Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Podsjetnik na zaboravljene i propale projekte gradske vlasti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MatoTvrđa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 170
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.04.2009. 18:03 
Naslov:  Re: Podsjetnik na zaboravljene i propale projekte gradske vlasti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš me briga za jug 4 i slične projekte, problem bi bio da su realizirani. I tako smo svjedoci da kako u gradu zjape stotine praznih stanova!!!
Bitna mi je tramvajska pruga, kružni tokovi, rekonstrukcija cesta i slične pametne stvari! Idea

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.04.2009. 18:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

essek031 je napisao/la: ›
Ja za razliku od tebe nikome ne govorim da sere, nego vodim civiliziranu diskusiju, tako možeš možda sa svojim hdssb-ovcama razgovarati. Toliko o tvojoj pristojnosti i školovanosti. I tebe ionako stavljam na ignore, nije mi uopče važno šta pišeš ti i takvi poput tebe!
Lijep pozdrav!



baaaa,kakav tenkre,ja hdssb-ac pa ovo je prestrašno,za svašt su me optuživali al da sam Glavin još nisu,
i moje duboko izvinjenje što sam rekao takvu ogavnu riječ "sere",vidim da si duboko povrijeđen s time,
al mislim da je očito zašt ćeš me staviti na ignore,jer nemaš ni jedan odgovor za moja pitanja

p.s. jel znaš ti šta znači riječ "diskusija",pošto neznaš ni stavljati ć i č,
al da ipak je to teško

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
essek031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 168
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
essek031 je napisao/la: › drveča se inaće sijeku kada postaju opasna za okolinu....
Zar se ne orezuju? Malo mi nevjerojatno zvuci da se zbog jedne osusene grane mora rezati cijelo drvo. Kako god, jos mi je cudnije da se u zadnje tri godine u gradu osusilo toliko grana da se moralo posijeci tko_zna_koliko drvnog fonda grada.

Citat: › A vidio sam puno mijesta gdje se drveće posadi, a onda lokalna neodgojena gamad iščupaju drveće iz korijena.
Ovo je istina, ali drvece koje je zadnjih godina u Osijeku poruseno je bilo toliko da ga ni vagon huligana ne bi moglo ozbiljne zatresti, a ne porusiti.

Zao mi je sto sto se dovodis u situaciju u kojoj pokusavas obraniti neobranjivo samo iz razloga sto mislis da time nekom cinis uslugu. Ne cinis uslugu ni Dolezalu, a jos manje sebi, jer te nakon takvih izjava rijetko tko moze ozbiljno shvatiti.


O.K. to je tvoje mišljenje koje je oprečno mojem, i bar si ga iznjeo donekle na civiliziran način. Ne kažem ja da ova vlast nije imala propusta, tko radi taj i griješi. Ili ti nikada nisi pogriješio u svom poslu? Zanima me samo jesi li i ti među onima koji tvrde da su za svoje vladavine Osijekom Z.K. i županijnom B.G. radili bez greške i propusta s ciljem svevelikog interesa građana, i da bi oni to bolje odradili od sadašnje vlasti. Vjerovatno da su oni ostali Osijeku bi zavidio i Amsterdam i Beč.

P.S. što se izjava tiće, pratim tvoje postove, neke tvoje izjave su nepromišljene i duboko vrijeđaju veliki broj građana ovoga grada, a i šire, tako da ni tebe ne shvaćaju ozbiljno.

_________________
Acta, non verba!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 18:29 
Naslov:  Re: Podsjetnik na zaboravljene i propale projekte gradske vlasti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MatoTvrđa je napisao/la (Pogledaj post): › Baš me briga za jug 4 i slične projekte, problem bi bio da su realizirani. I tako smo svjedoci da kako u gradu zjape stotine praznih stanova!!!
Bitna mi je tramvajska pruga, kružni tokovi, rekonstrukcija cesta i slične pametne stvari! Idea


nemoj o tramvajskoj i divaltovoj molim te, zivim pored i to je katastrofa

umjesto da su sve radili odjednom i sredivanje divaltove i prugu(koja je totalno nepotrebna) i biciklisticku stazu, oni tri puta sad vec razrovaraju divaltovu, krasan projekt, i onda samo zakrpavaju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 18:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la: ›
MatoTvrđa je napisao/la (Pogledaj post): › Baš me briga za jug 4 i slične projekte, problem bi bio da su realizirani. I tako smo svjedoci da kako u gradu zjape stotine praznih stanova!!!
Bitna mi je tramvajska pruga, kružni tokovi, rekonstrukcija cesta i slične pametne stvari! Idea


nemoj o tramvajskoj i divaltovoj molim te, zivim pored i to je katastrofa

umjesto da su sve radili odjednom i sredivanje divaltove i prugu(koja je totalno nepotrebna) i biciklisticku stazu, oni tri puta sad vec razrovaraju divaltovu, krasan projekt, i onda samo zakrpavaju

neka, bitno da se radi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domba_dgo
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 18:45 
Naslov:  Re: Podsjetnik na zaboravljene i propale projekte gradske vlasti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj tekst je definitivno neobjektivan, ja osobno mislim da se u Osijeku s obzirom na političko stanje odnosno na tolika previranja i tolika rušenja vlati dosta i napravilo u ove 4 godine. Ako Osijek usporedimo s drugim gradovima u Hrvatskoj (naravno Zagrab ne možemo uzeti u obzir jer je on posebna prića) gdje je vlast bila stabilna kroz cijeli mandat, ne možemo reći da se u Osijeku nije radilo čak naprotiv. Ok, priznajem i ja da je i meni žao što se projekt Jug 4 nije ostvario jer bi on donio veliku promijenu u grad ali mislim da to nije greška grada nego su vjerovatbno nizozemci odustali s obzirom na trenutno stanje ponude i potražnje za stanovima. Taj projekt je trebalo ostvariti negdje oko 2001 godine i onda bi to bio pun pogodak za grad a sada je već lagano prekasno, a zašto Jug 4 nije rađen 2001 ili 2002??? To treba pitati Kramarića i ekipu koja je lijepo zaradila na zgradama u poslijednjih 10-ak godina. Njima i nije odgovaralo da se to napravi onda jer se nebi lijepo obogatili na zgradama. U osijeku se dosta napravilo s obzirom na 4 promijene vlasti, a zbog nekih projekata mi i nije žao npr. Trg Slobode i sl. jer oni mogu sačekati i neka bolja vremena, svi smo svjedoci praznih poslovnih prostaora u gradu pa mislim da bi bilo sada suludo graditi neke dvoetažne prozlaze s poslovnim prostorima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

essek031 je napisao/la: › O.K. to je tvoje mišljenje koje je oprečno mojem,
Istina. Doista ne znam sto bi me moralo natjerati da pomislim kako se zbog jedne suhe grane mora srusiti cijelo stablo ili drvored. Mora postojati "ono nesto". Nazvat cemo to "interesom".

Citat: › Zanima me samo jesi li i ti među onima koji tvrde da su za svoje vladavine Osijekom Z.K. i županijnom B.G.
Imas moje poruke unazad nekoliko godina i citaj. Malo je toga sto bi se za njihovog vladanja moglo hvaliti i ne sjecam se jesam li ikada komentirao bas te iznimke.

Mene zanima bi li ti o B.G. pisao ovo sto danas pises da je ostao u koaliciji s HSP-om. Da su kojim slucajem on i Djapic nasli zajednicki racun oko raspodjele shapa na poslu dvorane za 800 milijuna, siguran sam da bih danas citao kako ti i bulumente papigica unisono ponavljate kako je to vrhunski odradjen posao na kojem nam zavide svi vanzemaljci u Mlijecnom putu.

Citat: › P.S. što se izjava tiće, pratim tvoje postove, neke tvoje izjave su nepromišljene i duboko vrijeđaju veliki broj građana ovoga grada, a i šire, tako da ni tebe ne shvaćaju ozbiljno.
Nista manje nego sto izjave kriptofasista vrijedjaju mene i kojih 95% covjecanstva. Uostalom, onaj tko se u mojim izjavama prepoznao, bol koju nanose moje izjave su nista u odnosu na bol koji bi im trebao donositi vlasititi odraz u zrcalu.

Btw. ne laskaj si, na svu srecu u gradu ne zivi "velik broj" osoba koje bi si na zid dnevne sobe okacile sliku Ante Pavelica, koje se s prijateljima pozdravljaju fasistickim pozdravom i potajno sanjaju o granici na Drini. Ma koliko se takvih registrira ovdje nakon svakog sastanka po "Glavnim stanovima".

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je u pravu si ja svoje uvijek ozdravljam sa KLAP, i riječima 'it is aj lekler'...i sanjam o granici na okinavi, otklen su u stvari rvati...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 18:57 
Naslov:  Re: Podsjetnik na zaboravljene i propale projekte gradske vlasti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): ›
MatoTvrđa je napisao/la (Pogledaj post): › Baš me briga za jug 4 i slične projekte, problem bi bio da su realizirani. I tako smo svjedoci da kako u gradu zjape stotine praznih stanova!!!
Bitna mi je tramvajska pruga, kružni tokovi, rekonstrukcija cesta i slične pametne stvari! Idea


nemoj o tramvajskoj i divaltovoj molim te, zivim pored i to je katastrofa

umjesto da su sve radili odjednom i sredivanje divaltove i prugu(koja je totalno nepotrebna) i biciklisticku stazu, oni tri puta sad vec razrovaraju divaltovu, krasan projekt, i onda samo zakrpavaju


Ma nemoj?! ak je tebi nepotrebna ne znaci da je i drugima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 19:10 
Naslov:  Re: Podsjetnik na zaboravljene i propale projekte gradske vlasti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dino_bno je napisao/la (Pogledaj post): ›
maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): ›
MatoTvrđa je napisao/la (Pogledaj post): › Baš me briga za jug 4 i slične projekte, problem bi bio da su realizirani. I tako smo svjedoci da kako u gradu zjape stotine praznih stanova!!!
Bitna mi je tramvajska pruga, kružni tokovi, rekonstrukcija cesta i slične pametne stvari! Idea


nemoj o tramvajskoj i divaltovoj molim te, zivim pored i to je katastrofa

umjesto da su sve radili odjednom i sredivanje divaltove i prugu(koja je totalno nepotrebna) i biciklisticku stazu, oni tri puta sad vec razrovaraju divaltovu, krasan projekt, i onda samo zakrpavaju


Ma nemoj?! ak je tebi nepotrebna ne znaci da je i drugima!


svima ali svima je prakticniji autobus na toj relaciji, a ne naprijed nazad tramvaj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la: ›
dino_bno je napisao/la (Pogledaj post): ›
maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): ›
MatoTvrđa je napisao/la (Pogledaj post): › Baš me briga za jug 4 i slične projekte, problem bi bio da su realizirani. I tako smo svjedoci da kako u gradu zjape stotine praznih stanova!!!
Bitna mi je tramvajska pruga, kružni tokovi, rekonstrukcija cesta i slične pametne stvari! Idea


nemoj o tramvajskoj i divaltovoj molim te, zivim pored i to je katastrofa

umjesto da su sve radili odjednom i sredivanje divaltove i prugu(koja je totalno nepotrebna) i biciklisticku stazu, oni tri puta sad vec razrovaraju divaltovu, krasan projekt, i onda samo zakrpavaju


Ma nemoj?! ak je tebi nepotrebna ne znaci da je i drugima!


svima ali svima je prakticniji autobus na toj relaciji, a ne naprijed nazad tramvaj


kak mislis naprijed nazad?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dino_bno je napisao/la (Pogledaj post): ›
maddox_rumble je napisao/la: ›
dino_bno je napisao/la (Pogledaj post): ›
maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): ›
MatoTvrđa je napisao/la (Pogledaj post): › Baš me briga za jug 4 i slične projekte, problem bi bio da su realizirani. I tako smo svjedoci da kako u gradu zjape stotine praznih stanova!!!
Bitna mi je tramvajska pruga, kružni tokovi, rekonstrukcija cesta i slične pametne stvari! Idea


nemoj o tramvajskoj i divaltovoj molim te, zivim pored i to je katastrofa

umjesto da su sve radili odjednom i sredivanje divaltove i prugu(koja je totalno nepotrebna) i biciklisticku stazu, oni tri puta sad vec razrovaraju divaltovu, krasan projekt, i onda samo zakrpavaju


Ma nemoj?! ak je tebi nepotrebna ne znaci da je i drugima!


svima ali svima je prakticniji autobus na toj relaciji, a ne naprijed nazad tramvaj


kak mislis naprijed nazad?


nema okretista, morat ce se cekat tramvaji da se mogu zaobic Wink lose izvedeno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
karamba
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E bas mi je ovaj clanak zapeo za oko pa da i ja napisem koju rijec.
O oduljavanju od teme s fasistima itd ( namjerno ili ne) nebih trosio rijeci ali bih zelio ovdje inicirati da se povede raspravo o malom dubljem znacenju ostvarenih ili neostavernih projekata.

Pa da pocnem...
U ovom mandatnom razdoblju kojeg smo svi mi gradjani Osijeka prosli dozivjeli smo hrpu promjena vlasti. Ono sto moramo priznati svi ovdje je cinjenica da su SVE vlasti koje smo imali grcevito i munjevito "stancali" projekte i nesto radile u ovom gradu. A sada koliko smo mi imali koristi od ostvarenih a koliko bi imali koristi od neostvarenih projekata, vjerovali ili ne, nije bas toliko bitno.
Bitno je to, da su se projekti koji su kretali u realizaciju a kasnije i zavrsavani ili su pri kraju, od SVIH vlasti radili bez ikakvog smisla i onog nekog Osjeckog duha ili nazovimo bolje "stiha".
Osijek je postao jedno veliko gradiliste gdje se samo rovalo i gradilo, a ruku na srce, iako nam je glavni trg zaista lijep on se jednostvano ne uklapa u povijesnu jezgru centra naseg grada i nazalost primjera toga ima jos...
Spominjala se tu i famozna tramvajska pruga... sto se nje tice, cinjenica je da je Osijek lose povezan sa svojim rubnim dijelovima i da se to pod hitno treba rijesiti ali zar je cijena toga jos vise "zgrusavanje" prometa po vec ionako opterecenim ulicama?
Takodje spomenuo bih i stabla koja su posjecena... ljudi moji pa ta stabla su bila obiljezje nasega grada! Sjetite se samo kako je bilo lijepo ljeti i u proljece prolaziti tamo pokraj Sibicare ili Europskom avenijom? Kada prolazite sada tim mjestima dobijete dojam kao da prolazite kroz nekakvu industrijsku cetvrt gdje zivi radnicka sirotinja.
Autobusni kolodvor skupa sa zeljeznickim je lakrdija svoje vrste. Meni je nepojmljivo da se to nikako nemoze maknuti sa mrtve tocke. Ajd onaj zeljeznicki su nesto obnovili, iako mi je sumnjivo zasto su stavili onu stvarno lijepu tendu na neobnovljenu fasadu koju ce morati micati kad istu budu obnavljali i opet stavljati (dodatni troskovi).
Ali autobusni kolodvor... pa zar se nije mogla uzet kanta boje i malo ofarbat nesto (bilo sto!!!) da to sve malo bolje izgleda??
I nakon svega ovoga ja mogu zakljuciti da su SVE vlasti samo rovale, kopale, gradile i rusile bez ikakvog smisla za ovaj nas grad. Ja sam stvarno obisao lijepu nasu, sto poslovno sto privatno, i malo sam bio po Europi (izvan balkana Smile ) i Osijek mi je nekako grad koji stvarno ima dusu i bas je po mjeri za obiteljskog covjeka! Zato mi je muka kada se sada politicari razbacuju sto su sve napravili za nas grad i nabrajaju kojekakva cuda za tzv. dobrobit grada! Zbog njihovog poimanja "dobrobiti grada" mi cemo zivjeti u gradu bez duse, gradu u kojemu razni mocnici grade gdje god zele i sto god zele, gradu gdje nemilice sjece sve zeleno pa se "kao" kasnije posadi novo i onda se jednostvano ne odrzava ta mladica, u gradu gdje se jedina radna mjesta otvaraju za gradjevinare koji unistavaju taj isti grad... a mi koji zavrsimo fakultete neka idemo negdje drugdje naci posao.

Uglavnom, svi su samo gradili nesto materijalno a od intelektualnog razvitka grada (posao za visoko skolovan kadar, znanstvene konvencije, otvaranje novih instituta, ureda, bilo cega gdje skolovan covjek moze doci do izrazaja pa na kraju i novih oblika zabave za nasu mladez) nismo vidjeli, na zalost, apsolutno nisa...

Eto sad kada sam olaksao dusu nadam se da cemo se vratiti na pravu temo a ovo u fasistima itd ostaviti po strani Smile
Zivjeli!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2009. 22:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma, ne treba se sekirati. Neki likovi bi više voljeli živjeti u kakvoj replici Gotham-Cityja, ali to je stvar ukusa. Nikad nisu svi zadovoljni.
Ipak, nakrvavija mi je ta mržnja prema maćuhicama. Što li im je skrivio taj nedužni cvijetak???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pojest će nas maćuhice!
Nije mržnja nego strah, pa gdje ti živiš, pa jel ne čitaš novine. Ne samo stručnu botaničku literaturu, pa pisalo je i u Jutarnjem i Večernjem. A bilo i na satelitskoj. Pročitaj malo nešto drugo, osim o Djapicu.


Zadnja promjena: nisam za; 14.04.2009. 22:57; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: