Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GPP: Novi sustav plaća: Vrijednima 10 posto više, lijenima 10 % manje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2010. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
također, ne znam kako se to vozač busa može "više potruditi"

npr. može biti ljubazniji prema putnicima, uslužniji...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2010. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne poznajem dobro obveze vozača autobusa, ali možda imaju instrukciju otvarati samo prednja vrata i provjeravati karte putnicima na ulazu. Moguće je brojkama utvrditi rade li svi to dovoljno revno.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2010. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Lovac je napisao/la: ›
Volio bih znati u koju bi on kategoriju pripadao...evo i sam je priznao da svoju plaću može zaraditi na predavanjima pa zašto onda ne napusti jedno radno mjesto....zna se koliko ima neuposlenih ekonomskih stručnjaka...

a koliko to ima neuposlenih ekonomskih STRUČNJAKA? ja se usuđujem reći da nema nezaposlenih ekonomskih stručnjaka. i bolje da jedan stručnjak predaje, nego netko tko je zaposlen samo zato što je bio na burzi.


offtopic:
a šta svi studiraju pravo i ekonomiju ako ne mogu dobiti posao?

ontopic:
što se tiče kako će tko zaraditi A kategoriju, evo vozači bi mogli biti pristojniji i kulturniji, stajati svakome na zebri, ne izletavati ko manijaci samo zato što iza imaju naljepnicu gdje piše da imaju prednost (ak ti ne mogu stat zato što vozim brže, ne znači da me moraš natjerati da se zabijem u tebe). naravno, ima onih koji poštivaju sve gore navedeno, ali ima i onih koji to ne rade.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2010. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi oni koji ne vide način na koji vozač može biti bolji radnik trebaju lobotomiju, i to metkom u čelo

pa svatko može biti bolji radnik, može pozdraviti, može biti pristojno odjeven,može ne pušit cigaru dok vozi, može pričekat putnika koji trči na bus, može....uostalom šta se trudim... lobotomija je rješenje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2010. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nadam se da ovo povećanje neće dobiti oni koji ispišu veći broj kazni

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la: ›
također, ne znam kako se to vozač busa može "više potruditi"

npr. može biti ljubazniji prema putnicima, uslužniji...

još da te vozači i kavom ponude kad uđeš?
<moraju voziti-paziti na promet, paziti tko ulazi na prednja i ostala vrata, da li su butre poništene, nadopunjavati butre, vraćati iznose ako to putnik zaželi, davati informacije ... -a lijepo piše da se sa vozačem ne smije razgovarati za vrijeme vožnje>

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RKL
Offline
Avatar

Ukupno postova: 226
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2010. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se s teorijom da dobre radnike treba stimulirati, a loše sankcionirati. Tako stvari funkcioniraju svugdje u normalom svijetu. Nadam se samo da će uvijet za nagradu uistinu biti učinkovitost, a ne stranačka pripadnost.

No, jedna druga stvar mi je u tom članku zaokupirala pažnju, ali vidim ovdje da nije prenesena. Naime u Glasu piše da su u okviru "Medićevih inovacija" u tijeku pregovori s bankama, kako bi se u autobuse postavili šalteri banaka?!
Prvo sam se nasmijao, a kasnije zabrinuo.
Nije li banka mjesto gdje bi se trebao osjećati sigurno i gdje ćeš imati liniju diskrecije, a ne pun tramvaj ljudi i školaraca koji dobacuju? Što to znači, da će pored tog šalterčića biti i zaštitar? ta će službenica, dakle, nakon više škole raditi u tramvaju? Hoće li se projekt nazvati i "s Faxa u tramvaj"?
Jedino što mogu zamisliti je kako će lakše biti dobiti kredit za automobil, budući da će se iz prve ruke vidjeti da se ne posjeduje auto, a i moći će se podići novac na licu mjesta kako bi se platila preskupa vozna karta od 10 kuna.

I taj Medić je neki marketinški stručnjak?! Pa nemojte me nasmijavati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2010. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

barba je napisao/la (Pogledaj post): › Svi oni koji ne vide način na koji vozač može biti bolji radnik trebaju lobotomiju, i to metkom u čelo

pa svatko može biti bolji radnik, može pozdraviti, može biti pristojno odjeven,može ne pušit cigaru dok vozi, može pričekat putnika koji trči na bus, može....uostalom šta se trudim... lobotomija je rješenje

Sve to stoji što kažeš, al tko će vrednovati učinak tih vozača. Možda pošalju nekog babca s tefterom da bilježi koliko putnika je vozač pozdravio, a koliko nije i da li je pušio ili nije, da li se obrijao i odrezao nokte...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.03.2010. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

barba je napisao/la (Pogledaj post): › Svi oni koji ne vide način na koji vozač može biti bolji radnik trebaju lobotomiju, i to metkom u čelo

pa svatko može biti bolji radnik, može pozdraviti, može biti pristojno odjeven,može ne pušit cigaru dok vozi, može pričekat putnika koji trči na bus, može....uostalom šta se trudim... lobotomija je rješenje


malo krelac a? Very Happy
eto ti ćeš prvi nakon što te vozač autobusa pozdravi nazvati gpp i reći "ej čiko čiko, dajte onom vozaču na relaciji jug-ggo kategoriju A, upravo me pozdravio..čak mi se i nasmijao". Laughing

kako to inače biva, nitko ne zove da nekog pohvali nego samo da se žali.
znači neki vozač može biti uljudan i pristojan cijeli mjesec i onda 30-tog ne vidi neku babu kako mahnito trči iz sporedne ulice, krene a baba odmah sjeda na telefon, zove gpp i priča kako ima bolesne noge, kako joj je vozač zalupio vrata pred nosom i još joj pokazao srednji prst.

tup , kategorija B.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kirbajac
Offline
Ukupno postova: 78
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2010. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka čast Mediću! osobno sam imao priliku da mi čovjek drži jedno besplatno predavanje na ekonomskom fakultetu vezano za pronalazak posla i zapošljavanje i moram reći da je stvarno izuzetna osoba i puno je utjecao na mene. čovjek je prvo od BIOS-a napravio sjajnu instituciju i drago mi je da sada GPP vodi naprijed! treba nam više takvih ljudi u gradu! još jednom, svaka čast gospodine Mediću!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ABC
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2010. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije mi jasno zašto nitko ne spominje da su A i C grupe uvijetovane jedna sa drugom. Da pojasnim, ako 5 djelatnika npr. vozača zasluži A grupu odgovorna osoba mora "iskopati" 5 vozača za C grupu zaslužili oni to ili ne. A=C

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
divkovi1
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2010. 16:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ABC je napisao/la: ›
Nije mi jasno zašto nitko ne spominje da su A i C grupe uvijetovane jedna sa drugom. Da pojasnim, ako 5 djelatnika npr. vozača zasluži A grupu odgovorna osoba mora "iskopati" 5 vozača za C grupu zaslužili oni to ili ne. A=C


Valjda zato sto to nigdje u clanku ne pise...
Mozda vi u GGPu znate vise Smile

U idealnom svijetu ideja bi bila hvale vrijedna, ali nisam bas uvjeren kako ce ovaj nacin ista dobroga poluciti.

Pitanje je tko ce ocjenjivati djelatnike?
Kako ocijeniti djelatnika koji ne radi po ucinku?
(npr. vatrogasac u krugu - mora li covjek podmetati pozare po pogonu kako bi bio ucinkovit ili ce nadredjenom biti dovoljno to sto nema pozara?)
Hoce li biti povlastenih i ne povlastenih osoba od strane ljudi koji ocjenjuju? (npr. rodbinske veze, kumstva i sl.)

Jos ako je istinita gornja tvrdnja koju sam citirao, a posto znam o kakvoj se drzavi radi... Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ABC
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2010. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U svakom poslu postoje razlike u kvaliteti obavljanja posla pa tako i kod vozaca. U GPP-u je specificno da je vecina vozaca tramvaja zapravo razlicitih struka (kuhari, konobari,... ,a ima i elektricara, bravara,tokara...)koji su naknadno zavrsili skolu za vozaca. U takvoj situaciji nije nista cudno kada neki vozaci kvalitetnije odrade svoj posao od drugih (npr. kod sitnijih kvarova ili nekih drugih vanrednih situacija ima toga dosta sto bi se moglo uzeti u obzir ). E sada se pitam zasto neko mora ispastati iako svoj posao odradjuje u zadanim normama i kako se osijeca onaj sa A grupom znajuci da je zbog njega netko strpan u C .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.03.2010. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kirbajac je napisao/la: ›
svaka čast Mediću! osobno sam imao priliku da mi čovjek drži jedno besplatno predavanje na ekonomskom fakultetu vezano za pronalazak posla i zapošljavanje i moram reći da je stvarno izuzetna osoba i puno je utjecao na mene. čovjek je prvo od BIOS-a napravio sjajnu instituciju i drago mi je da sada GPP vodi naprijed! treba nam više takvih ljudi u gradu! još jednom, svaka čast gospodine Mediću!

He,he sva sreća pa ne manjka gradskih firmi gdje se može utopiti ovako vrhunski menadžment! Baš me zanima kako bi prošao na pravom tržištu rada, u ozbiljnim tvrtkama gdje ne znači ništa to što ti je stari na ekonomskom fakultetu.
A ovaj sistem A/B/C klasa djelatnika već vidim u kakvu karikaturu će se pretvoriti kad ga dohvate homo-balkanikusi u gradskoj firmi... Već jednom vidjeh ovakve pokušaje jednoj firmi (ne državnoj niti gradskoj) - vrlo brzo se odustalo kad se skužilo da jedan šef namješta rezultate svojoj rođakinji za koju je imao ozbiljnih ambicija na konto ove smijurije, bez obzira što je bila totalna neznalica i lijenčina. Na papiru (namještenom) bila je prva liga, a uprava u Zg nije imala pojma što rade pa zamalo nasjeli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
abcd
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2010. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

taj gpp definitivno propada.
Ukinuli su pola linija, koje su poznate jos od pravjeka. U kojem to gradu busevi voze samo unutar grada, a ljudi iz mjesta udaljenog 15 minuta idu panturistom osijek031.com smile. Ne bi me cudilo da nas za dvije godine panturist vozi po gradu.
Prelose.
Nije vezano za temu, al morala sam nadodat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.03.2010. 19:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno da je vezano..
veličaju se ovakvi idiotski potezi dok se u isto vrijeme kvaliteta prijevoza ne povećava..naprotiv...

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: