Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dolazak konkurencije uništit će Kinematografe

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
pandora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2011. 17:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Laser je napisao/la: ›
Mislim da se stari kinematografi ne bi trebali bojati Multištajaznampleksa jer ne vidim što će to koji ku..c u ovom gradu! Vjerovatno će većina otići se provozati u te velike kino dvorane, jednom platiti ulaznicu od 40 ili 50 kuna (plus kokice, sokovi ili nešto treće) i kada budu vidjeli da tamo "moraju" potrošiti novce, veliki broj njih neće se vraćati više! Bojim se da će ta dva nova kompleksa biti nešto slično kao Esseker centar. Daj Bože da je moja procjena kriva.


Ne znam jel' netko od bio u Cinestaru, ja sam bila u Zagrebu, Zadru... dakle platila sam cijenu karte 23kn, to je znaći isto koliko i u ovim našim kinima... Nusporediva je kvaliteta zvuka, slike, sjedala ... Nakon što sam bila u Cinestaru NIKADA više ne bih otišla u naše kinematografe... inace u Zadru i Zagrebu je toliko popularan Cinestar sa svojim karticama, popustima, različitim cijenama u različito doba dana prikazivanja projekcija, recimo u Zadru je odlazak u Cinestar kao odlazak van, cure su sređene, dobra klopica koju se smije unijeti unutra... sve izgleda svemirski... neusporedivo sa ovim našim kinima... a cijene jako jako slične... btw. u Zadru njihovo staro kino i dalje dobro posluje iako je tamo i multiplex, zašto? zato jer im je kino na nivou Cinestara, uredno, čisto, udobno, odlično ozvučenje, 3D projekcija....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Laser
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2011. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je ZAGREB!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2011. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: › Zg ima 3, 4 multiplexa i svi rade bez problema ... i rijetkima pada na pamet da odu u neko 'staro' kino bez obzira na cijenu karte.
Usporedba sa Zagrebom i nije bas tako jednostavna.

Gledamo li samo grubu demografsku sliku, Zagreb ima mozda kojih 8 puta vise stanovnika. Vec po tome bi u Osijeku trebalo biti samo pola *plexa.

No, postoji ona druga slika, ona koja tjera jezu u kosti - ekonomska slika.

Oko Zagreba se vrti 60% ukupne hrvatske ekonomije. Dakle, oko cetvrtine stanovnistva se vrti dvije trecine ekonomije. Sjedista gotovo svih tvrtki su u Zagrebu. Sjedista svih drzavnih javnih poduzeca, ministrarstva i sl. je u Zagrebu. To je ogroman broj radnih mjesta. Ogroman broj dobro (u prosjeku vrlo doboro) placenih radnih mjesta. Osijek ima bolnicu i sveuciliste. Da nije te dvije ustanove, petina Osijeka bi gladovala. Osijek ima umirovljene branitelje u znatnom broju. I to je to. Nesto sitno industrije, a ostalo su usluzne djelatnosti za tvrtke koje sjediste imaju u Zg.

Sve skupa cini jednu povecu razliku kupovne moci u Osijeku i Zagrebu i zato se u ovom slucaju ne moze uzeti jednostavna formula koja u obzir gleda samo broj stanovnika.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pandora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2011. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Zadru sam platila takvu cijenu karte, Cinestar u svim gradovima ima jednaku ponudu od cijene do projekcija... ma vidjet cete sami kada dođu... na blagajni gdje se kupuje karta sve izgleda kao u Mcdonaldsu, i takvu hranu unosite unutra (hrana i cuga je preskupa baš kao u Mcdonaldsu), ali papate unutra za vrijeme projekcije... sjedala su anatomska, ozvucenje je surround a ne kao kod nas pojacano do kraja... platna su toliko velika da nitko ne sjedi u prvih deset redova, birate mjesto za sjedenje pomocu touch monitora, klimatizirano na savršenu temperaturu, redovi napravljeni tako da vam nicija glava ne smeta ispred... ja sam oduševljena a za slicnu cijenu nikada nikada više u stara kina!!!! Napokon cemo gledati 3D projekcije koje su izvrsne...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2011. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pandora je napisao/la: ›
btw. u Zadru njihovo staro kino i dalje dobro posluje iako je tamo i multiplex, zašto? zato jer im je kino na nivou Cinestara, uredno, čisto, udobno, odlično ozvučenje, 3D projekcija....

ako postojeća osječka kina misle opstati, ovo je svakako prvi korak koji moraju napraviti, dakle da budu uredna, čista, udobna, s odličnim ozvučenjem i 3D projekcijom. jasno mi je da je to prilično ulaganje, ali bez toga neće moći ako žele raditi.

lokacija im svakako ide u prilog, što nije zanemariv faktor.

ono što nakon toga ostaje jest problem slaganja zanimljivog repertoara bez hitova navećih distributera. koliko bi program bez aktualnih blockbustera (ili s kašnjenjem) i s manje atraktivnim filmovima bio zanimljiv osječkoj publici, upitno je.

ono što se ne smije događati niti sada, a pogotovo onda je da ti u kinu bude hladno, da zvuk bude preglasan ili pretih, da čuješ razgovor i smijeh iz projekcijske sobe tijekom gledanja, da dolazi do prekida usred filma, i sličnih stvari koje se sada znaju događati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pandora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2011. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e da, cijena 3D projekcije u prime terminu je bila 35kn, a obicne projekcije cijena ovisi u koje doba dana idete gledati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2011. 17:55 
Naslov:  Re: Dolazak konkurencije uništit će Kinematografe
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pootzko je napisao/la (Pogledaj post): › ništa, nek naprave prostore za koncerte... toga uvijek fali.


ili.........kad kina propadnu.....da imamo još mjesta za dočeke nove godine....
pošto smo svježe vidjeli kako se to dobro radi........... Smile na organizaciji istih....
jeeeeeeee

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.01.2011. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: › Zg ima 3, 4 multiplexa i svi rade bez problema ... i rijetkima pada na pamet da odu u neko 'staro' kino bez obzira na cijenu karte.
Usporedba sa Zagrebom i nije bas tako jednostavna.

Gledamo li samo grubu demografsku sliku, Zagreb ima mozda kojih 8 puta vise stanovnika. Vec po tome bi u Osijeku trebalo biti samo pola *plexa.

No, postoji ona druga slika, ona koja tjera jezu u kosti - ekonomska slika.

Oko Zagreba se vrti 60% ukupne hrvatske ekonomije. Dakle, oko cetvrtine stanovnistva se vrti dvije trecine ekonomije. Sjedista gotovo svih tvrtki su u Zagrebu. Sjedista svih drzavnih javnih poduzeca, ministrarstva i sl. je u Zagrebu. To je ogroman broj radnih mjesta. Ogroman broj dobro (u prosjeku vrlo doboro) placenih radnih mjesta. Osijek ima bolnicu i sveuciliste. Da nije te dvije ustanove, petina Osijeka bi gladovala. Osijek ima umirovljene branitelje u znatnom broju. I to je to. Nesto sitno industrije, a ostalo su usluzne djelatnosti za tvrtke koje sjediste imaju u Zg.

Sve skupa cini jednu povecu razliku kupovne moci u Osijeku i Zagrebu i zato se u ovom slucaju ne moze uzeti jednostavna formula koja u obzir gleda samo broj stanovnika.


sve sto si rekao je tocno i stoji ... ali mislim da to ne igra preveliku ulogu u 'odlasku u kino' ... multiplexi su smjesteni u trgovackim centrima, surogatima gradskih trgova ... pruzaju puno vise od kina.

tim centrima gravitira cijela regija ... pa kako dolaze kupovati ... tako ce i popiti kavu i pocastit se kinom.

sto se 'siromasnosti' slavonije tice ... ima istine, ali mislim da je istina prenapuhana ... jer da nije tako ulicama bi se vozili u drlozima od auta, hodali u staroj odjeci ... a u tim stvarima se ne razlikujemo bas od zg.

ali to su samo procjene ... vidjet cemo za godinu dana Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2011. 18:27 
Naslov:  Re: Dolazak konkurencije uništit će Kinematografe
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

multipleksi će u najgorem slučaju imati istu publiku kao sadašnji kinematograf, jer je granica između ne davanja para za jebeni usrani film koji mogu skinit s neta i davanja 20kn za film puno veća od granice između davanja 20kn za film i davanja 40kn za još bolji doživljaj istog..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2011. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

3D kakav je nema buducnost. Dobri ce filmovi i dalje biti "normalno" snimani, bez potrebe za izdrkavanjima.
Cinestar nije losh,ali me ubije kad roditelji klincima plate kartu za film i odu u kupovinu; ti su klinci ziva bagra, al oni su buducnost, ne smijesh to za uvo pa van...
Btw, "kina sa 5 zvijezdica" bez garderobe?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2011. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Laser je napisao/la: ›
Mislim da se stari kinematografi ne bi trebali bojati Multištajaznampleksa jer ne vidim što će to koji ku..c u ovom gradu! Vjerovatno će većina otići se provozati u te velike kino dvorane, jednom platiti ulaznicu od 40 ili 50 kuna (plus kokice, sokovi ili nešto treće) i kada budu vidjeli da tamo "moraju" potrošiti novce, veliki broj njih neće se vraćati više! Bojim se da će ta dva nova kompleksa biti nešto slično kao Esseker centar. Daj Bože da je moja procjena kriva.


u potpunosti se slažem s tobom... to što će sada bit nove te dvorane to ne znači da će ljudi tamo i htjet ići...kao prvo totalno će bit izvan ruke da se uopće dođe do tamo... a o cijeni karata da ni ne pričam... 40-50kn za jedan odlazak u kino, sorry ali to je previše ovo je ipak osijek..ljudima je ovjde bed već dati i 20 kn za ulaznicu a kamoli 50,. to neće dugo poživjeti. biti će ko i eseker i ostat prazno nakon nekog vremena.

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zbonj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 67
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2011. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam jel problem u meni al nije mi jasno kako je moje mišljenje uvijek u suprotnosti od većine na ovom forumu.

Smatram da je dobro što dolaze nova kina i red bi bio da dobro rade. Svatko tko misli drugračije, je blago rečeno, u krivu.

Najgore je što na ovom forumu kao i većini drugih, ljedi uopće ne polaze od sebe. Tako je i sa ovim slučajem, kao i sa starom kavanom, dočecima nove godine, gimanstičkim kupom, mečom Ivanišević-Ljubo.... Ja razumijem da ljudi nemaju novaca i to nikako ne treba zanemariti. Ali smatram da su ljudi u ovom gradu totalno "zabrijali" na neki pesimizam. Znači svi seru tu po forumima a nitko nije kompetentan niti je išta napravio po bilo kojem pitanju da se to promjeni. Znači problem je u samim ljudima! Koliko je od svih ljudi što ovdje komentiraju uopće redovan posjetilac kina??? Svi seru kako je nešto skupo nema se para ovo ono. A garantirano tvrdim da većina tih istih ima svaki dan za pljuge, kavu.... Slažem se da bi svi trebali za to imati ali ako nemaš onda si moraš postaviti neke prioritete.

Da skratim.... ako ta nova kina ne budu kod nas funkcionirala onda je to na našu sramotu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voditelj_smjene
Offline
Ukupno postova: 121
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2011. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Enivejz....
Zagrebački Cinestari se nalaze jedan u centru, a drugi u awenue mallu, a Zagreb kao grad ima izvrsnu povezanost tramvajima i autobusima, a tu je i već spomenuti standard Zagreba u odnosu na Osijek i općenito ostatak RH.
Kako će poslovati Cinestar u Osijeku nema smisla raspravljati pokazat će vrijeme, ali meni osobno je bolje otići u kino pa na promenadu ili bilo gdje po centru švrljat, nego u Cinestar pa na obilaznicu (da ne govorim kako nema buseva ni tramvaja do tamo)
U svakom slučaju nije kasno da naši političari zasutave propadanje centra Osijeka, jer ima načina da se to riješi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wild child
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2011. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajde nek stara kina daju starije projekcije..hmmm, star wars maraton..<3 u prvom redu sam!!! Smile
a mene ovaj 3D ne privlaci, al ni najmanje..al dobro, ne volim ni mobitele, fejsbuk ni PS..kromanjonka da ga hebes..XD

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2011. 20:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zbonj je napisao/la: ›
Svatko tko misli drugračije, je blago rečeno, u krivu.

Najgore je što na ovom forumu kao i većini drugih, ljedi uopće ne polaze od sebe.

Da skratim.... ako ta nova kina ne budu kod nas funkcionirala onda je to na našu sramotu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: