Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Započelo rušenje Bijele lađe [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.05.2009. 22:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma baš, šta će tamo neki spomenik UDRUGA građana na trgu
de idi baci se s dravskog mosta u savu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.05.2009. 22:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): › Ne znam zašto se govori da je spomenik Anti Starčeviću (ocu domovine) ruglo?! Udruga građana je najružniji spomenik koji sam vidio.
Zar je toliko grozno imati spomenik Ante Starčevića na trgu Ante Starčevića?!
Spomenik Banu Jelačiću na trgu Bana Jelačića u ZG, zamislite da je tamo neka udruga građana umjesto bana Jelačića.
Spomenik Anti Starčeviću i da je ružniji, svakako ima veće značenje od udruge građana, ali nema kipa jednostavnijeg i ružnijeg od udruge građana.


Tebi možda Grupa građana ne znači ništa, ali ona predstavlja grupu građana, a ne nekog političara koji nije želio da se postavljaju spomenici s njegovim likom. A ako nisi znao tvoje ruglo je isto postavila udruga građana, jer treće nagrađeni spomenik mogu postaviti samo ljudi koji se ne smatraju građanima ovoga grada niti ove civilizacije.
Ako tebe vrijeđa Ružićev spomenik to je stvar tvoje osobne kulture i pripadnosti ovome gradu. Isto tako Osijek nije rekao DA spomeniku, nego autobusi iz nedođije s čudnim ljudima koji su i danas dovezeni.
Na svu sreću, neće još dugo biti tamo, biti će uklonjen tiho i premješten na novo mjesto, pa se moš klanjati „ocu domovine“ (koje i čije ?) koliko oš.

Znam da Grupa građana vrijeđa takve kao što si ti. Ipak poistovjeti se sa građanima, a to smo svi koji se smatramo građanima ovog grada, je veoma teško. Razumijem ja vas, pomalo i žalim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.05.2009. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): › Ne znam zašto se govori da je spomenik Anti Starčeviću (ocu domovine) ruglo?! Udruga građana je najružniji spomenik koji sam vidio.
Zar je toliko grozno imati spomenik Ante Starčevića na trgu Ante Starčevića?!
Spomenik Banu Jelačiću na trgu Bana Jelačića u ZG, zamislite da je tamo neka udruga građana umjesto bana Jelačića.
Spomenik Anti Starčeviću i da je ružniji, svakako ima veće značenje od udruge građana, ali nema kipa jednostavnijeg i ružnijeg od udruge građana.


mislim da se ti samo pravis glup ... da ustvari nisi .... jer siguran sam da znas da nitko nije protiv spomenika anti starcevicu na trgu ante starcevica ... nego su svi protiv TOG djapicevog spomenika.

jer struka je odabrala stepenice sa sjenkom na tlu ante starcevica, jer bi se time dobio spomenik, a i postivala bi se zelja iskazana u testamentu tog velikana da mu se ne postavljaju spomenici.

ovako se obezvrijedilo ono sto ja najsvetije, a to je posljednja zelja pokojnika, i pljunilo se u lice svih gradjana grada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.05.2009. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala bogu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2009. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): › Ne znam zašto se govori da je spomenik Anti Starčeviću (ocu domovine) ruglo?! Udruga građana je najružniji spomenik koji sam vidio.
Zar je toliko grozno imati spomenik Ante Starčevića na trgu Ante Starčevića?!
Spomenik Banu Jelačiću na trgu Bana Jelačića u ZG, zamislite da je tamo neka udruga građana umjesto bana Jelačića.
Spomenik Anti Starčeviću i da je ružniji, svakako ima veće značenje od udruge građana, ali nema kipa jednostavnijeg i ružnijeg od udruge građana.


mislim da se ti samo pravis glup ... da ustvari nisi .... jer siguran sam da znas da nitko nije protiv spomenika anti starcevicu na trgu ante starcevica ... nego su svi protiv TOG djapicevog spomenika.

jer struka je odabrala stepenice sa sjenkom na tlu ante starcevica, jer bi se time dobio spomenik, a i postivala bi se zelja iskazana u testamentu tog velikana da mu se ne postavljaju spomenici.

ovako se obezvrijedilo ono sto ja najsvetije, a to je posljednja zelja pokojnika, i pljunilo se u lice svih gradjana grada.
Imaš li ti tu oporuku možda?
Starčević je izrazio želju da se hrvatskim velikanima dižu spomenici, a on se u to svakako ubraja. Ako je to i napisao kao što kažeš, njegovu skromnost svakako treba nagraditi.
Istina je da je ovo idejno rješenje za ovaj spomenik osvojilo treće mjesto, no prvo mjesto su zauzele nakaradne, bezpredmetne, van svake pameti-stepenice, da, stepenice.
Skupinu arhitekata i projektanata koji su uzduž i poprijeko projektirali i osmišljavali razne bedastoće, počevši od onih nakaznih hrđavih ploča u centru grada u spomen braniteljima, treba isprašiti iz Osijeka nogom u guzicu za sva vremena.

"Tko je protiv spomenika, taj je protiv Starčevića.
A tko je protiv Starčevića, taj je protiv Hrvatske".
- Anto Đapić.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dylan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 818
Lokacija: New York
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.05.2009. 0:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KillaBEEZ je napisao/la: ›
"Tko je protiv spomenika, taj je protiv Starčevića.
A tko je protiv Starčevića, taj je protiv Hrvatske".
- Anto Đapić.

Onda sam ja protiv Hrvatske, jebiga...

_________________
People are crazy and times are strange
I'm locked in tight, I'm out of range
I used to care, but things have changed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2009. 1:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dylan je napisao/la: ›
KillaBEEZ je napisao/la: ›
"Tko je protiv spomenika, taj je protiv Starčevića.
A tko je protiv Starčevića, taj je protiv Hrvatske".
- Anto Đapić.

Onda sam ja protiv Hrvatske, jebiga...
Ne brini se, većina ih je tu. Svaki oblik domoljublja nazivaju ustaštvom.

wanna be americano... Smile

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
essek031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 168
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2009. 2:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam za je napisao/la (Pogledaj post): › Budući da nisam glavašev, ali ti mogu odgovoriti tko je prodao Bijelu lađu.
Koteks je kupio Bijelu lađu od banke, koja je pod hipoteku uzela jednom mesarskom poduzetniku iz Čepina.
Ali još uvijek ne znam koja je veza između grada Osijeka i privatne firme i koji je interes grada da se petlja u Bijelu lađu. Zaboravi estetiku i izgled, ruglo, takve stvari postoje jer je privatno vlasništvo prvo. Na trgu preko puta rugla od spomenika isto postoji jedna takva građevina pa se nitko ne busa da to može riješiti.
Smiješno je to što predizborni prikazi političara uglavnom prikazuju građenje a ne rušenje objekata. Ali i to doživismo.
Isto tako važeći prostorni planovi tamo ne dozvoljavaju građenje ičega, bez izmjene istih. Tako da sponzoriranje Antonija od strane građevinskog lobija ispada smiješno, jer to je pucanj u prazno. Jer na izborima pobijediti će bilo tko samo ne on.


I opet nismo dobili ime toga koji je prodao Bijelu lađu!!! Dajte ime ljudi, dajte ime stranke iz koje je taj, jel to "udruga" ili pak građanska opcija? Bilo šta.... Stvarno me to zanima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2009. 8:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dylan je napisao/la: ›
KillaBEEZ je napisao/la: ›
"Tko je protiv spomenika, taj je protiv Starčevića.
A tko je protiv Starčevića, taj je protiv Hrvatske".
- Anto Đapić.

Onda sam ja protiv Hrvatske, jebiga...


Đapićevom logikom smo svi mi, koji odbijamo puniti njegove džepove i želudac, protiv Hrvatske.

No da budemo potpuno precizni - briga ljude za Starčevića, u cijeloj priči smeta samo ona gadost od spomenika, koji izgleda kao da ga je pravilo retardirano dijete. Uostalom, da i ne izgleda tako, neće nam valjda neoustaša iz Ćaprazlija odabirati spomenike po gradu. Međutim, problem je u tome što Đapić, i njemu slični, jednostavno ne priznaju struku - logično, jer ozbiljna struka sa takvima ne želi imati posla. Struka je odabrala najbolji rad, i tu se nema što mijenjati. Svaki bahati desničar koji misli da ima više ukusa i znanja od profesionalaca, je upravo to - bahati desničar (zbog kakvih normalni ljudi i dalje, u velikom broju, napuštaju Osijek).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2009. 9:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čini mi se da se i ti pomalo bahatiš, jer je to rad akademskog kipara, a ne retardiranog djeteta...kako kažeš....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2009. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poanta je u tome da kip meni izgleda kao da ga je radilo retardirano dijete, no zato ja priznajem da o kiparstvu nemam pojma, te bi za razliku od Đapića odluke o takvim stvarima prepustio struci. Ovo je pitanje građanskog svjetonazora, a ne izgleda nekog kipa. Građanin će priznati da u nečemu nije stručnjak, i neće si dozvoliti da svoj neukus i neznanje nameće drugima. Meni i radijatori izgledaju očajno, ali barem su prihvaćeni rezultati natječaja (iako su članovi odbora koji je odlučivao prilično upitni po pitanju struke).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2009. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za radijatore se slažemo, a po gabaritima su u svakom slučaju veća pizdarija od kipa Starčevića...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.05.2009. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...mene interesira jedna informacija koju sam izgleda uspjela propustiti....ŠTO će se na tom mjestu TOČNO graditi, osim što sam negdje pročitala da se useljava poglavarstvo ili tako nešto?....koji je od onih radova na natječaju izabran uopće i da li je izabran......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2009. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): ›
Starčević je izrazio želju da se hrvatskim velikanima dižu spomenici, a on se u to svakako ubraja. Ako je to i napisao kao što kažeš, njegovu skromnost svakako treba nagraditi.
Istina je da je ovo idejno rješenje za ovaj spomenik osvojilo treće mjesto, no prvo mjesto su zauzele nakaradne, bezpredmetne, van svake pameti-stepenice, da, stepenice.
Skupinu arhitekata i projektanata koji su uzduž i poprijeko projektirali i osmišljavali razne bedastoće, počevši od onih nakaznih hrđavih ploča u centru grada u spomen braniteljima, treba isprašiti iz Osijeka nogom u guzicu za sva vremena.

A otkud Đapiću pravo da poništi natječaj i samovoljno postavi repera na trg?
KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): ›
"Tko je protiv spomenika, taj je protiv Starčevića.
A tko je protiv Starčevića, taj je protiv Hrvatske".
- Anto Đapić.

No comment

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2009. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KillaBEEZ je napisao/la: ›
"Tko je protiv spomenika, taj je protiv Starčevića.
A tko je protiv Starčevića, taj je protiv Hrvatske".
- Anto Đapić.


Svaka čast!
Moram brzo u Retfalu, biti viđen, jer tko je protiv Đapića, taj je protiv Mate Bulića, taj ne voli Thomsona i Hrvatsku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: