Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Glavaš se vraća u pritvor

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Galadriel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71
Lokacija: Lothlorien
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2007. 8:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la (Pogledaj post): › u rat se ide da se ubija, a ne da se sadi cvjeće.


Jedno je biti na frontu i držati pušku u ruci, a sasvim druga stvar je ubijanje civila, ma koje god oni nacionalnosti bili. Koliko znamo, Glavaš je optužen radi ubijanja civila, što je u svim ratovima koji su vođeni osuđivano.
A i malo mi se sinoć digao živac radi čitave predstave i inaćenja sa balkona. A i Leteći Mungos je dobro napisao, taman kad se sve smirilo, on je ponovno u manirama jedne prznice pokušao podići pobunu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2007. 8:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ste zapazili jučer onu scenu kad u generalskoj uniformi sa cijelom povorkom iza sebe lupa štapom po ploči HDZ-a i govori: Ovo smo MI platili!!!

Meni je prva asocijacija bila: Maratonci! Vama?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Galadriel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71
Lokacija: Lothlorien
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2007. 8:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cijela predstava je bila bezveze. A mislim i da za vlast u gradu nije dobro da je ruku pod ruku s Glavašem šetao i kolega iz stranke, koji je usput i župan. Ne valja to sve.

_________________
Nai aistalë Eldaron hilya le!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2007. 9:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Galadriel je napisao/la: ›
Cijela predstava je bila bezveze. A mislim i da za vlast u gradu nije dobro da je ruku pod ruku s Glavašem šetao i kolega iz stranke, koji je usput i župan. Ne valja to sve.


kojeg je, opet usput, ovaj postavio za zupana Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomo
Offline
Ukupno postova: 50
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.04.2007. 10:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da mu se sudi za privatizaciju i za svu lovu koju je maznio poslje rata rekao bi da ga odmah na doživotnu robiju strpaju, a ovako ...
da li znate tko su bili ljudi koji su ubijeni (pri tome ne opravdavam to što su ubijeni!)?da li znate što su oni radili za vrijeme rata?
ovo je klasični obračun politike...da je ostao uadezeju nitko ga ne bi nikad teretio!e serem se ja na takvu državu...
vjerovali ili ne u isto vrijeme dok hapse njega u pošti u osijeku radi 3 troje osvjedočenih četnika (i sami to priznaju!) koji su za vrijeme rata ubijali hrvate, ali su gle čuda abolirani i nitko im ništa ne može!
ne znam jel gledate istragu na novoj i reportaže o svim silnim četnicima koji slobodno šetaju po Hrvatskoj i od nje primaju plaću.
za glavaša me zaboli ona stvar, ali me ne zaboli za to da će za 20 godina u svim knjigama iz povijesti pisati kako su svi hrvatski generali završili u čorki zbog genocida dok će u isto vrijeme u tim knjigama pisati da su srbi proglašeni gotovo nevinima za pokolj u srebrenici!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.04.2007. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tomo je napisao/la: ›
za glavaša me zaboli ona stvar, ali me ne zaboli za to da će za 20 godina u svim knjigama iz povijesti pisati kako su svi hrvatski generali završili u čorki zbog genocida dok će u isto vrijeme u tim knjigama pisati da su srbi proglašeni gotovo nevinima za pokolj u srebrenici!


Bravo Bravo Bravo Bravo

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2007. 10:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tomo je napisao/la (Pogledaj post): › da li znate tko su bili ljudi koji su ubijeni (pri tome ne opravdavam to što su ubijeni!)?da li znate što su oni radili za vrijeme rata?


Znala sam čovjeka iz spomenute, tadašnje pošte koji je odveden iz kuće. Nikada nije čak ni pronađen pa žena i djeca nisu mogli ostvariti ni prava koja ih sljeduju, nego samo dodatna šikaniranja. Neću spominjati ima, znam da je bio dobar čovjek i ništa nije radio. Njegova supruga je bila u više navrata na TV ali tek u zadnje vrijeme.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2007. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Galadriel je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jedno je biti na frontu i držati pušku u ruci, a sasvim druga stvar je ubijanje civila, ma koje god oni nacionalnosti bili. Koliko znamo, Glavaš je optužen radi ubijanja civila, što je u svim ratovima koji su vođeni osuđivano.

Osuđivano na sudu ili osuđivano od strane javnosti? Nadam se da ne misliš na ovo prvo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2007. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tomo je napisao/la: ›

za glavaša me zaboli ona stvar, ali me ne zaboli za to da će za 20 godina u svim knjigama iz povijesti pisati kako su svi hrvatski generali završili u čorki zbog genocida dok će u isto vrijeme u tim knjigama pisati da su srbi proglašeni gotovo nevinima za pokolj u srebrenici!



slažem se, al ako želimo da se dozna i pamti prava istina o Domovinskom ratu, nećemo to postić prikrivajući istinu o pogreškama s naše strane.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.04.2007. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
u rat se ide da se ubija, a ne da se sadi cvjeće.


Moja stara bila u ratu i sadila cvijeće u bazi. Al' ona valjd' nije bila u pravom ratu, samo je spašavala živote dečkića koje su napucali neki koji u rat idu ubijati.
Tak' je to. Kolajni dobiš oniliko koliko ih ubiješ; Južnosrpskih seljačića. Studenata mobiliziranih na front. Susjeda. Pokojeg vikendaša.
Beš' rat u sanitetu.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2007. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Javnost se baš nije pretrgla u osudi ubijanja civila druge nacionalnosti, drugačijeg mišljenja.
Nema nikakvog opravdanja za ubijanje civila, civil u granatiranom gradu je jednako meta, bez obzira na svoju različitost po boji kože, kose, godina, nacionalnosti, stranačke pripadnosti, baš kao i onaj koji je "podoban".

A naše sudstvo........

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ed Wood
Offline
Avatar

Ukupno postova: 144
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2007. 11:19 
Naslov:  Re: Glavaš se vraća u pritvor
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glavaš je 15 godina u Osijeku bio šerif. I više od toga, bio je Gospodar života i smrti. Radio je što je htio i kako je htio. Napravio je za tih 15 godina više kriminalnih radnji od ijednog čovjeka sa ovih prostora. I mislio je da je besmrtan, da će tako moći dok god bude htio. Čak mu se ni Tuđman nije htio suprotstaviti, dao mu je Osijek neka radi s njim što hoće.
A onda se pojavio netko kome se to nije svidjelo, i tko je moćniji od njega. Ivo Sanader. I strpao Glavu u pritvor.
Ovaj frustrirani psiho to nikada nije nije niti će moći shvatiti i prihvatiti; zar ja, Master od the Universe u hrvatskom zatvoru. Ja koji sam radio što sam htio i bio iznad zakona 15 godina?
Odlaskom Glavaša za Osijek se otvara novo poglavlje. Da se njegovi kadrovi istrijebe iz struktura proći će još puno godina i Glavaševa ostavština još će nas sve skupo koštati ali kraj agonije ne nazire.
Napokon...
Zatvor će biti posljednja Glavaševa životna postaja. Koliko je zla nanjeo još je dobro i prošao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2007. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"....pred kipom boga svog,
ubogi moli puk...."

Ja se samo nadam da ce za mog zivotnog vijeka ubogi puk shvatiti da taj jebeni rat nije imao nikakve veze sa medjunacionalnim tenzijama, razlikama, srbima i hrvatima i slicno vec sa nekim puno egzaktnijim i lakse mjerljivim stvarima, sve u svemu, jedan vrlo pazljivo i dobro strukturiran "poslovni" deal.

Takodjer se nadam da ce netko konacno shvatiti da taj rat jos uvijek traje, jer ista ekipa mangupa jos nije ostvarila svoj cilj, samo su malo promijenili nacin na koji nas vuku za nos...vise se ne puca i ljudi ne ginu, i dezurni neprijatelji imaju drugi zajednicki nazivnik, ali bit je ostala ista...rat za moc, vlast i lovu!

Ubogi puk....propaganda i mediji su cudo jedno...da su se Hitler i ekipa pojavili samo 20 godina kasnije, te da je Goebels na raspolaganju imao televiziju, cijeli svijet bi danas govorio njemackim jezikom.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2007. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ed Wood je napisao/la: ›
Glavaš je 15 godina u Osijeku bio šerif. I više od toga, bio je Gospodar života i smrti. Radio je što je htio i kako je htio. Napravio je za tih 15 godina više kriminalnih radnji od ijednog čovjeka sa ovih prostora. I mislio je da je besmrtan, da će tako moći dok god bude htio. Čak mu se ni Tuđman nije htio suprotstaviti, dao mu je Osijek neka radi s njim što hoće.
A onda se pojavio netko kome se to nije svidjelo, i tko je moćniji od njega. Ivo Sanader. I strpao Glavu u pritvor.
Ovaj frustrirani psiho to nikada nije nije niti će moći shvatiti i prihvatiti; zar ja, Master od the Universe u hrvatskom zatvoru. Ja koji sam radio što sam htio i bio iznad zakona 15 godina?
Odlaskom Glavaša za Osijek se otvara novo poglavlje. Da se njegovi kadrovi istrijebe iz struktura proći će još puno godina i Glavaševa ostavština još će nas sve skupo koštati ali kraj agonije ne nazire.
Napokon...
Zatvor će biti posljednja Glavaševa životna postaja. Koliko je zla nanjeo još je dobro i prošao.



a da ne govorim o tome da se do jucer, iz posve opravdanih razloga, nitko ovako nesto nije ni usuđivao reć...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2007. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Javnost se baš nije pretrgla u osudi ubijanja civila druge...


Jebiga, to ti je demokracija. Vladavina naroda kojem mediji odijevaju javno mnijenje skrojeno po mjerama te iste javnosti.

A ta je javnost kod nas jako neobrazovana, ni desetina nas nema fakultet, a više od pola nema OBVEZNU osmoljetku.

Kad pogledaš kakvi su novinari bili pred Glavaševim stanom, o'ma ti sve bude jasno. Majstori koji su obnoć postali reporteri, a do jučer su srali u gaće. Iako ih političko novinarstvo ne zanima, ovo je sad u žarištu. Pisati o samim događajima 1991., niti imaju muda, niti izvora...

Glavaša skupa s novinarima pred njegovom ovozemaljskom rezidencijom vatrano podržava možda 200 ljudi sve skupa. Mnogi su se najeli govana zbog njega, a ne smiju pisnuti.
Da nije pod svoj šap stavio Kohortu i Osijek, ne bi mu nitko ni skandirao, ni crtao grafite. Na STVu, koji je ravan RSK TV Beli Manastir - samo borbene.

Btw, kako nitko od tih novinara nije naveo da je Glavonja kršio odredbe o nošenju i časti odore?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: