Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pravo i Ekonomija morali smanjiti upisne kvote!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bill
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2010. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 potpisujem sve što si rekao Smile
Ja sam upisao pravo zato što me zaista zanima,međutim 70% mojih kolegica i kolega su upisali jer nisu bili primljeni na neki drugi faks, nisu znali što točno žele ili ih čeka sigurno radno mjesto kod člana obitelji. Svim srednjoškolcima i mlađima na ovom forumu poručujem da ne upisuju pravo ako ih bilo što drugo imalo zanima. pozdrav svima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.04.2010. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hiperprodukcija nepotrebnih kadrova govori o tome koliko naše visoko školstvo ima veze s tržištem rada i tržištem, ekonomijom i stvarnošću uopće. Ne može ni pratiti, a kamoli imati suvislog utjecaja na ekonomske tokove. Osim toga, govori i o etičnosti ljudi koji ga vode: ovako su im zarade dosta dobre, a osim toga na ovim fakultetima mogu trajno uhljebiti 2-3 generacije svog podmlatka, kumova, prijatelja, cijela svoja rodna sela itd. Pritom, nema veze što su upropastili generacije i generacije studenata. A studenti, opet, nemaju pojma kako stvari stoje niti ih se dobro upućuje u odabir studija. I tako se to vuče već desetljećima. Nema veze, imamo fakultetski obrazovane šalterske djelatnike, dostavljače, telefoniste, taksiste i druga korisna zanimanja. S beskorisnim diplomama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2010. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upravo to, Sharon, ja sam o tome ovako naširoko pisao, a ovo što si ti rekla je bit.

Ogroman vremenski, energetski, ekonomski trošak je studirati da bi se na kraju imala beskorisna diploma. Da ne govorim o mnogim zasranim osobnim pričama i propalim egzistencijama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kec_10
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2010. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da vecina ljudi vidi krivu sliku

hiperprodukcija visoko obrazovanih ljudi je posljedica da se zadovolji standard europske unije
ekonomista nikad ne moze bit previse jer oni trebaju stvarat novu vrijednost, a isto tako svaki ekonomist treba dobrog pravnika

najveći se problemi kriju u gospodarstvu koje stvara strah ekonomistima da se upustaju u "biznis" jer ce najvjerovatnije propast i izgubit ono malo sto imaju pa je lakse sjedit na birou
uz gospodarski problem (nekonkuretnost) tu su problemi vezani za mentalitet (ljenost) i loshu kvalitetu obrazovanja (kvazi bolonja)

sto je najgore gotovo nema nezaposlenog studenta jer je poslodavcima bolje zaposlit studente neg one kojima je stvarno potreban posao, pa nije ni cudno sto ima tolko nezaposlenih

i da, studiram ekonomiju Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Imagio
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2010. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se sa kec_10, "štancanje" visoko obrazovanog kadra je uvjet EU-a, o tome se razgovaralo, a da naša vlada ili oporba imaju plan za razvoj gospodarstva i potiću poduzetništvo i daju kredite sa minimalnim kamatnim stopama što ih je osigurao gospodin Rohatinski vjerujem da bi na birou bilo puno manje pravnika i ekonomista, a ovako je gospon Šuker posisao pola novaca, a ostalih pola je otišlo tko zna gdje a zato vrijeme je oporba aktivna kao leš u mrtvačnici.

I ja sam student Efos-a, prva godina. I ja sam "jedan od glupana" koji je Efos upsao bez obzira što vidim stotine nezaposlenih kolega sa diplomom. Naravno, ja imam svoje razloge zašto sam to napravio. Dali smo mi svi "glupi" ili ne to će se tek vidjeti. A ti muvifrik samo gledaj filmove jedi kokice i siši coca colu dok se mi obrazjemo Smile

Pozdrav svim studentima ne samo sa Prava i Ekonomije. Ne odustajte, diploma sa fakuletata je uvijek bolja od svjedođbe iz srednje škole.


kec_10 je napisao/la: ›
mislim da vecina ljudi vidi krivu sliku

hiperprodukcija visoko obrazovanih ljudi je posljedica da se zadovolji standard europske unije
ekonomista nikad ne moze bit previse jer oni trebaju stvarat novu vrijednost, a isto tako svaki ekonomist treba dobrog pravnika

najveći se problemi kriju u gospodarstvu koje stvara strah ekonomistima da se upustaju u "biznis" jer ce najvjerovatnije propast i izgubit ono malo sto imaju pa je lakse sjedit na birou
uz gospodarski problem (nekonkuretnost) tu su problemi vezani za mentalitet (ljenost) i loshu kvalitetu obrazovanja (kvazi bolonja)

sto je najgore gotovo nema nezaposlenog studenta jer je poslodavcima bolje zaposlit studente neg one kojima je stvarno potreban posao, pa nije ni cudno sto ima tolko nezaposlenih

i da, studiram ekonomiju Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TheLastRebel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2010. 16:52 
Naslov:  Re: Pravo i Ekonomija morali smanjiti upisne kvote!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jooj, e, svi bi na ekonomiju, svi bi samo necim upravljali, nesto vodili, bili kojekakvi "manageri", jelte. Nitko ne bi nista konkretno radio, nista produktivno. Ne kazem, ima i onih koji na ekonomiju idu jer ih to zanima, ali je postotak zabrinjavajuce mal.

"Ipak, smanjenje kvota bit će trajna politika našeg fakulteta, zaključio je Bojanić."
Ajde, bas me zanima, jer ovih 10posto je daleko premalo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: