Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tvrđa otkrila tajnu – kanali nisu služili za obranu, već za odvodnju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2010. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bojo je napisao/la (Pogledaj post): › prvo iselit tvrđu (mislim na stanovnike koji još žive tamo) i zabranit kolima unutra....


da se bar zabrani promet tamo Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2010. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dino_bno je napisao/la: ›
chosen je napisao/la (Pogledaj post): › po meni najbolja solucija je da se cijela tvrđa sruši do temelja,..ionako kako godine prolaze samo postaje sve ružnija i ofucanija....predlažem da se sve to poruši i naprave novi klubovi cajkroški,..naravno bez ikakvih papira i dozvola..ako netko pita potpatiti ćemo ga ovo je os...tako će os profitirati jel cajkarošice više neće morati lomiti štikle na onoj glupoj cesti u tvrđi ( nema veze što je toliko staro i Osiječki spomenik..štikle su najbitnije)..te će umjesto da troše novce na nove štike imati više novaca da troše u cajkaroškim klubovima...a i najbolje da se u novo nastali objekt puste i kamioni da prolaze....

tako će nam svima biti najbolje....


jel ti vise nisi ni sam sebi dosadan s tim cajkama? broz te *** cajki u tvrđi ima samo u Q a Q nije jedini klub u tvrđi. to sto tebi smeta druge ne zanima i pusti druge da se zabavljaju kako zele.


al stvarno ste zabrijali na te cajke,postali su mnogi koji ovdje komentiraju vec sumanuti i opsjednuti s njima..kad kod neka tema o tvrđi,nekom uređenju,muzeju,ovom onom,uvijek ode prica na tvrđu,i leglo cajki,klinki od 16 godina,u stiklama pijanih ko rusi...a istini za volju,nije da branim tu vrstu glave,ali jedini kafić koji ima narodnjake je Q i koktel,a to ne znam jel i radi vise..ostali svi koliko ja znam nemaju...počevši od sounda,lune,tufne,bastiona, preko onih na trgu,miško do onog zadnjeg,OBP..i sta jos uopce ima...isfuravate malo na gluposti..bitno da se sere,a to sto nemas argumenata nije bitno..bitno da izađe iz tebe osijek031.com smile živio!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2010. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kontam da se i mrtvi turci okrecu u zemlji ispod tvrđe...kad cuju da se puštaju cajke
pa taman da se to radi ne o jednom klubu vec o cetvrtini kljuba...jer je i to previše.....

isto tako bez obzira na glazbu
tvrđa ne zaslužuje da svaki vikend bude ispovracana....zapišana...i prepuna smeca od jozinih hamburgera...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2010. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
tvrđa ne zaslužuje da svaki vikend bude ispovracana....zapišana...i prepuna smeca od jozinih hamburgera...


Osijek ne zaslužuje Tvrđu
Wink

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Besmrtnik_Turms
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2010. 16:53 
Naslov:  Re: Tvrđa otkrila tajnu – kanali nisu služili za obranu, već za odvodnju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa čak i taj noćni život u Tvrđi ne mora biti toliko negativan. Bacanje papira, pravljenje nereda itd. se moze vrlo lagano dovesti u red, kolko god bio pijan otrjeznit će ga solidna kazna za zapišavanje ili riganje kulturnog i povijesnog središta. Ponovit će to možda još jednom, dvaput (nekima je potrebno više put ponovit) i ubrzo imamo mladoga osječanina koji cijeni svoj grad. Wink
Tako da bi Tvrđa bila jedinstveni spoj urbane kulture i povijesti. Sad će mi se prikrpat samozvani beznadežni alternativci koji ce pod urbanim životom shvatit odma Q. Lege, manite se kompleksa..
Osim toga Tvrđu bi se vrlo lako moglo popularizirati uz već neke pokušaje aktualiziranja dodati neku baš posebnu osječku notu npr. kao što neki gradovi imaju borbe vitezova Osijek tj Tvrđa bi mogla imati "osvajanje" ili "oslobađanje Tvrđe" itd. naravno sve u kostimima osmanlija, žitelja i ostalih...
to se sve nabrojano moze vrlo lako realizirati bitno je samo malo kreativnosti, inteligencije i da, ljubavi prema ovome gradu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.08.2010. 20:28 
Naslov:  Re: Tvrđa otkrila tajnu – kanali nisu služili za obranu, već za odvodnju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Besmrtnik_Turms je napisao/la (Pogledaj post): › bitno je samo malo kreativnosti, inteligencije i da, ljubavi prema ovome gradu!
uuu, brate, alaj si ti nadobudan osijek031.com smile

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Besmrtnik_Turms
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2010. 21:14 
Naslov:  Re: Tvrđa otkrila tajnu – kanali nisu služili za obranu, već za odvodnju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): ›
Besmrtnik_Turms je napisao/la (Pogledaj post): › bitno je samo malo kreativnosti, inteligencije i da, ljubavi prema ovome gradu!
uuu, brate, alaj si ti nadobudan osijek031.com smile

zbog malo kreativnosti? inteligencije? ili osijek031.com smile Osijek? Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Magenta.
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.08.2010. 23:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako ćete o vandalizmu, Tvrđa nije jedina. Bilo gdje se mogu izrigati, ispišati i nabacati smeća.
Ako ćete o cajkama, dosadni ste. Prvo, jer svatko ima pravo slušati glazbu koja mu se sviđa. Drugo, zamislite da pozatvaraju vaše omiljene klubove zbog cajki. Ne bi vam bilo ugodno? E pa ne bi ni njima da pozatvarate njihove omiljene klubove zbog 'bolje' glazbe. Nema baš TOLIKO cajkaroških klubova u Tvrđi. (da se razumijemo, u životu nisam kročila u Q i ine klubove)
Uostalom, ovdje nije riječ ni o cajkama, niti o vandalizmu, već o Tvrđi - kao povijesnoj znamenitosti.

Meni osobno se ne sviđa što je toliko novaca potrošeno na opkopavanje zidina, ali svakako podupirem ideju da Tvrđa napokon postane više od mjesta za noćni život jer, vjerovali ili ne - Osijek ima što za ponuditi turistima. Možda je mali grad, ali, zaboga, to ne znači da ga se odmah treba blatiti i govoriti da je propao. Zato i jest takav jer imate takav stav prema njemu, a to vam neće ništa pomoći, već će imati upravo suprotan efekt.

Također, ideja o 'osvajanju' i 'oslobađanju' Tvrđe mi se zaista sviđa. Smile

_________________
I wear heels bigger than your dick.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2010. 23:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Magenta. je napisao/la: ›
Ako ćete o vandalizmu, Tvrđa nije jedina. Bilo gdje se mogu izrigati, ispišati i nabacati smeća.
Ako ćete o cajkama, dosadni ste. Prvo, jer svatko ima pravo slušati glazbu koja mu se sviđa. Drugo, zamislite da pozatvaraju vaše omiljene klubove zbog cajki. Ne bi vam bilo ugodno? E pa ne bi ni njima da pozatvarate njihove omiljene klubove zbog 'bolje' glazbe. Nema baš TOLIKO cajkaroških klubova u Tvrđi. (da se razumijemo, u životu nisam kročila u Q i ine klubove)
Uostalom, ovdje nije riječ ni o cajkama, niti o vandalizmu, već o Tvrđi - kao povijesnoj znamenitosti.

Meni osobno se ne sviđa što je toliko novaca potrošeno na opkopavanje zidina, ali svakako podupirem ideju da Tvrđa napokon postane više od mjesta za noćni život jer, vjerovali ili ne - Osijek ima što za ponuditi turistima. Možda je mali grad, ali, zaboga, to ne znači da ga se odmah treba blatiti i govoriti da je propao. Zato i jest takav jer imate takav stav prema njemu, a to vam neće ništa pomoći, već će imati upravo suprotan efekt.

Također, ideja o 'osvajanju' i 'oslobađanju' Tvrđe mi se zaista sviđa. Smile



sve je to istina što zboriš...
pišati i rigati se može svugdje u svako doba dana....
no budimo realni...
ako želiš od tvrđe napraviti nešto poznato i prepoznatljivo u svijetu...(no dobro eto u europi)...
onda tu bljuvotinu prvo moraš maknuti iz te tvrđe....pa onda pozvati ljude


cinjenica je da tvrđa ako se želi od nje nešto postici...ne može biti leglo pijanih maloljetnika i balavurdije...koji od povijesti tvrđe samo znaju da je to mjesto za nocni izlazak....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2010. 2:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
Magenta. je napisao/la: ›
Ako ćete o vandalizmu, Tvrđa nije jedina. Bilo gdje se mogu izrigati, ispišati i nabacati smeća.
Ako ćete o cajkama, dosadni ste. Prvo, jer svatko ima pravo slušati glazbu koja mu se sviđa. Drugo, zamislite da pozatvaraju vaše omiljene klubove zbog cajki. Ne bi vam bilo ugodno? E pa ne bi ni njima da pozatvarate njihove omiljene klubove zbog 'bolje' glazbe. Nema baš TOLIKO cajkaroških klubova u Tvrđi. (da se razumijemo, u životu nisam kročila u Q i ine klubove)
Uostalom, ovdje nije riječ ni o cajkama, niti o vandalizmu, već o Tvrđi - kao povijesnoj znamenitosti.

Meni osobno se ne sviđa što je toliko novaca potrošeno na opkopavanje zidina, ali svakako podupirem ideju da Tvrđa napokon postane više od mjesta za noćni život jer, vjerovali ili ne - Osijek ima što za ponuditi turistima. Možda je mali grad, ali, zaboga, to ne znači da ga se odmah treba blatiti i govoriti da je propao. Zato i jest takav jer imate takav stav prema njemu, a to vam neće ništa pomoći, već će imati upravo suprotan efekt.

Također, ideja o 'osvajanju' i 'oslobađanju' Tvrđe mi se zaista sviđa. Smile



sve je to istina što zboriš...
pišati i rigati se može svugdje u svako doba dana....
no budimo realni...
ako želiš od tvrđe napraviti nešto poznato i prepoznatljivo u svijetu...(no dobro eto u europi)...
onda tu bljuvotinu prvo moraš maknuti iz te tvrđe....pa onda pozvati ljude


cinjenica je da tvrđa ako se želi od nje nešto postici...ne može biti leglo pijanih maloljetnika i balavurdije...koji od povijesti tvrđe samo znaju da je to mjesto za nocni izlazak....


e al ga serete, te bljuvotine budem cetvrtkom petkom i subotom u noci dok nema "turista" i do jutra unikomci to pociste tak da opet pricate u prazno Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2010. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znaci...slobodno serite i povracajte.....jer ce to unikomci iza vas pocistiti...svaka ti cast na razmišljanju....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Magenta.
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.08.2010. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da radiš u Unikomu, vjerujem da ne bi pričao tako olako o tome.
Druga stvar, tko kaže da turista neće (ili nema) četvrtkom, petkom i subotom u noći biti u Tvrđi? Što turisti ne znaju za noćni život ili?

_________________
I wear heels bigger than your dick.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2010. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Magenta. je napisao/la: ›
Da radiš u Unikomu, vjerujem da ne bi pričao tako olako o tome.
Druga stvar, tko kaže da turista neće (ili nema) četvrtkom, petkom i subotom u noći biti u Tvrđi? Što turisti ne znaju za noćni život ili?


a tko kaze da se taj isti turist koji dođe da se nece otelit ko krava i izrigat? da nece bacit skaniclu na pod? tko to kaze?..hocu reci da malo pretjerujete..tvrđa je mjesto u ovom gradu gdje se izlazi,i kao takvo mjesto naravno da za sobom vuče neke minuse,kao sto su galama,vika,smeće..ali to sve isto ima i u drugim gradovima gdje su bazirana njihova mjesta gdje se izlazi..imate smeća i u barceloni gdje su njhovi nocni klubovi,ima i u amsterdamu također i papira itd...stvar je u tome da pretjerujete malo sa svim silnim povćanjima,pišanjima, i slikom za turiste...pa ne zive ti turisti u apoteci pa da nikad nisu vidjeli neki papir na podu ili nesto slicno..i da ce zbog toga otici,ili uopce nece doci u tvrđu...također onaj ko povraca ode u neki mrak,u neki cosak,iza nekog kontejnera itd..sigurno ne pisa na glavnoj ruti,na cesti,pred svima..a i taj tursit,sigurno nece ici zabadat nos iza svakog kontejnera..i uostalom,previse buke dizete,jer i povracotina i svega ostaloga,nije da bas ima na svakom koraku kao da je minsko polje..jedino sto priznam kao prigovor je da ostane papira..ali to nije kriv ni jozo,ni tvrđa,ni kafici,ni mjesto izlaska,kriva je kultura i odgoj koji nalaze da smece bacis u kante,a i ne bi bilo na odmet kad bi i kanti za smece bilo malo vise,vjerujem da bi se smanjio broj bacenih boca,skanicli i jozinog masnog papira od hambija...a sad da bas svake nedjelje se povracotine tovare u kamion i statijaznam,sumnjam..malo ipak pretjerujete..
slazem se da tvrđi kao kulturnoj baštini ne priliči biti mjestom provoda i zabave,ali kad je vec ovako kako je..smatram da su posljedice koje se vezu uz takvo jedno mjesto minimalne..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.08.2010. 14:15 
Naslov:  Re: Tvrđa otkrila tajnu – kanali nisu služili za obranu, već za odvodnju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To i je najveća kulturna tragedija ovog grada, što se od tvrđe napravio centar noćnog života.
I tako nešto se može dogoditi samo u lijepoj našoj.


Da smo u normalnoj zemlji, autom ne bi mogao primirisati ni blizu, kupio bi kartu za ulazak u tvrđu, u nekoliko lokala unutar kompleksa kava bi te izašla kojih 30 kuna.
Sve bi bilo fino sređeno i grad bi zarađivao fine novce.

mi nismo ni svjesni po čemu pijani bauljamo svaki vikend.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Magenta.
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.08.2010. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne slažem se. Što se od Tvrđe trebalo napraviti, samostan? - pa da se plaća ulaz za razgledavanje toga? U Tvrđi se nalaze i srednje škole, rektorat, arheološki muzej, nisu samo kafići tu. Također, u Tvrđi postoje i ljudi koji u njoj žive, obitelji koji se služe automobilima, gdje bi oni s njima da se u Tvrđu ne smije autom? Nije kao da se auti vozikaju po cijeloj Tvrđi, voze se ulicama koje vode do nekog određenog mjesta kao i u ostatku grada.

_________________
I wear heels bigger than your dick.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: