Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Diskus Hernija Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:

#16:   Autor: Keano16 Post Postano: 26.11.2010. 14:14

medicament je napisao/la: ›
Slavonci i šire, imate li ikakvih iskustava s operacijom discus hernije? Nedavno mi je dijagnosticirana DH između L4 i L5, za koju se ne zna kada je počela "djelovati". Prikupio sam nekoliko mišljenja od strane fizijatra, neurokirurga i ortopeda u Osijeku i Zagrebu. Savjetuju mi operaciju, pa me zanima ima li itko kakvih "pozitivnih" iskustava? Hvala


Evo ja sam sasvim slucajno naisao na tvoj post, pa cu ti probati pomoci s nekoliko cinjenica iz osobnog iskustva (igrom slucaja, radim s bas takvim pacijentima kao sto si ti).

1. Operacija nije zadnje rjesenje i ne treba biti zadnje rjesenje. Sve ovisi o stanju i dijagnozi. Prem istrazivanjima, diskus hernija koja komprimira zivac i utjece na svakodnevne aktivnosti se mora operirati unutar 4 mjesec (ako zelis dugorocni uspjeh odnosno zivot bez problema).

2. Zivac s vremenom odumire

3. Operacije kraljesnice vise nisu komplicirane, teske i opasne kao nekada. Razvijena je minimalno-invazivna kirurgija kraljesnice gdje uz "rupu" (znaci NE rez) od 0.5 cm tvoj problem bude saniran i jutro poslije ides kuci.

Ako trebas informacija, rado cu ti pomoci.

Moj prijatelj iz OS je operiran prije 10 dana minimalno-invazivnim tehnikama. Danas je bez bola nakon tako malo vremena.

#17:   Autor: marko123 Post Postano: 07.12.2010. 19:23

oni koji zele otkloniti problem samostalno i bez operacija mogu pogledati nasu web stranicu www.pokretom.org i odmah isprobati par vjezbi namjenjenih za bol u donjem dijelu leda ili problemima sa diskovima
www.pokretom.org/pdf/bol%20u%20ledima1.pdf

#18:  Discus hernija - trebam pomoć!! Autor: Mary17 Post Postano: 03.03.2011. 10:46

heeey...imam jedan malo veći problem,i u totalnom sam bedu jer neznam što da radim. Imam 17 god. i discus herniju!!...čitala sam po mnogim forumima,ali nisam ni jednom objavila svoju temu...molila bih vas ako mi možete dati bilo kakav savjet...

#19:   Autor: jedna1 Post Postano: 20.06.2011. 0:23

imam dobar link pa malo prouči *meni je puno pomoaogao da mi nešto objasni o vratnoj kralježnici
http://www.neurohirurgija.in.rs/diskus_hernija.htm#VRATNA%20KI%C4%8CMA
Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Diskus Hernija Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::