Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kinezi će ulagati i modernizirati Zračnu luku Osijek?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.08.2012. 18:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidim da se moram kandidirat za precjednika ili osnovat stranku

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crni Tetrijeb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2012. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
  Istina siječe bolje od mača...


a šta je istina? kriticizam, cinizam, sarkazam, zavist, ljubomora. Go ahead, samo si hrani dušu s tim negativnim emocijama.
Što više osuđujete to uspješno društvo (koje potiho priželjkujete) to ste dalji od njega. Što više mrzite novac, to će vam on brže odletjeti od vas.
To su univerzalni zakoni, koji postoji od kada je ljudi, svijesti i podsvijesti.
S jedne strane kukanje, s druge strane zavist.
Ti možeš učiniti štogod navečer zamisliš..Koliko god to ljudima bilo teško povjerovati.

Ono što ja vidim, to je puno zavisti u Osijeku. Umjesto da ti bude drago što je netko uspio, i da učiš na njegovom primjeru.

A ovo kako nas drugi tako percipiraju. Uvelike su krivi domaći mediji. Pa kad vidim onu Anitu ex Delaš kad mi iskoči na televizoru odmah znam da će uslijediti ronjenje suza iz Slavonije i tužna prića 15-tero člane obitelji koja nema šta jest. Pa šta se onda čudite.

S jedne strane gradi se bridge to nowhere, a suša nas je sasjekla ove godine. Navodnjavamo 0,46% poljoprivrednog zemljišta, ako to nije žalosno pa ja ne zna. Tisuće godina nakon što su egipćani navodnjavali svoja polja slavonci još uvijek to ne znaju činiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.08.2012. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crni Tetrijeb je napisao/la: ›
puno frustracije vidim.
savjet - raditi na izgradnji EQ, pozitivnog razmišljanja, prvo racionalizirati negativnu automatsku misao, neutralizirati i onda preokrenuti. Ne bi bilo loše ni čitati kakve bestsellere : "How to win friends & influence people".
Gradite sebe, došla su takva vremena da moramo upijati svaku riječ na ovom svijetu u izgradnji vlastite psihe.

Ajde sad lijepo sredite se, i kad dođem slijedeći put, a doći ću ubrzo, ne želim slušati kukež, zaostale primitivne regije, države, ratne zločince i standardni folklor jednog lokalnog poluidiotskog portala.


A šta bi ti slušao? Kako nam je svima divno i krasno, a nemamo ni za kruh?
Ili možda bi mi trebalo biti drago što je netko "uspio" u državi sa mojim novcima?(pritom mislim na vladu) Jedino što preostaje je kukati...

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2012. 19:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crni Tetrijeb je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
  Istina siječe bolje od mača...


a šta je istina? kriticizam, cinizam, sarkazam, zavist, ljubomora. Go ahead, samo si hrani dušu s tim negativnim emocijama.
Što više osuđujete to uspješno društvo (koje potiho priželjkujete) to ste dalji od njega. Što više mrzite novac, to će vam on brže odletjeti od vas.
To su univerzalni zakoni, koji postoji od kada je ljudi, svijesti i podsvijesti.
S jedne strane kukanje, s druge strane zavist.
Ti možeš učiniti štogod navečer zamisliš..Koliko god to ljudima bilo teško povjerovati.

Ono što ja vidim, to je puno zavisti u Osijeku. Umjesto da ti bude drago što je netko uspio, i da učiš na njegovom primjeru.

A ovo kako nas drugi tako percipiraju. Uvelike su krivi domaći mediji. Pa kad vidim onu Anitu ex Delaš kad mi iskoči na televizoru odmah znam da će uslijediti ronjenje suza iz Slavonije i tužna prića 15-tero člane obitelji koja nema šta jest. Pa šta se onda čudite.

S jedne strane gradi se bridge to nowhere, a suša nas je sasjekla ove godine. Navodnjavamo 0,46% poljoprivrednog zemljišta, ako to nije žalosno pa ja ne zna. Tisuće godina nakon što su egipćani navodnjavali svoja polja slavonci još uvijek to ne znaju činiti.

Postoje situacije kad čovjek ne vidi, iako ima zdrave oči. Samo je pitanje želi li otvoriti oči i vidjeti.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2012. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crni Tetrijeb je napisao/la (Pogledaj post): ›
simo031 je napisao/la: ›
  Istina siječe bolje od mača...


a šta je istina? kriticizam, cinizam, sarkazam, zavist, ljubomora. Go ahead, samo si hrani dušu s tim negativnim emocijama.
Što više osuđujete to uspješno društvo (koje potiho priželjkujete) to ste dalji od njega. Što više mrzite novac, to će vam on brže odletjeti od vas.


Ne razumijem poantu. Tko mrzi novac? Odakle to sad?

Ne možemo namještati lažne osmjehe kad ne idemo u dobrom smjeru. Razumnih ljudi ima (inače mi se ne bi dalo ni pisati ovdje) ali ljudi na vlasti ne vide dalje od svojih interesa.

Crni Tetrijeb je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tisuće godina nakon što su egipćani navodnjavali svoja polja slavonci još uvijek to ne znaju činiti.


Ti Egipćani su imali siguran plasman svojih proizvoda, a danas ga ovdje ljudi nemaju. To ti je ta mala razlika. Svatko tko je uvidio da mu se navodnjavanje isplati je uložio, ostali ne. Vjeruj mi da nema onog tko se još nije dosjetio da je navodnjavanje dobra stvar.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crni Tetrijeb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2012. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ha ne znam, počela je priča, eto opet sve ide u Rijeku, samo Zagreb i Istra, ostali će ionako krepati od gladi. Mislim takvi stavovi nam ne pomažu. Još ni ne znamo što su dogovorili ako su dogovorili išta.

Mislite da u Rijeci teče med i mlijeko. Pa kod njih je gotovo identična priča. Najjača Austro-Ugarska luka, veza sa New Yorkom..I onda s konja, na magarca (Jugoslavija) i s magarca tres o pod (Hrvaska). Ako im ode brodogradnja najebali su ko žuti. Najnegativniji prirodni prirast imaju (čak i ako se gleda metro, a ne samo naselje). Depresija vlada i kod njih, kao i kod svih uostalom.
I da Vlada toliko gura Rijeku, onda bi se radila dionica Žulta Lokva, a ne ovaj naš kurčevi most za nikog. Dakle malo manje sračke.
Partija vlada preko 20 godina gradom, uljuljkali su se, mafijaši rasporedili i samo sisaju građane. Pratim cijelo vrijeme šta se gradi u Rijeci i osim stvarno fantastičnog bazenskog kompleksa, jedno veliko ništa. U Splitu se radi, Zadru, Varaždinu, ali Rijeka hmm, ne bi baš rekao. Čak ne bi rekao ni u Zagrebu proporcionalno njegovoj veličini. Ima privatnih naravno investicija.

I naravno da sada kad im je došao SDP na vlast poslije onog Kalmete koji je sve ko hrčak odnosio u Zadar (Gaženica, Kalmetina cesta), da sada imaju neka nadanja. Nizinska pruga, pa ok nek se gradi. Šta ćemo sad biti ljubomorni

A kao što sam rekao sami smo si krivi kakvu sliku stvaramo o sebi kao regiji..I to ne mislim samo na politiku, nego prvenstveno običnih ljudi, koji pljuju i gledaju kako brže bolje pobjeći odavde.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crni Tetrijeb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2012. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I još jednu stvar sam zaboravio, kod ovih regionalista. Ajd što vam Zagreb smeta, ali vi nas svađate i s Dalmacijom, ljubomorni ste čim nešto ode kod njih, odmah se ističe ulupavanje love u brodogradnju. A istovremeno se traže poticaji za seljake.
Umjesto da zajedno sa Splitom i Rijekom, udaramo po Zagrebu, ne oni odmah kontra Splita. Te se sprda Hajduk, da negovorim da nogometaši grizu 300 puta jače kad Hajduk dođe nego Dinamo , gdje se propisno skidaju gaće.
E to mene boli, dok god to budemo radili bit ćemo malo seoce, Dinamova filijala, ili ti kučkica.

Zapamtite inat i dišpet nisu nužno loša stvar, oni pokreću promjene. Samo moraju se prave stvari govoriti, a ne ko ovi Hdssb-ovci koji redovito ispadaju mulci kad idu u klinč sa Zagrebom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.08.2012. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zavist vlada državom ovom, svi su samo zavidni

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crni Tetrijeb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2012. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako to da Zagrebačka županija koja je po broju stanovnika al pari OBŽ ima manje investicija u dugotrajnu imovinu po djelatnostima. Kako to da ima manji izvoz i dobrano negativniji saldo.
Znači nešto debelo ne štima u tezi marljivih Zagrepčana koji hrane ostatak lijenčina u Hr.
Kako to da kad izađeš iz Zg, 1km, počinje drugi svijet.
Ako to nije dokaz hazardne centralizacije pa ja ne znam šta je.
A grad Zagreb ima 10x veće investicije od cijele jedne Splitsko-Dalmatinske županije. Od OBŽ još više.

Pa pogledajmo malo strukturu zaposlenih u Zg.
Čak 43,7 % zaposlenih u Zg radi u državnom aparatu ili državnim tvrtkama (INA, HEP, HRT i sl)
To je 180 000 ljudi, a di su još njihove obitelji i imaju enorman utjecaj na kupovnu moć i gospodarstvo Zagreba. Koje je kako vidimo uvelike umjetno (vidi saldo Zg-prstena)
O ministarstvima, vladi i sjedištima željeznica , šuma i drugog da ne pričamo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crni Tetrijeb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2012. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...da ne pričamo o hdz-ovom cijepkanju i usitnjavanju države na mali milijun općina koje ko paraziti jedu gradove. Pa jedan Sl. Brod ili Rijeka su okrljašteni na samo Naselje. Dakle grad = naselje. Gdje svatko sa i malom trunkom logike vidi da Kaštela treba biti dio velike općine Split, riječki prsten od kojih 200k, te općina OS od kojih 150-160k.

Gdje jedan upravni referent koji premješta po cijeli dan bunt papira s jedne na drugu hrpu ima veću plaću od prosvjetara.
Prema prosvjetarima se odnosimo kao prema zadnjem šljamu.
Tisuće parazita u HŽ-u, činovnika koji moraju biti zbrinuti, načelnika kojekakvih Pizdinaca..Sve to nas je dovelo tu di jesmo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.08.2012. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prije vam je išo novac u beograd, nije valjalo, sad vam ide u zagreb, opet nevelja.

di bi vi s novcem?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.08.2012. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crni Tetrijeb je napisao/la: ›
I naravno da sada kad im je došao SDP na vlast poslije onog Kalmete koji je sve ko hrčak odnosio u Zadar (Gaženica, Kalmetina cesta), da sada imaju neka nadanja. Nizinska pruga, pa ok nek se gradi. Šta ćemo sad biti ljubomorni.


HA-HA! Kalmeta je sve odnosio u Zadar, ponovno ću se nasmijati! Pa ti čovječe nemaš pojma! Kalmeti je Zadar bio idealno mjesto za pobrati najviše novaca....A o Kalmeti i razvitku Zadra uopće ne bih pričala...

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crni Tetrijeb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2012. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la: ›
HA-HA! Kalmeta je sve odnosio u Zadar, ponovno ću se nasmijati! Pa ti čovječe nemaš pojma! Kalmeti je Zadar bio idealno mjesto za pobrati najviše novaca....A o Kalmeti i razvitku Zadra uopće ne bih pričala...


Smij se ti koliko hoćeš ali činjenica je da je Zadar u 8 godina Hdz-a i posebno Kalmete naprosto procvjetao. Jesu dobili bolesnu svemirsku dvoranu. Jesu. Doduše ne kompletno na poklon kao mi, ali svejedno. Luka gaženica, pokraj Rijeke, neki će reći da je bilo potpuno bacanje novaca. Kalmetina cesta.
Ne treba smetnuti s uma, da u Zadru i dan danas u svjetlu ove krize izgradnja stanova (naseljskog tipa) nije stala. Dakle itekako je Zadru krenulo.
Kao stojadin kojeg je teško u početku gurati, ali kad krene poslije je to nezaustavljivo.
Pozdrav Suncu, Morske orgulje, fantastična arh. rješenja kakvih se ni jedan Split ne bi posramio.

I pored svega toga ne treba biti ljubomoran, jednostavno imali su dobru kadrovsku politiku, za razlku od našeg pijanog Šeksa koji nas sada pozdravlja s mostom kod Petrijevaca, za nikoga koji ide nigdje.

Zadar ima fantastičnu klimu, poziciju u centru države, odlličnu prometnu povezanost...
Jer trebam podastrijeti brojke putnika u zadarskoj luci, i koliki rast godišnji imaju.
I što je najbolje ne kukaju previše, i optimistični su, doduše malo ksenofobni, ali to je čak i pozitivno jer nam je u globalu država ksenofobna, i pomalo fašistička. No nebitno sad to..

A šta bi vi pametno napravili. Da čujem ?

Evo ja bi ulagao u navodnjavanje i sveučilište u Sl. Brodu, pojačao još koje veleučilište. Zračna luka je izuzetno važna i za Vukovar.
Treba izmusti pare za razminiranje..

Šta drugo, pa nemogu ja sređivati privatne investicije, reći ljudima ovo ti se isplati ovo ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2012. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crni Tetrijeb je napisao/la (Pogledaj post): ›
I naravno da sada kad im je došao SDP na vlast poslije onog Kalmete koji je sve ko hrčak odnosio u Zadar (Gaženica, Kalmetina cesta), da sada imaju neka nadanja. Nizinska pruga, pa ok nek se gradi. Šta ćemo sad biti ljubomorni


To nisu investicije u proizvodnju. 20 godina nakon stvaranja države još uvijek dobar dio pučanstva ne zna od čega se živi - od rentabilnih investicija, a to su one u proizvodnju.

Znate li da Španjolska proizvodi 212 puta, a Grčka 50 puta više maslinovog ulja od Hrvatske? A je li njihovo priobalje baš toliko veće od hrvatskog? Znate li da udio turizma u grčkom BDP-u iznosi tek 18% za razliku od naših 25%? Je li sad nekome jasno u kakve mi gluposti ulažemo i još to predstavljamo kao uspjeh?

Ništa to ne valja i ako me se pita da li mi je krivo ako bi se gradila nizinska pruga, ja ću reći - da, krivo mi je, i to je totalno nevažno jesam li iz Rijeke ili ne, jer i Riječanima bi trebalo biti krivo, jer je to investicija koja će (možda) biti rentabilna za par desetljeća. Zašto se netko ne zapita imamo li prioritetnijih investicija, kao npr. zašto ne potičemo proizvodnju maslina. Ah, joj, ta proizvodnja... Pa to treba raditi na tom non-stop, kako ćemo onda po cijele dane kafenisati...

To je jedan primjer da poljoprivreda može biti unosan biznis i na obali. Međutim, naši vladajući i dalje po starom, prodaju se stranim građevinarima, koji nama mažu oči kako je to nešto jako rentabilno i neophodno, a zapravo postoji solidna vjerojatnost da svi umremo od gladi dok takve investicije postanu rentabilne.

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/cacic_bi_gradio_novu_prugu_a_luka_rijeka_nema_tereta_ni_za_pola_kapaciteta_postojece/727458.html

Nema sumnje da bi se dalo nabrojati barem desetak projekata koji su nam prioritetniji od ulaganja u prometnice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2012. 23:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav komentatorima koji su podosta vremena utrosili na komentare koji kak ih covjek cita sve manje de doticu teme.....al aj dobro....
Moje je misljenje da ovo ne treba dati kinezima iz vise razloga:
1. kupiti ce to za male novce
2. Renoviranje nece radit neko iz HR, barem ne glavne radove, nego doseljeni kinezi (radan snaga-jeftina)
3. Kineski radnik nece biti dovoljno placen, pa tako nece kupovati HR proizvode, nego ce kupovati uvezenu hranu iz Kine. Što opet otvara drugu granu kineske industrije tj. trgovinu.
4. kvaliteta odradjenog posla biti ce uvelike upitna!!!
5. Nece to kinezi kupovati niti uloziti ni jednog Juana, prije nogo li Hrvatska ne izgradi brze zeljeznice s ostatkom hrvatske ili ce se oni ponuditi da oni to odrade. Tako da se mozemo vratiti na tocku br. 3.
-----------------------------------------------------------
Sve u svemu Kina bi mogla kao, uloziti neke pare, placati radnike (u ovom slucaju kineske) koji ce pare vratit nazad u maticu tj. Kinu. To vam je klasicno isisavanje novaca iz drzave u koju se kao ulaze....vec sam svjedocio takvim ulaganjima i znam o cemu pricam....iskustvo u kineskoj multinacionalki.

Da ne bi samo ostao na negativnim stvarima, da kazem nest i pozitivno:
Svako pokretanje bilo putnickog, bilo Cargo prometa znacilo bi podosta za lokalnu sredinu, prvenstveno tu mislim na putnicki promet i veze s ostatkom svijeta. Ali preduvijet je taj da se ZLO infrastrukturno poveze s ostatkom zemlje. Posebno s brzim zeljeznicama s 250 km/h i vecim brzinama, da putniku bude svejedno oce li letjeti iz Osijeka il iz Zagreba ili iz Splita ak moze u roku 1.5 ili 3 sata biti iz OS u ZG il u ST... Nadalje Osijek je dobar kao alternativni aerodrom za recimo ZG, Budimpesta ili u krajnjem slucaju Beograd, samo sto ga jebe zeljeznicka il cestovna povezanost....
putovao sam par puta relaciju Stockholm-Zagreb (s presjedanjem 3h), a Zagreb-Osijek (5 sati vlakom).....za ispaliti. Cito mi je tesko povjerovati da Osijek nema brzu cestu do Klise (barem 2 traka u jednom smjeru)!!???

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: