Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pravni fakultet: Tribina zbog ukidanja rokova

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.11.2010. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala svima koji su uz nas Smile

Slobodno dođite, ako nemate pametnijeg posla, u petak u 10h Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2010. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Paula je napisao/la: ›
Imam pitanje.

Razumijem da je problem u manjem broju rokova.
Ali zašto se protivite komisiji?


pa meni i je to najveći problem komisiju nek i uvede al ne dirajte mi rokove...

treba i neki transparent isfurat tipa pošto rok???

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.11.2010. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što je najbolje od svega sve su to znali još u 9.mj... ali nisu htjeli nikakvu službenu obavijest dati sve dok ne prođu upisi (da se ovo prije upisa znalo, puno nas nebi htjelo platiti semestar, nego bi se pokupili i otišli na neki drugi pravani fakultet). Sada, kada smo silne novce ostavili na njihovom računu...e sada nam iznose sve ono što se odavno znalo. Probili su sve moguće rokove koji se navode u pravilniku.

Mašu nam pred nosom pravilnicima, a ni oni ih se ne pridržavaju.

"Pravilnik o stegovnoj odgovornosti profesora" - pa da nije žalosno, bilo bi smiješno... kad je još neki prof. odgovarao.. nas tjeraju da odjavimo ispite, ako ipak odlučimo ne izaći.. priča se o stegovnom sudu za studente.. a kako će se kažnjavati profesori koji nisu na faxu za vrijeme konzultacija?

Dođeš na konzultacije, njih nema...dođeš sutra dan - nema.. dođeš prekosutra i konačno pronađeš prof. u kabinetu...da bi se on izderato i doslovno te izbacio iz kabineta riječima "SADA NISU KONZULTACIJ!"

ili.. ako imaš tu sreću, pronaći prof. u kabinetu za vrijeme konzult., izbaci te riječima "Kolegice, sastanak..sastanak...žurim!"

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2010. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mogu vjerovati da su vam sad još ukinuli i rokove. Čuo sam da su vam postrožili neke ispite koji su bili ok dok sam ja studirao.

Vjerujem da vam na ovaj način žele usporiti diplomiranje i ovako fiktivno smanjiti broj nezaposlenih pravnika. Al glavno da su lovu pospremili u džep.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlocestoca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2010. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la: ›
zlocestoca je napisao/la (Pogledaj post): ›
Stella1989 je napisao/la: ›
zlocestoca je napisao/la: ›
Napokon se i na pravu uvodi, doduše kvazi bolonja ali bilo je i vrijeme. Pravnika ionako ima previše,a ako nisu u stanju položiti ispite u 3+1 kao većina studenata na ostalim fakultetima, onda neka trate vrijeme drugačije.

Dođi onda i ti dušice pa studiraj pa da vidimo kad rokneš ispit 5 puta ne zbog svoje greške nego zbog debila od profesora, koji te ruši iz samo njemu poznatog razloga. I kad od cijele dvorane prođe 4-5 ljudi...

Na ekonomiji sam, i kod nas ima svega...zapravo...na svakom fakultetu ima raznoraznih gluposti, nažalost. Rolling Eyes

Dušice studiram, nešto što nije štreberaj, al to nije tema.Svi smo se barem jednom pronašli u tome da smo srušeni iz nebuloznih razloga.Ali slažem se da na pravu postoje problemi koje se treba sasjeć' u korjenu, da nesmeta normalan broj rokova jer kako mi se čini s ovim necete puno postic. Mozda jedino dodatni bezobrazluk profesora.


studiraš, studiraš.. polupismena a tu se nađe proljevati pamet i pljuvati po pravnicima..

da nemas problem s citanjem vidjela bi da sam u tom dijelu stala na njihovu stranu , al nek tebe smeta moj lapsus

_________________
A paranoid has been defined as someone who is in possession of all the facts. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2010. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: › zapravo...na svakom fakultetu ima raznoraznih gluposti, nažalost. Rolling Eyes

Zapravo, već sam četiri godine na FFOS, nijedna glupost dosad (osim onih koje sam sam prouzročio, ali one se i tako ne broje).

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.11.2010. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad čujem od studenata ili kad čitam ovdje "doživljaje" vas koji studirate ..doslovce mi se diže kosa na glavi..ma kud mi to idemo ...
Prof. napiše knjigu koju zahtjeva da ju studenti kupuju..zatim nije mu dovoljno to što je od nekog otkupljena nego traži novu - da bi se u nju potpisao Rolling Eyes
Vrhunac bezobrazluka.
A sad čujem da je takva "praksa" prešla i na srednjoškolske profesore (ak' se tako mogu uoće nazvati)..prodaju svoje vježbenice..a ak' ih slučajno nemaš..djele jedinice svaki školski sat onima koji su se usudili ne kupiti ih.
Blago nama u ovoj državi, neću se čuditi ak nam se svi isele negdje van...gore je neg za vrijeme crvenih.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2010. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1750 kn za 3 roka, pa to nije normalno, ok svatko od nas ima neki razlog zašto nije završio u roku, ali da nas ovako omalovažavaju u vrijeme ove krize i nezaposlenosti, to nikako nije u redu.Sutra svi na prosvjede!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2010. 19:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što ne tužite faks?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2010. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): ›
Prof. napiše knjigu koju zahtjeva da ju studenti kupuju..


ovo se meni dogodilo. Pala sam na usmenom jer nisam učila iz profesorove knjige Rolling Eyes mahao mi je pred nosom svojom knjigom i rekao da neću proći dok tu knjigu ne naučim Evil or Very Mad

Inače, hvala svima koji su danas došli.. bilo nas je puno, bili smo glasni... što god smo dekana pitali samo se izvlačio i ni na jedno pitanje nije dao konkretan odgovor.

Na pitanje "Recite nam konkretne, argumentirane razloge za ukidanje rokova!?" odgovor je glasio, "Imate ih previše!"

Uspjeli smo se izboriti za još jedan rok..

Evil or Very Mad Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2010. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolacic je napisao/la: ›
Na pitanje "Recite nam konkretne, argumentirane razloge za ukidanje rokova!?" odgovor je glasio, "Imate ih previše!"

Vrhunac bezobrazluk!

Treba njemu smanjiti plaću za 50 % pa nek si misli, ionako je prevelika. Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DARCHO
Offline
Avatar

Ukupno postova: 242
Lokacija: citybosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.11.2010. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolacic je napisao/la: ›
snaša je napisao/la (Pogledaj post): ›
Prof. napiše knjigu koju zahtjeva da ju studenti kupuju..


ovo se meni dogodilo. Pala sam na usmenom jer nisam učila iz profesorove knjige Rolling Eyes mahao mi je pred nosom svojom knjigom i rekao da neću proći dok tu knjigu ne naučim Evil or Very Mad

Inače, hvala svima koji su danas došli.. bilo nas je puno, bili smo glasni... što god smo dekana pitali samo se izvlačio i ni na jedno pitanje nije dao konkretan odgovor.

Na pitanje "Recite nam konkretne, argumentirane razloge za ukidanje rokova!?" odgovor je glasio, "Imate ih previše!"

Uspjeli smo se izboriti za još jedan rok..

Evil or Very Mad Rolling Eyes


za koji rok ste se izborili ?

_________________
tko pita,taj ne skita..oš,neš bangladeš ! http://www.youtube.com/watch?v=z-Wgb_gh8Ps&feature=player_embedded
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2010. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kaže studentski pravobranitelj da će vjerovatno biti rok u siječnju!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2010. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolacic je napisao/la (Pogledaj post): › kaže studentski pravobranitelj da će vjerovatno biti rok u siječnju!

Nadam se da će biti, no znači li to da će jednostavno samo prebaciti rok iz travnja u siječanj? Čini mi se da je to dekan napomenuo par puta-pomicanje rokova. Inače , stvarno se dosta ljudi odazvalo i nadam se da će fakultet ispraviti tu nepravdu, kud su ukinuli rokove , tud stave 3 roka u prvi semestar, 7 u drugi, a cijena semestra jednaka...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2010. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam kasnije razgovarala sa pravobraniteljem, on je već pokrenuo sve u rektoratu i kaže da vjeruje da će nam vratiti jedan rok Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: