Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Sveta Ana Idite na Prethodna  1, [2], 3  Sljedeća  :| |:

#17:   Autor: Circa Post Postano: 27.07.2006. 12:01

Meni je cestitanje imendana skroz glupavo, sto kaze Gaap, iz vremena nasih baka ili njihovih baka.
Ponekad mi netko cestita imendan, a ja se iznenadim, ono "a meni je imendan?"

#18:   Autor: DanicaV Post Postano: 27.07.2006. 12:03

Circa je napisao/la: ›
Meni je cestitanje imendana skroz glupavo, sto kaze Gaap, iz vremena nasih baka ili njihovih baka.
Ponekad mi netko cestita imendan, a ja se iznenadim, ono "a meni je imendan?"


meni nitko nikada nije čestitao imendan. valjda ga onda i nemam.

#19:   Autor: gaap Post Postano: 27.07.2006. 12:35

sretan imendan!

#20:   Autor: DanicaV Post Postano: 27.07.2006. 12:38

još mi reci i kako se danas trebam zvati......

#21:   Autor: Alana Bates Post Postano: 27.07.2006. 22:03

Imendan mi je na rođendan, tako da jednim udarcem dvije muhe... 13.06., Antunovo (dakle, odnosi mi se na crkveno ime...)

#22:   Autor: DanicaV Post Postano: 27.07.2006. 22:09

sada si zapamćena, pa ti budem čestitala.......dvostruko..... Wink

#23:   Autor: 8 Post Postano: 29.07.2006. 14:43

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › sada si zapamćena, pa ti budem čestitala.......dvostruko..... Wink



Meni je imendan uvijek bio važniji od rođendana. Kad mi je rođendan svi na moru, nigdje nikog živoga.

Imendan je u super vrijeme, nekako svi znaju kad je, jave se - a i inače je običaj da se na imdendan ne poziva.

Drkanje s pozivanjem i odabirom gostiju i priprema rođendanske parade mi je toliko seljački, samo za napuhane drkadžije koji su cijeli život u središtu svijeta, a tog dana posebno.

U Češkoj recimo, iako su narod s najvećim udjelom deklariranih nevjernika na svijetu, svaki kalendar ima katalog imena, a to možete provjeriti i na češkom webu.
http://www.idnes.cz/ http://www.tiscali.cz/home/
Pa uočite:
"Dnes je sobota 29. července 2006, svátek má Marta, zítra Bořivoj"
Danas je subota, 29. srpnja 2006., imendan ima Marta, sutra Bořivoj.


Zaboravljanje imendana je neoprostivo, a slavljenje rođendana privatna stvar, nekako infantilno i bez pravoga razloga.

Tko navrši 25. nema zašto više slaviti.

#24:   Autor: tonya Post Postano: 29.07.2006. 15:04

Istina. Nakon 25. neću ništa više slaviti. Ionako nitko ne zna ni kad mi je imendan. Sad

#25:   Autor: Alana Bates Post Postano: 29.07.2006. 22:44

tonya je napisao/la: ›
Istina. Nakon 25. neću ništa više slaviti. Ionako nitko ne zna ni kad mi je imendan. Sad


Ma moraš, jednom u životu ćeš imati dvaespet, pa jednom u životu dvaesšest i tak... Važno je sve to obilježiti: nije grozno skužiti da stariš, ako si uživao u svakoj godini (i postajao pametniji Smile )

#26:   Autor: Gemi Post Postano: 30.07.2006. 14:23

Alana Bates je napisao/la: ›
nije grozno skužiti da stariš, ako si uživao u svakoj godini (i postajao pametniji Smile )


A šta ak' ne skužiš da si baš u svakoj uživao i k tome nisi ništa pametniji?
Zamisli bedaru - star, glup i nesretan ....i slaviš imendan i rođendane! ;-)

#27:   Autor: Alana Bates Post Postano: 30.07.2006. 17:11

To mora biti užasno. Hej, al bar imaš slavlja to remember Wink

#28:   Autor: 8 Post Postano: 30.07.2006. 18:02

Gemi je napisao/la: ›
A šta ak' ne skužiš da si baš u svakoj uživao i k tome nisi ništa pametniji?


Ma jesi pametniji si. Uvjeravati sebe da cijeli život držiš gas do daske znači da cijeli život nisi ubacio u drugu.

A čim naučiš razlikovati sušnu od one koja je rodila, na konju si što se pameti tiče.

#29:   Autor: DanicaV Post Postano: 30.07.2006. 20:09

DanicaV je napisao/la: ›
treba ukinuti i rođendane........


s ozbirom da je neki neznani junak ovo ocijenio kao glupo i dodijelio mi neke paradajziće /hvala, oni iz mamine bašte su daleko ukusniji/, da pojasnim:
prvo, kao što je naveo "8" neki smatraju imendan važnijim nego rođendan (dovoljno slušam što stariji pričaju da mogu znati kako su nekada obilježavali imendane a ne rođendane, ne samo u Češkoj nego i u Hrvatskoj, i da je to bio daleko značajniji datum); ne radi se samo o imenadanima - svojedobno je bio intervju s "tri tenora" pa su govorili o darivanju djece za sv. Nikolu, Božić i Sv. Tri Kralja, pa se ispostavilo da se različit značaj pridaovao tim blagdanima od zemlje do zemlje, od regije do regije...... pa su tako i u nekim dijelovima Hrvatske prije pola stoljeća i više, djeca dobivala (daleko skromnije) poklončiće za Sv. Tri Kralja a ne za Sv. Nikolu ili Dan dječje radosti /kako se to zvalo kad sam ja bila mlada bijaše bilo uoči Nove godine/;

drugo, u nekim kulturama, vjerama (npr.Jehovini svjedoci) ne slave rođendane (znači i to da su glupi?)

treće, možda sam se šalila kada sam to napisala ali neki nemaju smisla za humor niti petlje da se potpišu.

p.s.
mišljenja sam da je to ocjenjivanje što se tiče paradajza i zvjezdica samo umanjilo draž kuckanja na ovom portalu, kikirikci su bili daleko simpatičniji i stimulativniji.
ako netko smatra da je nešto pametno ili glupo, neka si da truda pa to i obrazloži. ako se s nečim ne slažem, onda ću to fino i napisati....
ljudi smo, razmjenjujemo mišljenja.
a sv.Ana bi bio imendan moje mame, da drži do toga, ali ne dotiču je se izmišljeni povodi za slavlja.....

#30:   Autor: 8 Post Postano: 31.07.2006. 10:06

Točno. A imaš i ti imendan.

#31:   Autor: puki Post Postano: 31.07.2006. 10:08

DanicaV je napisao/la: ›
prvo, kao što je naveo "8" neki smatraju imendan važnijim nego rođendan


cek, on se nije zajebavao?
ides...
Osijek031.com » Vijesti » Sveta Ana Idite na Prethodna  1, [2], 3  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::