Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zbog 2,5 mil. kuna duga na pomolu i smjena intendanta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.05.2008. 10:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd samo molim te obrisi u svom postu 'sport' i ligu prvaka, jer to su sve od reda multimilioneri.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2008. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
oni zasigurno znaju kako novce potrošiti, bolje nego mi.

pogotovo tuđe novce...onda im nije ništa skupo...
glede kazališnog proračuna..doista nije mnogo novaca a ipak grad ima neke koristi od toga glede promocije i tih stvari.vjerujem da je svakom umjetniku zadovoljstvo nasupati u takvom prostoru a ne na nekoj improviziranoj pozornici.da, možda bi trebali uvesti tržišno nadmetanje i tamo al ipak bi trebali imati neku redovitu "pričuvu".ne znam koliki su im prihodi od karata al i to je još jedan način financiranja pa ne kužim otkud gubici....očito bi upravitelj trebao biti neki ekonom, hladne i razborite glave, koji dobro računa a ne neki boemi široke ruke....

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2008. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma dajte, jasno je da je kultura izrazito neprofitabilna. Ne treba očekivati nikakve pozitivne nule, iako ne branim Ljutića. Na kulturu se troši, na njoj se ne zarađuje. Služi duhu, a ne džepu. Druga je stvar koliko možemo biti zadovoljni pruženim, jesmo li duhovno profitirali 3 milijuna. Bogati su si u stanju priuštiti besplatnu kulturu! Recimo Norveška. Umjesto kritika financijerima i organizatorima, kritiziraju se umjetnici. Treba imati i loše umjetnike, čisto usporedbi radi. No umjetnici su, kao i ostatak društva u Hrvatskoj, propali u trulež materijalizma. Imamo li glumca koji je odbio ulogu u očajnoj sapunici? Imamo slikare koji odrađuju narudžbe, glazbenike koji se prostituiraju na estradi, a o redateljima bolje šutjeti. Književnici pišu radi nekakvih natječaja u novinama, pritom su i sami novinari, i sve to ukazuje na nas ostale - kakvo društvo, takva vlast, a takvi i umjetnici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2008. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Imamo li glumca koji je odbio ulogu u očajnoj sapunici?


imamo.

Citat: ›
Imamo slikare koji odrađuju narudžbe,


imamo i ove.

Citat: ›
glazbenike koji se prostituiraju na estradi,


hehe

Citat: ›
a o redateljima bolje šutjeti. Književnici pišu radi nekakvih natječaja u novinama, pritom su i sami novinari, i sve to ukazuje na nas ostale - kakvo društvo, takva vlast, a takvi i umjetnici.


sta onda kukamo ? sta nas briga.. vis da svega imamo ! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2008. 12:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neznam točno gdje sam to pročitao ali zapamtio sam bit:
Viša i srednja klasa uvalile su sirotinji da im subvencionira kazalište koje onda posjećuju samo visoka i srednja klasa i to samo povremeno (bogati su ionako puni poreznih olakšica i možda i karta za kazalište spada u to). Kad je sirotinja tražila da ih se oslobodi trošarina na cigarete i alkohol tada je ispalo da to nemože jer šteti zdravlju. Pošto nema za kazališnu kartu, sirotinja pije i puši birtiji. Tako putem trošarina još više potpomažu razvoj kulture.

Iskreno i bez ikakve zadrške jedva čekam da smjene Ljutića koji je kazalište poseljačio (ERO i Zrinski, Zrinski i ERO) istovremeno ne zaboravivši kao prvi potez novog intendatovanja proglasiti prvakinjom opere svoju suprugu. Nju, koja je glasovnih sposobnosti kao da pjeva u seoskom ženskom zboru Kukurjek.

Istovremeno je mala Fijačkovica morala trbuhom za kruhom u Split gdje danas rastura. Taj čovjek je hodajuća katastrofa za HNK i što prije ode, to bolje. Predugo je trajao ionako.
Da ne pričam o njegovim slavnim audicijama za prijem umjetničkog kadra u HNK. Kad sam čuo koga je primio, a koga odbio mogu samo reći da su ovi iz politike - cvijeće.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sat2
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2008. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

žak je napisao/la: ›
Lik došao niotkuda (ajd dobro, iz DU) pobrati lovu, osiromašiti već siromašnu Slavoniju i Osijek..dnevnice, troškovi, potpis ovdje, potpis ondje i fina se lova skupi..
Sad će dići sidro i Adio Mare...


Kako možeš pričati takove stvari o čovjeku kojeg ne poznaješ! Ne sudi po sebi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sat2
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2008. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bentena je napisao/la: ›
E,kad bi se funkcije dobivale,pardon,zasluzivale znanjem,sposobnoscu i dobrim programom onda bi stosta bilo bolje...kako u kulturi tako i drugdje...a dok se iste pozicije dobivaju bilo politickim ili nepotistickim vezama...uzalud vam trud sviraci(pjevaci,glumci..)

Ljude brine cijena kruha...

Lijepo je da imamo na pozornci prilike vidjeti i cuti ljude koji rade i u drugim kucama i koje vidjamao na malim ekranima...ali jeli osnovnoskolskom djetetu koje dodje gledati predstavu koja nije primjerena njegovu uzrastu to bitno?!(hm,je ako je u pitanju sapunica,nazalost) Bas sam nedavno s kolegicama raspravljala o tome...da nije onog rugla od Mc Donaldsa pored HNK bilo bi jos manje publike...

"Od četiri milijuna kuna namijenjenih za programske troškove, 3,7 milijuna isplaćeno je vanjskim suradnicima. Na tri premijere su, primjerice, dirigirali gostujući dirigenti unatoč činjenici da osječki HNK ima svoja dva dirigenta."

Eto...3,7milijuna je isplaceno vanjskim suradnicima?!?A?!?Pa sto je s kadrom koji je zaposlen tamo?Vise bi im se ispaltilo da su zaposlili par glumaca,pjevaca...ili ih ima i previse al nisu dovoljno dobri?Nije mi jasno...Ako imate 15 glumaca na raspolaganju onda izaberite programe u kojima moze raditi 15 glumaca i da je to dovoljno,ne?Koju to publiku ima HNK da ju je briga tko dirigira?!?Posebno dok HNK grca u dugovima?
E,da je moguce privatizirati taj prostor...neki neovisni bogati ljubitelj teatra onako da uleti sa strane i napravi profitabilnu ustanovu...

No,kao sto vec napisah...ljude brine cijena kruha...

Znaju li te tvoje kolegice kako funkcionira kazalište, znaju li koliko i kojih opernih pjevača ima Osijek, znaju li tvoje kolegice koliko glazbenika nedostaje u orkestru (dolaze iz Mađarske) jer ih u Osijeku nema? U stvari, bilo ih je, ali su otišli u Zagreb, Rijeku ili Split, gdje su veće plače! A što će osnovnoškolsko dijete u kazalištu, ako to nije za njega... Tvojim kolegicama vjerovatno nije poznato značenje kulture za civiliziran narod ili bi radije od kazališta napravile narodnu pekaru?...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sat2
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2008. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slavonac je napisao/la: ›
da, tocno ljutic ima jako veliki staz u hnku osijek. predugom. problem je u tome sto su to politicke igre a stari intedant zeli se domoci vlasti. izmedjuostalog u samom HNKU zaposlenici rade iza ledja intedanta. umjesto da tako kad netko zeza da podjeli otkaze ne on njih pusta i pusta. tu je mozda njegova greska sto se toga tice. a s druge strane.... iz osobnog iskustva vjerujem da je dobar intedant. samo nemoze on nista kad mu ljudi unutar kuce iza ledja rade. slucajno suradjujem s hnkom pa znam sto se tamo desava jako dobro.


To samo dokazuje da kod nas ništa ne funkcionira bez popore političkih močnika, jer da netko stoji iza njega... Koliko ga ja poznajem g. Ljutić je pravi Gospar i umjetnik, kojega na žalost politika i šoldi (osim za umjetnost) ne zanimaju!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sat2
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2008. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bentena je napisao/la: ›
Javaljaju se sve neki "vanjski suradnici "HNK koji znaju bolje od drugih stanje iznutra...Pri tome neki nisu skloni pismenom izrazavanju u duhu hrvatskog jezika,ali su skloni prilikom prvog posta popljuvati stogod je vec napisano...
Na stranu sve to skupa...

Ja nisam upucena u stanja iznutra,i pisem i govorim kao ljubitelj teatra koji ima oci i nekoliko aktivnih
sivih vijuga...
Nebitnio posve tko je i kako se zove intendant...tko je ravnatelj drame ili opere dok na tim mjestima nisu iskljucivo i samo zato jer su podobni po svojim zaslugama ljudi kojima je to profesija a ne politicki angazman...

I,da mozda jesmo mi "koji nismo upuceni u zbivanja unutar kazalista" skloni idealizirati tu ustanovu kao bitnu u kulturoloskom smislu za ,primjerice odgoj i obrazovanje djece i mladih buducih ljubitelja i uzivatelja u tom danas neprofitabilnom a
marginaliziranom izricaju,no to je neki drugi "par plesnih cipelica"...da ne napisem "opanaka"...
Nije istina da nema interesa za teatar,istina je da je odnos ponude i potraznje neravnomjeran jer oni koji bi trebali nuditi ne nude(iz tko zna kojih razloga,ili nude "dosadno")...a uza sve druge izvore zabave(i ne/kulturnog nadahnuca) tko ce cekati da se netko smisli sastaviti program koji ce,gle cuda biti napravljen sa domacim snagama i pritom jos ce biti primjeren uzrastu posjetitelja...Jer,ruku na srce,nakon premijere,da nije skolskih posjeta gledaliste bi zjapilo prazno...

I,da i dalje razglabajte o politckim potezima,namjestaljkama,podobnostima,cemu god,postkomunistickim kracima...To sve zaista,ali zaista nista u konacnici ne znaci krajnjem konzumentu,onom koji zeli sjesti i uzivati dva sata uzivo gledajuci trud ljudi kojima daske zivot znace.

I,da i dalje treba nastaviti omalovazavati svaku inicijativu koja bi se dotikavala,cuda li cudnog,umjetnosti kao profitabilne grane na celu s ljudim koji znaju svoj posao...
(hm,sjetite se Mani Gotovac i HNK Rijeka...zasto,o zasto njihov teatar ima posjetitelje koji cekaju na kartu?!?)

Pa za tolike potrosene milijune covjek bi ocekivao da kad udje u teatar da ce ,neznam,glumci preljetati po pozornici kao andjeli,da ce biti i vatromet i umjetna kisa,da ce dozivjeti igru svjetla kao u bajci,da ce ih docekati hostese u prozirnim haljinama i sto jos...evo,recimo,da ce dobiti besplatni program s objasnjenjem sto ce to upravo gledati...Very Happy


Ovdje se radi o HNK za koji se očekuje kvalitetan, a ne samo populistički program. Zato Zagreb ima Komediju, Kerempuh, ITD,... A to što Osijek ne može napuniti niti ovo jedno kazalište je problem za sebe! U gradu sa jedva 100000 stanovnika nemoguće je imati profitabilno kazalište bilo kojeg tipa! Osim toga što nedostaj trenutnom programu osječkog HNK? Odavno nije bio kvalitetniji!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sat2
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2008. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
Neznam točno gdje sam to pročitao ali zapamtio sam bit:
Viša i srednja klasa uvalile su sirotinji da im subvencionira kazalište koje onda posjećuju samo visoka i srednja klasa i to samo povremeno (bogati su ionako puni poreznih olakšica i možda i karta za kazalište spada u to). Kad je sirotinja tražila da ih se oslobodi trošarina na cigarete i alkohol tada je ispalo da to nemože jer šteti zdravlju. Pošto nema za kazališnu kartu, sirotinja pije i puši birtiji. Tako putem trošarina još više potpomažu razvoj kulture.

Iskreno i bez ikakve zadrške jedva čekam da smjene Ljutića koji je kazalište poseljačio (ERO i Zrinski, Zrinski i ERO) istovremeno ne zaboravivši kao prvi potez novog intendatovanja proglasiti prvakinjom opere svoju suprugu. Nju, koja je glasovnih sposobnosti kao da pjeva u seoskom ženskom zboru Kukurjek.

Istovremeno je mala Fijačkovica morala trbuhom za kruhom u Split gdje danas rastura. Taj čovjek je hodajuća katastrofa za HNK i što prije ode, to bolje. Predugo je trajao ionako.
Da ne pričam o njegovim slavnim audicijama za prijem umjetničkog kadra u HNK. Kad sam čuo koga je primio, a koga odbio mogu samo reći da su ovi iz politike - cvijeće.


Prvo , a što nedostaje Eri i Zrinskom? Drugo, pogledaj program i odi u kazalište! Treće je li ti ta Fijačkova neka rodica, a u Split je otišla, jer su tamo bolje plaće i uvjeti rada? Treće, koje ti to glazbene kvalifikacije imaš da ocjenjuješ nećije pjevanje? Četvrto, a koga je to primio, a nije trebao i na kojim je audicijama bila gužva? Pa svi bježe od Osijeka - ko vrag od tamjana!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2008. 1:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U,gospodina Sat2 je ova tema jako uznemirila...
sat2 je napisao/la: ›
Bentena je napisao/la: ›
E,kad bi se funkcije dobivale,pardon,zasluzivale znanjem,sposobnoscu i dobrim programom onda bi stosta bilo bolje...kako u kulturi tako i drugdje...a dok se iste pozicije dobivaju bilo politickim ili nepotistickim vezama...uzalud vam trud sviraci(pjevaci,glumci..)

Ljude brine cijena kruha...

Lijepo je da imamo na pozornci prilike vidjeti i cuti ljude koji rade i u drugim kucama i koje vidjamao na malim ekranima...ali jeli osnovnoskolskom djetetu koje dodje gledati predstavu koja nije primjerena njegovu uzrastu to bitno?!(hm,je ako je u pitanju sapunica,nazalost) Bas sam nedavno s kolegicama raspravljala o tome...da nije onog rugla od Mc Donaldsa pored HNK bilo bi jos manje publike...


"Od četiri milijuna kuna namijenjenih za programske troškove, 3,7 milijuna isplaćeno je vanjskim suradnicima. Na tri premijere su, primjerice, dirigirali gostujući dirigenti unatoč činjenici da osječki HNK ima svoja dva dirigenta."

Eto...3,7milijuna je isplaceno vanjskim suradnicima?!?A?!?Pa sto je s kadrom koji je zaposlen tamo?Vise bi im se ispaltilo da su zaposlili par glumaca,pjevaca...ili ih ima i previse al nisu dovoljno dobri?Nije mi jasno...Ako imate 15 glumaca na raspolaganju onda izaberite programe u kojima moze raditi 15 glumaca i da je to dovoljno,ne?Koju to publiku ima HNK da ju je briga tko dirigira?!?Posebno dok HNK grca u dugovima?
E,da je moguce privatizirati taj prostor...neki neovisni bogati ljubitelj teatra onako da uleti sa strane i napravi profitabilnu ustanovu...

No,kao sto vec napisah...ljude brine cijena kruha...

Znaju li te tvoje kolegice kako funkcionira kazalište, znaju li koliko i kojih opernih pjevača ima Osijek, znaju li tvoje kolegice koliko glazbenika nedostaje u orkestru (dolaze iz Mađarske) jer ih u Osijeku nema? U stvari, bilo ih je, ali su otišli u Zagreb, Rijeku ili Split, gdje su veće plače! A što će osnovnoškolsko dijete u kazalištu, ako to nije za njega... Tvojim kolegicama vjerovatno nije poznato značenje kulture za civiliziran narod ili bi radije od kazališta napravile narodnu pekaru?...


Ajd,sad,fino,polako ispocetka procitajte sto sam napisala,pa onda sto ste vi napisali...

Onda otovrite web stranicu HNK pa procitajte imenom i prezimenoom tko su sve solisti na spisku platnom,onda sjedinite pa pogledajte cjelokupni operni repertuar pa mi javite kolko je tih istih sa spiska odradilo i zaradilo placu u proteklih nekoliko sezona...
Osijek ma glazbenika,ali se ne primaju u angazman jer nema otvorenih radnih mjesta,A potrebni su orkestru,ok,umjesto placanja vanjskih mogli su zaposliti kojeg,ili umjeestio da su sebi podigli place jel'...pa sad kao nema novaca...svugdje ista prica...ogriju se oni blize vatri...
U kazaliste dolazim,kao i moje kolegice godinama...i to zaista godinama,preko dva desetljeca,neke od njih i duplo vise,i zaista nitko nemoze reci da nam "vjerovatno nije poznato značenje kulture za civiliziran narod ili bi radije od kazališta napravile narodnu pekaru?...
"O cemu vi to?!?Ne shvacate aluziju na razglabanje o kulturi,koja je dakako i potrebna i nuzna,izmedju nekolicine zainteresiranih pojedinaca,u vremenu kad prosjecnom stanovniku Osijeka i okolice nije prioritetno razmisljati o istom dok se rasteze od prvog do prvog u mjesecu?
A,sto ce osnovnoskolsko dijete u kazalistu ako to nije za njega je ocito pitanje nekog tko nije sjedio na nekoj drugoj osim premjernoj izvedbi...to je pitanje koje treba postaviti zaposlenicima u propagandi..Ne jednom,ponavljam,ne jednom sam svjedocila krajnje promasenim kombinacijama.Bogu hvala na Eri i Zrinjskom,te opere osim sto spadaju u program glazbenog odgoja(i opce kulture) imaju i siguran epitet nepogresivosti kod prodaje.
Dijete petog razreda nema sto traziti na prestavi "Riba ribi grize rep"i amen.
O,tome pisah,i iza te tvrdnje stojim.A,ako ne znate prosjecan sastav i dob prosjecnog gledatelja onda ne mozete niti pistati o tome...molim vas lijepo...
100000 ljudi je pristojna brojka...ali kolko od toga broja ljudi ima uopce interesa ici u teatar to je druga prica,i ne samo sad iz socijalnih razloga(jer izdvojiti za ulaznicu i nije mala stavka)nego upravo iz odgojno-obrazovnih...
Publiku treba odgajati.Mlade treba zaljubiti u taj izricaj.Kazaliste treba imati tu funkciju,jer inace uskoro nece imati odraslih gledatelja...osim nekolicine istinskih zaljubljenika...i sminkera,pozera koji se sjate oko svedskog stola...

Glede navedene navodne nespojivosti populizma i kvalitete,moram napomenuti da sam pisala i mislila prvenstveno na dramski program,no kad ste se vec dotaknuli te teme samo cu se osvrnuti na krasnu "Slavonsku rapsodiju",koju da nisama morala odlgledati do kraja zbog klinaca,neznam kako bih provarila da sam dosla svojim izborom...pa se tu,evo slazem s vasom tezom... iako se radi o HNK,odgledala sam predstavu u maniri "Hamleta iz Mrdjuse donje"...i to doslovno,s tim da je spomenuta predstava imala siri spektar dozivljavanja kako onih koji Hamleta nisu ni kao lektiru procitali,tako i onih koji su kroz prizmu procitanog mogli dodatno uzivati i u odglumljenom...

Nadalje,ne treba biti nikakav strucnjak pa da mozete procjeniti jeli nesto slusljivo ili nije...Gospodja Uroic-Ljutic je bila iznimno i nedvojbeno kvalitetna pjevacica,bolju groficu Maricu nisam cula,no...to je bilo prije,zadnje sam ju cula,nedavno, u Eri,i...e,pa...treba znati stati kad je vrijeme...Zao mi je.Zaista mi je zao,neznam sto se dogodja((proslo ljeto u Tvrdji je bilo ono...ufff...grozno,ne mogu se sad sjetiti imena predstave,mozak mi je stao...)ali radje je se sjecam od prije 15-stak godina.
A,sto se tice jedne od najboljih pjevacica mladje generacije,gospodjice Fijacko,e to mi je tek zao sto je otisla...Mozda su njoj mogli dati bolju placu umjesto sto su zaposlili jos par uredskih radnika?!Recimo...

O audicijama neznam,tu se necu petljati.

Eto,tako.
Laku noc.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.05.2008. 7:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedino što sam ja zaključio da je sat2 intendant osobno. Pa zato i ovakav odgovor:

1. Žena ti pjeva loše. Toliko loše da ne smije biti solo pjevač. A to da je prvakinja opere, to je pljuska svima koji nešto o pjevanju znaju.
2. Fijačkovica bi možda i ostala da je postala prvakinja opere i ne, nije mi u rodu. Naprosto odlazim u kazalište i znam što je dobar pjevač. Žena ti je bolja glumica nego pjevačica. Postavi je zato za prvakinju drame.
3. Dečka iz Vojvodine nisi primio jer je "krive" vjere, a vrhunski je mužičar. U tehničkom i umjetničkom smislu.
4. Spiskao si 4 milijuna na gostovanja raznih "umjetnika", a kukaš kako ti najbolji kadar odlazi zbog malih primanja. Pa to je u najmanju mjeru licemjerje.
5. U zbor si primio ljude maltene s ulice. Doslovno.
6. Glumataš intendanta, a o poslovanju kuće pojma nemaš. Pa nije čudo da si generirao toliki gubitak.
7. I za kraj, pogledaj se u ogledalo pa si priznaj da si na mjesto intendanta stigao isključivo političkim putem. Tako češ i otići. Nisi ni zaslužio da tako dugo obnašaš tu cijenjenu i za grad i županjiu velevažnu ulogu.


P.S. Drugi puta kad imaš što reći kao intendant, potpiši se braco. Skrivaš se cijeli život i vrijeme ti je da prestaneš. I samo da znaš, ja sam učio pjevanje kod Schier-a. Ili po seljački kod Šira. Pokojni Novak i ja. Zato znam pokoju o tome.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2008. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A,evo sto pise na stranici Teatar.hr:

Poglavarstvo Osječko-baranjske županije na današnjoj je sjednici odbilo prihvatiti izvješće o poslovanju osječkog Hrvatskog narodnog kazališta (HNK) za prošlu godinu, te odlučilo zatražiti izvješće neovisne revizorske kuće, koja bi trebala utvrditi razloge gubitaka koje posljednjih godina bilježi HNK te jesu li novčana sredstva u toj ustanovi trošena namjenski, javlja HINA.

Poglavarstvo nije prihvatilo izvješće intendanta osječkog HNK Vlahe Ljutića u kojemu se, uz ostalo, navodi kako je kazalište prošlu godinu završilo s gubitkom od 782.928 kuna, što je s akumuliranim gubicima iz ranijih godina dosegnulo iznos od 2,56 milijuna kuna.

Članovi Poglavarstva u raspravi su zamjerali da HNK prevelika sredstva izdvaja za autorske honorare i angažiranje vanjskih suradnika, navodeći da niti jednom opernom premijerom u prošloj godini nije dirigirao domaći dirigent. Čule su se primjedbe da su se koeficijenti plaća nekih djelatnika povećavali mimo kolektivnog ugovora, bez traženja suglasnosti osnivača, a da su i neka namjenska sredstva, poput 800.000 kuna koje je Ministarstvo kulture odobrilo za klimatizaciju gledališta, netransparentno utrošena.

Intendant Ljutić rekao je kako su prošlogodišnji prihodi bili manji od očekivanih, što se, kako drži, povezuje s višemjesečnom krizom vlasti u Osijeku, koji je, sa Županijom, suosnivač osječkog HNK. Ocijenio je kako su honorari u osječkom HNK-u “najmanji u Hrvatskoj“, a da su operne predstave, koje su na premijerama vodili neki od najpoznatijih dirigenata, poslije preuzimali dirigenti te kazališne kuće.

Priznao je kako je napravio pogrešku ne tražeći suglasnost osnivača za povećanjem plaća nekim djelatnicima, rekavši da je tako pokušavao očuvati kazališni ansambl, koji već ima kadrovskih poteškoća, budući da su, kako tvrdi, spomenuti djelatnici već bili na pragu odlaska u Zagreb.

Dodao je kako su od Ministarstva tražili prenamjenu sredstava za projekt klimatizacije gledališta, jer su izradom idejnoga rješenja utvrdili da bi taj projekt stajao oko 9 milijuna kuna.

Hina izvještava i kako je župan Krešimir Bubalo rekao je da Poglavarstvo ne može prihvatiti ovakvo izvješće jer Županija za potrebe HNK ove godine izdvaja 11,6 milijuna kuna, ali nema takav rast prihoda da bi stalno mogla povećavati ta izdvajanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2008. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Intendant Ljutić rekao je kako su prošlogodišnji prihodi bili manji od očekivanih, što se, kako drži, povezuje s višemjesečnom krizom vlasti u Osijeku, koji je, sa Županijom, suosnivač osječkog HNK. Ocijenio je kako su honorari u osječkom HNK-u “najmanji u Hrvatskoj“, a da su operne predstave, koje su na premijerama vodili neki od najpoznatijih dirigenata, poslije preuzimali dirigenti te kazališne kuće."


E,pa ja nisma bila niti na jednoj premijeri ove sezone,ali sam bila na kasnjiim izvedbama,i Traviatom nije dirigirao domaci dirignet,a bome ni Slavonskom rapsodijom...
O zadnjoj premijeri ne mogu govoriti,ali vidim da na plakatu pise ime samo jednog dirigenta,ne osjeckog...


"Priznao je kako je napravio pogrešku ne tražeći suglasnost osnivača za povećanjem plaća nekim djelatnicima, rekavši da je tako pokušavao očuvati kazališni ansambl, koji već ima kadrovskih poteškoća, budući da su, kako tvrdi, spomenuti djelatnici već bili na pragu odlaska u Zagreb."

E,a ovo mi je fakat smjesno...s jedne strane kukaju da nemaj soliste,i da moraju uzimati vanjske,a s druge strane kukaju da su novce potrosili na zadrzavanje kadra...Kojeg kadra?Koji to nasi veliki solisti( i prvaci) pjevaju po drugim kucama?!?Ok,izuzmimo zgodjusnog basa...ok...mladog basa...

I,palo mi je sad na pamet,ne cine teatar samo solisti,dirigenti,glumci...nego ljudi koje ne vidimo na pozornici,ne mislim na one po uredima...nego na ljude koji izradjuju scenu,ljude koji ciste kazaliste,jude koji siju sve te kostime...i bas me zanima jeli netko od njih dobio vecu placu?!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2008. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da li je netko škrt ili nije, moglo bi se raspravljati. Sramota je da uopće pričamo o malim plaćama, u gradu (županiji) koji samo za pomoćno-biskupsku palaču poklanja nekoliko milijuna. Kultura košta, ponavljam, i čini se da živimo u vremenu u kojem će rijetki lovaroši radije donirati u nogometni klub, nego u HNK. To je logično, jer nemamo kulturnih lovaroša. Ovdje mislim na Hrvatsku generalno.

Međutim, žali Bože kadra koji životnim uspjehom smatra odlazak u Zagreb, 2. najdosadniji glavni grad Europe. Nakon nekoliko odgledanih predstava u toj nazovi-metropoli, zaključujem da ću prije orati u polju, nego gledati novi dramski uradak velikih glumaca kao što su Tarik Filipović i Rene Bitorajac, a da ne govorim o ovoj najezdi mladih glumaca koje kao da ispucavaju iz topa (ne bi li popunili glumačku postavu nove sapunice). Dobro, možda bi odlaskom u Zagreb imala više šansi za ulogu u novoj reklami za pivčugu, bankarsku štednju ili novu vrhunsku uslugu Vipa. Jao 7. umjetnosti u Hrvatskoj! O operi je bespredmetno i pričati - no pjevači barem imaju šansu, ako imalo valjaju, otisnuti se izvan granica Hrvatske, i tamo se najesti kruha.

Treba jasno reći, bez ulizivanja - zajebano je biti glumcem u Hrvatskoj. Ako si dobra ulizica, završit ćeš u nekakvom "Jel me netko tražio" ili novoj bljezgariji Romana Majetića i Tončija Huljića - Hulje. Usporedio bih to sa medicinom. To je kao da kirurga uposle u klaonici da kolje svinje. No većina novokomponovanih izdanaka poznate nam hrvatske glumačke škole ne uspijeva odraditi ni taj prljavi posao kako spada. Loši kirurzi - i bolje da ne operiraju na ljudima. Toliko su vrsni, da ih Pervan s razlogom već par emisija ismijava. Dakle, sve je to relativno (Alberte). Jesu li loši umjetnici, ili publika, teško je zapravo reći.

No, zbog čistih računa palac dolje za Ljutića. Nije lijepo praviti gubitke, pa i zbog viših ciljeva! No tu dolazimo do problema - ako ćemo biti dosljedni, pljuštat će otkazi po javnim ustanovama i gradskim i državnim firmama. Tek prije par dana HSP-ovski dupelizac u Ukopu napravio je znatno veći gubitak od Ljutića, i ništa se nije dogodilo - dečka su makli, došao je drugi, a gubitaš će se za 5 godina pojaviti na listi i uvaliti u Sabor, to je sigurno, nećemo ni znati.

Bez puno uvijanja, nema kulture u gradu kojim vladaju ljubitelji Mate Bulića i Thompsona, ne zato što ja imam nešto protiv tih pjevača - nek pjevaju što hoće i kome hoće - nego zato što je apsolutno nemoguće da netko u isto vrijeme urliče o rijeci Neretvi, samo da bi par trenutaka poslije bio nezadovoljan tenorskom izvedbom u Traviati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: