Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bubalo će nagraditi građane koji prijave vandale

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2010. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kažnjavat, kažnjavat i kažnjavat..i udarit po džepu!
Ili će naučiti lekciju ili treba završiti u zatvoru!
I zatvor treba biti lopata u ruke i kopaj 12 sati dnevno, a ne od ležanja u krevetu dobiti dekubituse i višak kilograma od 5 obroka dnevno..

A politički poltroni i dupelisci bi se zaista trebali suzdržavat komentara, čim vidim neka imena, odmah znam kakav tekst slijedi ispod.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2010. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vandale opaliti po dzepu i, ukoliko je moguce, uvesti nekakav oblik rada. Ne znam moze li Grad propisivati takve kazne za vandale, ali ako moze - eto nam odlicnog nacina za odgoj i ustedu novaca. Takve sretnike obiljeziti sljastecim suskavcima s natpisom poput "Napokon sam i ja koristan", "Moj zivot sada ima smisla" ili "I ja sam gradjanin ovog grada".

Netko pokida kantu za smece -> plati iznos stete + cijelu zimu i jesen skuplja lisce po parkovima i cisti snijeg ispred gradjevina u gradskom vlasnistvu.

Tja, koliko bi se samo kvadratnih kilometara povrsina moglo ocistiti, urediti, pocesljati svaku travku, koliko bi se fasada moglo obnoviti i prebojati (za bojanje nije potrebno previse mozga)...

Dakle, moze li grad za vandalska nedjela propisati kazne u obliku korisnog rada?

Zna li tko?


Zadnja promjena: Leteci mungos; 11.12.2010. 14:30; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2010. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je!!!

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2010. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

klinci, klinci, klinci......cime ih Grad motivira da isprave svoje ponasanje, samo se na slican nacin ponasaju i svojim primjerom dokazuju da se za zlocin moze proci nekaznjeno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2010. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto bi Grad uopće trebao motivirat klince na bilo što???
To je kućni odgoj kriv odnosno manjak istog.

Zašto meni i mnogim drugima nikada nije padalo na pamet razbijat kante na ulici, kidat drvene klupe, razvaljivat liftove, šarat po zgradama i pišat po tuđim ulaznim vratima? Jer sam znala kakve me pedagoške mjere čekaju kada dođem kući i hvala materi na tome jer mi to ni danas ne pada na pamet, a bome neće ni mojoj djeci.
Neke granice moraju postojati, ako se granice prijeđu - slijede sankcije odnosno posljedice.

Šta im Grad treba kupovati kompove, Play statione i Wii-eve i dati im da se igraju do mile volje samo da ne bi razbijali i bahatili se? WTF?

Mi smo se svi motivirali igranjem graničara, gume, klikera, žmire i ostalih "na zdravom zraku igara" bez ikakvih tehnoloških dostignuća i ništa nam nije falilo.

Neka im bude motivacija to što imaju krov nad glavom, topli krevet i kruh na stolu svaki dan, a sve ostalo dolazi po zaslugama.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vera-os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2010. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se sa Korinom u potpunosti. Današnjim klincima se sve treba servirati, nebi li se nekako jadni zabavili a sve da im nebi palo na pamet da krenu u"pohod" na grad. Problem je u tome, što i kad im se nešto organizira, to bude uništeno prije nego li pošteno zaživi. Koji su to "neki novi klinci" u našem gradu??? Ja sam generacija koja je odrastala u 70-tim kad se kod nas pojavio pojam huligani. Ti huligani su bili nevina dječica u odnosu na ove današnje. A to sve dolazi od kućnog odgoja. Djecu danas odgaja TV a znamo što gledamo i kakve pametne emisije, da bog sačuva.

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2010. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Državni poticaj za cinkanje. Smile

Šalu na stranu, ovo i nije tako loša ideja. Kad se dogodi klik u mentalnom sklopu svih nas da se ne možemo ponašati kao razularene životinje jer na svakom koraku postoji netko tko će nas djelovati represivno, pomaknuti ćemo se s mrtve točke. Može "radna" kazna uz ovu novčanu, pa kad majstor pokida kantu za otpatke i iščupa ju iz betona, a sutradan po špici skuplja smeće po promenadi - da vidiš odgoja.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2010. 19:43 
Naslov:  Re: Bubalo će nagraditi građane koji prijave vandale
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Čini se da su potencijalnu zaradu na nathodniku primijetili i sakupljači sekundarnih sirovina koji su počeli odvijati matice koje drže metalne ploče.

osijek031.com smile osijek031.com smile
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › “U zadnjih nekoliko tjedana u otklanjanje oštećenja na nathodniku morali smo uložiti 30.000 kuna, a dizala su do sada servisirana sedam puta.

Bilo bi im jeftinije da zaposle nekog cipelića ili zaštitara da šetka tim mostm. Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2010. 20:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2010. 20:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
Državni poticaj za cinkanje. Smile

Prokazivanje, cinkanje i špijuniranje uobičajena su oruđa ove sive ekipe na čelu s Bubalom. Imaju oni posla i bez toga, no ne vide to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2010. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Bilo bi im jeftinije da zaposle nekog cipelića ili zaštitara da šetka tim mostm. Smile

bolje liftboya...mladog, zgodnog, nabildanog koji utjeruje strah vandalima a razveseljava lica bakicama...Smile

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2010. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la: ›
Bilo bi im jeftinije da zaposle nekog cipelića ili zaštitara da šetka tim mostm. Smile

bolje liftboya...mladog, zgodnog, nabildanog koji utjeruje strah vandalima a razveseljava lica bakicama...Smile

osijek031.com smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2010. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kod nas u školi je bilo pravilo ako te uhvate da si se potpisao npr. na vrata od WC-a ribaš cijela vrata, ako te uhvate da si se potpisao na stol ribaš cijeli stol i tako treba biti i u ovom slučaju, ne samo za potpisivanje nego općenito za bilo koji oblik vandalizma, znači ako je nekom smetala kanta za smeđe kad/ako ga se nađe neka pregleda/popravi sve kante za smeće u gradu pa mu neće više past napamet išta razbiti ili uništiti.

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GrgaZlatoper
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: iza čoška opali te Joška
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.12.2010. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
Sad odjednom je to most za 22.stoljeće, koji je nova gradska postava zapostavila prikladno 18.stoljeću, a za to je kriv netko drugi!

Ovo je tipičan primjer kako se zadnjih godinu i pol vlada gradom: otimanjem tuđih zasluga u kombinaciji s lažima o istom, bez trunke odgovornosti za vlastiti nerad.


daj si slobodno uzmi taj most, odnesi ga kući, nalijepi Đaponeovu sliku na njega i divi se cijelo ovo stoljeće.

_________________
Ujo na n-tu kada n->∞
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2010. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uvijek će se javiti netko od te pijane balavurdije ovdje upirući prstom u grad i kako mladima ne nudi ništa što je totalna glupost jer imamo ogromnu količinu sadržaja za mlade(i stare).
Čak i da nemamo, to nikako ne može biti izlika za kućni (ne)odgoj, seljaštvo i vandalizam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: