Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Komarci

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2005. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još samo jedan apsurd sa avionom je zbranjeno dimiti komarce a sa istim sredstvom i istim principom dime iz onih glupih auta pa vas ja pitam šta je unčikovitije neče nas ubijat avionom ali iz auta je dopušteno!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2005. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vlasac je napisao/la (Pogledaj post): ›
ovako draga Gemi igrom slučaja sam pilot i znam dosta o zaprašivanjima..
pa ajmo redom dakle direktor stanice za javno zdrastvo vam nađe nekog dotičnog doktora za komarce koji če napraviti studiju o bacanju tzv leda iz helikoptera,pa taj doktor komaraca(inače u našim krugovima poznat kao jebivjetar)nađe studiju koja je rađena za "dotjerane",pritoke i rijeku Rajnu bez velikih područja sa močvarnim tlom..
Onda nađu par zelenih prodaju priču kak je ovo super a stara metoda ne valja(on zagađuje ona ubija itd)naravno uz blagosov dragog nam gradonačelnika(koji i sam vjerojatno malo popušio priču a kako ne biste kad vidite taj elaborat).
I eto ga novi zakon,zabrana tretiranja iz aviona ali dopušta se iz helikoptera..Gospoda koja se profesionalno bave aviotretiranjem u Osijeku su Air Spparow,te Air Tractor imate web adrese na netu ...

Dragi Vlasce, ja nisam pilot ali igrom slucaja vjeruj mi, malo vise znam o Zavodu (a ne "stanici" )za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije. Nitko nije blesav, ali neke price iz mog kuta nisu na zalost za ovaj forum. Usput, "direktor" o kojem pricas vise nije ravnatelj doticne ustanove. Sada je, kako cujem, nakon GMO afere, rukovodece mjesto u ZZJZ zauzeo drugi covjek, bez neke izmjene glede komaraca...


Zadnja promjena: Gemi; 04.05.2005. 11:54; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2005. 10:36 
Naslov:  Re: Komarci
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još samo jedan apsurd sa avionom je zbranjeno dimiti komarce a sa istim sredstvom i istim principom dime iz onih glupih auta ili kola za zaprašivanje komaraca pa vas ja pitam šta je unčikovitije neče nas ubijat avionom ali iz auta je dopušteno!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2005. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u županiji je preko 30 tisuća nezaposlenih...umjesto neučinkovitog zaprašivanja koje košta 6,6, milijuna kuna nek se ljudi lijepo organiziraju a grad plati, šta-ja-znam 5-10 lipa po ubijenom

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2005. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ili jos bolja kvaka. Tim ljudima dati kesice s granulama da bacakaju po svim barustinama u gradu i oko grada. ;-) Naravno, za Baranju im dati odmah i one detektore mina. ;-)

Zanimljiva rasprava se pokrenula oko komaraca. Znaci li to da mi s komarcima pusimo i da nas toliko unistavaju jer si netko stavlja pare u dzep!? Ne treba zaboraviti da su lokalni izbori blizu i da su osjecki komarci prilicno lokalna stvar - dakle, komarci bi mogli razrijesiti cvor oko izbora.

Sad jos jedino ostaje pitanje ciji su igraci taj iz Zavoda, i ekipa sto zaprasuje. Jesu to Glavasevci, Kramaricevci, Sanaderovci, Tudjmaninovci, Nedicevci, ... ;-)

Zna li tko?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2005. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ vlasac, kontam da su ti avioni mrak, jedino sto su malo stari. Sjecam se kad sam kao pican gledao kako mi nadlijecu nad kuceom i sipaju taj bijeli dim. Smile

Nego, zna li se tocno sastav tog otrova?

Usput, kako je bilo prije rata? Neki ljudi spominju da se prije rata prasilo na sve strane i dosta oko Osijeka (po Baranji i sl.) i da zbog toga nije bilo toliko komaraca.

Jel' zna netko pouzdano i konkretno kakve su razlike u odnosu na prijeratno vrijeme?

P.S. Hebote, bas si kontam, nama je taj rat nulta godina....

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2005. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): ›
vlasac je napisao/la (Pogledaj post): ›
ovako draga Gemi igrom slučaja sam pilot i znam dosta o zaprašivanjima..
pa ajmo redom dakle direktor stanice za javno zdrastvo vam nađe nekog dotičnog doktora za komarce koji če napraviti studiju o bacanju tzv leda iz helikoptera,pa taj doktor komaraca(inače u našim krugovima poznat kao jebivjetar)nađe studiju koja je rađena za "dotjerane",pritoke i rijeku Rajnu bez velikih područja sa močvarnim tlom..
Onda nađu par zelenih prodaju priču kak je ovo super a stara metoda ne valja(on zagađuje ona ubija itd)naravno uz blagosov dragog nam gradonačelnika(koji i sam vjerojatno malo popušio priču a kako ne biste kad vidite taj elaborat).
I eto ga novi zakon,zabrana tretiranja iz aviona ali dopušta se iz helikoptera..Gospoda koja se profesionalno bave aviotretiranjem u Osijeku su Air Spparow,te Air Tractor imate web adrese na netu ...

Dragi Vlasce, ja nisam pilot ali igrom slucaja - radim tamo gdje radim, i vjeruj mi malo vise znam o Zavodu (a ne "stanici" )za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije i cijeloj ekipi i elaboratu. Nitko nije blesav, ali neke price iz mog kuta nisu na zalost za ovaj forum. Usput, "direktor" o kojem pricas vise nije ravnatelj doticne ustanove. Sada je, nakon GMO afere, rukovodece mjesto u ZZJZ zauzeo dipl.oec.Stjepan Rudan bez neke izmjene glede komaraca...


oprosti nisam znao da su budalu smijenili ali mi onda reci zašto još uvijek podržavate ideju bacanja leda iz zraka..Znam da je ta metoda bila učinkovita vani u Njemačkoj ali nije se baš pokazala učinkovita u Hrvatskom podunavlju..
Dobro moramo uzeti u obzir da je tu i kopčaki rit i da je pravo trajno riješenje isušivanje močvarnog tla a to bu za kojih 100 godina osim toga šta nam sve to vrijedi ako srbi ne obave to isto na svojoj strani a da bi se to desilo treba napravit sporazum a to bu čekalo..
Nego do tad mi trebamo alternativu taj led ne smatram alternativom prvenstveno zbog količine komaraca šta ti predlažeš..
Pošto vidim da imaš zanimljivih stajališta volio bih čuti tvoj kut gledanja pa mi se javi privatnom porukom jer mislim da rekla ti nešto pozivno ili negatvno o mojoj struci i aviotretiranju dobro je došlo ako če pomoči osijeku i ljudima koji ovdje žive pa makar ukinuli aviotretiranje u potpunoti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2005. 11:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
@ vlasac, kontam da su ti avioni mrak, jedino sto su malo stari. Sjecam se kad sam kao pican gledao kako mi nadlijecu nad kuceom i sipaju taj bijeli dim. Smile

Nego, zna li se tocno sastav tog otrova?

Usput, kako je bilo prije rata? Neki ljudi spominju da se prije rata prasilo na sve strane i dosta oko Osijeka (po Baranji i sl.) i da zbog toga nije bilo toliko komaraca.

Jel' zna netko pouzdano i konkretno kakve su razlike u odnosu na prijeratno vrijeme?

P.S. Hebote, bas si kontam, nama je taj rat nulta godina....



što se tiče stranačke obojenosti ekipa koja je radila i mutila sa tim komarcima bili su Kramaričevi ljudi mislim meni je žalosno da različite firme za dezinskeciju i deratizaciju uzimjau za hektar prskanja 220 kn od grada onada te iste firme iznajme neku od ove 2 firme za prskanje ona te dvije firme dobiju 20 kn po hektaru i onda dode ekipa novinara i pitaju ekipu iz grada gdje ode lova pa znate hma? lova znate avioni su skupi znate hm?? i tako ti ide dok ljudi poput debelo perzijca iz bilja zarade masnu lovu i to čistih 200 kn po hetaru pa si uzmi računicu..
Sve je to stara dobra matematiku uzmi neko da bi on imao
i pazi sad ovo onda ekipa novinarcica dode i pljuje po pilotima mislim da je sramaotno..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2005. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zapravo sam htio reči da su zrakoplovne firme zadnje u lancu i niti su krive niti kradu od grada..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2005. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo upravo saznah ovo sredstvo se proizvodi u Danskoj za potrebe SAD-a koriste ameri i oni iz sjverene i oni iz južne amerika osim toga ta tvornica se non stop širi jer ta sredstva su dobro došla u Africi protiv raznih bolesti pa se pitam ako ga u svjetu koriste i nitko se ne žali vač 30 god samo se mi hrvati nađemo buniti premda nema nikakve alternaive

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
natasa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2005. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nas obične građane, kojima je potpuno jasno da je opet i samo i JEDINO pitanje velike love (kao i uvijek)..ipak zanima, koga treba iz***bat da se rješimo ovih dosadnih komaraca...napokon se pojave lijepi i sunčani dani, a ne smijem ni prozor otvoriti da se kuća pošteno prozrači jer će ući dosadni komarci (baš kao prekjučer kada ih je bilo jedno 50 u sobi) i izbosti mi djecu...za popizdit...BOLI ME VIŠE BRIGA ČIJA JE TO ODGOVORNOST I BOLI ME BRIGA ZA SVE TE ŠTETNE POSLJEDICE PO OSJEČKE ZELENE (posebna tema)...RIJEŠITE NAS KOMARACA ZABOGA!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2005. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PRIOPĆENJE OSJEČKIH ZELENIH POSLANO MEDIJIMA PROSLJEĐUJEM, DA NE BUDE ZABUNE UBUDUĆE!!!


Osječki zeleni nemaju veze s zaprašivanjem komaraca!


Brigu o tome kako će nas što više i što češće jesti komarci Grad Osijek prepustio je Merdićevom istraživačkom timu od 6 ljudi, koji inače komarce, opasne nametnike i prenosnike krvnih zaraza, promatraju isključivo kroz prizmu znanstvenih istraživanja.

Što se tiče priče o ledenim kuglicama koje uspješno zamrzavaju larve komaraca po dravskim i kopačkim ritovima, treba javnost upoznati s činjenicom da je u sklopu spomenutog međunarodnog projekta, u osječkoj slobodnoj zoni postavljen pogon za proizvodnju i distribuciju ledenih kuglica za komarce. Naime, Mocotec i Phoenix Aviation Service Gmbh
partneri su u projektu, te su u Osijeku instalirani u sklopu projekta.

Kroz cijeli ovaj slučaj osječkih komaraca jedino se može zaključiti da je veliki novac bačen u neki besmisleni znanstveno-istraživački projekt, da se od 2002.godine pa do kraja projekta ovdje vrti teška lova, a da komaraca ima sve više.

Možda su ledene kuglice koje se proizvode u osječkom Mocotecu ustvari hrana za komarce. Možda su stanovnici osječko-baranjske županije dio nekog biotehnološkog pokusa. Možda je sve ovo obična lakrdija znanstvenika koji vrlo često vode čovječanstvo u samouništenje.

Uglavnom, dragim građanima poruka : Osječki zeleni, izjedeni od komaraca, nikome nisu zabranili da zaprašuje komarce. Čak naprotiv, bilo bi zgodno da onoga tko je dopustio da se u Osijeku provodi ovaj glupi projekt za pranje novaca, komarci izbodu i zaraze malarijom, encefalitisom, Q-groznicom i drugim prljavštinama.

Zahtjevamo od Zavoda za javno zdravstvo da vrati u praksu dobre stare avio-tretmane, pa ćemo moći preživjeti period do jesenskih dana.
Osječki zeleni

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2005. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zivijooooooooooooooooooo

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2005. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, upravo stigle nove bare da se gamad ima gdje kotiti. Ni nebesa nas ne vole, hehe.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2005. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gospodo draga onda se ja pitam što ste napadali prij para godina zaprašivanja tj dimljenje iz aviona te ga osudili i zakonski ovjekovječili u obliku zbrane. muči me jedna stvar jel se to Osječki zeleni okreču kako vjetar puše,predpostavljam da se pokušavaju sakriti dok izbronička stihija prođe te onda nastaviti filozofiju po principu: "daj da se nešto priča i još ako češ mi to subvencionirati puna šaka brade"
Što se niste okomili na Merdićevu ekipu prije nego baš sada..
Bojim se da vi niste ni Z od zelenog osim kada je lova u igri..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: