Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek ostaje bez ortodonata

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2013. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je. Zato sam i napisao da zdravi ljudi ne predstavljaju problem državi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.03.2013. 9:34 
Naslov:  Re: Osijek ostaje bez ortodonata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): ›

Zar je teško donijeti zakon koji obvezuje pacijente (sve nas) da tri puta godišnje posjete svog stomatologa? Bez obzira bolio nas zub ili ne. Ako se netko ne odazove na redovnu kontrolu lupiti ih po novčaniku.


to bi bilo dobro, isto kao i porez za pretilost, ali ce ti se ljudi pobuniti da ce uvesti i porez na zrak, tako da automatski ova ideja pada u vodu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.03.2013. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): ›
Neki dan sam bio kod liječnika opće prakse i tražim da mi vade krv, mokraću, da vide šećer a ona pita zašto? Pa zato jer se svake godine barem jednom kontroliram. Sad me zanima da li će ona imati manju plaću ako joj mjesečno dođe takvih 100 pacijenata, jer pravi trošak opreme HZZO-u.


sto se tice vadenja krvi, prema zakonu o zastiti na radu ti poslodavac periodicno organizira sistematske preglede kojima bi se trebale otkrivati bolesti u ranoj fazi, tako da odlazenje na svoju ruku van organiziranih sistematskih pregleda i nema neke koristi, jer tako samo nepotrebno opterecujes hzzo jer svako vadenje krvi itekako kosta po osobi, iako svi misle da je to jeftina pi*darija posto je jedna od najjednostavnijih i osnovnih pretraga. sav pribor, materijal i reagnesi kostaju dobru sumu novaca po osobi samo sto to pokriva hzzo tako da osobe i ne osjete koliko vadenje krvi zaista kosta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.03.2013. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izgleda da ovdje nekima nije jasno da ortodont nije isto što i stomatolog. Osim toga, uglavnom se govori o djeci koja imaju neki oblik anomalije i potreban im je aparatić da se to ispravi. Što vrijedi obilaziti stomatologa svaka 3-4 mjeseca da provjeri ima li dijete karijes, a na aparatić je i do sada moralo čekati nekoliko godina?
Problem nije vladajuća lokalna garnitura nego HZZO koji se služi svim mogućim smicalicama ne bi li ljude natjerao da idu privatniku umjesto liječniku kojeg svi mi plaćamo da se brine o zdravlju svih građana, a ne samo nekih. Sjećate li se pokojnog dr. Čorka koji je izvrsno liječio ljude u DZ unatoč tome što je dugo bio u mirovini? Zašto HZZO nije dozvolio ovoj dvojici ortodonata da stave mirovine u mirovanje i dalje rade? Jednostavno zato da se MORA ići privatniku i to masno plaćati. Fiksni aparatić uistinu košta najmanje 14.000 kn. Koliko roditelja to može platiti?
Koliko mi je poznato nepravilan zagriz može prouzročiti razne poremećaje u probavnom sustavu, a o osjećajima djece zbog izgleda da i ne pišem. Gdje je tu prevencija u koju se HZZO zaklinje kao na Bibliju??
Naravno.... štednja, štednja, štednja... ali uvijek na grbači onih koji najmanje imaju.

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2013. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): ›
Problem nije vladajuća lokalna garnitura nego HZZO

http://www.glas-slavonije.hr/192801/3/Od-1-travnja-ukidaju-se-dezurni-pedijatar-zubar-i-obiteljski-lijecnik

2000 i kusur ljudi radi u HZZO... za koga??? Stvarno ne vidim smisao njihovog postojanja...Katastrofa...
Nadam se skorom ulasku nekih jakih stranih ili domaćih osiguravajućih kuća, pa da napokon unište monopol koji HZZO ima... gore od ovog ne može...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.03.2013. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo za dežurne liječnike je tipični HDSSB spin.

Koliko je opravdano imati dežurne liječnike i u KBC i u Domu zdravlja?

Uostalom, zašto Županija ne plati dežuru za ustanovu kojom upravlja? Možda zato što je sve novce potrošila na uhljebljenje mladih HDSSB-ovca po guzičarskim agencijama i sinekurama?

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Gala_pia
Offline
Ukupno postova: 138
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.03.2013. 20:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›


A da ne pričam o tome kako sam išao snimati CT. Prvo se naruči, termin za dva mjeseca. Došao ujutro, pacijenata 100, umro sam u onom podrumu ispod interne, nit znaš ko je na redu, svaki čas ulaze neki dupelizci preko reda, a kad sam konačno došao na red unutra sestra ko manekenka, nokti nacrtani. Doktor daje dijagnozu: nije ti ništa. Crkni, ko te jebe. A koliku ono plaću imaju.



ct u podrumu ispod interne, ma u kojoj to bolnici?????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.03.2013. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
A da ne pričam o tome kako sam išao snimati CT. Prvo se naruči, termin za dva mjeseca. Došao ujutro, pacijenata 100, umro sam u onom podrumu ispod interne, nit znaš ko je na redu, svaki čas ulaze neki dupelizci preko reda, a kad sam konačno došao na red unutra sestra ko manekenka, nokti nacrtani. Doktor daje dijagnozu: nije ti ništa. Crkni, ko te jebe. A koliku ono plaću imaju.

... možda EKG, a ne CT

Je li to tebi krivo što ti je liječnik rekao da si zdrav?? Ja bih voljela da mi se to kaže.

Zašto ti smetaju sestrini uredni nokti?? Zar bi bilo bolje da te je primila neka šlampavica??

Što se liječničkih plaća tiče - neki zaslužuju dobiti i 30.000, a neki ni 3000 (kao i u svim službama), samo mi se čini da nema pravih mjerila za njihov rad, trud i znanje. Mislim da njihove plaće (uglavnom) baš i nisu prevelike.

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.03.2013. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carobnica je napisao/la: ›
Koliko je opravdano imati dežurne liječnike i u KBC i u Domu zdravlja?


Meni se čini da nije opravdano. Dok mi je kćerka bila mala uvijek sam je noću ili vikendom vodila u bolnicu na pedijatriju ako joj sama nisam uspjela skinuti temperaturu ili je u pitanju bilo nešto drugo hitno.
Čini mi se da je nedavno bilo problema s nadležnošću jer su iz KBC i sa Hitne pomoći slali pacijente u dežurstvo u DZ. Sad će se valjda znati gdje se ljudi trebaju javiti.
Nadam se da će u maksilofacijalnoj ambulanti izvaditi bolesni zub onom tko ne može čekati ponedjeljak, a pretpostavljam da i neki privatnici primaju pacijene u bilo koje doba ako je hitno.

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2013. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la: ›
milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): ›
Neki dan sam bio kod liječnika opće prakse i tražim da mi vade krv, mokraću, da vide šećer a ona pita zašto? Pa zato jer se svake godine barem jednom kontroliram. Sad me zanima da li će ona imati manju plaću ako joj mjesečno dođe takvih 100 pacijenata, jer pravi trošak opreme HZZO-u.


sto se tice vadenja krvi, prema zakonu o zastiti na radu ti poslodavac periodicno organizira sistematske preglede kojima bi se trebale otkrivati bolesti u ranoj fazi, tako da odlazenje na svoju ruku van organiziranih sistematskih pregleda i nema neke koristi, jer tako samo nepotrebno opterecujes hzzo jer svako vadenje krvi itekako kosta po osobi, iako svi misle da je to jeftina pi*darija posto je jedna od najjednostavnijih i osnovnih pretraga. sav pribor, materijal i reagnesi kostaju dobru sumu novaca po osobi samo sto to pokriva hzzo tako da osobe i ne osjete koliko vadenje krvi zaista kosta.


već tri godine radim kod istog poslodavca, a nisam ni jednom išao na periodični sistematski, jer ga isti nije ni organizirao, a zašto nek se brinu druge institucije. ja se samo brinem za svoje zdravlje, i mislim da imam pravo jednom godišnje izvaditi krv i provjeriti stanje organizma.

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
milo_moje je napisao/la: ›
A da ne pričam o tome kako sam išao snimati CT. Prvo se naruči, termin za dva mjeseca. Došao ujutro, pacijenata 100, umro sam u onom podrumu ispod interne, nit znaš ko je na redu, svaki čas ulaze neki dupelizci preko reda, a kad sam konačno došao na red unutra sestra ko manekenka, nokti nacrtani. Doktor daje dijagnozu: nije ti ništa. Crkni, ko te jebe. A koliku ono plaću imaju.

... možda EKG, a ne CT

Je li to tebi krivo što ti je liječnik rekao da si zdrav?? Ja bih voljela da mi se to kaže.

Zašto ti smetaju sestrini uredni nokti?? Zar bi bilo bolje da te je primila neka šlampavica??

Što se liječničkih plaća tiče - neki zaslužuju dobiti i 30.000, a neki ni 3000 (kao i u svim službama), samo mi se čini da nema pravih mjerila za njihov rad, trud i znanje. Mislim da njihove plaće (uglavnom) baš i nisu prevelike.


da, pogriješio sam. nije CT, već EKG.tako mi i treba kad pišem napamet.

Je li to tebi krivo što ti je liječnik rekao da si zdrav?? Ja bih voljela da mi se to kaže.

tlak mi je bio 170/80, pa me je moj doktor i poslao na EKG da se vidi što je. Nije mi krivo što mi je rekao da sam " zdrav ", već način na koji je to urađeno, samo da me odjebe sa kur*a, i da pari oči na sestrinim " očima ".

Zašto ti smetaju sestrini uredni nokti?? Zar bi bilo bolje da te je primila neka šlampavica??

Nevezano za slučaj EKG, draže mi je kad me primi uredna sestra, koja zna pronaći venu, i izvaditi krv a da ne idem kući sa podljevima i komentarom dotične " to će proći, stavite leda ".

Što se liječničkih plaća tiče - neki zaslužuju dobiti i 30.000, a neki ni 3000 (kao i u svim službama), samo mi se čini da nema pravih mjerila za njihov rad, trud i znanje. Mislim da njihove plaće (uglavnom) baš i nisu prevelike.

za ovo se slažem.
Gala_pia je napisao/la: ›
milo_moje je napisao/la: ›
...


ct u podrumu ispod interne, ma u kojoj to bolnici?????


sorry, nije CT, već EKG. moja greška Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gala_pia
Offline
Ukupno postova: 138
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2013. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja cu se osobno osvrnuti samo jos na ovo "to ce proci, stavite leda", pa ne dolazi do otoka nakon sto pukne vena, vec se samo krv podlije, tako da ne vidim kako bi tu led mogao pomoci, jedino heparin. led se stavlja na oteklinu, kako bi se ona smanjila. ali ovo je sad vec offtopic, tako da necu dalje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2013. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa eto vidiš, izgleda da znaš više medicine od takvih napirlitanih sestara. A ovo što je u navodnicima je točno ono što mi je rekla od riječi do riječi.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rodaroda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2013. 15:59 
Naslov:  Re: Osijek ostaje bez ortodonata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo odavno otišlo u offtopic...

Nego, dižem temu;
Cijela-zupanija-ostat-ce-bez-ijednog-ortodonta-koji-ima-ugovor-s-HZZO-om
I tako nakon što nam se godinama govorilo "Dođite za 6 mjeseci" pa smo tako i dolazili dok stanje nije postalo katastrofalno, ostali smo bez svih raspoloživih ortodonta. Pronađemo nekako dr. Vladetića u Valpovu, iscendramo prijevoz, dođemo i on nam kaže to isto "Dođite za 6 mjeseci", ovlaš pregleda i neka mi nešto "čekamo", što, da stanje postane još gore? Mirovinu?
I onda evo loše vijesti;
Jedini-ortodont-u-zupaniji-bit-ce-dr-Vladetic-u-Valpovu
Pa kaže:
"...No činjenica je da će i dr.Vladetić uskoro zbog dobi i odlaska u mirovinu prestati raditi u valpovačkoj ordinaciji."

Čini mi se da ćemo ostati bez aparatića. Dokle tako?
Svaki savjet je dobrodošao...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2013. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jasno da ćete ostati bez aparatića. Izgleda da u tome i je kvaka... čeka se da dijete navrši 18 godina i roditelji plate fiksni aparatić petnaestak tisuća kuna. Shocked

Ah, da! Ili odu u Srbiju i prođu upola jeftinije nego u RH. Sad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: