Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Otvaranje tolikih poduzetničkih zona služi za jeftinu političku promociju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2010. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: ›
U zonu tenja su došle neke tvrtke iz Biosa i neke nove tvrtke . Tamo će po procjenama raditi oko 500 ljudi (do kraja 2011 se ocekuje zavrsetak svih građevina) od čega 100njak novouposlenih


Zasad je "novouposlenih" u toj poduzetničkoj zoni brojkom 2, a slovima dvoje.

Dakle, u godinu dana se taj broj mora popeti na 100, iako i to nije dovoljno.

Naime, cijela priča oko poduzetničkih zona vrlo je jednostavna. Potpuno je nevažno koliko ljudi u jednoj zoni radi ukupno. Važno je samo koliko je ljudi zaposleno, a da nisu prije toga radili. Vrlo se lako može izračunati ima li poslovna zona ikakvog smisla. Tu je prof. Singer u pravu. Većina nema. Ukupno ulaganje u većinu zona nadmašuje korist koju od njih imamo - "novouposlene".

Kada se firma prebaci u poslovnu zonu iz nekog drugog prostora, i zadrži isti ili sličan broj radnika, Grad je na gubitku. Firma to radi zbog jeftinog zemljišta, i opravdano se postavlja pitanje radi i se o kriminalu (pogotovo ako će u takvom aranžmanu firma postati vlasnik zemljišta).

No nije ni to kraj priče. Prema onome što se može iščitati u medijima, najveći dio investicija u te zone otpada na skladišta i servise (zone skladišta i servisa). To je bacanje prostora - malo zaposlenih, vrlo male investicije u izgradnji, velika mogućnost zatvaranja i odlaska. Nema investicija u bilo kakve proizvodne pogone.

Zasad Grad nema nikakve koristi od niti jedne poslovne zone. Nadajmo se da će se stvar promijeniti, ali kad malo pogledamo gradsku i županijsku vlast, moramo biti skeptični. Za privlačenje investicija treba imati znanje, velik broj inozemnih kontakata, izvrstan imidž, spremnost na sve oblike pomoći i olakšica, kvaliteno pripremljene projekte, infrastrukturu oko i do zone... Što od toga imaju Bubi i Šiško? Jel se znaju pozdraviti na engleskom?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2010. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stvarno puno demagoga u ovoj priči..ajmo postaviti pitanje koliko bi se radnih mjesta UGASILO da xy firma nije prešla u poslovnu zonu..da joj tako nije olakšano poslovanje, smanjeni troškovi, dobila se mogućnost uvođenja novih tehnologija koje spašavaju postojeća radna mjesta, s novim prostorom povećanje proizvodnje koje je bilo uvjet da se sačuvaju neka tržišta ili otvore nova...šta s tim????? kako to izračunati?? samo pljujete da bi se pljuvalo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2010. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dodajmo i neku placu i rad radnika u građevinskim firmama koje su izgradile te zone i firme koje grade te hale

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.11.2010. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa meni u svemu ovome nija samojasno zašto netko pljuje po ženi koja je napravila strategiju i čija je strategija dovela do početka smanjivanja nezaposlenosti?

Dakle uzeći u obzir ove pokazatelje iznesene u članku jasno je da žena zna što radi.

Tako da mi nije jasno samo tko je to ovdje na forumu bolji ekonomski stručnjak od nje i ako ga već ima među komentatorima što već nije ponudio svoje usluge institucijama vlasti grada/županije/države?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2010. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da i? jel netko kaže da ona nije ekonomski stručnjak? i šta sad? ona je nepogrešiva?
nitko ne smije kontra nje jer je ona ekonomski stručnjak?
izvalila je glupost i to je činjenica..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2010. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da je trebala otvoreno reci koje to zone nisu potrebne.
Dakle naborjati na koje je opcine mislila jer ovako se mislim stekao pogresan dojam ili sad odjednom Glas piše "istinu" ?

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.11.2010. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ok, dakle lupa gluposti. Što točno to i što bi vi veliki stručnjaci drugačije napravili? Gradili zonu za zonom pa neka zjape prazne? Evo pitam što bi vi to točno drugačije napravili? Činjenica je da je njezina strategija dala rezultate a sadašnja ne daje, dakle što bi mjenjali kod nje a što kod sadašnje?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2010. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, lupa gluposti..priča napamet...na osnovu čega ona govori o poslovnim zonama u županiji? neka pokaže istraživanja, crno na bijelo..ovako u javnosti paušalno pričati stvarno je sramota za njen nivo...i da. koje to zone "zjape prazne"?
1. koliko ima poslovnih zona u županiji?
2. koliko je ljudi zaposleno?
3. koliki je prihod tih poslovnih zona?
4. kolika je popunjenost poslovnih zona?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.11.2010. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A na temelju čega ti ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2010. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e tu sam te čekao..ja? ja sam no name za većinu na ovom forumu..običan forumaš koji laprda na forumu..a ona je ekonomski stručnjak, javna osoba..ono što ja napišem i ono što ona kaže nije jedno te isto..ja mogu pisat šta hoću, iznosit svoje mišljenje..ona ono što govori mora dokazati a ne lupati bezveze...na temelju čega ona priča o poslovnim zonama u županiji? baš ničega..lupila i ostala živa..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.11.2010. 18:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne totalno krivo Very Happy - ja sam samo pitao na temelju čega ti temeljiš svoje protuargumente njoj koju prozivaš da lupeta bez pokrića Very Happy - kako si ti došao do ovog zaključka samo ti znaš Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2010. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

već sam napisao primjer..jedna od prvih poslovnih zona u Petrijevcima..selo ima 2500 stanovnika, u zoni zaposleno oko 250 ljudi.jel trebaš bolji argument????
A NA TEMELJU ČEGA ONA PRIČA O POSLOVNIM ZONAMA?

i zašto bi ja uopće imao protuargumente za glupu izjavu?

"Mislim da je u mnogim slučajevima to rezultat jeftine političke promocije."

eto, "ona misli"...baš zato što je ekonomski stručnjak sebi dozvoliti ovakve izjave a bez ikakvih argumenata je više nego smiješno..i žalosno.."ona misli "..moš mislit! Laughing


Zadnja promjena: Osječanin; 29.11.2010. 18:15; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.11.2010. 18:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali gle jednu činjenicu - to njezino "moš misliti mišljenje" je dovelo do poboljšanja - tvoje nije ! ;Meni više ne treba dokaza da žena očigledno zna o čemu priča. Imala je ona to mišljenje i kad je radila sovju strategiju pa gle čuda - pogodila je Very Happy - eto o tome ja govorim. Dakle ona takva sa glupim izjavama je nešt napravil. Ti sa svojim piskaranjem po forumu protiv nje nisi Very Happy - tko je onda korisniji društvu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2010. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakve ti gluposti pišeš čovječe..ne radi se ovdje o mojoj izjavi i meni nego o profesorici Slavici Singer i njenoj izjavi..ili sam ja glup pa nisam vidio da je ovo tema "što Osječanin misli o poslovnim zonama u Županiji?"
i naravno, praviš se blesav kada na tvoje prozivanje iznosim činjenicu da u poslovnoj zoni Petrijevci radi oko 250 ljudi..a selo ima 2500 stanovnika..samo budala ne shvaća što takva poslovna zona znači za jedno selo poput Petrijevaca..
i da, do kakvog "poboljšanja" je dovela profesorica Slavica Singer??? Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: