Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



“Štancaju” pravnike za koje nema posla ni prilike za vježbenički staž

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›

90% onih koji su diplomirali a spadaju u one koji nisu znači što bi sa sobom, završava na burzi rada i uglavnom nije sposobno za rad u struci, traži godinama posao i kuka kako su natječaji teški.
10% onih koji su te fakultete upisali jer ih to doista zanima radi u struci i lijepo živi.



Nije točno ovo o ovih 10%, al riječi ti se pozlatile. A zajedno s njima stanje u pravu i pravosuđu.


Zadnja promjena: zen031; 15.04.2010. 16:32; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.04.2010. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
krivo , onda je ekonomija nešto vrijedila i trebao si čak nešto i znati da ju završiš.

Morat ću se NEsložiti ovaj put s tobom. Jedna žena koja mi je bila nadređena u jednom objektu, nema pojma o pojmu...čak dok smo bili na praksi morali smo joj banalne i najjednostavnije stvari prevoditi s engleskog...a tu je još XY faktora...ne bi vjerovao tko je sve mogao završiti fakultet...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
svinjor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 16:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›

krivo , onda je ekonomija nešto vrijedila i trebao si čak nešto i znati da ju završiš.
sada su ekonomija i pravo za one koji ne znaju što bi, sukladno tome studiranje na tim fakultetima uređeno je i organizirano tako da studentima uzima pare i štanca diplomirane kao na traci.
90% onih koji su diplomirali a spadaju u one koji nisu znači što bi sa sobom, završava na burzi rada i uglavnom nije sposobno za rad u struci, traži godinama posao i kuka kako su natječaji teški.
10% onih koji su te fakultete upisali jer ih to doista zanima radi u struci i lijepo živi.
ja ne znam niti jednog ekonomista koji je stvarno sposoban da sjedi doma.


Malo pretjerujemo s postocima. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kirbajac
Offline
Ukupno postova: 78
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljudi pamet u glavu i naučit nešt korisno sami radit i od toga zarađivat! fakulteti neće to napravit umjesto vas...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.04.2010. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro zen to je moje subjektivno mišljenje..kažem, ekonomisti koje ja znam i koji su sposobni,svi od reda rade.

Svinjor, mislim da ne pretjerujem al ok, svatko ima svoje mišljenje..

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inertia je napisao/la: ›
Ja sam diplomirao na Pravnom fakultetu prije dva dana. Znam šta me čeka, i znao sam šta me čeka kada sam upisivao fakultet. Ali sam isto tako među malobrojnom skupinom koja doista voli pravo.



ništa lega ne preostaje ti zg. svi koji po završavaju faks upute se tamo i snađu se nekako, ovdje teško da ćeš naći nešto osim ako nemaš neku štelu, znam jer i mene čeka to uskoro...

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2010. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kažu prepametni ljudi: ..."Ekonomija je najorganizirani kriminal u Slavoniji"...

...da, sigurno profesori i dekani prava i ekonomije pištoljima tjeraju srednjoškolce da upišu njihove fakultete, a u podrumu je plinska komora za one koji se odluče za nešto treće...

_________________
______________________________________________________________
Tuđi uspjeh nije tvoj neuspjeh (netko je rekao, a ja pametno prepisao)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2010. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kirbajac je napisao/la: ›
ljudi pamet u glavu i naučit nešt korisno sami radit i od toga zarađivat! fakulteti neće to napravit umjesto vas...


Prevedeno, ako se ne potrudite zaposliti sami, fakultetska diploma (pogotovo Ekonomije i Prava) neće to učiniti umjesto vas.

Dakle, diploma vrijedi onoliko koliko je tražen kadar. Ove dvije nisu uopće tražene, pa ništa ne vrijede. Ljudi će se morati naviknuti da rade na poslovima koji nemaju puno veze sa bezvrijednim diplomama koje u stekli, a tako je zapravo u cijelom svijetu.

dr. zoidberg je napisao/la: ›
ništa lega ne preostaje ti zg. svi koji po završavaju faks upute se tamo i snađu se nekako, ovdje teško da ćeš naći nešto osim ako nemaš neku štelu, znam jer i mene čeka to uskoro...


Ne preostaje. Prošla je moda trpanja pravnika i ekonomista po državnim uredima. U suštini se samo o tome i radilo, 99% državne administracije nalazi se u glavnom gradu. Nužna i vrlo skora decentralizacija Hrvatske, uvjetovana europskim pritiscima (inače se pokraj Hdz-a ništa ne bi dogodilo), dodatno će smanjiti karcinom u Zagrebu.

Poslova u privatnom sektoru i u Zagrebu je sve manje, a trend će se nastaviti kada se počnu zatvarati predstavništva stranih firmi (koja su u EU nepotrebna). Hrvatskih firmi je malo ostalo. Val rasta nezaposlenosti udario je najviše na Split, ali ne manje i na Zagreb.

Ne želim biti zloguki prorok, ali ljudi će tek saznati što znači kapitalizam. Navike se teško mijenjaju, ali samo je samozapošljavanje lijek. Tu je diploma najmanje važna.

No prije svega treba paziti što se, gdje, i kako studira. Upisivanje fakulteta reda radi, vječno studiranje, švercanje i prolaženje ispita "preko kurca" već danas imaju ozbiljne posljedice za studente, a to je da ne mogu naći posao. Nije više ni štela toliko značajna, iako je ima.

Ljudi su se čudili kada se ekonomistica u Splitu zapošljavala kao čistačica u muzeju. Primjer je malo ekstreman, ali znakovit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
svinjor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›

Ne želim biti zloguki prorok, ali ljudi će tek saznati što znači kapitalizam. Navike se teško mijenjaju, ali samo je samozapošljavanje lijek. Tu je diploma najmanje važna.



Hmmm da,a ono što piše u natječajima u vezi diplome to je tamo napisano čisto iz zajebancije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malaplava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 44
Lokacija: ...tu i tamo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.04.2010. 18:43 
Naslov:  Re: “Štancaju” pravnike za koje nema posla ni prilike za vježbenički staž
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.............evo ja sam jedna od onih koji je diplomirala jesenas...iz vlastitog iskustva znam da je jako teško naći posao...poglavito u našoj županiji ...

...doista bi trebalo fakultet zatvoriti na koju godinu...nema smisla štancati tolike diplome...do prije koju godinu bilo je promocija cca 15 pravnika...a kad sam ja diplomirala oko 170...doista prestrašno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
svinjor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 18:47 
Naslov:  Re: “Štancaju” pravnike za koje nema posla ni prilike za vježbenički staž
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malaplava je napisao/la (Pogledaj post): › .............evo ja sam jedna od onih koji je diplomirala jesenas...iz vlastitog iskustva znam da je jako teško naći posao...poglavito u našoj županiji ...

...doista bi trebalo fakultet zatvoriti na koju godinu...nema smisla štancati tolike diplome...do prije koju godinu bilo je promocija cca 15 pravnika...a kad sam ja diplomirala oko 170...doista prestrašno...


Ne treba ga zatvorit,to bi bilo suludo.
Samo treba smanjit upisne kvote,ništa više.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 19:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam karikirao kad sam rekao da ga treba zatvoriti, naravno da nisam tako doslovno mislio. Upisati 50-80 godišnje, još bi se pritom i povećala kvaliteta studija.

Mislim, da bar imamo potrebe upisati 1000 pravnika godišnje, ali, nažalost, s obzirom na gospodarsko stanje - nemamo.

E, da, za sve sadašnje ili buduće pravnike, preporuka: John Grisham: Rainmaiker (kod nas "Čudotvorac"), knjiga (ima i film al knjiga je knjiga).

Sretno, kolege.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.04.2010. 20:29 
Naslov:  Re: “Štancaju” pravnike za koje nema posla ni prilike za vježbenički staž
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na takvim fakultetima definitivno treba smanjiti upisne kvote. Doslovno se dešava da su to default fakulteti za sve koji pojma ne znaju sta bi sa sobom i od sebe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
svarog
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 21:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nažalost neki smo se i pomučili da bi ga završili, na Ekonomski mislim, dok su se neki nauživali dobrih povlastica.. ali, to je naša država...
Što te ne ubije to te ojača...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svarog je napisao/la: ›
Nažalost neki smo se i pomučili da bi ga završili, na Ekonomski mislim, dok su se neki nauživali dobrih povlastica.. ali, to je naša država...
Što te ne ubije to te ojača...


ja bi reko to isto za pravni ko misli da je jednostavno položit predmet od milju strana varaju se...

milju strana ne možeš pročitat za mjesec dana a ne da bi ga naučio za za isto toliko vremena...

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: