Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Mig 21 iznad Osijeka Idite na Prethodna  1, 2, [3]  :| |:

#31:   Autor: 8 Post Postano: 27.06.2006. 13:38

DanicaV je napisao/la: ›
nego da zvaničnog proglašenja rata po nekim vojnim, državnim i sl. pravilima, nikada nije bilo. koliko mi je poznato.


"Zvanično rata..?" Valjda misliš na službenu objavu? A pred topove bi stavili Matiju Gupca i njegov elitni ešalon naoružan vilama i žaračima...?

Gle, da je Socijalistička Republika Hrvatska objavila rat Socijalističkoj Federativnoj Republici Jugoslaviji, bila bi to glupost ravna autogolu što je NDH napravila 10. travnja 1941.
Slomili bi je po sredini kao suhu triješčicu i tenkovi bi bili u svakom selu za 3 dana.

Mi smo se branili od agresije. Hrvatska je željela isto što i Estonija, Letonija, Litva, Bjelorusija, Slovačka, Ukrajina... Samo u prestonici o tomu nisu htjeli ni čuti.

Dakle: Hrvati nisu željeli rat, nego miran razvod braka.

Istina je, i to mi smeta, da se rat u Hrvatskoj stavlja u isti sepet s ostalim srpskim izletima. U kronici XX. stoljeća priređenoj u Češkoj, rat u Hrvatskoj nazivaju "občanska valka" (građanski rat). Dvije stranice, doduše velike, slike Vukovara, Dubrovnika, one male Željke i to je to...

#32:   Autor: 8 Post Postano: 27.06.2006. 13:40

Hummin je napisao/la: ›
Onda mi nije jasno kada smo se domogli raketa i artiljerije zašto nismo granatirali njihova mjest uz granicu sa Hrvatskom???


Nadam se da se šališ.

#33:   Autor: 8 Post Postano: 27.06.2006. 13:42

steam je napisao/la: ›
Zar povijest ne traje dovoljno dugo da bi pokazala da nijedan rat nikad nista nije trajno rijesio (ako nije u potpunosti istrijebio drugu stranu)?


Prošlost traje, ali povijesti je otkad i civilizacije.
Osim toga, daj mi jedan primjer kad je čovjek nešto trajno riješio. Ono, savršenstvo bez mane?

Mi ni Pi ne možemo izračunati kako treba.

#34:   Autor: super_leptir Post Postano: 27.06.2006. 16:46

Hummin je napisao/la (Pogledaj post): › Imali uopće smisla postojanje HRZ-a? Mislim s ovakvom opremom kakvu imamo. S tim možemo samo komarce poprašivati i ništa više.


Imam prijatelja koji je u vojnom zrakoplovstvu u zadru. on kaze da su se prije (ne znam da li jos uvijek) odrzavale simulacije napda izmedju nas i amerikanca u avianu. buduci da su ameri (odnosno nato-ova baza u italiji) mnogo tehnicki napredniji nasi su morali pribjegavati mnogobrojnim lukavstvima. i tako su nasi u tim vjezbama (koje su bile kao prave osim sto se nije koristila prava municija i pravi projektili) redovito naprasili amere sa svom svojom nadmocnom tehnologijom. uvijek bi im napravili neku fintu i nadmudrili ih... necu sada iznositi detalje o akcijama. tako da su nasi pokazali sto mogu napraviti s tom opremom koju imaju. a pokazali smo i u domovinskom ratu kada su decki iz antonova bacali bojlere punjene ekspolozivom, kao sto je vec leon i spomenuo.

#35:   Autor: Bilke Post Postano: 27.06.2006. 16:52

Hehe... Ma jasno Leptire, ljudi s ovih podneblja su uvijek bili skloni lukavstvima u nadmetanju s tehnički superiornijim neprijateljima.

Sjetimo se samo Boška Buhe, Mirka i Slavka kako su radili iste takve mudrolije s mrskim Nemcima... Smile


#36:   Autor: 8 Post Postano: 27.06.2006. 17:06

Bilke je napisao/la: ›
Hehe... Ma jasno <rez>


To što Leptir govori sam i ja čuo. Od lika iz Pule.

#37:   Autor: Hummin Post Postano: 27.06.2006. 20:17

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Hummin je napisao/la: ›
Onda mi nije jasno kada smo se domogli raketa i artiljerije zašto nismo granatirali njihova mjest uz granicu sa Hrvatskom???


Nadam se da se šališ.


Da, samo sam se šalio.

#38:   Autor: Gemi Post Postano: 27.06.2006. 21:09

super_leptir je napisao/la: ›
... a pokazali smo i u domovinskom ratu kada su decki iz antonova bacali bojlere punjene ekspolozivom, kao sto je vec leon i spomenuo.


I ne samo eksplozivom...Jedan od tih koji su to radili bio je Rade Griva - koji btw. nije bio iz antonova (?)
nego origigi iz Osijeka, - Tvrđe da budemo konkretniji.

Osobno čovjeka poznavala...

#39:   Autor: Gemi Post Postano: 27.06.2006. 22:06

Gemi je napisao/la: ›
super_leptir je napisao/la: ›
... a pokazali smo i u domovinskom ratu kada su decki iz antonova bacali bojlere punjene ekspolozivom, kao sto je vec leon i spomenuo.


I ne samo eksplozivom...Jedan od tih koji su to radili bio je Rade Griva - koji btw. nije bio iz antonova (?)
nego origigi iz Osijeka, - Tvrđe da budemo
konkretniji.

Osobno čovjeka poznavala...


Ovako ispada glupa plavuša kad ne kuži da nije bila pravopisna grješka - već običan naziv vrste aviona Very Happy

Isprike, isprike. Smile

#40:   Autor: super_leptir Post Postano: 28.06.2006. 0:49

ma nema zime Very Happy

#41:   Autor: --- Post Postano: 28.06.2006. 1:11

kakva zima na ovih 35 u hladu...

#42:   Autor: super_leptir Post Postano: 28.06.2006. 12:06

pa i kazem NEMA zime
Osijek031.com » Vijesti » Mig 21 iznad Osijeka Idite na Prethodna  1, 2, [3]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 3 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::