Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Posljednje 'čerupanje' Bijele lađe prije konačnog rušenja!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.02.2009. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa na kraju krajeva samo zasijali travu bit će bolje od ovog legla narkomana, žohara i štakora

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
verycreativan
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2009. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira, to što si ti vidjela nije gup nego bakini recepti za kolače. Ti ne znaš čitati gup, upu... Ne znaš uopće što je to i kako izgleda, a kamoli što se smije graditi. Jednostavno ble-be-ćeš. Opraštamo ti. Pričaš gluposti, ali si nam draga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.02.2009. 8:34 
Naslov:  Re: Posljednje 'čerupanje' Bijele lađe prije konačnog rušenja!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam pričao za njihovu zgradu u šamačkoj, a ne za bijelu lađu.
a što se tiče bijele lađe, bio je sad natječaj pa ćemo vidjet.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.02.2009. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja, igrom slučaja, stanujem u istoj zoni i, igrom slučaja, sam prošle godine vadila građevinsku dozvolu za nešto što namjeravam raditi, tako da jako dobro znam što sam vidjela. Isto tako znam da ne smijem mijenjati postojeće stanje objekta.
Kad ste svi toliko pametni (a neki očito i neizmjerno samozadovoljni, da ne kažem arogantni), zašto mi nitko nije odgovorio na pitanje?
Prošetajte do Šamačke i bacite oko na razmak između te Koteksove zgrade i HRT-a.. Da obje imaju prozore na tom mjestu, mogli bi se doslovno rukovati kroz njih! Ali ne mogu, jer ih nova zgrada na toj strani, naravno, nema, pa onda samo zaposlenici HRT-a mogu gledati na metar udaljen zid pred svojim prozorom. Je li tako nešto legalno i u skladu s GUP-om ili bilo kojim drugim urbanističkim dokumentom?
Kakve li samo drskosti s moje strane pisati kako je u Osijeku nešto napravljeno ilegalno, putevima mita i korupcije... stvarno besmislena insinuacija!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lokal Patriot
Offline
Avatar

Ukupno postova: 50
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.02.2009. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira je napisao/la: › ]
Ja, igrom slučaja, stanujem u istoj zoni i, igrom slučaja, sam prošle godine vadila građevinsku dozvolu za nešto što namjeravam raditi, tako da jako dobro znam što sam vidjela. Isto tako znam da ne smijem mijenjati postojeće stanje objekta.

Ne može se uspoređivati ista zona, tvoja kuća može biti obuhvaćena nekim drugim planom ili nekim vidom zaštite, ako ti je kuća zaštićen spomenik što određuje Ministarstvo kulture tada možeš raditi samo ono što ti oni propišu. Isto tak može se desiti da ti se kuća nalazi na nekom planiranom koridoru ceste pa ti nije dopuštena nikakva gradnja dok se ne utvrdi koridor ili dok se ne počne s radovima. Onda ti je dopuštena rekonstrukcija u postojećim gabaritima. Ja ima takav problem, ne mogu ni potkrovlje urediti jer se nalazim na mjestu gdje će jednog dana – odnosno nikada ići neka cesta. Zato o tome i pričam jer godinama pokušavam to riješiti.

Ali ipak u Šamačkoj je dopuštena gradnja!
Moira je napisao/la: ›
Prošetajte do Šamačke i bacite oko na razmak između te Koteksove zgrade i HRT-a.. Da obje imaju prozore na tom mjestu, mogli bi se doslovno rukovati kroz njih! Ali ne mogu, jer ih nova zgrada na toj strani, naravno, nema, pa onda samo zaposlenici HRT-a mogu gledati na metar udaljen zid pred svojim prozorom. Je li tako nešto legalno i u skladu s GUP-om ili bilo kojim drugim urbanističkim dokumentom?
Kakve li samo drskosti s moje strane pisati kako je u Osijeku nešto napravljeno ilegalno, putevima mita i korupcije... stvarno besmislena insinuacija!


Koliko ja znam, zgrada HRTa je građena krajem sedamdesetih godina a tada je lijevo od nje isto tako bila kuća s dvorištem pa su izgradili prozore na toj strani zgrade. Tada im nije smetalo što gledaju u zid.
Nova zgrada Koteksa je napravljena na rubu parcele i nema prozore na stranu HRTa. Tu nije ništa protuzakonito. Da bi stavio prozore prema susjedu mislim da mora zgrada biti odmaknuta minimalno 3,5 m od ruba parcele, mislim da sam to negdje pročitao.

_________________
____muškarac bez trbuha je kao nebo bez zvijezda___
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.02.2009. 13:30 
Naslov:  Re: Posljednje 'čerupanje' Bijele lađe prije konačnog rušenja!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto moira, samo ću potvrditi riječi lokalpatriota
takvih slučajeva kao što je HRT ima tonu
ljudi naprave prozor prema susjedu na 50 cm od ruba parcele
i onda kad im hoćeš sazidati zid, onda se žale i prave pametni.
tako da bih prije rekao da je HRT ilegalan nego koteksova zgrada.
a k tome i ružan za po...... Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.02.2009. 13:32 
Naslov:  Re: Posljednje 'čerupanje' Bijele lađe prije konačnog rušenja!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e da...nije 3,5 m nego 3 m. al zamalo Wink
a ako nemaš prozora možeš sazidati puni zid na rubu parcele, ako detaljnijim planom nije drukčije određeno, najjednostavnije rečeno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: