Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Moto klub Osijek preuzeo brigu o parkirališnim mjestima za motocikle

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mlpokn
Offline
Ukupno postova: 98
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.04.2013. 23:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ako je čovjek sosoban i napravio puno za moto scenu valjda ga onda imaju pravo podrzati. Pojavi se netko tko odradi nešto kako treba i onda ne valja jer je u stranci koja ne valja većini forumaša??!!
Ni meni se ne sviđa SDP iako znam da i tamo ima dobrih ljudi. Pa ni taj Milanović nije loš čovjek.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.04.2013. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je to, to sam cekao - da napokon netko prizna da se pare za projekte i ustupci mogu dobiti samo ako se prisane biti neciji stranacki agitator.

Svi ostali ce dobiti kitu.

"Sa svoje!" - kako moto i kaze...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mlpokn
Offline
Ukupno postova: 98
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.04.2013. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam to rekao Smile

Rekao sam da se trebaju podržati sposobni ljudi svih stranka ili udruga ili ne-stranaka. A ti šilji po svom ako želiš

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.04.2013. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...dakle, od 8 stranica napisanog teksta niti jedan od silnih bajkera nije dao niti jedan jedini argument....sve dok ne vidim odobrenje nadležnog tijela, te izmjene Pravilnika o komunalnom redu, kršite zakon i to je točka......drugi par opanaka je taj da su najvažniji gradski oci i sami bajkeri, pa što ne bi sada (baš u doba predizborne kampanje) odlučili dati javnu površinu na temelju čega??????.....

Članak 66.
Bez odobrenja upravnog tijela nadležnog za komunalne poslove zabranjeno je ograđivanje javnih prometnih površina, postavljanje zapreka, pokretnih naprava, objekata i uređaja osim kada se obavljaju radovi na javnim prometnim površinama ili na površinama neposredno uz javne prometne površine.
ĐE VAM JE ODOBRENJE???

Članak 80.
Javne površine se mogu privremeno koristiti za: postavljenje kioska, terasa za pružanje ugostiteljskih usluga, pokretnih naprava, pokretnih reklama, zabavnih radnji i cirkusa, ledenica za sladoled i rashladnih vitrina za piće, aparata za kokice i razne slastice, automata za prodaju napitaka, sladoleda, cigareta i slične robe, peći za pečenje plodina, građevinskih skela, kontejnera i slično, pozornica i drugih privremenih građevina i predmeta za potrebe održavanja javnih manifestacija i sajmova, izlaganje robe, održavanje prezentacija radi reklamiranja ili prodaje određenih proizvoda, održavanje javnih skupova, priredbi i manifestacija, organizaciju gradilišta, odlaganje građevinskog materijala i druge namjene.
ĐE OVĐE PIŠE PARKIRALIŠTE???

Zauzimanjem javnih površina ne smije se spriječiti ili onemogućiti korištenje susjednih objekta i javnih prometnih površina, odnosno moraju biti ispunjeni sljedeći uvjeti:
1. prostor koji ostaje za prolaz pješaka ne smije biti uži od 2 m
2. zauzimanje javnih površina mora odgovarati propisima o sigurnosti prometa i svojim položajem ne smije smanjivati preglednost i onemogućiti odvijanje prometa
3.zauzimanjem javnih površina ne smije se onemogući pristup vatrogasnim vozilima, vozilima hitne medicinske pomoći i korištenju hidranta
4.zauzimanjem se ne smije stvarati prekomjerna buka i dodatno onečišćenje javnih površina
5.korisnici su dužni zauzete javne površine držati u urednom stanju.


Članak 83.
Za korištenje javnih površina plaća se naknada.
Upravno tijelo nadležno za komunalne poslove može odobriti korištenja javne površine bez plaćanja naknade ukoliko se koristi za:
- održavanje humanitarnih i političkih skupova i manifestacija
- održavanje skupova i manifestacija koje organizira ili im je pokrovitelj Grad Osijek
- obavljanje osnovnih djelatnosti trgovačkih društva u vlasništvu ili većinskom vlasništvu Grada Osijeka.
Besplatno korištenje javnih površina trgovačkim društvima u vlasništvu ili većinskom vlasništvu Grada Osijeka može odobriti Gradonačelnik i u drugim slučajevima pri čemu vrijeme korištenja ne može biti duže od 60 dana tijekom godine.


...nu vam sad zakona, pa si kokodačite međusobno dok parkirate vaša dva točka svjesno kršeći zakon......tolko od mene, možete nastaviti trkeljati neargumentirano....ajd zdrao i fala na pažnji.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.04.2013. 8:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

razvila se rasprava o politici, ne zelim ulaziti u to...

nego mene zanima, tu pise da ce se bikeri brinuti o parkiralistima, pa kako ce se to oni btinuti o parkiralistima??? cistiti ce prasinu, lisce ili pokoje psece govno sa njih??? mozda ispali sladoled???

mislim, kako se brine o par crta obojanih na podu koje oznacavaju parkiraliste???
eo samo me to zanima. hvala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2013. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahhahaha a anakonda je valjda tablu helexa popila za vrijeme ovog posta lol

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Joly Roger
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2013. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kaže ovako ..
Naime, u sklopu dogovora postignutog između Grada i predstavnika MK Osijek ...
Grada, velikim slovom G, jeli, po meni to predstavlja nadležno tijelo u gradu.
Predizborna kampanja traje cijelo vrijeme, nekad su aktivnosti veće nekad manje, začudo do prije kojeg tjedna je bilo hladno i samo hrabri su se vozili na motorima. Dakle, počela je "moto sezona". Nisu više vjesnici proljeća "bosanci na mješalici" sada je to zvuk topova.

Nadalje, gdje je odobrenje, Grad i Moto Klub se dogovorili, zato klub i postoji, da pomogne, da se učini nešto, da se održe na okupu ..
da se sjedine bajkeri i da se druže, moto susreti, klupice u večernje sate, ne mora uvijek bit "birtija"; litra goriva pol litre piva, dokle!?

E da, prostora za pješake ima dovoljno, tamo je i biciklistička staza, naravno, bajkeri bi trebali svoje "mašine" pregurati preko pješačke staze .. no to će rijetko tko koristit, jer i nisu lagane te "mašine" nego će ih prije voziti kao u pješačkoj zoni, ne većom brzinom od hoda pješaka.

buka, kad je motor parkiran on ne radi, a i ako će radit to će biti svega minutu a i kraće, ako šetaš za tih minutu neće ti biti ništa, više ti smeta ona konstantna buka automobila koja je 10 metara dalje, eno, baš je neko žurno kretao zbog crvenog, visoka temperatura ceste i zagrijane gume, lako bace "škrip", pak malo bučnije i strašnije jer je nastalo niotkud.
Onečišćenje javnih površina, veći je problem jer je neki pas tamo prošao i ostavio "paket" a vlasnik nije pokupio ... zagađenje okoliša, ono ček malo, onaj auto s naglim startom je bacio oblak dima još uvijek se razilazi.

Plaća se naknada, je da, ona boja za oznake na kolniku i parkiralištima nije jeftina, možda je to dio dogovora između Grada i Kluba, sjetite se farbanja tunela i onda znate da nije jeftino.

Klupe, tko prvi njegova djevojka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moonshiner
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Third Mall from the Sun
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2013. 14:21 
Naslov:  Re: Moto klub Osijek preuzeo brigu o parkirališnim mjestima za motocikle
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene zanima kako će se motoristi s parkirališta uključiti nazad u promet?

Tako što će parkirati uz cestu (okomito, jasno) i onemogućiti normalan prolaz pješacima i biciklistima dok čekaju da se cesta raščisti ili dok ih netko ne pusti?

Nije problem sačekati, ali zašto bi se čekalo nešto što po zakonu ne bi smjelo biti ondje? Pješacima se oduzima njihov prostor, biciklisti se kažnjavaju kako god se tko sjeti, a sad će netko na motoru zakrčiti prolaz i pješacima i biciklistima i nikom ništa.

A što se tiče brige o parkirališnim mjestima za motocikle: i ja brinem brigu o svom zdravlju što mi je dužnost po zakonu (Zakon o zdravstvenoj zaštiti, članak 3., ako nekog zanima), no svejedno ću dobiti kaznu ako bicikl vozim po pločniku na Čepinskoj (pa makar i brzinom ljudskog hoda), a ne po cesti. I to je isto po zakonu.

_________________
I mjesečina može biti pogled na svijet.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2013. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ftw-wtf je napisao/la: ›
milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): › nadzorni organ Razz


ma zaboli tebe za osijek, tebe pati HDSSB I Ribić! kojoj ti strani pripadaš? jel ti plačaju da tako sereš po forumima?

Što je, pogodio sam u žicu. Vidi se po novopridošlim članovima.

A što je najbolje slika je sa GS. Za male pare ste se prodali. A Ribić je baš naišao sa posla,kažeš. U pravom trenutku. Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.04.2013. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joly Roger je napisao/la (Pogledaj post): › Kaže ovako ..
Naime, u sklopu dogovora postignutog između Grada i predstavnika MK Osijek ...
Grada, velikim slovom G, jeli, po meni to predstavlja nadležno tijelo u gradu.
Predizborna kampanja traje cijelo vrijeme, nekad su aktivnosti veće nekad manje, začudo do prije kojeg tjedna je bilo hladno i samo hrabri su se vozili na motorima. Dakle, počela je "moto sezona". Nisu više vjesnici proljeća "bosanci na mješalici" sada je to zvuk topova.

Nadalje, gdje je odobrenje, Grad i Moto Klub se dogovorili, zato klub i postoji, da pomogne, da se učini nešto, da se održe na okupu ..
da se sjedine bajkeri i da se druže, moto susreti, klupice u večernje sate, ne mora uvijek bit "birtija"; litra goriva pol litre piva, dokle!?

E da, prostora za pješake ima dovoljno, tamo je i biciklistička staza, naravno, bajkeri bi trebali svoje "mašine" pregurati preko pješačke staze .. no to će rijetko tko koristit, jer i nisu lagane te "mašine" nego će ih prije voziti kao u pješačkoj zoni, ne većom brzinom od hoda pješaka.

buka, kad je motor parkiran on ne radi, a i ako će radit to će biti svega minutu a i kraće, ako šetaš za tih minutu neće ti biti ništa, više ti smeta ona konstantna buka automobila koja je 10 metara dalje, eno, baš je neko žurno kretao zbog crvenog, visoka temperatura ceste i zagrijane gume, lako bace "škrip", pak malo bučnije i strašnije jer je nastalo niotkud.
Onečišćenje javnih površina, veći je problem jer je neki pas tamo prošao i ostavio "paket" a vlasnik nije pokupio ... zagađenje okoliša, ono ček malo, onaj auto s naglim startom je bacio oblak dima još uvijek se razilazi.

Plaća se naknada, je da, ona boja za oznake na kolniku i parkiralištima nije jeftina, možda je to dio dogovora između Grada i Kluba, sjetite se farbanja tunela i onda znate da nije jeftino.

Klupe, tko prvi njegova djevojka.


...ni ti nisi rekao ništ' pametno i što se može dokazati....dakle, ja ću kakiti po ovoj temi sve dok netko ne objavi legalan dokument u kojem stoji da ne kršite NITI JEDAN zakon....a ako se, ne daj bože, taj dokument i donese, nastaviti ću kakiti i dalje, jer ovaj čin je predizborna bljuva koju je dozvolio bajkonačelnik i njegova menažerija, a ide u korist njemu i sličnima.....naravno da će pobijediti na izborima, kad svaki motociklist će glasat za njega, jer je omogućio parkiranje motorima na pločniku kojim se ionako služe samo pješaci......šteta što i Ribić nije uspio sa svojim životopisom bajkera ući u EU parlament, jamačno bi i u evropi donosio ovakve besmislene odluke....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BARTLEBY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2013. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›

...ni ti nisi rekao ništ' pametno i što se može dokazati....dakle, ja ću kakiti po ovoj temi sve dok netko ne objavi legalan dokument u kojem stoji da ne kršite NITI JEDAN zakon....a ako se, ne daj bože, taj dokument i donese, nastaviti ću kakiti i dalje, jer ovaj čin je predizborna bljuva koju je dozvolio bajkonačelnik i njegova menažerija, a ide u korist njemu i sličnima.....naravno da će pobijediti na izborima, kad svaki motociklist će glasat za njega, jer je omogućio parkiranje motorima na pločniku kojim se ionako služe samo pješaci......šteta što i Ribić nije uspio sa svojim životopisom bajkera ući u EU parlament, jamačno bi i u evropi donosio ovakve besmislene odluke....


Nemaš pojma koliko u ovome griješiš Wink Suzdržat ću se od ostalih komentara jer ću dobit po pi*ki i i sa jedne i sa druge strane Laughing No, slažem se da ova vlast treba otići. Zato ajmo svi na izbore jer tek tada ih se može skinuti sa vlasti. Ovakvo tipkanje ih ne može maknuti iz grada. Treba dati mogućnost novim ljudima. Što se parkinga tiče. Tamo je okupljalište svih vrsta motorista osim "crnoprslukaša" Kao motociklist i ja sam za da se maknu otale jer su i mene skoro par puta skinuli sa motora svoojim ludim startovima odatle. Da su bahati, jesu. No, smeta li vam grb MK Osijeka? Ako je to problem. E tu nema pomoći. Wink Postoji gradska uprava za promet ili možda komunalni ured koji je nadležan za to. Molim, pokrenite peticiju da se izmjeste parkirališta odatle i jupi. Ima dosta napisanih istina ovdje, ali ima i gluposti. Ima i većih problema u ovome gradu. No, raspisali se svi zbog par linija koje su tamo već par godina i sad su samo podebljane. I gle panike. Hebeš boju. Kako se stavi, tako se i skine. Molim, kao savjesni građani obratite se instituciji koja je nadležna i stvar rješena. Ako institucije ne žele ili ne mogu djelovat. Ajmo ih promjenit i gotova stvar. Na žalost, građani su previše pasivni i na veeeeliku tugu za ovo područje postoji velika mogućnost da ne dođe do promjene i opet smo nahebali. Probudite se iz sna, Vi možete promjeniti sve ovo. Nitko drugi. Ljep pozdrav svima i manje živciranja. osijek031.com smile

_________________
"Od svega što sam izgubio, razum mi najviše nedostaje" Glavom o zid osijek031.com smile

"Nije li politika zapravo samo vještina da se laže u pravom trenutku...” :->o=
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.04.2013. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...osobno me ne smeta MK Osijek (spomenuh već nekoliko puta da simpatiziram moto populaciju) , niti da je stoput nacrtan logo....
...smeta me kršenje zakona, javno i po nečijoj samovolji....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
BARTLEBY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2013. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...osobno me ne smeta MK Osijek (spomenuh već nekoliko puta da simpatiziram moto populaciju) , niti da je stoput nacrtan logo....
...smeta me kršenje zakona, javno i po nečijoj samovolji....

Ma sve ok, tebi je i tako namjenjena samo prva rečenica kao odgovor na ono boldano Wink Ovo ostalo samo eto dajem neko svoje mišljenje iako je ustvari nebitno u ovome svemu. Al ajd, nemam trenutno pametnijeg posla Laughing

_________________
"Od svega što sam izgubio, razum mi najviše nedostaje" Glavom o zid osijek031.com smile

"Nije li politika zapravo samo vještina da se laže u pravom trenutku...” :->o=
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.04.2013. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ribić sigurno cool izgleda u kožnjaku:)

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2013. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
Ribić sigurno cool izgleda u kožnjaku:)


molim te ,obrati pažnju na kojoj sam stranici našao fotku


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: