Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Održan Career Day na Ekonomskom fakultetu u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2010. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurbla je napisao/la: ›
Ja iz svog iskustva znam da su utjecajni mama i tata garant dobijanja posla pa makar se postavio na glavu od projekata. Ova ekipa sa efosa je neprikosnoveni prvak u disciplini. Bore se sa pravnim za titulu.

čekaj, čekaj... ti si duboko zabrazdio i sve strpao u isti koš! koja ekipa s efosa, koja s prava? na efosu ima nekoliko tisuća studenata, na pravu nešto manje. ti misliš da svi oni imaju utjecajne roditelje koji će ih zaposliti?! zašto onda ima toliko ekonomista i pravnika na birou? a ako pričaš o ekipi iz aiesec-a, da oni imaju utjecajne roditelje koji će ih zaposliti, zašto se onda trude raditi išta što ne moraju, zašto jednostavno ne sjednu u radićevu na kavu, s ostalim studentima? ukratko, lupetaš bezveze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2010. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dobrodošli na zapad,


osijek031.com smile Kikiriki za ovo! Ja nisam živio na zapadu ali nisam čuo da je tamo pravilo da posao na nekom fakultetu ide s koljena na koljeno i po babu i stričevima. Samo na ovom portalu sam x puta čitao o tome i to je ovdje praksa, ne samo na fakultetima nego uglavnom svuda. Živimo u takvom sustavu svaki dan, a ovakve akcije mu daju legitimitet. To je sve samo sebi svrha. Ja sam protiv. Ako mislite da lupetam bezveze to je vaše pravo. Uostalom, nagrada je obećana još u prvom komentaru...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2010. 19:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurbla je napisao/la (Pogledaj post): › Ja iz svog iskustva znam da su utjecajni mama i tata garant dobijanja posla pa makar se postavio na glavu od projekata. Ova ekipa sa efosa je neprikosnoveni prvak u disciplini. Bore se sa pravnim za titulu.


vidiš ti što mu je stari utjecajan...
Dobio posao dvije godine unaprijed u selekciji od 3.000 kandidata iz svijeta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2010. 20:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Štand P&G-a na prošlogodišnjem career dayu? Nije bio. Nešto tu ne štima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.05.2010. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurbla je napisao/la (Pogledaj post): ›
zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dobrodošli na zapad,


osijek031.com smile Kikiriki za ovo! Ja nisam živio na zapadu ali nisam čuo da je tamo pravilo da posao na nekom fakultetu ide s koljena na koljeno i po babu i stričevima. Samo na ovom portalu sam x puta čitao o tome i to je ovdje praksa, ne samo na fakultetima nego uglavnom svuda. Živimo u takvom sustavu svaki dan, a ovakve akcije mu daju legitimitet. To je sve samo sebi svrha. Ja sam protiv. Ako mislite da lupetam bezveze to je vaše pravo. Uostalom, nagrada je obećana još u prvom komentaru...


I onda sam ja bezobrazan kad kažem nekom da je ograničen. Izvlačiš riječi iz konteksta ili ti treba svaku riječ protumačiti kao degeneriku (sorry na vokabularu, nisam našao prikladniju riječ). Mislio sam na to da trebaš imati neke kvalitete da bi dobio posao a ne samo diplomu, dok je većina današnjih studenata pasivna i teško im je živjeti a ne učit nešto mimo faksa i razvijati se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Subo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2010. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurbla je napisao/la (Pogledaj post): › Štand P&G-a na prošlogodišnjem career dayu? Nije bio. Nešto tu ne štima...

P&G je ove godine imao nekoliko radionica na EFOS-u koje je ista ova udruga organizirala... Razz a jedna od njih je bila i u sklopu ovogodišnjeg Career Daya Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2010. 17:35 
Naslov:  Re: Održan Career Day na Ekonomskom fakultetu u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Subo: Komentirao sam članak prije nego je promijenjen ;-)

@Zla tratinčica: U Hr imaš cca 7% ljudi sa VSS. E sad, ako pored diplome treba još 'ulagati u sebe' da bi dobio bilo kakav posao onda to dosta govori. Pada mi na pamet ideja da bi trebalo rasformirati EFOS i ostaviti samo AISEC! Možemo vidjeti da se 'potrebna znanja i sposobnosti' stječu u udruzi a ne na fakultetu...Btw mene čini još tužnijim to što će se jednog od boljih među nama staviti u službu uvaljivanja Ariela zonske lige kvalitete nama ostalima. Dobar program na fakultetu bi ti naprosto onemogućio 'učit nešto mimo faksa i razvijati se' a kamoli te poticao na to (Bologna, mentorski rad, praksa, bodovi, remember?). Nego, daj tu link na te statistike o kojima pričaš. Sori što tek sad odgovaram, degenerik nije nezaposlen...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.05.2010. 18:58 
Naslov:  Re: Održan Career Day na Ekonomskom fakultetu u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurbla je napisao/la (Pogledaj post): › @Subo: Komentirao sam članak prije nego je promijenjen ;-)

@Zla tratinčica: U Hr imaš cca 7% ljudi sa VSS. E sad, ako pored diplome treba još 'ulagati u sebe' da bi dobio bilo kakav posao onda to dosta govori. Pada mi na pamet ideja da bi trebalo rasformirati EFOS i ostaviti samo AISEC! Možemo vidjeti da se 'potrebna znanja i sposobnosti' stječu u udruzi a ne na fakultetu...Btw mene čini još tužnijim to što će se jednog od boljih među nama staviti u službu uvaljivanja Ariela zonske lige kvalitete nama ostalima. Dobar program na fakultetu bi ti naprosto onemogućio 'učit nešto mimo faksa i razvijati se' a kamoli te poticao na to (Bologna, mentorski rad, praksa, bodovi, remember?). Nego, daj tu link na te statistike o kojima pričaš. Sori što tek sad odgovaram, degenerik nije nezaposlen...


o bože. ti si komedijaš i živiš u nekim iluzijama xD Very Happy

bok Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2010. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Shmrtz...baš sam se mislio sad zadubiti u statistike dok mi se ne rastope boje na monitoru Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2010. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurbla je napisao/la: ›
U Hr imaš cca 7% ljudi sa VSS. E sad, ako pored diplome treba još 'ulagati u sebe' da bi dobio bilo kakav posao onda to dosta govori.


Ovo je na žalost mišljenje velike većine ljudi i studenata. Pa normalno je da moraš ulagati u sebe pored faxa. Ovo nije pitanje Hrvatska vs. razvijen svijet. Ovo je pitanje zdravog razuma.

Velik broj diplomiranih studenata misle da su Bogom dani jer su završili fakultet. Isti ti studenti u praksi imaju problema sa snalaženjem u svakodnevnim poslovnim situacijama jer su studiranju pristupili štreberski, bez ulaganja u sebe. Ja bih uvijek prije zaposlio pametnog SSS-ovca nego VSS-ovca štrebera.
Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2010. 19:01 
Naslov:  Re: Održan Career Day na Ekonomskom fakultetu u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uglavnom, svaka čast studentskoj udruzi AIESEC. Priznajem da sam malo subjektivan jer sam i sam bio član. Oni su dali svoj lijepi doprinos u zbližavanju poduzetnika i nezaposlenih. Hoće li se netko i zaposliti, to ovisi najviše o tim poduzetnicima, a ne o AIESECu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2010. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilke je napisao/la (Pogledaj post): ›

Ovo je na žalost mišljenje velike većine ljudi i studenata. Pa normalno je da moraš ulagati u sebe pored faxa. Ovo nije pitanje Hrvatska vs. razvijen svijet. Ovo je pitanje zdravog razuma.


Ovo je stav koji je do kraja obezvrijedio diplomu Ekonomskog fakulteta. Doveo je do percepcije da te poslove može obavljati svatko te da je formalno obrazovanje potpuno sporedna stvar. Jack Welch i slični su takvima iznad zdravog razuma. Ja sam protiv.

Bilke je napisao/la (Pogledaj post): ›
Velik broj diplomiranih studenata misle da su Bogom dani jer su završili fakultet. Isti ti studenti u praksi imaju problema sa snalaženjem u svakodnevnim poslovnim situacijama jer su studiranju pristupili štreberski, bez ulaganja u sebe. Ja bih uvijek prije zaposlio pametnog SSS-ovca nego VSS-ovca štrebera.
Wink


Studiranje je 'ulaganje u sebe'. Za ovo što pričaš su krive horde studenata po profesoru, loši predavači, korupcija, nikakav dodir s praksom tijekom studija.... Čak i da to valja postoji pripravnički staž gdje se to uči. AISEC bi tu trebao biti sporedan a ispada glavni ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2010. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurbla je napisao/la: ›
Ovo je stav koji je do kraja obezvrijedio diplomu Ekonomskog fakulteta.


Ekonomski fakultet je u svim svojim komponentama obezvrijedio diplomu Ekonomskog fakulteta, a ne moj stav. Sve ovo što si kasnije napisao upravo to potvrđuje. Student danas dobija diplomu bez dana prakse. Često i bez imalo aktivnosti u nekim smislenim seminarima koji bi mogli poboljšati poduzetničku inteligenciju i kreativnost studenta. On je tu da buba definicije, a ne da razmišlja. Na kraju priče su poduzetnici ti koji ne poštuju diplomu.

Uglavnom, ovo je sad jedna složenija tema. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.05.2010. 1:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilke je napisao/la: ›
Ja bih uvijek prije zaposlio pametnog SSS-ovca nego VSS-ovca štrebera.
Wink

Smart choice! Ako je netko završio fax, ne znači nužno da ima bolje znanje i vještine od onoga tko ima SSS. Većina onih koji izađu s faxa s diplomom u ruci nemaju pojma primjeniti svoje znanje u praksi, dok oni koji se bave, npr. programiranjem otkad znaju za sebe, a imaju SSS - rasturaju i oni s diplomom im nikad neće biti ni do koljena ili će puno vremena morati provesti uhodavajući se, a poslodavci nemaju vremena ni financijskih sredstava kako bi plaćali njihovo uhodavanje. Oni trebaju ljude koji će se u 2-3 mjeseca dokazati/pokazati da su spremni za rad i da će moći (bez problema) savladati probleme i prepreke koje se nađu na putu ka cilju. Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.05.2010. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, možemo zaključiti:
1. Ako se želite baviti nečim vezanim za ekonomiju, diploma Ekonomskog fakulteta će vam biti prepreka!
2. Na faksu bi trebali učiti studente i nečemu drugom osim da ako žele egzistenciju od toga trebaju i sami otvoriti Ekonomski fakultet.
Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: