Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Do Uskrsa završava obnova školjke

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2009. 20:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast na projektu. Lijepo će je biti vidjeti obnovljenu.
Što se tiče Đapićevog povlačenja, moje mišljenje je da se neće povući, nema razloga. Napravio je više dobroga nego lošeg i Grad ima uzlaznu putanju, a izbori će pokazat želi li se to il ne.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2009. 21:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pohvalan projekt, nije bitno što većina forumaša određenih političkih stavova smatra odmah da mora veličati trenutnog gradonačelnika. Zanima me tko je financirao obnovu školjke, odnosno čija sredstva su uložena. Pa i dužnost grada je da brine o svojoj imovini, odnosno javnoj površini i objektima. Kompletni park je prošao obnovu prije par godina prije izbora 2005., kada je postavljena fontana i školjka obnovljena, na što liči danas, i fontana i školjka i sitni kamenčići, jedino ružičnjak izgleda pristojno. Zato smatram da je sadašnjem gradonačelniku ovo minus, jer dopustio je da se taj prostor u zapusti i uneredi.
Pohvalno je to što je skupina mlađih entuzijasta i zanesenjaka pokušava mladima usaditi ljubav prema gradu, samo se bojim da je to uzalud, pa samo prije par dana stotinjak metara dalje su zapaljena tri automobila ni kriva ni dužna.
Koliko će dugo biti obnovljena školjka? Bez kvalitetnog video nadzora ili fizičke zaštite, sumnjam dugo, do slijedeće subote.
Inače pamtim školjku iz vremena mojih prvih „Osječkih ljeta mladih“ iz sredine osamdesetih, nastupalo je tu poznatih yu-rock legendi, a neki su nastupali i pored pozornice s lijeve strane. Meni se sviđala određena prisnost koju je taj prostor imao radi niske i male pozornice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2009. 21:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čuj definitivno je da ćemo postaviti rasvjetu koja će nadam se malo utjecati na očuvanje prostora, za videonadzor se u biti radi plan sukladno suradnji s PU te njihovom prijedlogu kritičnih mjesta, no to je tek u pripremi jer zahtijeva i znatnija ulaganja. Ja sam također proveo tamo lijepe trenutke i to mi je i bio motiv pokrenuti obnovu tog prostora. Za šljunak ispred sam dogovorio da se očisti od stakla, a kada bude trenutak i zamjenu tih kamenčića. Znam da nije jednostavno očuvati prostore od uništavanja i oštećivanja, ali to nije razlog da se svi ne uključimo u akciju Ja volim Osijek i doprinesemo koliko možemo. Zajedno s mladim grafiterima obojati ćemo unutrašnjost školjke i staviti logo projekta...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2009. 22:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao možda jedan od konstruktivnijih prijedloga može biti i sama fizička zaštita, mislim da bi se u očuvanju našeg grada mogle uključiti i institucije države, tamo preko puta je „socijalno“ koje ima fizičku zaštitu cijelu noć, a nalazi se na pogledu cijelog parka. Za dom HV-ea mislim da više nema stražu. Tu je i Dom zdravlja mislim da i on ima noćnu stražarsku službu. Možda bi se moglo dogovoriti s upravama tih institucija da njihove unajmljene zaštitarske službe pogledaju neki put i malo dalje niz ulicu ili u park, te prijave nadležnima huligansko ponašanje. Isto tako ti okolni javni objekti bi mogli poslužiti kao baze za video nadzor te iskoristiti njihovu logistikul.
Naravno ovo je samo prijedlog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2009. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pametno, hvala na prijedlogu....vidjeti ću što se može dogovoriti....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2009. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i jel' obnovljena školjka

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2009. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako su markerom nacrtani kurčevi bili u planu onda je xD xD

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2009. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na žalost, to je naša realnost, ali u utorak će se ponovno prebojati i napraviti grafit koji će izraditi osječki grafiteri pa će valjda vandali imati nekog respekta prema radu mladih umjetnika....ali dobro je što su se svi potpisali imenima pa će policija nadam se naći nekog iz ekipe da plati troškove ponovnog bojanja...ništa dok se prvi pametnjakovići ne opletu po džepu....onda će valjda malo kontat da to baš nije pametno...nadam se....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2009. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Na žalost, to je naša realnost, ali u utorak će se ponovno prebojati i napraviti grafit koji će izraditi osječki grafiteri pa će valjda vandali imati nekog respekta prema radu mladih umjetnika....ali dobro je što su se svi potpisali imenima pa će policija nadam se naći nekog iz ekipe da plati troškove ponovnog bojanja...ništa dok se prvi pametnjakovići ne opletu po džepu....onda će valjda malo kontat da to baš nije pametno...nadam se....


to s grafitom je odlicna ideja Wink

mladi mulci bas nesaraju preko grafita, jer ce ih netko umlatit

ne samo da plati bojanje, nego da on i roditelj(ako je maloljetan jel) nek bojaju, pa da vidimo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.04.2009. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se za grafit, odlična ideja, možda popratiti malo medijima to crtanje, da se malo i ljude educira da su pravi grafiti umjetnost Smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2009. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma, svečano otvorenje je u srijedu u 9.30, kada će ići i presica s najavom projekta Umjetnost i glazba na ulicama grada, tada će se javnosti predstaviti svi oni koji su sudjelovali u obnovi Školjke...a i održati zabava za klince iz nekoliko vrtića, nastupa 'maneken' projekta Ja volim Osijek, Igor Delač i mladi plesači iz PS Shine, i još druga iznenađenja..uglavnom dovedite klince na feštu, ako možete....ali i stariji su dobro došli Smile

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: