Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Marijana Bošnjak nova direktorica Kinematografa

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2007. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
@SmokeY,
kakvi redovi u kinu, pa kad idem u kino, prebrojavaju nas da vidimo jel dosta ulaznica prodano da bi projekcije uopće bilo.


A ne, nisam tako mislio... mislio sam u tih 7-8 puta kad odem pogledati hitove i uvijek je guzva... (srijeda - subota)

Bio sam i ja na projekcijama na koje si nas mogao izbrojati na prste desne ruke... Smile

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2007. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Svašta je navedeno da treba i da će se uraditi,


danice bez ljutnje, al nije tu navedeno nista i onak iskreno mislim da je to jedna od nasih svakodnevnih farsa. Nisam jedan od onih koji od pocetka sve popljuju al nekako se mislim da sam ovaj put vidovit;)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2007. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadam se da će nova direktorica uspjeti. Osim matineja kino-dvorane su idealna mjesta za veće prezentacije ili predavanja. Mislim da se i tu može postići sinergija pogotovo što je blizu Hotel Osijek.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2007. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predlažem svim da na forumu dodaju svoju ideju kako popraviti poslovanje Kinematografa Osijek. Ja ću to onda skupiti i prodati kao poslovni paket unaprjeđenja poslovanja.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2007. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe, da pitaš slavne hrvatske ekonomiste, tipa Vedriš ili Vidošević, a kamoli neke manje poznate, kako unaprijediti poslovanje kina, oni bi ti rekli da treba povećati prihode ulaganjem u marketing, da treba napraviti dugoročnu strategiju razvoja, da treba smanjiti ulazne troškove, bla, bla, bla, bla. Kao što im je glavni savjet za državu povećati izvoz, smanjiti uvoz i povećati zaposlenost, te smanjiti vanjski dug. Bravo za njih.

U pravilu mi bude zlo kad gledam hrvatske ekonomske analitičare. Ova kina će se teško izvući ako se otvori multipleks, jer ljudi više vole bazati po nekakvim centrima nego šetati gradom. Ja kao laik za sliku i zvuk ne vidim razliku u samom gledanju filma, niti u sjedalicama, WC-ima i slično, jer na WC u kinu nisam išao ni jednom u životu. Samo znam da je u onoj Tkalča Brodvej dvorani, kad sam zadnji put bio, neprekidno lupala neka ventilacija, od koje normalnom čovjeku ostanu ozbiljne psihičke posljedice.

Na kraju, bojim se da i tim spominjanim Guštinovima nije bilo jako stalo do opstanka kina, već su htjeli nekretnine. Međutim, grad ih je zeznuo zaštitom, pa te zgrade nije moguće prenamjeniti u bilo šta drugo. Tražili su zadnji put 3 milijuna eura od grada, što je smiješno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2007. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

duje je napisao/la (Pogledaj post): ›
DanicaV je napisao/la: ›
Svašta je navedeno da treba i da će se uraditi,


danice bez ljutnje, al nije tu navedeno nista i onak iskreno mislim da je to jedna od nasih svakodnevnih farsa. Nisam jedan od onih koji od pocetka sve popljuju al nekako se mislim da sam ovaj put vidovit;)


Koja ljutnja?
Moj tekst je i trebalo shvatiti da je to farsa.
Ako naprave internet stranicu, svi će pohrliti u kino..... budalaština.
Od čega će platiti rate kredita i platiti plaće zaposlenima. Koliko kino ima zaposlenih?


Zadnja promjena: DanicaV; 24.10.2007. 14:59; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2007. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bonsai je napisao/la (Pogledaj post): ›
A kad li je prije ta direktorica sve to stigla u 33 godine, 15 godina staza, diploma...doista napredna ....


Da, dosta staža... ili je studirala uz rad ili su je prijavili po završetku srednje škole da joj ide staž. To je uobičajena praksa, ako imaš roditelju ili rodbinu poduzetnike.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2007. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
bonsai je napisao/la (Pogledaj post): ›
A kad li je prije ta direktorica sve to stigla u 33 godine, 15 godina staza, diploma...doista napredna ....


Da, dosta staža... ili je studirala uz rad ili su je prijavili po završetku srednje škole da joj ide staž. To je uobičajena praksa, ako imaš roditelju ili rodbinu poduzetnike.


Direktorica je izvrsna, osobno poznajem one koji ju poznaju. I nije iz priče o štelama. Iako je dobronamjerno odlučila pomoći, bit će gadno. No neću sad tu iznositi njenu biografiju i radno iskustvo, jer se ne radi o javnoj osobi (iako se kina pokušavaju prikazati kao javna dobra od općeg interesa). Kad ih kupi grad, ako ih kupi, bit će mjesta za raspravu o direktoru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2007. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav,

obraćam Vam u vezi vaših konstantnih kukanja o tome kako ne dobivate plaću, kako je u kinu hladno, kako su Osječani izgubili naviku dolaska u kino, … ali pitam ja Vas što ste konkretno pokušali napraviti da se to promjeni?!
U ovom pismu nastojati ću iznijeti konkretne prijedloge kako privući ljudi u kino.

1. Obiteljske ulaznice
Sigurno ste svjesni da su cijene ulaznica previsoke i da ukoliko četveročlana obitelj želi otići u kino treba izdvojiti 80 kn + piće, hrana = cca 150 kn što je za imovinsko stanje naših građana apsolutno previše! Stoga predlažem da napravite obiteljske pakete:
- 50 kn četveročlana obitelj
- + 10 za svakog sljedećeg člana obitelji
Na taj način stimulirati ćete roditelje da dovode djecu u kino, a samim time stvarate kulturu odlaska u kino kod mlađih generacija!

2. Godišnja/mjesečna ulaznica (paket 12/6 ulaznica)
Jasno je da kad igra blockbuster da je kino prepuno ili makar pristojno popunjeno,
ali kad igra neki manje poznati film u kinu bude svega nekoliko ljudi. Zato ne bi bilo loše kada bi postojale godišnje/mjesečne ulaznice upravo za filmove, da se tako izrazim, druge kategorije.
- godišnja/polugodišnja ulaznica po cijeni od 180 kn za 12 /// 120 kn za 6 projekcija
- mjesečna za 4 filma po cijeni od 50 kn

3. Popularni dan
Jedan dan u tjednu da bude popularni dan kada će cijena ulaznica ulaznice biti 10 kn.
Na taj način bi način privukli mlađe generacije koje nemaju svoj izvoz prihoda.

4. Popust za studente
U dogovoru sa Studentskim zborom i Sveučilištem da studenti imaju popust (SZBOR sufinancira mnogo takvih stvari). Recimo da cijena karte bude 15 kn za redovne studente.


Postoji još mnogo takvih i sličnih prijedloga i mislim da je za vas bolje puno kino po nižim cijenama nego prazno po skupljim! Vaš glavni problem je marketing jer se svodi na kukanje kako niste dobili plaću, a to nije dobar pristup problemu. Neće ljudi iz samilosti doći do Vas već zato jer im imate što ponuditi. Nije dovoljna samo akcija Spasimo osječka kina kad ona konkretno ništa ne nudi osim poziva u kino A TO NIJE DOVOLJNO!!!

Krenite po školama i govorite djeci o kulturi kina. Nudite im karte po nižim cijenama, 10-15 kn, pravite letke, plakate, pozivajte putem radija,…. uglavnom marketing vam je nula i ako tako ostavite ostati ćete i Vi bez posla i mi bez kina a to nitko ne želi!
I da ne zaboravim nešto jako bitno u današnjem svijetu, a to je Internet stranica!!! Žalosno je da moram lutati po stranici od glasa,osijek031,osijek-online i sličnih da bi vidio što igra, a onda tražiti na nekoj stranici recenziju filma!
Gospodo krenite od osnova i kina će biti puna!

Nadam se da nećete ovaj papir baciti u smeće bez da makar razmislite o tome!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2007. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to sam prije par mjeseci iz dosade poslao staroj direktorici kina.čak se udostojila nakon kojih mjesec dana kontaktirati me i izmotavati se...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2007. 17:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

faktor-x je napisao/la: ›
to sam prije par mjeseci iz dosade poslao staroj direktorici kina.čak se udostojila nakon kojih mjesec dana kontaktirati me i izmotavati se...

Pošalji i novoj direktorici...

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2007. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pošalji i novoj direktorici...


Ne treba joj slati jer osobno mi je priznala da čita Osijek031. Stoga eto nekoliko prijedloga javno:

1.) Uvesti kino-kava sponzora. Npr poslije projekcije kino-karta vrijedi 1 kavicu u kafiću (blizu kina) gdje se može komentirati sadržaj filma, popričati o novoj direktorici ili bez veze se družiti i tračati.

2.) Uvesti sponzora predstave. Npr. "Ovu predstvu sufinancira Kraš i svaki posjetitelj uz kupljenu kartu dobije promo - kekse ili čips ili kandit čokoladicu ili šta ja znam.

3.) Odlazak u kino mora biti doživljaj. Uvijek će biti onih (i ja sam među njima) koji će radije otići u kino nego u videoteku. Neka se osmisli kako da se netko krevelji u kostimu Šreka kad je premjera tog filma. Tad će i djeci biti draže ići u kino nego u videoteku.

4.) U neka kina zabranjeno je unositi kokce ili bilo što drugo što nije kupljeno u kino prodavaonici. Moguće je i to riješiti putem ugovora ili nekako.

5.) Abonoman. Npr. slijedeće sezone, svake srijede ili bilo koji drugi dan ulazak u kino plaća se 5,00kn ukoliko se kupi godišnja karta od 250,00kn. Tada je stolica u kinu rezervirana za abonomenta ukoliko najavi telefonom da će doći na predstavu i podigne kartu 15 min prije predstave. Ukoliko ne podigne karte gubi svoje pravo. Rezervirana karta čeka na blagajni rezervirana na broj abonomana. Tako se stvara Comunity (u prijevodu: eto Vam Lazari ja imam ABO i mogu ući, a vi koji nemate gledajte ga nabaviti).

6.) Treba prije predstave uštimati jačinu zvuka ovisno o broju posjetitelja. Puno puta sam gledao film u praznom kinu a zvučnici prže da bole uši.

7.) Vrtiti stare kult filmove u matineji. Maldi nisu imali prilike vidjeti toliko dobrih filmova jer su kina zainteresirana za Blockbustere, a to nisu nužno i najbolji filmovi.

8.) Uvesti obiteljsku matineju. Npr., subotom u 17:00 4 karte za 50,00 kuna (spomenuo je to faktor -x), a projekcija je filmova tipa Indiana Jones, Gospodar prstenova, Ratovi zvijezda, Pirat s kariba, Mulan, Harry Potter, Zvjezdane staze ili što ja znam što.

9.) Osigurati dvoranu, sklopiti ugovor i držati predavanja studentima onih faksova koji nemaju adekvatnu dvoranu. Osiguranje treba zato da ne bi neki veseljak bojom ili nožem ukrasio sjedalicu.

10.) Filmofili su nestali iz kina. To su oni opskurni likovi koji dođu na predstavu i kada ntko drugi neće, koji ne gledaju samo blockbustere (ustvari uopće ih ne gledaju), koji neki film vole pogledati više puta. Za njih više nema repertoara. Ali samo da ne postane sado-mazo iživljavanje na publici pa da se prikazuju filmovi koje ne želi ni redateljeva mama gledati.

11.) Volio bih imati redateljske cikluse: Fassbinder, Hitchkock, Polansky, Linch, Stone, Kurosawa, Altman i njima slični mlađima su danas kao SF. I Glumačke cikluse: Robert de Niro, Meryl Streep, Dustin Hoffman, Jack Nicholson, James Cagney, Kathrin Heppurn, Cary Grant, Humphrey Bogart itd.

12.) Da spomenula je ona i factor-x web stranicu. To svakako.

13.) Mislim da se ona direktorica prije trudila i da nije uspjela. Mislim da će se i ova truditi. Zbog nje, a i zbog sebe želim da uspije. Pošto čita Osijek031 na pola puta je do uspjeha. Nešto od napisanog će joj se sigurno svidjeti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2007. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je pokretanje web stranice jako dobra ideja, pogotovo odluka da se uloži u marketing, jer ambalaža prodaje proizvod, vidi se da je direktorica mladog kova i da razmišlja kako privući mlade, jer oni najviše vise na internetu. Vi svi koji kukate da su kina ovakva ili onakva, ne sviđa vam se ovo ili ono, da idete češće u kino, a ne 7-8 puta godišnje, stvari bi se promijenile na bolje! Naravno, treba i osmisliti dobru marketinšku strategiju. Ne zaboravimo i sam Internet, preko kojeg se skidaju filmovi koji kod nas dolaze sa laganim zakašnjenjem i većina ljudi ih već pogleda dok dođu do nas. Još mi uvijek nije jasno kako jedan naš pružatelj inTernet usluga u svojoj reklami prodaje ADSL spiku: "neograničeno skidajte filmove i glazbu za samo ... kuna!" Poticanje na piratstvo. I nikom ništa. I potpisujem sve što je rekao faktor-x.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.10.2007. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ima tu jako dobrih prijedloga ... ali i ne treba puno izmisljati toplu vodu.

odem u zagreb, i cinestar prepun. kad god dodjes, redovi pred blagajnama. ... a i njihova gradska kina zjape prazna.

problem je u vlasnistvu i lovi. distributeri debelo naplacuju svaku projekciju ... tako da i te revije starih filmova, matineje i ostali prijedlozi tesko da ce proci.

ali, puno srece novoj direktorici i obitelji Gusti koja je u zagrebu Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2007. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam nikada bio u Cinestaru pa me zanima što to ima u njemu da ljudi tamo idu toliko?
Koliko znam tamo je ulaz čak skuplji nego u gradska kina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: