora o tome, a ja sam se sad uključila.

Raspravljali ste o tome što kaže znanost kada zametak postaje čovjek. Ja sam objasnila što se događa sa zametkom. A kada postaje čovjek... na to pitanje nitko ne može odgovoriti jednostavno, točno i beskompromisno. Stav će se razlikovati od osobe do osobe. Dakle, struka ne može govoriti o tome. Može samo svatko ponaosob iznijeti svoje mišljenje.

Što se tiče poteškoća u trudnoći i različitih malformacija...Mogu sada nabrajati moguće bolesti i poremećaje, od toga nitko nema ništa. Postoje neki slučajevi u kojima će liječnik predložiti pobačaj jer dijete jednostavno nema šanse za preživljavanje, a uz to najčešće trudnoća ugrožava i život majke.

bio je slučaj u bolnici kada se dijete rodilo otvorene lubanje, bez kože koja bi pokrivala trbušnu šupljinu i s puno drugih malformacija. To su naši sposobni liječnici primijetili tek u kasnom stadiju trudnoće. Neke su se stvari mogle operativno riješiti, no jednostavno je bilo jako teško spasiti to dijete. Znate što se dogodilo? Pa, bebu jednostavno nisu hranili i pustili su ju da umre. Još su se zgražali "kako je to žilavo", a djeca koju pokušavaju spasiti im iznenada umru. Fuj!

Kakav je to stav prema jednom živom biću?

Zato sam definitivno za mogućnost izbora i za legaliziran pobačaj. Inače se rade puno veća sranja.

Postoji neka prirodna selekcija. Većina mogućih rizičnih trudnoća prekine se u ranom stadiju, kada majka još ni ne zna da je trudna. Dakle, misli da je dobila mjesečnicu, a zapravo je imala spontani AB.

Također, različiti medikamenti, pušenje, alkohol i droge izazivaju strašna oštećenja na plodu pa se u prva tri mjeseca života djeteta zapravo često razviju različite deformacije.

Kontracepcija nam omogućuje planiranje trudnoće, kako do takvih stvari ne bi došlo. I tako bi se broj abortusa sveo na minimum, kada bi se ljudi prema svom tijelu odgovornije odnosili.

Sad ovo pitanje zadire i u druge sfere, ali kad netko popuši spolnu bolest, društvo će ga osuđivati i govoriti kako je idiot jer si je tako nešto dopustio kad postoji zaštita, a s pobačajem nije tako. Zašto? I nemojte mi reći da nije tako, jer je oboljelima od AIDS-a najgori problem upravo stigmatizacija društva. Prema njihovim osobnim navodima.

Dakle, oboljeli od AIDS-a je stigmatiziran, a žena koja je pobacila je "jadna" i treba joj sva moguća podrška. A oba su stanja nastala zbog neodgovornosti osobe. U prvom se slučaju radi o neodgovornosti prema sebi samom, a u drugom postoji i druga osoba, jedno biće koje se počelo razvijati. Da bi si mama olakšala život, ona ga se riješi. Baš moralno, je li?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2007. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
wendy je napisao/la: ›
.. treba li abortus učiniti lakodostupnim sredstvom za kontracepciju?

ne mješajte pojmove.
kontracepcija je spriječavanje nastanka začeća a AB tehnika prekida već nastalog.
osobno sam protiv korištenja ABa u svrhu kontrole broja djece al sam za to da bude dostupan, tj. da svatko ima pravo služiti se njime po svojoj volji i savjesti.svaka žena mora imati pravo na to a hoće li ga iskoristiti...to je već individualno


Joj, de... pa svi znamo šta je kontracepcija. Da je pobačaj, recimo, besplatan, postao bi upravo to - sredstvo za kontracepciju. U prenesenom značenju rečeno, da naglasim, da mi se sad ne bi ovdje citirali pojmovi iz rječnika Rolling Eyes

Kažeš da žena "mora" imati pravo... ne bih se baš složila. Ona ima pravo i mogućnost koristit kontracepciju, ne ševit se, paziti da do trudnoće ne dođe. Ovo joj je pravo omogućeno, ali ne znam zašto bi MORALO biti.

Ja sam za legaliziran pobačaj, samo iz razloga što bi u suprotnom napravili više lošega nego dobrog. Ali rasprava o moralnoj komponenti tog čina je nešto što nije jednoznačno. Možemo samo iznositi svoja mišljenja. Moje je da pobačaj nije ni etičan ni moralan, te da nema opravdanog razloga da ga se učini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2007. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: › Da je pobačaj, recimo, besplatan, postao bi upravo to - sredstvo za kontracepciju.


neznam samo koja bi zena umjesto uobičajenih kontracepcijskih sredstava odabrala pobačaj!?!?!?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2007. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): ›
wendy je napisao/la: › Da je pobačaj, recimo, besplatan, postao bi upravo to - sredstvo za kontracepciju.


neznam samo koja bi zena umjesto uobičajenih kontracepcijskih sredstava odabrala pobačaj!?!?!?


Ajme meni! Još sam naglasila da je to rečeno u prenesenom značenju.

Ajd da vam objasnim - manje bi razmišljale o tome da ga naprave ili ne, lakše bi dolazile do njega... Mnogim ženama se očito ne da koristiti kontracepciju, pa trudnoće završavaju pobačajima. Kad se to radi često, kaže se da je njoj pobačaj kontracepcija.

Jesam sad bila jasna? Rolling Eyes

Pobačaj nije sredstvo za kontracepciju, ja nisam retardirana da mislim kako pobačaj spada u kontracepcijska sredstva, ne govorim da bi netko kao metodu kontracepcije svjesno odabrao pobačaj... nego da ga mnoge žene, što im je on dostupniji, više shvaćaju na taj način. "Zalomilo mi se... huh... a jebiga, idem opet pobacit, još samo ovaj put"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2007. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve jasno, uz ispriku zbog mog površnog čitanja posta

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.10.2007. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: › Opet ponavljam, rasprava o zabrani abortusa nije samo rasprava o tome radi li se o ubojstvu.
Ponavljas bez veze... Sudeci po porukama sigurno si advokat ili politicar. Zanima me bez ikakvog citiranja sudskih i ostalih bla bla sranja jednostavno sto ti je u srcu?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Pa evo onda i pitanja za žene i roditelje:
a) da li bi pristali na mogućnost da nećete preživjeti porod, a da dijete možda hoće?
b) da li pristajete na činjenicu da održavanjem rizične trudnoće više nikada nećete moći zanijeti, a sam epilog te iste trudnoće nije siguran?
c) da li pristajete na posljedice trudnoće i poroda, u smislu teškog oštećenja vlastitog zdravlja?
d) da li pristajete na rođenje djeteta za koje je sigurno da, uslijed teških poremećaja, neće moći preživjeti više od nekoliko mjeseci ili godina?
e) da li pristajete na rođenje djeteta koje, uslijed teških poremećaja, neće moći samostalno živjeti, nego će zahtijevati cjelodnevnu skrb tokom cijelog života (da sad ne nabrajam sve moguće defekte i poremećaje koji su na žalost mogući)?


Ako je odgovor da na sva pitanja, eto, vi ste onda za zabranu pobačaja.

odlično postavljeno, @Blofeld !! osijek031.com smile
.. upravo sam se uhvatila da ja sama nemam odgovor niti na jedno od njih.. tj, ako kažem da na sva pitanja, zapitati ću samu sebe kakva sam ja to osoba.. Rolling Eyes ? no, ono do čega sam ja uspjela doći je to da pobačaj apsolutno podržavam, u hipotetskoj situaciji, koja sa mnom ne bi imala nikakve veze..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2007. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: ›
Pa evo onda i pitanja za žene i roditelje:
a) da li bi pristali na mogućnost da nećete preživjeti porod, a da dijete možda hoće?
b) da li pristajete na činjenicu da održavanjem rizične trudnoće više nikada nećete moći zanijeti, a sam epilog te iste trudnoće nije siguran?
c) da li pristajete na posljedice trudnoće i poroda, u smislu teškog oštećenja vlastitog zdravlja?
d) da li pristajete na rođenje djeteta za koje je sigurno da, uslijed teških poremećaja, neće moći preživjeti više od nekoliko mjeseci ili godina?
e) da li pristajete na rođenje djeteta koje, uslijed teških poremećaja, neće moći samostalno živjeti, nego će zahtijevati cjelodnevnu skrb tokom cijelog života (da sad ne nabrajam sve moguće defekte i poremećaje koji su na žalost mogući)?


Ako je odgovor da na sva pitanja, eto, vi ste onda za zabranu pobačaja.

odlično postavljeno, @Blofeld !! osijek031.com smile
.. upravo sam se uhvatila da ja sama nemam odgovor niti na jedno od njih.. tj, ako kažem da na sva pitanja, zapitati ću samu sebe kakva sam ja to osoba.. Rolling Eyes ? no, ono do čega sam ja uspjela doći je to da pobačaj apsolutno podržavam, u hipotetskoj situaciji, koja sa mnom ne bi imala nikakve veze..

ma, sjajno je postavljeno, samo ako se malo bolje pogleda, SVE su točke isključivo vezane uz ozbiljno i trajno narušavanje zdravlja majke ili dijeteta. s nekim se točkama slažem, s nekima ne, ali to nije bitno za ono što želim reći. želim reći da je vrlo bitan razlog iz kojeg bi netko odlučio napraviti pobačaj. ja sam već prije rekao da sam generalno protiv pobačaja, ali u iznimnim situacijama ga smatram nužnim zlom te je prihvatljiv. te iznimne situacije nikako i nikad nisu financijske, vjerske ili socijalne prirode, mogu biti samo iz krajnje ozbiljnih zdravstvenih razloga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2007. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
ma, sjajno je postavljeno, samo ako se malo bolje pogleda, SVE su točke isključivo vezane uz ozbiljno i trajno narušavanje zdravlja majke ili dijeteta. s nekim se točkama slažem, s nekima ne, ali to nije bitno za ono što želim reći. želim reći da je vrlo bitan razlog iz kojeg bi netko odlučio napraviti pobačaj. ja sam već prije rekao da sam generalno protiv pobačaja, ali u iznimnim situacijama ga smatram nužnim zlom te je prihvatljiv. te iznimne situacije nikako i nikad nisu financijske, vjerske ili socijalne prirode, mogu biti samo iz krajnje ozbiljnih zdravstvenih razloga.

da, mislila sam na to, da je, s tog nekog zdravstvenog aspekta odlično postavio razloge ZA pobačaj.. iako, kad se ovako pogleda, sve na okupu, kao u njegovom postu, malo se zapitaš.. stvarno, odluka bi bila.. i više nego teška..
.. još kad bi nam netko sada ovako fino šturo, logički i objektivno postavio razloge PROTIV, onda bih komunikacijom na temu bila i više nego zadovoljna.. al ne treba @malog_ivicu zazivati.. Wink

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: