Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Umjesto dječjeg igrališta, ispod prozora 'četverolista' žele novo parkiralište!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.11.2009. 16:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beziljy je napisao/la: › Zanimljiv mi je slučaj razvijenog Japana i gl. grada Tokia. Tamo naime kada želite kupit auto morate imat dokaz da imate garažu ili parking. nema toga nema ni auta.

Nema auta koji ne spada u kei klasu (duži od 3.4 metra).

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2009. 18:19 
Naslov:  Re: Umjesto dječjeg igrališta, ispod prozora 'četverolista' žele novo parkiralište!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma nek se sruse zgrade i evo ti parkiralista Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AKIZIKA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 193
Lokacija: Na Jugu kod bajera
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2009. 22:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma daj sad će auti na bubanj zbog recesije smanjit će se broj vozila i sve 5
neće trebat parkirališta kontam da će i ova bit previše Very Happy

_________________
Bezkonačna je ljudska glupost, za svemir nisam siguran!

Nisam stranački ni politički opredjeljen, ja sam samo mali čovijek na netu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ciao_bao!
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2009. 7:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

suosjecam sa stanarima...
samo oni znaju...cim su spremni radije gledati metalni krs oko zgrade...
ni meni nebi bilo svejedno vracat se kuce oko 6 kada je mrak i kada ne znam hoce li mi netko zaskociti ili pijan zasikat bocu u glavu...
a travnata dolina je samo nekoliko stotina metara udaljena...

_________________
veni, vidi, i zamalo odustadoh...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ds
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2009. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Do nedavno sam živjela u toj zgradi i apsolutno se protivim takvoj ideji. Dječje igralište treba dodatno urediti, ali prekrasno je imati ga. To igralište, kao ni ono u Dolinama nije namjenjeno "djeci koja sjede pred tv-om" - to ja pošast koja zahvaća školsku djecu, ali igrališta i dalje ostaju izuzetno važna predškolcima.

Ako je argument za uništit igralište okupljanje sumnjivih osoba - zašto bi ih parkiralište ometalo u okupljanju? Dapače, ako su tako sumnjivi, još će i oštećivat parkirane aute ili ih krast. A djeca se neće moći igrati pored zgrade - u toj zgradi je 200-tinjak osoba, točno je da je trenutno dosta starijih stanara, ali to ne znači da za 5-10 godina oni neće prodati stan obiteljima s djecom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2009. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam se kao mala uvijek igrala na tom igralištu, a baka je padala u nesvjest kad me vidjela na velikom toboganu. Very Happy
Nego, istina je da je parkiralište premalo, međutim, kad idem tamo, prije podne se nađe mjesta jer su ljudi na poslu, a poslije podne parkiram preko kod HEP-a, prijeđem cestu i čim se popnem stepenicama, već sam pred zgradom.
Također, istina je da viđam i ljude koji sjede na klupama oko igrališta pa piju što vjerojatno smeta roditeljima djece koja se tmao igraju.
Meni se ipak čini da bi bilo bolje da se postavi nekakava rasvjeta oko zgrade. Ova postojeća nije baš dovoljna.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2009. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam jel netko od vas živi na Vijencu ili samo komentira kao "dobra duša", ali na Vijencu ima 5 parkova sa dječjim sadržajem (tobogani, ljulje, pijesak) i ako puno zelenila...A parkirališnih mjesta, istini na volju, fali. I to ne zbog stanara, nego gužvu prave i ljudi koji dolaze na posao bilo gdje na Vijencu- škola, vrtić, trgovine, ETF... Auti se doslovno ostavljaju na cesti i teško je vidjeti sa sporednih cesta ima li auta na glavnoj... Tako da, nemojte suditi ako ne živite ovdje...
i P.S. - to igralište je inače uz željezničku prugu - kao idealno za djecu


Zadnja promjena: Anai; 14.11.2009. 13:45; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
normabel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.11.2009. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

srušit vrtić i otvoriti Titty Twister osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Madcaptin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2009. 11:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la: ›
ta zgrada je radjena u doba kad svaka obitelj nije imala auto-dva i tada je broj parkiralista bio dovoljan. Danas je situacija sasvim drugacija i vjerujem da ti ljudi imaju problema.

Zgrada je u zelenilu, i povecanje parkiralista ne bi oduzelo potrebno zelenilo i mjesto za igru djece.

Slican je problem i sa 'ljepoticom' na trpimirovoj. Ogromna zgrada ima smjesno malo parkiraliste.


Potpuno se slažem. Osim što je nekad bilo puno manje automobila, treba znati da su se igrališta gradila u vremenu kad su se djeca igrala na igralištima. Usputnim pregledom igrališta iz automobila, onih koja postoje i nisu parkirališta, primijetit ćemo da se današnja djeca na igralištima ne igraju. Njihov je sport pred televizorom.

Barem da im roditelji imaju gdje uparkirati svoja dva automobila.

Ne znam kako si prošao automobilom kraj spomenutog igrališta, lažeš al navikli smo.

Na tom igralištu viđam djecu i nedavno je sređeno. Dodatni problem je trgovinica u zgradi koja proda 25 gajbi piva i pol vagona badelovih unučića dnevno lokalnim pijancima, koji onda teturaju po parku i vrše nuždu po toboganima i klackalicama, ostavljaju za sobom hrpe opušaka, čepova i nepovratnih boca.
Mislim da bi trgovinu trebalo zatvoriti, igralište osvjetliti a rješenje za parking potražiti na obližnjim lokacijama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2009. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Madcaptin je napisao/la: ›
Ne znam kako si prošao automobilom kraj spomenutog igrališta, lažeš al navikli smo.


Ništa nisi shvatio. Ne mogu napisati "kao i obično", jer ne znam niti jedan post koji si napisao. Pretpostavljam da pripadaš ergeli forumaša stranke koja je nedavno bila na vlasti u Osijeku (ne shvaćaš postove drugih forumaša, a niti svoje vlastite). Probaj pročitati sve ponovo.

I da, iako smisao mog posta nije bila da sam zaista obilazio dječja igrališta autom, svaki Osječanin zna da se to igralište sasvim dobro vidi sa obližnje 4-tračne ceste. Ovo napominjem tek iz razloga što, osim ne shvaćanja tuđih postova, nisi u pravu ni u svom vlastitom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Madcaptin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2009. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Madcaptin je napisao/la: ›
Ne znam kako si prošao automobilom kraj spomenutog igrališta, lažeš al navikli smo.


Ništa nisi shvatio. Ne mogu napisati "kao i obično", jer ne znam niti jedan post koji si napisao. Pretpostavljam da pripadaš ergeli forumaša stranke koja je nedavno bila na vlasti u Osijeku (ne shvaćaš postove drugih forumaša, a niti svoje vlastite). Probaj pročitati sve ponovo.

I da, iako smisao mog posta nije bila da sam zaista obilazio dječja igrališta autom, svaki Osječanin zna da se to igralište sasvim dobro vidi sa obližnje 4-tračne ceste. Ovo napominjem tek iz razloga što, osim ne shvaćanja tuđih postova, nisi u pravu ni u svom vlastitom.

Molim te da mi ne trpaš u usta stavove i riječi koje nisam rekao. Osječani znaju da se dječje igralište sa sjeverne strane Četverolista vidi bolje iz vlaka a nikako sa 4-tračne ceste. Jasno je ko je i najveći konj u ergeli.
over&out


Zadnja promjena: Madcaptin; 16.11.2009. 19:30; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ds
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2009. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je upitan smisao same lokacije potencijalnog parkirališta... tamo je prekrasna lokacija, puna zelenila, drveća koje raste 30-tak godina i sve to treba porušit i zabetonirat... nadam se da osječki zeleni ne misle da nam je parkiralište potrebnije od zelenila... i da, kao netko tko je živio u toj zgradi i ima prijatelje koji i dalje tamo žive, sa velikom sigurnošću pretpostavljam jedno: ako se, ne daj Bože, poruši sve to radi parkirališta - tko će se iz okolnih zgrada (već sa brojeva 23 i 21) zavlačit autom iza četverolista da bi parkirao? koliko puta ste parkirali na parkiralištu pored četverolista? ja bezbrojeno i znam da ljudima koji nisu navikli na krivudanje prilaznog puta to može biti izazov... a nedostaje mjesta za najviše 5-6 auta u samom četverolistu... dakle, ukoliko se ljudi na to odluče, uništit će se igralište i napravit parkiralište koje zjapi prazno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RKL
Offline
Avatar

Ukupno postova: 226
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2009. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › svaki Osječanin zna da se to igralište sasvim dobro vidi sa obližnje 4-tračne ceste.


??? !!!

Koja crna četverotračna cesta pored tog igrališta?
To igralište se vidi samo iz vlaka. Ne vidi se sa dvotračne obližne ceste, a četvorotračna ne prolazi ni blizu.
Slabo poznavanje Osijeka.

Parkiranje je problem, ali rušiti dječje igralište je kretenizam. Ima boljih rješenja, no ljudima je lijeno prošetati 3 minute od auta do zgrade.

Madcaptin je napisao/la (Pogledaj post): › Dodatni problem je trgovinica u zgradi koja proda 25 gajbi piva i pol vagona badelovih unučića dnevno lokalnim pijancima, koji onda teturaju po parku i vrše nuždu po toboganima i klackalicama, ostavljaju za sobom hrpe opušaka, čepova i nepovratnih boca.


Upravo tako. To su ujedno i sumnjivci navedeni u originalnom postu koji se motaju po igralištu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bastro
Offline
Ukupno postova: 154
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2009. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U neposrednoj blizini te zgrade, samo preko ceste, ispred GPP-a, a pogotovo ispred HEP-a, zjapi prazno parkiralište, a oni bi rušili dječja igrališta?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Kid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 111
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2009. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
svaki Osječanin zna da se to igralište sasvim dobro vidi sa obližnje 4-tračne ceste. Ovo napominjem tek iz razloga što, osim ne shvaćanja tuđih postova, nisi u pravu ni u svom vlastitom.



W.M.F. Osječani znaju ti definitivno pojma nemaš!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: