Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Udruga Student 3p zapečaćena zbog Lepe Brene!? Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:

#16:   Autor: negue Post Postano: 08.04.2011. 0:23

junfer&ca je napisao/la: ›
Kak se Crveni križ može bavit turizmom i medicinom i nikom ništa? Njih ne pečate. zasad. Njih kad zapečate biće to u Lepoglavi

Koliko znam CK radi sve po zakonu, oni kad im neodgovara zakon promijene ga i sve postane zakonito, Ista je situacija kao kad se Unikom bavio ugostiteljstvom pod okljem Trojice BBB.

#17:   Autor: Mladjo Post Postano: 08.04.2011. 9:29

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la: ›
dijelim zabrinutost zbog (ne)rada državnih službi, ali ako netko radi svoj posao to je državni inspektorat. na koji bi se inače način punila državna blagajna? Wink


Ako misliš na štancanje kazni pristojnim građanima i poduzetnicima koji se trude preživjeti, ali se jednostavno ne mogu snaći u moru propisa i obaveza koji Državni inspektorat koristi za pisanje kazni, jer ih ima najviše na svijetu i stalno se mijenjaju, onda zaista rade svoj posao.

No ne znam kada su nekoga zapečatili, ili kada su kaznili prave kriminalce. Koja ono velika firma ne plaća prekovremene, a svi to znaju?
90% izlazaka na teren i kontrola se radi po prijavama. tako da je stvar jasna; tko ima bilo kakvih saznanja o kršenju zakona, neka slobodno nazove inspektorat. inspektori uslijed prijava moraju izaći na teren po slovu zakona.

#18:   Autor: francika Post Postano: 08.04.2011. 9:50

junfer&ca je napisao/la (Pogledaj post): › Kak se Crveni križ može bavit turizmom i medicinom i nikom ništa? Njih ne pečate. zasad. Njih kad zapečate biće to u Lepoglavi

A kako misliš da se nekome tko 'pomaže' ljudima dokaže da nema veze sa humanošću?
U pomoć ljudima godišnje potroše 20.000 kn, a oštete državu za 2.000.000 kn. Bome i ja bi volio pomagati ljudima na taj način. Preko Crvenog križa se potkrada država pa ih zato inspektori ne diraju.

#19:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 08.04.2011. 13:33

Mladjo je napisao/la: ›
90% izlazaka na teren i kontrola se radi po prijavama. tako da je stvar jasna; tko ima bilo kakvih saznanja o kršenju zakona, neka slobodno nazove inspektorat. inspektori uslijed prijava moraju izaći na teren po slovu zakona.


Upravo u tome i jest problem. Zar očekuješ da radnik kojem ne plate nedjelju ili prekovremene sate naziva inspekciju? Ili da inspekcija kazni vlasnike robova-Hrvata? Tko su ti inspektori? Tko ih je zaposlio? Odgovor je uvijek isti, HDZ.

Ne, nema inspekcije u Hrvatskoj. Postoje tek brojne lijenčine sa neodgovarajućom stručnom spremom, koje kažnjavaju ljude bez štele, ili ljude sa štelom, ali i moralom. 20 godina se bespravno gradilo diljem Hrvatske, gdje je bila inspekcija? 20 godina se krše radnička prava, gdje je inspekcija? 20 godina svima poznati kriminalci rade što ih je volja, od građevine do birtijašenja? Inspekcija služi upravo za ono što si napisao, da puni državni proračun, te da se ti ljudi zapošljavani preko Hdz veze nikome ne zamjere, i u miru dožive mirovinu.

#20:   Autor: Mladjo Post Postano: 08.04.2011. 18:06

poslodavcima se ne otkriva identitet osobe koja je prijavila nepravilnosti u poslovanju. stoga nema zapreke da svaka osoba, kojoj su povrijeđena prava iz ugovora o radu, zakona o radu ili kolektivnog ugovora, prijavi svog poslodavca. meni je jasno da se ljudi boje za svoj posao, ali mi nije jasno da netko dopušta da ga se tlači godinama. i još jednom ponavljam: anonimnost je zajamčena osobama koje prijave poslodavce.

#21:   Autor: vlale Post Postano: 08.04.2011. 21:18

Mladjo je napisao/la: ›
i još jednom ponavljam: anonimnost je zajamčena osobama koje prijave poslodavce.

ma šališ se...da, tako bi trebalo biti, ali u praksi nije tako. uostalom, ako poslodavac primjeni nepravilnosti u radu na jednog radnika, kako bi to onda uopće moglo biti anonimno?

nemoj me krivo shvatiti, ja sam za prijave, opet i opet, uvijek i prva ću nazvati inspektorat, ali realno, anonimnosti nema

#22:   Autor: pumpkin Post Postano: 07.05.2011. 15:23

vlale je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la: ›
i još jednom ponavljam: anonimnost je zajamčena osobama koje prijave poslodavce.

ma šališ se...da, tako bi trebalo biti, ali u praksi nije tako. uostalom, ako poslodavac primjeni nepravilnosti u radu na jednog radnika, kako bi to onda uopće moglo biti anonimno?

nemoj me krivo shvatiti, ja sam za prijave, opet i opet, uvijek i prva ću nazvati inspektorat, ali realno, anonimnosti nema


... slažem se, svugdje se ima neki lega, rođo, bracika, preko kojeg dotični mogu saznati što god žele...

#23:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 08.05.2011. 5:22

Ovaj Srb kao da mora uvijek iznova dokazivati lojalnost... Very Happy Very Happy

#24:   Autor: Frost Post Postano: 08.05.2011. 13:16

bazooka_joe je napisao/la: ›
Ovaj Srb kao da mora uvijek iznova dokazivati lojalnost... Very Happy Very Happy

Morao bi i ti da se tako prezivaš osijek031.com smile

#25:   Autor: silence Post Postano: 09.05.2011. 0:52

Mladjo je napisao/la: ›
i još jednom ponavljam: anonimnost je zajamčena osobama koje prijave poslodavce.


Tko to konkretno jamči ? Imenom i prezimenom, ministarstvo, sindikat ...inspektorat Tko?
Osijek031.com » Vijesti » Udruga Student 3p zapečaćena zbog Lepe Brene!? Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::