Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Izazov Gaudeamusa: Ako je netko bolji, neka se javi!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2009. 17:25 
Naslov:  Re: Izazov Gaudeamusa: Ako je netko bolji, neka se javi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jarić je u zatvoru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mala_20
Offline
Ukupno postova: 62
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2009. 17:59 
Naslov:  Re: Izazov Gaudeamusa: Ako je netko bolji, neka se javi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

more456 je napisao/la (Pogledaj post): › Sigurno je uzrok i loša kvaliteta Filozofskog fakulteta u Osijeku, koji gimnazije (a i ostale) škole u regiji snabdjeva lošim kadrovima.


zašto smatraš da je Filozofski fakultet loš?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2009. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, to i mene zanima.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
more456
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2009. 21:00 
Naslov:  Re: Izazov Gaudeamusa: Ako je netko bolji, neka se javi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiče Filozofskog:
Prije dvije (tri) godine bila je afera sa studijem povijesti na Filozofskom (Balta and comp.) Sami studenti su pričali za novine o lošem znanju svojih profesora i lošoj nastavi na toj studijskoj grupi. Filozofski fakultet u Zabrebu donijeo je odluku da Blta ne može biti sveučilišni nastavnik, no osječko Sveučilište našlo je načina da ga zadrži na fakultetu.
U dva navrata studenti hrvatskog jezika su za novine davali izjave o lošoj kvaliteti nastave na toj studijskoj grupi. Neki od njih su tvrdili da su imali sreću da su u srednjoj školi imali kvalitetnu nastavu i da su u srednjoj školi naučili više nego na fakultetu.
Na drugim studijskim grupama nastava je možda kvalitetnija, no sigurno daleko ispod razine FF u Zagrebu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2009. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

more456 je napisao/la: ›
Što se tiče Filozofskog:
Prije dvije (tri) godine bila je afera sa studijem povijesti na Filozofskom (Balta and comp.) Sami studenti su pričali za novine o lošem znanju svojih profesora i lošoj nastavi na toj studijskoj grupi. Filozofski fakultet u Zabrebu donijeo je odluku da Blta ne može biti sveučilišni nastavnik, no osječko Sveučilište našlo je načina da ga zadrži na fakultetu.
U dva navrata studenti hrvatskog jezika su za novine davali izjave o lošoj kvaliteti nastave na toj studijskoj grupi. Neki od njih su tvrdili da su imali sreću da su u srednjoj školi imali kvalitetnu nastavu i da su u srednjoj školi naučili više nego na fakultetu.
Na drugim studijskim grupama nastava je možda kvalitetnija, no sigurno daleko ispod razine FF u Zagrebu.


Gluposti - iz prve ruke mogu reći da to baš i nije tako. Na FF-u ima stvarno kvalitetnih stručnjaka koji dobro prenose svoje znanje onima koji to žele te se trude oko studenata. Naravno da uvijek ima "bisera" koji su manje kvalitetni i predavanja im nisu primarna (pa se ni ne pojavljuju na njima), ali slična je situacija i na ostalim fakultetima.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
more456
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2009. 22:12 
Naslov:  Re: Izazov Gaudeamusa: Ako je netko bolji, neka se javi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sigurno da je na ostalim osječkim fakultetima slična situacija kao na osječkom FF. No sigurno je da je na zagrebačkom FF, situacija sigurno bolja nego na osječkom FF, da su profesori kvalitetniji, nastava kvalitetnija (u prosjeku naravno) i da zagrebačke gimnazije (u prosjeku naravno) imaju kvalitetnije nastavnike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Petar S
Offline
Avatar

Ukupno postova: 118
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2009. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislio da je ova tema povezana s restoranom Gaudeamus ... kao da nitko pravi bolje hranu od njih hahahah Smile

Izazov Gaudeamusa: Ako je netko bolji, neka se javi!

_________________
Sloboda je kip u New Yorku ....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2009. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gle, ne mogu govoriti o tome jer nisam bila na zagrebačkom ff-u, ali ne vjerujem da je razlika velika. No, mogu samo reći da se ove priče kako su pojedinci u srednjoj školi naučili više nego na faksu mogu se objesiti mačku o rep.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2009. 22:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

more456 je napisao/la: ›
Gaudeamus je sigurno jedna od lošijih osječkih gimnazija. Bogati roditelji svoju razmaženu djecu, koja ne žele učiti, prebace u Gaudeamus gdje normalno završavaju razrede.
Da su Gimnazije u Slavoniji i Osijeku među najlošijim u Hrvatskoj godinama je općepoznata činjenica. Za to sigurno ima više razloga. Jedan je sigurno Glavaš i njegov HDSBB (HDZ) koji je 1991.imenovao loše ravnatelje. Bivši ravnatelj III. gimnazije (Jarić) bi trebao biti u zatvoru radi novčanih malverzacija, izdavanja lažnih svjedodžbi..., a dugogodišnji ravnatelji I. i II. gimnazije (Šerić i Kuduz) su zalutali u školstvo. Sigurno je uzrok i loša kvaliteta Filozofskog fakulteta u Osijeku, koji gimnazije (a i ostale) škole u regiji snabdjeva lošim kadrovima.

Pogrešno je mišljenje da su tamo samo bogata djeca razmaženih roditelja. Gaudeams svake godine prati najbolje osnovce i pojedinci dobivaju stipendije. Moja "mala kuma" je bila najbolji učenik u osnovnoj školi, aktivna u literarnoj i novinarskoj grupi, imala nekoliko medalja sa sportskih natjecanja i dijete je dobilo stipendiju. A to što tamo učenici imaju bolje rezultate nego u gimnaziji, to se može zahvaliti vanrednim profesorima koji svakom učeniku pristupaju individualno i potiču ih da se razvijaju u onom pravcu koji najviše odgovara senzibilitetu svakog pojedinog učenika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.06.2009. 0:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la: › Gluposti - iz prve ruke mogu reći da to baš i nije tako. Na FF-u ima stvarno kvalitetnih stručnjaka koji dobro prenose svoje znanje onima koji to žele te se trude oko studenata. Naravno da uvijek ima "bisera" koji su manje kvalitetni i predavanja im nisu primarna (pa se ni ne pojavljuju na njima), ali slična je situacija i na ostalim fakultetima.

Iz prve ruke također dodajem da je, primjerice, katedra za engleski jezik na Filozofskom fakultetu u Osijeku zaista vrhunska. Kadar za 5+

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2009. 8:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gdje je dno?!


dno je u samom ministarstvu koje vodi kićeni paun primorac. nakon odgode državne mature prošle godine (usput, odletilo 20 milijuna kuna u zrak i nitko odgovoran) iskreno sumnjam u statistiku državne mature, pogotovo nakon nastupa Gaudeamusa u medijima. je li to možda revanšizam prema privatnim školama ili nešto drugo, ostaje nam vidjeti.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mala_20
Offline
Ukupno postova: 62
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.06.2009. 10:00 
Naslov:  Re: Izazov Gaudeamusa: Ako je netko bolji, neka se javi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

more456 je napisao/la (Pogledaj post): › Što se tiče Filozofskog:
Prije dvije (tri) godine bila je afera sa studijem povijesti na Filozofskom (Balta and comp.) Sami studenti su pričali za novine o lošem znanju svojih profesora i lošoj nastavi na toj studijskoj grupi. Filozofski fakultet u Zabrebu donijeo je odluku da Blta ne može biti sveučilišni nastavnik, no osječko Sveučilište našlo je načina da ga zadrži na fakultetu.
U dva navrata studenti hrvatskog jezika su za novine davali izjave o lošoj kvaliteti nastave na toj studijskoj grupi. Neki od njih su tvrdili da su imali sreću da su u srednjoj školi imali kvalitetnu nastavu i da su u srednjoj školi naučili više nego na fakultetu.
Na drugim studijskim grupama nastava je možda kvalitetnija, no sigurno daleko ispod razine FF u Zagrebu.


nijedan fakultet nije savršen.. na svakom postoje neki pojedinci koji ne bi trebali raditi svoj posao jer ga rade loše ali to je tako u svakom poslu.. studiram na Filozofskom i smatram da ima jako puno kvalitetnih profesora od kojih možeš puno naučiti a sve ovisi od osobe hoće li učiti ili ne..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2009. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

more456 je napisao/la: ›
Što se tiče Filozofskog:
U dva navrata studenti hrvatskog jezika su za novine davali izjave o lošoj kvaliteti nastave na toj studijskoj grupi. Neki od njih su tvrdili da su imali sreću da su u srednjoj školi imali kvalitetnu nastavu i da su u srednjoj školi naučili više nego na fakultetu.
Na drugim studijskim grupama nastava je možda kvalitetnija, no sigurno daleko ispod razine FF u Zagrebu.

Ne znam koji su to studenti davali takve izjave za novine i potpuno se slažem s tonyom da se one priče mogu objesiti mačku o rep.
Mogu usporediti i Osijek i Zagreb jer sam studirala i na jednom i na drugom faksu. Mislim da je ipak stvar u tome da su na FFZG zaposleni razvikani profesori (ne mislim da nisu kvalitetni, ali su u javnosti poznatiji nego osječki), a ovdje nisu.
Iskreno, mislim da je nastava jednako kvalitena, ako ne i kvalitetnija na katedri za Hrvastki jezik i književnost u Osijeku nego u Zg-u jer se ipak osjeti razlika kad na predavanju sjedi 250 studenata il kad ih na predavanju sjedi 50.
Ne znam tko je kompetentan određivati kvalitetu nastave, ali ako su studenti stručni ljudi za to, onda ja kao studentica izjavljujem da su profesori odradili odličan posao i naučili me mnogo čemu (osim pojedinaca koji ne dolaze držati prevadanja).

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mala_20
Offline
Ukupno postova: 62
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.06.2009. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): ›
more456 je napisao/la: ›
Što se tiče Filozofskog:
U dva navrata studenti hrvatskog jezika su za novine davali izjave o lošoj kvaliteti nastave na toj studijskoj grupi. Neki od njih su tvrdili da su imali sreću da su u srednjoj školi imali kvalitetnu nastavu i da su u srednjoj školi naučili više nego na fakultetu.
Na drugim studijskim grupama nastava je možda kvalitetnija, no sigurno daleko ispod razine FF u Zagrebu.

Ne znam koji su to studenti davali takve izjave za novine i potpuno se slažem s tonyom da se one priče mogu objesiti mačku o rep.
Mogu usporediti i Osijek i Zagreb jer sam studirala i na jednom i na drugom faksu. Mislim da je ipak stvar u tome da su na FFZG zaposleni razvikani profesori (ne mislim da nisu kvalitetni, ali su u javnosti poznatiji nego osječki), a ovdje nisu.
Iskreno, mislim da je nastava jednako kvalitena, ako ne i kvalitetnija na katedri za Hrvastki jezik i književnost u Osijeku nego u Zg-u jer se ipak osjeti razlika kad na predavanju sjedi 250 studenata il kad ih na predavanju sjedi 50.
Ne znam tko je kompetentan određivati kvalitetu nastave, ali ako su studenti stručni ljudi za to, onda ja kao studentica izjavljujem da su profesori odradili odličan posao i naučili me mnogo čemu (osim pojedinaca koji ne dolaze držati prevadanja).


u potpunosti se slažem s tobom.. i ja sam studentica istog studija i mogu reći sve najbolje.. kao što sam već rekla uvijek ima pojedinaca koji ne obavljaljuju svoj posao dobro i njih će uvijek biti, ali to se može reći za apsolutno svaku djelatnost..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivančica3
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2009. 17:41 
Naslov:  Re: Izazov Gaudeamusa: Ako je netko bolji, neka se javi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

more456 je napisao/la (Pogledaj post): › Sigurno da je na ostalim osječkim fakultetima slična situacija kao na osječkom FF. No sigurno je da je na zagrebačkom FF, situacija sigurno bolja nego na osječkom FF, da su profesori kvalitetniji, nastava kvalitetnija (u prosjeku naravno) i da zagrebačke gimnazije (u prosjeku naravno) imaju kvalitetnije nastavnike.

To možeš reći samo ako si studirao na oba filozofska pa uspoređuješ.Ja sam studirala hrvatski jezik i diplomirala prije pet godina na FF u Osijeku. Jako sam zadovoljna stečenim znanjem i profesorima.A zašto bi zagrebačke gimnazije imala bolje nastavnike od osječkih? Kakve su to gluposti? Kako sada radim u školi i poznajem problematiku mogu reći da nastavnik i profesor mogu biti najbolji na svijetu, ali mogu jako malo ako nemaju sredstva i pomagala za rad. A za ta sredstva i pomagala treba puno novca pa jedino tako možemo protumačiti da je netko u Zagrebu bolji nego netko ovdje. Jeste se ikada pitali koliko je slabo opremljenih škola u Slavoniji? I u kakvim uvjetima rade djeca,a i profesori.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: