Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nesvakidašnje krštenje, u Dravi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2011. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bentena je napisao/la: ›
...onda je Drava jučer bila pogodna za "podronjenja". ;-)


E,pa i meni je nocas zapela ta rijec za oko ali mi se nije dalo lamentirati...

Krstenje u vodi je posvema dobar i dostatan opis dogadjaja...
"Uroniti" bi mozda bila sretnija kombinacija...Zasto mislim tako?
Jer "roni" covjek sam,"uronjen" biva od nekog drugog jer ga taj netko drugi "uranja".
Mada i sam covjek prilikom ulaska u vodu da bi ronio mora prvo u tu istu vodu uroniti (predpostavljam da ce cesce tu koristi rijec "zaroniti"...)
Bilo kako bilo,covjek koji s obje noge stoji do pasa u vodi (radi krstenja u vodi) sigurno ne roni,niti ima namjeru zaroniti da bi ronio...Moze ga se zagnjuriti,potopiti malo mozda,smociti preko glave...gurnuti u vodu...ili jednostavno uroniti pod povrsinu vode...da...khm...
Ali ako ne roni (a ne roni,stoji u vodi) onda ne moze ni podroniti,dakle plivati ispod vode...tako da ronjenjem zadje pod nest,neznam...pod brod...ili covjeka koji pluta,ili pliva na povrsini vode,jer covjek koji izvodi obred krstenja u vodi isto tako stoji s obje noge u vodi...dakle nikako ne moze onog kojeg krsti podroniti pod sebe...

E,da,vidjela sam na filmovima podronjavanje kaznjenika na brodu...pod brod...a tu se radi o cistom pridjevu...trpnom....Smile)
Doduse i ovdje se radi o pridjevu trpnom,kod krstenja,samo je ta ista rijec ,ne bas sretno, ugurana u clanak...
Mislim da bi najtocnije bilo napisati da je covjek prilikom krstenja uronjen u vodu.
A kako je ovdje rijec i o duhovnom dogadjaju tim vise je rijec "uroniti" primjerenija...jer evo,i ja sam se uronila u pisanje predavsi se,udubivsi se u jezicno razglabanje...Wink

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2011. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
GrgaZlatoper je napisao/la: › Ako može objašnjenje za ovaj izraz "podronjenje" Idea
Taj izraz, iako ga nema u pravopisu, je koristio voditelj ceremonije. Zato je i stavljen u kurziv.




Ne mogu odoljeti...
Onaj koji cita clanak u kurzivu vidi samo jos jednu rijec autora u tekstu koja je tako istaknutija i naglasenija...ne moze citatelj na osnovu kurziva skuziti da to nije rijec autora nego nekoga drugog. A ako se tog drugog citira,onda se to tako i oznacuje,dakle kao citat...Time se onda autor i ogradjuje od daljenih spekulacija jeli to ili nije tocno,dobro,ispravno...blablabla...


Inace rijec "podroniti" postoji .Pa tako i njene izvedenice imaju uporabnu svrhu...
Samo kad bi se na Dravi dogodilo masovno okupljanje ronitelja i roniteljica koji imaju namjeru ronjenjem podroniti pod...Zutu podmornicu,Galiju ili neko trece plovilo...onda bi netko mogao napisati kako se na Dravi dogodilo podronjavanje...e,sad jeli to i podronjenje vise neznam ni sama ... Smile Confused Shocked
Eto. osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2011. 18:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sekte i sektice...zar se svi boje to spomenuti....odoh povraćat..............

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GrgaZlatoper
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: iza čoška opali te Joška
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.09.2011. 5:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

alex os je napisao/la: ›
sekte i sektice...zar se svi boje to spomenuti....odoh povraćat..............


O, bilo bi tu masu komentara dežurnih hejtera, ali "podronjenje" nije obavila Katolička crkva pa nije in.

_________________
Ujo na n-tu kada n->∞
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ciao_bao!
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.09.2011. 17:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O, bilo bi tu masu komentara dežurnih hejtera, ali "podronjenje" nije obavila Katolička crkva pa nije in.
[/quote]

svidja mi se ovaj izraz - hejtera....
opcenito takvi forumima haraju...svaka cast GZ, bez obzira da li sa ga sam smislio...

_________________
veni, vidi, i zamalo odustadoh...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: