Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sljedeći tjedan se ukidaju besplatne GPP-ove linije prema Avenue Mallu i Portanovi, ali...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bob11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 346
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.04.2013. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

more456 je napisao/la: ›
bob11 je napisao/la (Pogledaj post): ›
more456 je napisao/la: ›
Bilo bi lijepo da se Portanova (i Avenue Mall) zatvore, pa da se svi dućani vrate u grad. U gradu ima dovoljno praznog poslovnog prostora za sve njih (a nebi morali organizirati besplatne autobuse).

pa da većina ljudi koji tam rade dobiju otkaz!baš si biser!!



Ako bi se prodavnica preselila u grad, ne vidim razlog zašto isti djelatnici ne bi radili u njoj!

vjerovatno nebi imali toliko prometa....
negoli zašto ti neotvoriš neku trgovinu u gradu,pa da vidimo dokle ćeš radit...

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2013. 21:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
milo_moje je napisao/la: ›
nije šija, nego vrat. vidjećemo kad izaberu prijevoznika, još će mu grad sufinancirati autobusne linije prema tim trg. centrima. u ovom slučaju se ponavljaju akteri, fali nam jedino treći ...

Meni to više izgleda kao pokušaj napumpavanja cijene usluge.

da, baš će im biloš to dopustiti

Kao da će ga netko pitati za dozvolu.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2013. 21:53 
Naslov:  Re: Sljedeći tjedan se ukidaju besplatne GPP-ove linije prema Avenue Mallu i Portanovi, ali...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Kao da će ga netko pitati za dozvolu.

mislim da nas dvojica opet jedan šumom,a drugi drumom. mišljenja sam da biloš neće dopustiti bilo kakvo napumpavanje cijena prijevoza od strane gpp-a do njegovog centra. prije će unajmiti privatnika da mu vozi posjetitelje, nego gpp-u da plaća skuplji prijevoz. ali samo ako mu je u interesu. ili su nedavni događaji jednostavno utjecali da se zatvori pipa.

ne znam koliko često ideš u portanovu, ali autobusi gpp-a koji voze za portanovu i a.m. su puni učenika koji bježe sa sata, dokonih penzionera i tek ponekog kupca. pravi kupci dođu sa vlastitim prijevozom, a ne da košulju od par stotina kuna , cipele i odijelo od par tisuća kuna vuku sa sobom u bus, gdje neki nose vreću krumpira iz konzuma.

a opet, živi bili pa vidjeli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2013. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Kao da će ga netko pitati za dozvolu.

mislim da nas dvojica opet jedan šumom,a drugi drumom. mišljenja sam da biloš neće dopustiti bilo kakvo napumpavanje cijena prijevoza od strane gpp-a do njegovog centra. prije će unajmiti privatnika da mu vozi posjetitelje, nego gpp-u da plaća skuplji prijevoz. ali samo ako mu je u interesu. ili su nedavni događaji jednostavno utjecali da se zatvori pipa.

ne znam koliko često ideš u portanovu, ali autobusi gpp-a koji voze za portanovu i a.m. su puni učenika koji bježe sa sata, dokonih penzionera i tek ponekog kupca. pravi kupci dođu sa vlastitim prijevozom, a ne da košulju od par stotina kuna , cipele i odijelo od par tisuća kuna vuku sa sobom u bus, gdje neki nose vreću krumpira iz konzuma.

a opet, živi bili pa vidjeli.

Nije problem u autobusima, nego u ugibalištima i stajalištima. Koliko gore navedeno (sa linka) ima utjecaja na ovo pojma nemam, ne krećem se u tim krugovima, pa ne kužim vezu.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
modri
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2013. 22:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad bi trebalo naplačivati i ugibališta pa nije parking ili treba možda i nogostupe naplačivati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2013. 23:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

haj sad ..šetnjica po zraku...bistriti glavu ....sačuvati plastike....dosta grijanja i paradiranja po hodnicima......aa je to postala mučna slika ljudi koji nemaju..a slinee po izlozima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
gladnikruha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.04.2013. 3:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

građani su zakinuti za bespla vožnju,a oni koji rade u dotičnim trgovačkim centrima,od sada će morati,izgleda kupovati kartu od APP-a od 300-tinjka KN,pa nadalje....
GPP očigledno ne mari za građane,tj GPP je Medić-Štedić company......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
modri
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2013. 8:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nešto mi nije jasno u gpp-u imaju naj menađera a stalno u izvješćima o poslovanju u gubiku?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.04.2013. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene od svega ovoga zanima samo taj novi vozni red

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2013. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

modri je napisao/la: ›
sad bi trebalo naplačivati i ugibališta pa nije parking ili treba možda i nogostupe naplačivati

     Što ti nije jasno? Koristi li itko dio tvog stana/dvorišta bez tvoje dozvole? Grad je vlasnik stajališta i ugibališta, te je iste napravio na svom zemljištu, i brine se za njihovo održavanje. GPP-e je gradska tvrtka, i kao takva ima franšizu ili neki sličan ugovor tog tipa za korištenje gradskih ugibališta i stajališta. Ostalo možeš zaključiti i sam, ako želiš.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roki5432
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2013. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradski prijevoz putnika ima zadatak da osigura redovit, kvalitetan i siguran gradski prijevoz.Za to mu je potrebna tehnološka i stručna podloga (servis, organizacija prometa...i sl.). Ovakvi marketinški eksperimenti nemaju nikakve veze sa poslovanjem gradskog prijevoza. "Profit" takve firme je usko povezan sa gospodarskom aktivnošću u gradu i tu nema filozofije. Po meni ... vodstvo firme provodi aktivnosti koje nemaju baš neke veze sa njenom ulogom. Gradska firma ne može biti reklamna agencija... a najbolji primjer su i ta dva autobusa (normalno da nedostaju negdje na liniji).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2013. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

roki5432 je napisao/la (Pogledaj post): › Gradski prijevoz putnika ima zadatak da osigura redovit, kvalitetan i siguran gradski prijevoz.

     Sa ovim se slažem, jer GPP-e je javni servis za prijevoz građana, no ta usluga nije besplatna. A u ovom slučaju govorimo o ukidanju besplatnih linija. Vjerujem da bi GPP-u bilo najjednostavnije kad bi vozili sve linije bez naplate karata, a grad i građani iz prireza financirali normalno funkcioniranje i razvoj tvrtke, ali to očito ne ide tako. U slučaju da netko želi da te linije i dalje budu besplatne, logično je da će morati pronaći način financiranja istih. Sve ostalo je bajka iz jednog društvenog poretka, kojeg više nema.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: