Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Starčevićev spomenik povisuju na 4,3 metra

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.06.2007. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s obzirom na apetite našeg "magistra" sve me strah kolika će na kraju biti širina spomenika...
mjereći po njegovim proporcijama?

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2007. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilo bi dobro na dan smrti Ante Starlčevića, ili neki drugi praznik, umjesto cvijeća, ispred kipa polijegati ćevape. Tako bi se barem odalo počast pravom čovjeku, a i bilo bi u skladu s propisima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2007. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uskoro čemo postati ko Sjeverna Korea, sam što su tamo kipovi po 20metara, pooolako (ali sigrno) rastemo!!! ah taj anto... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.06.2007. 20:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la (Pogledaj post): › Ma neka ga oni postave, mi ga ukrademo, prodamo, podjelimo milju kuna i svi sretni i zadovoljni.


uslikat će nas one famozne kamere i sve će nas pohvatati u roku sekunde Smile

spomenik bi trebao bivi bar pola metra višlji od Katedrale. da bude orijentacija Osječanima. Idea

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2007. 20:12 
Naslov:  Re: Starčevićev spomenik povisuju na 4,3 metra
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

one kamere što ni autobus nisu mogle "prepoznat"? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2007. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.....ja bi dao prijedlog da se naprave znakovi koji bi se postavljali na ulaz u grad Osijek......a na kojima bi pisalo.....jebeš grad koji nema ovakav spomenik......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2007. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je na "Savi" njegov spomenik ili velka bista, al to je bilo davno...i uglavnom sa pijan bauljo pored toga

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2007. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sramota je da se sve zavrsilo na komentiranjima tekstova o spomeniku. djapic je hibrid , uljez i placenik, sa posebnim zadatkom da pacificira i posljednju sjenu gradjanskog razmisljanja i prava na sudjelovanje u zivotu ovog grada.
a kad se potpisivala peticija na trgu prije nekoliko dana protiv spomenika, takozvani osjecani zaobilazili su trg u velikom luku, samo da ih neko ne bi vidio blizu 2-3 mladih koji su drzali list papira sa peticijom!!! ma, treba jos sranja, dabogda nicali spomenici na svakom cosku, nek djapic jos 2 godine gradi spomenike i masonske rondele i nek nam sere po hrvatskim zakonima ionako nije ni prstom mrdnuo kad se ova drzava stvarala, pa takav mutavac ni ne zna da postoje zakoni i propisi.
na kraju balade ipak ce se doznati ko ga je platio da dodje unistit duh i tijelo jednog nekad divnog srednjoeuropskog grada!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kyoto
Offline
Ukupno postova: 80
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2007. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la: ›
a lijepo je čovjek odredio nema posthumnih spomenika
zašto to nitko ne poštuje???


Dr. Ante Starčević NIJE zabranio podizanje spomenika sa svojim likom. U oporuci poznatoj kao Teštament, podijelio je svoju skromnu ovozemaljsku imovinu, odredio da se pokop ima obaviti u Šestinama uz obred sa svećenikom rimske crkve. Zahtijevao je jednostavan lijes i da mu ne podižu spomenik - na grobu!

_________________
zar i ti sine Brute
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2007. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To ti je rekao Đapić, tj. on si je dao za pravo da sam interpretira Starčevićevev Teštament. Ako A. Starčević nije htio spomenik na grobu još je logičnije kako ga nije želio da ga seru ptice ili nakače mobilne antene. Da zna šta sada rade sa njegovim likom koji u opće ne liči na njega nego na gromadu nalupanog željeza, okrenuo bi se u grobu, digao i opalio šamarčinu onima koji to i zaslužuju. Svaki veliki čovjek, kakav je i bio Starčević, živi u sjeni, bez velike pompe, samo oni koji nemaju svoj vlastiti izričaj koriste se tuđim identitetom kako bi skrili svoje neznanje, nemoć i isfrustriranost. Starčević je svoje točno rekao. Građani nisu za spomenik jer se Osijek nije ni pitalo. Grad kaže kako ga upravo građani i struka odobravaju. Slažem se sa Ljiljom u potpunosti... Što se mene tiče dok god nema organizirane građanske inicijative ne može se napraviti baš ništa , to Grad vidi i cereka se. 13.06. perfidno je odabran kao najbolji dan za otvaranje spomenika jer Osijekom prođu na desetci tisuća vjernika.Tako ćemo moći u istom danu čestitati imendan Anti Starčeviću i Anti Đapiću. One koje vjera ponese u franjevačku crkvu sv. Križa pomolite se, bladgoslovite ljiljan i molitvom potražite milost za zdravlje, duhovni mir i zaštitu od zla. A to nam je najpotrebnije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.06.2007. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jučer prođe neki lik i fura majicu- nešto tipa- da, za spomenik starčeviću, a na leđima slika spomenika... Crying or Very sad
pa to je sramota, vidila sam i u nekim novinama kako bi trebao izgledati...ko da su djeca nabacala pijesak, ili ptice israćkale... Embarassed Embarassed
a cijela situacija me pomalo podsjeća na postavljanje onih željeznih "partizana" kod šetača, isto su građani tamo htjeli tzv. vrata grada
BTW, to je tako...bilo je organizirano glasanje mailom, ali mi glasali protiv tzv. partizana, a oni eto stoje kao spomenik kramariću... Rolling Eyes
šta mislite što će neki budući gradonačelnik sebi u spomen postaviti????? Cool

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kyoto
Offline
Ukupno postova: 80
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2007. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

diva je napisao/la: ›
To ti je rekao Đapić, tj. on si je dao za pravo da sam interpretira Starčevićevev Teštament. Ako A. Starčević nije htio spomenik na grobu još je logičnije kako ga nije želio da ga seru ptice ili nakače mobilne antene. Da zna šta sada rade sa njegovim likom koji u opće ne liči na njega nego na gromadu nalupanog željeza, okrenuo bi se u grobu, digao i opalio šamarčinu onima koji to i zaslužuju.


Sumnjam da su razlozi Starom za ne postavljanje spomenika na grobu ili bilo gdje, bile ptice ili bilo što u vezi s mobitelima. Mislim i da bi prije razvalio šamarčinu onima koji ga vide kao stepenice, kartonske kutije i postavljaju ga na "točkiće". U jednom si u pravu, doista si svatko daje za pravo egzegezi Starčevića.

_________________
zar i ti sine Brute
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bonsai
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2007. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A cisto sumnjam da spomenik moze biti ruzniji od ona dva "silos" koja izgleda sluze uglavnom za vezanje bicikla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2007. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od ovog neumjesnog i morbidnog prepucavanja sto je Starcevic zelio ili nije zelio, degutantnija je samo jedna spoznaja.

To je ona spoznaja koja nam govori da je dovoljno osnovati udrugu i da se na bilo koji trg (pa bio to i glavni gradski trg) moze staviti cetverometarski kip bez ikakvih dozvola, potvrda, vijecanja, rasprave...

Zanemarimo cinjenicu da je cinom postavljanja spomenika pljunuto u lice gradjanima i struci, ali nepostivanje bilo kakve procedure, donosenje sebicnih i bahatih odluka van svake procedure i pravnog okvira je nesto sto nas civilizacijski vraca na dno balkanske kace istrunulog kupusa.

Sramota bez premca!

P.S. Postavljacima spomenika i huskacima jumbo plakatima i majicama preporucam da tog dana na trgu dijele besplatan grah i ruze - siguran sam da ce se okupiti mnostvo izgladnjele svjetine, a na novinskim fotografijama i u televizijskim prilozima se mozda dobije dojam da gradjani zele ovaj spomenik.

Gledajuci iz politickog rakursa, ovo je potez ocajnika svjesnog da se vise nece ponoviti birokratska pogreska dolaska na vlast uz samo sacicu glasova. Olovna kugla ocekivanja se vec odavno prebacila oko noge sadasnjeg dogradonacelnika, a uzmak se napravio uz izgovor o premijerskoj kandidaturi.

Zalosno je sto se cinjenica gubitka vlasti ne moze prihvatiti na civilizirani nacin, vec se ide metodom "e, ako necemo mi biti vise na vlasti, zasrat cemo kucu sto vise mozemo". Politicko dno dna od onih koji su jednom SDP-u i ljevici lijepili etiketu komunista, istim onim SDP-ovcima koji su na demokratskim izborima ('90) vlast predali na nacin koji ovim barbarima moze biti jedino misaona imenica.

Sramota nad sramotama za stranku koja u svojim redovima ima ljude poput Toncija Tadica.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.06.2007. 14:39 
Naslov:  Re: Starčevićev spomenik povisuju na 4,3 metra
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Idem zaobilaznicom kad vidim plakat sa velikim DA!

A kasnije u novinama nađem ovo: Pogledajte samo tko su sve ispod DA! koje udruge ili što već.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: