Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Nova GPP-ova “butra” jednima seksistička, drugima simpatična & NOVI CJENIK! Idite na Prethodna  1, 2, 3, [4]  :| |:

#46:   Autor: fairy Post Postano: 30.08.2008. 15:22

Mene još uvijek uspije iznenadit oko čega ljudi dižu frku,,,

#47:   Autor: snaša Post Postano: 30.08.2008. 17:03

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›

samo, možda bi bilo zgodno na ulaze i izlaze iz vozila postaviti po dva uređaja, s obje strane, da bude brži protok ljudi.

također bi bilo zgono na nekoliko frekventnijih mjesta u gradu postaviti čitače tih kartica, da se može provjeriti koliko je još ostalo kredita na kartici.



Viš,viš...bravo osijek031.com smile

#48:   Autor: MissTake Post Postano: 30.08.2008. 19:38

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
također bi bilo zgono na nekoliko frekventnijih mjesta u gradu postaviti čitače tih kartica, da se može provjeriti koliko je još ostalo kredita na kartici.

to bi definitivno bio pun pogodak
samo bojim se da ne bi azvršili kao kante na promenadi

#49:  Re: Nova GPP-ova “butra” jednima seksistička, drugima simpatična & NOVI CJENIK! Autor: Tristia Post Postano: 31.08.2008. 15:06

usvojenica je rijec koja se potpuno prilagodila hrvatskom jeziku, a razlog je sto hrvatske rijeci za to nema.
´ajde recite mi onda hrvatske rijeci za autobus i tramvaj, a sto se tice "BT card", htjela sam da bude sto jednostavnije, nemam nista protiv nase hrvatske rijeci kartica, (iako rijec "karta" ima grcke i latinske korijene:-)
stvar je u tome da naziv treba biti jednostavan, i prije svega svima razumljiv, i ta slozenica BuTra zapravo bi bila uredu da nazalost nema i drugo znacenje. No, mozda ce BuTra istisnuti butru, pa ce u slengovskom rijecniku znaciti "autobusna/tramvajska karta u Osijeku" a ne "pogrdan naziv za zensku osobu". Smile

#50:   Autor: justice Post Postano: 31.08.2008. 15:11

hej @Illa Tristia butra nikad nije bila pogrdan naziv za curu,čak štoviše

#51:   Autor: nake_rado Post Postano: 31.08.2008. 16:17

Točan odgovor je : booli me ku*ac.
Ne kužim čemu tolka frka oko toga. Zvat ću kartu kao i dosad mjesečna i to je to. A za ovo što pričate da je pogrdan naziv, niste baš normalni, Naziv je u najmanju ruku simpatičan, skoro pa duhovit.

#52:   Autor: Tristia Post Postano: 31.08.2008. 16:18

justice je napisao/la (Pogledaj post): › hej @Illa Tristia butra nikad nije bila pogrdan naziv za curu,čak štoviše

ok thx na ispravci Wink ali nije lijep svakako.
a cula sam je samo kod nekih deckica, koji se potrude da oko te rijeci stave pogrdan/ seksisticki kontekst. ali to sad nije vezano za ovu temu.
ali ta rijec zna biti i simpaticna, kako kaze Remi: Ja sam predsjednikova butra.... Very Happy, meni je komicna BuTra karta, ali bar cu se necemu smijat kad budem odvajala svoje studentske kune na nju.

#53:   Autor: justice Post Postano: 31.08.2008. 18:29

@Illa Tristia a zašt nije lijep tj.zašt je pogrdan naziv "butra"? skužio sam da većina cura ispod 25 misli da je to nekakav grozan izraz,po čemu se on razlikuje od trebe,mace,ribe,komada il neznam više koji,i još je i naš jedinstveni,u OS se uvijek govorilo butra (moram priznati da i ja već desetak godina ne koristim taj izraz) pa mi je ovo totalno nevjerovatno da se ovoliko cura buni na to "butra",a i dobro kaže @nake_rado i ovako će se govoriti mjesečna karta

#54:  Re: Nova GPP-ova “butra” jednima seksistička, drugima simpatična & NOVI CJENIK! Autor: Tristia Post Postano: 31.08.2008. 20:39

ha Justice, nije mi lijep. u zezanciji moze proci, ali bilo kojeg decka (obicno ispod 25 Wink ) kad mi kaze bilo koju od tih rijeci: hej maco, ribo, trebo, odmah prekrizim. Dakle ja sam tu subjektivna, a drugi neka ju slobodno koriste. Eto, ne mogu ti bolje objasniti Smile. Rijec puno ovisi o kontekstu, a ja uz tu rijec vezem negativni kontekst, iako opet ponavljam, to nije pravilo. Pozz
Osijek031.com » Vijesti » Nova GPP-ova “butra” jednima seksistička, drugima simpatična & NOVI CJENIK! Idite na Prethodna  1, 2, 3, [4]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 4 / 4.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::