Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sukob pješaka i biciklista riješit će policajci!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gost
Offline
Ukupno postova: 89
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2009. 19:40 
Naslov:  Re: Sukob pješaka i biciklista riješit će policajci!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daj si nađite život svi, od svih problema u gradu vama su bitni biciklisti i pješaci.. neka se svatko brine prvo za sebe a tek onda neka se.e po drugima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.09.2009. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Često se krećem na relaciji Vukovarske i neki dan sam strašno zamračila... bila sam već skoro kod Zagrebačke, kad je iza mene dojurio nadrkani biciklist i još mi srao šta se ne pomaknem da prođe...naravno, a on preko puta ulice ima biciklističku stazu. Nakon njega je projurilo još barem 10 biciklista koji također nisu koristili stazu predviđenu za njih, već stazu gdje se kreću pješaci. Pa mislim ono... o čemu pričamo?!? Zar je moguće da neki naši sugrađani još uvijek nisu shvatili "pojam biciklističke staze"...mislim kad se već toliko u njih ulaže, bilo bi dobro kad bi ju i dotični koristili...

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stipe2
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.09.2009. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

- Poslat ćemo policiju u Vukovarsku da provjeri što se događa. Upravo u ovakvim slučajevima dobro će doći policijska patrola na biciklima koju smo nedavno uveli, poručuje.

A gdje su do sada? Cekaju po busijama da pune proracun!

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bocic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Lokacija: Centar
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2009. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): › Policija bi trebala početi kažnjavat bicikliste jer se ponašaju ko stoka neobrazovana. Preleću preko pjašačkih s biciklima, a morali bi sići i pregurati bicikl. Još je gore na biciklističkim stazama. Iako imaju ogroman znak STOP kad im se staza križa sa cestom, nijedan ne staje već prelete ko kreteni. I onda malo, malo pa skoro opalim nekog. Kao što zaustavljaju nas vozače i kažnjavaju zbog nepoštivanja propisa, mislim da bi policija trebala početi isto s biciklistima.


Slažem se s tobom, vidio sam hrpu idiota kojima znakovi ne znače apsolutno ništa. No opet, postoji tu i drugi par cipela... Kada se voziš biciklističkom od T-Com pored Doma zdravlja prema srednjiki, nailaziš na apsurda. Naime, jedna ulica s kojom se križa paralelna cesta, a time i biciklistička, je sporedna u odnosu na paralelnu cestu. Međutim, na biciklističkoj stazi uredno stoji znak STOP, a isti taj znak imaju i automobili u sporednoj ulici. Koliko mene pamćenje služi, biciklistička je ista po važnosti kao i paralelna cesta u odnosu na sporednu, ispravite ako griješim...


Zadnja promjena: bocic; 10.09.2009. 21:10; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bocic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Lokacija: Centar
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2009. 21:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Caleb je napisao/la (Pogledaj post): › Redoviti sam biciklista gotovo ni ne pjesacim... ali redovito mi idu na jetra pjesaci koji se secu po biciklistickoj onako ladno.. sto je jos najgore i roditelji s djecom puste ih da trce i gospodje s kolicima jedna pokraj druge i onda kad dodjes iza njih i kazes uljudnu moze samo malo prostora da prodjem.. onda prevrce ocima jaoo kako ste dosadni biciklisti.. u pm! a da ne spominjem babce! Nevjerojatno je to sto gospoda se secu na vukovarskoj po biciklistickoj par metara dalje ima pjesacku to je najgoree.. mislio sam si nabaviti onu trubu pa kad zatrubim ima da im srce zakaze!!!!


Moj stari bicikl je imao jaaaako škripavu prednju kočnicu... Ih, veselja li kad ti se neki penzić pješke vuče po biciklisatičkoj, zaletiš se i na kočnicu... a pejsmejkeri poskakuju... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2009. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bih upozorio i na reisnerovu ulicu. na potezu od kružnog do zrinjevca biciklisti gotovo uopće ne voze cestom nego se provlače između pješaka i automobila.
nisam jednom vidio da su i naletjeli na ljude koji izlaze iz kuća...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2009. 23:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jbg. Aj ti tamo vozi po cesti biciklom. Te tramvaj, te auti, te uska cesta. A vjeruj mi, ni na plocniku uopce nije bolje, plocnik je tamo katastrofa s obje strane. Jedino sto biciklisti tamo mogu uciniti je usporiti i paziti na pjesake, i biti strpljivi, pa ako treba-i cekati iza njih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2009. 2:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Biciklisti voze najbolje što mogu kako bi ostali čitavi! Jer na ulici vlada zakon džungle! Ja sam svakodnevno na biciklu i evo kako to izgleda: na pješačkoj stazi smetam pješacima, ugrožavam ih i tako to. Na cesti smetam autima, usporavam promet na uskim ulicama, moraju pazit da ne udare ludog biciklistu - jel tako!? Na biciklističkoj opet smetam, jer prelazim cestu na pješačkim prijelazima (nema veze što sam stao, čovjek u autu gleda šta stojim, šta čekam - pa čekam da on prođe jer imam stop...pokazujem mu na bicikl, da sam na biciklu, da imam stop. A ako nastavim voziti, sviraju mi šta vozim, šta nisam sišo...a kad siđem sviraju mi šta se vučem, dok ja siđem, dok prijeđem - bolje da nisam ni silazio...). Naravno, kad prolazim biciklističkom trebam paziti da ne ogrebem koji auto parkiran na biciklističku...

I kako onda vozim gradom bicikli? Negdje vozim cestom, gdje je šire, brže, bolje (npr. nova cesta od Merkatora do Divaltove) jer je biciklistička isprekidana nekim rubnicima, ulazima na njivu, kontejnerima velikim i staklom razbijenim od pokraj kontejnera... Dalje, negdje vozim biciklističkom - ako je u komadu duža ruta, ili nema drugog izbora... Uglavnom se dosta krećem i pješačkim stazama - jer nema izbora, negdje idem livadom... Naravno sa sobom uvijek nosim prometnu kulturu - to nema veze jel sam pješke, biciklom ili autom. Tko je neodgojen i neobrazovan bit će takav i u cipela i u papuča! Treba uzeti u obzir da puno ljudi nezna prometna pravila, ili bar netko zna neka... ni ja neznam sve, svaki dan naučim nešto, i gdje sam pogriješio ispravljam greške... Najbitnije je izbjeći nesreću, ne nastradati. Evo jedan primjer: Išao sam autom, imam zeleno svjetlo, a budala proleti kroz crveno...da sam poštovao pravila i išao - zabio bi se u mene...i kakve mi koristi što sam u pravu... Morao sam stati i njegovu grešku ispravljati... Dakle, svi bi trebali malo prometne a i ove opće kulture!

Ako su biciklisti prijetnja, smetnja i neznam što već, a zašto nemaju onda svoje staze sa semaforima, zašto je svuda stop za bicikli...pa kakve koristi od biciklističke kad više moram hodat nego vozit...i naravno da neću svuda stajat nego ću vozit onda i preko pješačkog i svuda...Pa idem biciklom a ne pješke, da sam htio ići pješke išao bih pješke! Ali svejedno, kad je velika gužva, puno auta, lijepo siđem s bicikla (ležerno) i polako s noge na nogu prijeđem cestu...Evo, ako ćemo po propisima, ja ću onda usporit promet...i to mi je postao najveći gušt: sići s bicikla i lijepo prijeći cestu - to radim kad ne žurim...hehe! Pokušajte to! Ali bez žurbe, tko žurio vrat slomio!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2009. 3:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije neka 2 mjeseca izlazim u Ružinoj iz jedne kuće i udari me biciklista koji je vozio u suprotnom smjeru, i k tome još po pješačkoj stazi. Samo da napomenem da je naravno vozio brzo. Narvno da sam ja izvukao deblji kraj.Toliko o biciklističkoj kulturi. A inače Ružinom biciklisti uvijek voze u suprotnom smjer(samo da napomenem da je Ružina jednosmjerna). Pa sad ti meni reci Ica nešto pametno na ovo!?

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2009. 3:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa jesi ti nekakav švrćo da izvučeš deblji kraj? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sicka
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2009. 8:52 
Naslov:  Re: Sukob pješaka i biciklista riješit će policajci!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odkud sad tolika hajka na bicikliste. Ja se vozim stalno na biciklu i nije mi baš zgodno kad ti pješaci viču što voziš po stazi, a auti trube što voziš po cesti. I na ono malo biciklističkih staza što imamo uvijek se nađe neki moron koji parkira.
Mislim da je to super sto imamo policajce na biciklima, dapače svi bi oni trebali na bicikle. Tako štede gorivo u ovo doba recesije plus što , ruku na srce, pola ih je pretilo. bicikli bi ima baš dobro došao. Otkad više nemamo normi koje moraju zadovaljavt policajci!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.09.2009. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bocic je napisao/la (Pogledaj post): ›
Caleb je napisao/la (Pogledaj post): › Redoviti sam biciklista gotovo ni ne pjesacim... ali redovito mi idu na jetra pjesaci koji se secu po biciklistickoj onako ladno.. sto je jos najgore i roditelji s djecom puste ih da trce i gospodje s kolicima jedna pokraj druge i onda kad dodjes iza njih i kazes uljudnu moze samo malo prostora da prodjem.. onda prevrce ocima jaoo kako ste dosadni biciklisti.. u pm! a da ne spominjem babce! Nevjerojatno je to sto gospoda se secu na vukovarskoj po biciklistickoj par metara dalje ima pjesacku to je najgoree.. mislio sam si nabaviti onu trubu pa kad zatrubim ima da im srce zakaze!!!!


Moj stari bicikl je imao jaaaako škripavu prednju kočnicu... Ih, veselja li kad ti se neki penzić pješke vuče po biciklisatičkoj, zaletiš se i na kočnicu... a pejsmejkeri poskakuju... Very Happy
osijek031.com smile

Pješaci su najgori. Odavno sam odlučio biti ne pješak. Razmišljam dakokoš da nekom poklonim noge. Misle da ako su porezni obveznici da smiju pješačit po biciklističkim stazama. Oni su dakako čak ljubomorni na bicikliste jer su tromiji i bole ih zglobovi. Ni sestru si ne volim jer je pješak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2009. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čuj šta da ti velim, na semaforu imam zeleno i budala proleti kroz crveno...da nisam gledao zabio bi se u vozačeva (moja) vrata - sa nekih 70-ak ili više na sat! Vjerovatno nije vidio crveno ili neznam što već... Biciklisti su brzi na biciklu, a staze su uske i nema prostora u gradu...tako da trebaju i pješaci i biciklisti gledati kuda voze i hodaju. Naravno, brzinu prilagoditi uvjetima - jel tako glasi nepisano pravilo!? Ako je usko i vidim djecu ili da bi neki pješak mogao iskočiti iz grma, ja usporim, za svaki slučaj..

U Ružinoj nema biciklističke, jel tako - onda bi biciklist se trebao ponašati i voziti cestom kao auto, tj. jednosmjerno...ali ako moram u pekaru u ružinoj, neću ići okolo kružiti da uđem po propisima ...trebao bih tamo u centar pa kros Strosmayerovu... Ja zato lijepo po pješačkoj stazi odem do pekare, neću cestom. I nevidim baš prostora za jurcanje po toj stazi, uz aute parkirane i kuće i ljude koji izlaze... Tako da 5--10 na sat idem. Ako idu pješaci moram se i zaustaviti pa ih pustiti možda...

Policijske patrole na biciklima bi bile daleko mobilnije i učinkovitije nego pješke, a i auto je ponekad preglomazan, zaglavi u prometu itd. Povećanje broja patrola na biciklima mi se čini kao odlična ideja...iako ću možda popasti koju kaznu ali svejedno.. uvijek ću radije platiti kaznu 500 kn ili koliko već za vožnju po pješačkoj stazi nego da me auto na cesti pokupi! Prijatelj je platio kaznu za vožnju bicikla po pješačkoj, još su mu našli i svjetlo neispravno i osobnu nije imao, mislim da su i kacigu spominjali..hehe...

Ruku na srce, nisu biciklisti ti koji su opasni! Kad ste čuli da je biciklist usmrtio nekoga na ulici ili više ljudi. Uvijek je to auto, koji zakači biciklistu, pješaka ili više ljudi... Divljanje autima po gradu je to što ugrožava sve sudionike prometa! 50-60 km/h po gradu je prevelika brzina uz pješake, djecu, bicikliste, svako malo pješački, biciklistički prijelaz... A uglavnom svi voze 80-ak i više na sat!

Svima preporučam bicikli, pa ćemo svi biti biciklisti - ja ni u pekaru ne idem pješke, jer me bole noge onda...Imam i jedan bicikli u stanu za u wc kad moram ići!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2009. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica, ko da sebe čitam. Potpuno te razumijem. Samo nemoj govoriti "bicikli", ko Boga te molim. BiciKL. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2009. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe...hvala na korekciji! Bicikl (znam ja i za biciklu s time da je drugo i jako duuugo - biciiiiikla...Prijatelj dalmatinac tako opet govori). Ima nas s raznih strana!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: