Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zemlja bez granica 2013.: Jubilarna "Zemlja bez granica" se neće održati!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wilko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 201
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.07.2013. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a jeste dosadni, pa kak vam svima nije jasno da je lova u igri?
Davno sam ja rekao, u Osijeku se sve treba naplaćivati i gotovo. I tako izbjegneš bagru koja je navikla sve za dž, imaš manje posjetitelja ali kvaliteta će prevladati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Prizma
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2013. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mapatil je napisao/la: ›
Cini mi se da u Brezi vlada politika
Festival je odlican ali brate oni traze sada novac, tehniku, logistiku i jos novca. Cemu onda udruga, neka grad preuzme organizaciju ako ocekuju sve od njih.


Fotelja organizotor molim te šuti...pojma nemaš...bolje se nemoj dalje ni upuštati u polemiku jer 70 000 kn nije dosta ni za materijal za sve radionice...pa to je čovječe 7 dana festival!!! Završni dan je samo prezentacije svega i to i nije najbitniji događaj već sam proces stvaranja i kreiranja...ma, šta ti ja uopće objašnjavam, očito si neki warcraft kilnac koji nema pojma šta govori...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.07.2013. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

70000kn nije dosta? Hm, za malo više od 70000kn se može organizirati jedan veliki trodnevni glazbeni festival sa vrhunskom produkcijom...

To je 10000kn po danu? I to nije dosta za materijal za sve radionice? Jedino ako žene koje tamo rade nisu volonterke, nego primaju svoj honorar za to što rade... U to nisam upućen...

ako su stvarno dobili 70000, i ako su toliko dobivali uvijek, onda ne vidim u čemu je problem, tj. vjerojatno nije u novcima

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
wilko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 201
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.07.2013. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

70000 kn, veliki trodnevni glazbeni festival i vrhunska produkcija ni u jednom svemiru ne mogu ići zajedno u jednoj rečenici! NE MERE!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Prizma
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2013. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nije dosta za ozbiljan festival Smile pa de ljudi...ali ajd, sada sam se sjetio zašto nisam 2 godine bio na forumu...meni je stalo do svih zdravih društvenih aktivnosti u gradu (zdravo se dakle ne odnosi na bolesne striptize sa moto susreta s kojih se slike još uvijek vrte po galeriji foruma) i htio bi da sve to uspije...pa zašto nebi 4-5 radnika Breze moglo sebi isplatiti plaću za taj mjesec od toga projekta? Pogledaj slike malo pa ćeš vidjeti da to nije kolaž i drvene bojice već je tu puno više materijala...a sada da ne pričam i fotkanje/video, bina sa razglasom, redari, hrana i smještaj volontora koji su izvan Osijeka, energenti, itd, itd...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mapatil
Offline
Ukupno postova: 254
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.07.2013. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam nikad volio warcraft Smile a jos manje sam klinac Very Happy
Ajmo ti i ja organizirat festival panonskih gusara. Sve cemo osmislit, 8 mjeseci prije pocetka prijavit cemo se za proracun, dobit cemo novce, necemo 8 mjeseci nac jos novaca pa cemo 2 tjedna pred pocetak vikat kriva je politika... I to naravno ona koja nije nasa.

Sorry ali ako su organizatori dopustili da dodje do ovoga nisu sposobni organizirat tako sto. Ima puno dogadanja koja kostaju ali si organizatori ne dopuste ovisit o javnom novcu nego se snadu.

_________________
Vilenjak je želio saznati tko sam. Dobio je ponudu da se nađemo i upoznamo.

Vilenjak se tada ukakio i odbio upoznavanje!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
pandora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2013. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mapatil je napisao/la: ›
Pa grad je dao ove godine kao i prethodnih 70 000 kn. Proracun se donosio krajem prosle godine a ne sada, zasto tek sada reagiraju?

Cini mi se da u Brezi vlada politika
Festival je odlican ali brate oni traze sada novac, tehniku, logistiku i jos novca. Cemu onda udruga, neka grad preuzme organizaciju ako ocekuju sve od njih.


iako sam prva rekla da se trebamo pobuniti kako bi se ovogodišnja "zemlja bez granica" održala, ovaj gornji navod mi budi sumnje i sad se pitam o čemu se zapravo ovdje radi?!?

ako su sredstva koja se izdvajaju svake godine u već unaprijed dogovorenom i očekivanom iznosu osigurana, o čemu se onda ovdje zapravo radi? znači li to da su pored javno prikazanih sredstava koja se daju u tu svrhu od strane grada, istoj udruzi davalo još sredstava za koja javnost nije znala a novi gradonačelink ne želi davati sa strane još?! ili??
ne optužujem samo ne razumijem... trebalo bi da se i gradonačelnik i udruga jasno i glasno očituju u čemu je zapravo problem!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Prizma
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2013. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mapatil je napisao/la: ›
Nisam nikad volio warcraft Smile a jos manje sam klinac Very Happy
Ajmo ti i ja organizirat festival panonskih gusara. Sve cemo osmislit, 8 mjeseci prije pocetka prijavit cemo se za proracun, dobit cemo novce, necemo 8 mjeseci nac jos novaca pa cemo 2 tjedna pred pocetak vikat kriva je politika... I to naravno ona koja nije nasa.


Ma sorry...iznervozi me to sve...ali zvučao si kao foteljasti vorkrafter koji sjedi i trkelja Smile

No sa idejom o Panonskim gusarima si me razoružao Very Happy Very Happy Very Happy

Što se tiče Breze...dok ne znamo 100% informaciju gdje je zapelo, nema smisla ikoga prozivati...niti politiku niti Brezu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mapatil
Offline
Ukupno postova: 254
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.07.2013. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A mislim da se radilo po sistemu dobijes novac redovno i onda koliko usfali grad jos placa. Nemam nista protiv toga, ali imam protiv kukanja ako se svjesno ide nacinom ako nema dovoljno napast cemo nekoga...

_________________
Vilenjak je želio saznati tko sam. Dobio je ponudu da se nađemo i upoznamo.

Vilenjak se tada ukakio i odbio upoznavanje!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Prizma
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2013. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...koliko vidim nitko nije napadnut...službeno stoji da otkazuju festival jer se nemože organizirati na adekvatnom nivou...što je u redu. Nema se para za full (nebitan izvor), nećemo ni polovično...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
a.vidi.me.sad
Offline
Ukupno postova: 33
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2013. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
70000kn nije dosta? Hm, za malo više od 70000kn se može organizirati jedan veliki trodnevni glazbeni festival sa vrhunskom produkcijom...

To je 10000kn po danu? I to nije dosta za materijal za sve radionice? Jedino ako žene koje tamo rade nisu volonterke, nego primaju svoj honorar za to što rade... U to nisam upućen...

ako su stvarno dobili 70000, i ako su toliko dobivali uvijek, onda ne vidim u čemu je problem, tj. vjerojatno nije u novcima


Iz nekih izvora sam čuo podatak koji me frapirao da je proslava ulaska u EU u Osijeku koštala 600.000 kn. Šestomilja kuna za jednu večer i ako je to istina a ti vidi što ćeš s 70 000 kn u tjedan dana napraviti. Navodno je INA donirala određeni iznos.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.07.2013. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a.vidi.me.sad je napisao/la: ›
Iz nekih izvora sam čuo podatak koji me frapirao da je proslava ulaska u EU u Osijeku koštala 600.000 kn. Šestomilja kuna za jednu večer...


Shocked šesto milja kunaaaaa Glavom o zid kakva rasipnost u doba krize Shocked

(iskopaj negdje specifikaciju - dajem 100 kikirikija za njenu objavu Wink )

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pandora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2013. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i evo ga jasan i glasan odgovor izašao danas u Glasu Slavonije... kako ne smijem staviti link na druge osječke portale jer se isti vrlo brzo nakon izbriše u komentaru, evo copy/paste reportaže...

Vargović: Zemlja bez granica otkazana zbog nedostatka potpore Grada

... priopćenje... Drugim riječima, nema dostatno novca i pomoći u organizaciji. Potvrđuje to i Suzana Vargović, ističući kako iz gradskog proračuna mogu dobiti samo planiranih 70 tisuća kuna, što i ne bi bio nepremostiv problem da iz Grada, prema njezinim riječima, nije izostala podrška u smislu pomoći pri organizaciji te u poticanju gradskih poduzeća da, kao u proteklih devet godina, participiraju u Zemlji bez granica ne u smislu financiranja, nego u svakoj drugoj vrsti pomoći, kako kaže Vargović, u naturi.
“Razumijem da je grad Osijek dobio novu vlast, zbog čega smo i bili strpljivi neko vrijeme. No, kako je sve ostalo samo na riječima, a ne na djelima, nije nam preostalo ništa drugo nego otkazati manifestaciju. Nismo naišli ni na odaziv sponzora, što je dodatno otežalo naš položaj. Nije nam pomogao ni ministar Vrdoljak, iako nam je to obećao,” ne skriva ogorčenje Vargović.
Iz Breze ističu kako im se za ovogodišnju Zemlju bez granica prijavilo čak 57 voditelja radionica - volontera, no s novcem koji bi dobili od Grada mogli bi primjereno organizirati samo njih šest-sedam. “Kako bismo mogli odbiti neko dijete? Kad znamo da je u lanjskoj manifestaciji sudjelovalo gotovo dvije i pol tisuće djece, onda je jasno o čemu govorim! Zemlja bez granica postala je osječki brand zahvaljući visokoj razini organizacije i provedbe, a sada bismo bili prisiljeni svesti je na priredbicu za ograničen broj djece. To ne želimo nakon svega što smo postigli svih prethodnih godina. Da nam je netko u Gradu na vrijeme rekao da nam neće moći pomoći na adekavatan način, učinili bismo sve da nađemo pomoć na drugoj strani. No, sad je kasno da bismo to učinili. Ne želimo lakrdiju, nego manifestaciju dostojnu europskog grada koji brine o svojoj djeci”, ogorčena je Suzana Vargović.
U Brezi naglašavaju kako je raditi s djecom iznimno odgovoran posao, koji ne podnosi bilo kakvu improvizaciju. “Naš se Snovograd, na žalost, srušio pred gradskom realnošću. A valja istaknuti kako najveći problem uopće nije novac, nego odsutnost istinske volje da se pomogne na svaki drugi način. Zanima me je li gradu Osijeku doista stalo do njegove djece?” pita se Suzana Vargović.

VLADIMIR HAM,
ZAMJENIK GRADONAČELNIKA:
Otvoreni smo za daljnje razgovore s Brezom
“Predstavnici Udruge za rad s mladima Breza bili su kod mene vezano uz organizaciju Zemlje bez granica. Rekao sam im kako se proračunska stavka od 70 tisuća kuna ne može mijenjati, ali da smo spremni razgovarati o pomoći gradskih tvrtki i drugome. Otvoreni smo za daljnje razgovore s predstavnicima Breze i bilo bi mi drago da ipak nađemo odgovarajuće rješenje, jer je riječ o hvalevrijednoj manifestaciji. No, ako na kraju ipak ne postignemo dogovor i ako ne bude vremena za kvalitetnu organizaciju manifestacije, onda smo svi žrtve recesije,” kaže Vladimir Ham, zamjenik osječkog gradonačelnika, ističući kako bi mu bilo iskreno žao ako se Zemlja bez granica ne održi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2013. 17:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žalosno da se ovakvim vrijednim događajima pokušava manipulirati i svaliti sve na novu vlast.

O čemu vi pričate? Grad daje ono što je obećano - 70 tisuća kuna! Taj iznos je predviđen u proračunu za 2013. Zašto prošla gradska vlast nije predvidjela više?

Na stranici ZBG se lijepo vidi da su pokrovitelji Predsjednik Josipović, Ministarstvo kulture i Grad Osijek, sponzore neću nabrajati, jer ih je previše, i to nisu gradske tvrtke.

Vargović: "...nema dostatno novca..."
Vargović: "A valja istaknuti kako najveći problem uopće nije novac, nego odsutnost istinske volje da se pomogne na svaki drugi način".

Što je ovdje istina? U jednom članku dvije oprečne izjave!

Zar ovoliko volontera, koji su se prijavili nisu dovoljna pomoć

Sada ćemo odgovornost prebaciti na one koji nisu ni izglasali taj proračun?!

Jadan i bijedan pokušaj opstrukcije!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.07.2013. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prizma je napisao/la: ›
mapatil je napisao/la: ›
Nisam nikad volio warcraft Smile a jos manje sam klinac Very Happy
Ajmo ti i ja organizirat festival panonskih gusara. Sve cemo osmislit, 8 mjeseci prije pocetka prijavit cemo se za proracun, dobit cemo novce, necemo 8 mjeseci nac jos novaca pa cemo 2 tjedna pred pocetak vikat kriva je politika... I to naravno ona koja nije nasa.


Ma sorry...iznervozi me to sve...ali zvučao si kao foteljasti vorkrafter koji sjedi i trkelja Smile

No sa idejom o Panonskim gusarima si me razoružao Very Happy Very Happy Very Happy

Panonski gusari su kul, ja sam za!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: