Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Otvorenje autoceste Osijek-Đakovo Idite na Prethodna  1, [2], 3  Sljedeća  :| |:

#16:   Autor: mali_ivica Post Postano: 16.04.2009. 16:51

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
dva odmorista do djakova i jos 2 od djakova ... da mi je samo znati ko ce se toliko odmarati Smile hehe
Pa onaj tko ide iz Budimpešte! Bože, nije autocesta rađena jedino i isključivo za Osiječane.

#17:   Autor: PreacheR Post Postano: 16.04.2009. 17:29

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Da mi je samo znati postoji li još koja autocesta na svijetu koja u ravničarskoj dionici na svega 32 km ima čak osam mostova, tri vijadukta, jedan podvožnjak, 17 nadvožnjaka, dva odmorišta i tri čvorišta, odnosno da zahvaljujući tome košta 2,2 milijarde kuna.

Idem odmah prekosutra u vožnju, da vidim svo to čudo mostova i nadvožnjaka. Možda je cijela dionica u zraku, jedan veliki nadvožnjak?

Vjeruj mi, i ja sam se to pitao. No netko je toliki broj vijadukata opravdao činjenicom da autocestu presijeca veliki broj lokalnih i inih cesta i kanala. U prijevodu, ovi su pravili vijadukte valjda i preko prtenih puteva da ne bi autoput slučajno zasmetao tamo nekom Jozi ili Mati kad bude pretjeravao ovce s jednog pašnjaka na drugi.
Mogla bi Turistička zajednica Osječko-baranjske županije u katalog turističke ponude uvrstiti i viseći autoput. Laughing

#18:   Autor: Ingo Post Postano: 16.04.2009. 21:16

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
dva odmorista do djakova i jos 2 od djakova ... da mi je samo znati ko ce se toliko odmarati Smile hehe
Pa onaj tko ide iz Budimpešte! Bože, nije autocesta rađena jedino i isključivo za Osiječane.


pa to je cca 60 km ? 4 odmorista ?

kome treba toliko odmora ? ... bilo bi dovoljno jedno ... ili max 2 ... pa i ako ides iz Moskve.

nije uopce bitno odakle putujes, nego je bitna koncentracija odmorista na tako kratkoj relaciji. Optimalno bi bilo svakih pola sata da imas neko odmoriste, a to je recimo na svakih 60, 70 km

#19:   Autor: PreacheR Post Postano: 16.04.2009. 21:38

U pravu si Ingo, mada tu i nema nekog pravila. Dugo godina od Zagreba do Karlovca (cca 55 km) nije bilo niti jednog odmorišta. Dok ih npr. od Zagreba do Sl. Broda (cca 190 km) ima desetak.

#20:   Autor: nisam za Post Postano: 16.04.2009. 23:06

Toliki broj odmorišta je dogovoren na višem, nivou. Uloge su podijeljene, ugostiteljstvo i nafta jednima, a drugi će posaditi maćuhice. I svi sretni i zadovoljnji.

#21:   Autor: amunike Post Postano: 17.04.2009. 9:08

W.M. Felt je napisao/la: ›
Da mi je samo znati postoji li još koja autocesta na svijetu koja u ravničarskoj dionici na svega 32 km ima čak osam mostova, tri vijadukta, jedan podvožnjak, 17 nadvožnjaka, dva odmorišta i tri čvorišta, odnosno da zahvaljujući tome košta 2,2 milijarde kuna.

Idem odmah prekosutra u vožnju, da vidim svo to čudo mostova i nadvožnjaka. Možda je cijela dionica u zraku, jedan veliki nadvožnjak?

Felt, blago tebi kada imas toliko vremena u zivotu! Više navrata sam i ja i neki drugi pametni ljudi na ovom forumu porucivali "get a life!!!"

#22:   Autor: pernabukano Post Postano: 17.04.2009. 9:12

...“Dobivamo autocestu samo dvije godine nakon Šestanovca” - dodao je Vrdoljak.

#23:   Autor: av8or Post Postano: 17.04.2009. 9:28

A sada jedan pravi predizborni trik, i uvesti VINJETE!!!!!!

Recimo 10dnevna od 200kunica i jedna polugodisnja od 700kunica!!!!!

#24:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 17.04.2009. 9:56

amunike je napisao/la: ›
Više navrata sam i ja i neki drugi pametni ljudi


Ako se želiš samoproglašavati pametnim, radi to bez citiranja postova drugih forumaša. Ili barem zamoli ostale članove mladeži Hdz-a da to čine umjesto tebe.

#25:   Autor: non plus ultra Post Postano: 17.04.2009. 9:57

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
dva odmorista do djakova i jos 2 od djakova ... da mi je samo znati ko ce se toliko odmarati Smile hehe
Pa onaj tko ide iz Budimpešte! Bože, nije autocesta rađena jedino i isključivo za Osiječane.


pa to je cca 60 km ? 4 odmorista ?

kome treba toliko odmora ? ... bilo bi dovoljno jedno ... ili max 2 ... pa i ako ides iz Moskve.

nije uopce bitno odakle putujes, nego je bitna koncentracija odmorista na tako kratkoj relaciji. Optimalno bi bilo svakih pola sata da imas neko odmoriste, a to je recimo na svakih 60, 70 km


Nemojte pričati o nekih stvarima o kojima nemate pojma...
Postoje zakoni, pravilnici i drugi podzakonski akti koji kažu da na autocestama udaljenost dvaju benzinskih crpki mora biti između 25 i 30 km...
A što se tiče vijadukata, prijelaza i mostova, iznenadili bi ste se koliko raznih kanala i riječica ima na tih 30ak kilometara trase...
Osim toga, sve ceste i cestice koje su postojale prije izgradnje autoceste, prema zakonu, moraju postojati i nakon izgranje...

#26:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 17.04.2009. 10:05

non plus ultra je napisao/la: ›
Postoje zakoni, pravilnici i drugi podzakonski akti koji kažu da na autocestama udaljenost dvaju benzinskih crpki mora biti između 25 i 30 km...


Meni prošle godine na putu s mora mjehur skoro eksplodirao, a sada shvaćam da je to samo zato što nisam vidio sve te silne benzinske i odmorišta...

#27:   Autor: Ingo Post Postano: 17.04.2009. 10:11

tamo vrijede drugi zakoni

#28:   Autor: PEGY Post Postano: 17.04.2009. 10:14

Smile

Zadnja promjena: PEGY; 24.01.2013. 14:20; ukupno mijenjano 1 put.

#29:   Autor: snaša Post Postano: 17.04.2009. 10:32

nooky je napisao/la (Pogledaj post): ›
lavic je napisao/la: ›
mene zanima, ako je otvaranje sutra... sta ce biti s nas oko 1000 koji smo poslali zamolbe za posao, a nitko nas niti na jedan krug razgovora nije zvao ???


si ti naivan ili se samo pravis?Smile bez clanske iskaznice adezea ni ne pomisljaj na tako sta...


Jučer na HZZ-u sam vidjela listu primljenih..s kratkim naputcima sastrane.. Sad

#30:   Autor: sale car Post Postano: 17.04.2009. 12:09

lavic je napisao/la: ›
mene zanima, ako je otvaranje sutra... sta ce biti s nas oko 1000 koji smo poslali zamolbe za posao, a nitko nas niti na jedan krug razgovora nije zvao ???


vidi osam i ja te oglase.... al sam odmah opdustao.... ljudi su na ta mjesta primljeni i prije nego što je izašao oglas za zapošljavanje na tim radnim mjestima... jbg nismo svi tatini sinčići... mi smo samo mali ljudi kojima tatice nisu na velikim dužnostima, pa tako i nemam takve poslove... te oglase su dali tek tolko zato što moraju...
Osijek031.com » Vijesti » Otvorenje autoceste Osijek-Đakovo Idite na Prethodna  1, [2], 3  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::