Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Gospodarstvo, Financije, Turizam » investicijski fondovi Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:

#1:  investicijski fondovi Autor: faktor-x Post Postano: 04.07.2007. 23:25

Da li imate uložen novac u neki investicijski fond, što mislite o njima, u kojem fondu imate lovu....
Ja sam danas uplatio u Aureus invest i nadam se kroz 3-4 godine zaradi nekoj kvalitetnijoj. To je inače fond sa najvećim rastom dobiti u zadnjoj godini.

#2:   Autor: 031OS Post Postano: 05.07.2007. 18:40

faktor-x je napisao/la: ›
Da li imate uložen novac u neki investicijski fond, što mislite o njima, u kojem fondu imate lovu....
Ja sam danas uplatio u Aureus invest i nadam se kroz 3-4 godine zaradi nekoj kvalitetnijoj. To je inače fond sa najvećim rastom dobiti u zadnjoj godini.


i ja sam razmisljao o tome ali nemam vremena se malo raspitati... jel moze netko mi malo objasniti... koliko love treba dati, kako, kolike su kamate....itd...itd...?

#3:   Autor: faktor-x Post Postano: 05.07.2007. 18:49

ti kupuješ tzv udjele.recimo da je jedan udjel u trenutku kupovine vrijedan 100 kn (ovisno od fonda do fonda).Ti uzmeš 10 udjela.Dakle uplatio si 1000kn.
E sad caka je u tome da se vrijednost udjela mjenja, tj. raste. I tako recimo za 6 mjeseci vrijednost udjela bude 150 kn.Dakle vrijednost tvojih 10 udjela je 1500kn.
svaki fond ima svoje ulazne i izlazne naknade.neki fiksno neki u postocima.sve ovisi od fonda do fonda.isplati se uložiti samo ako ne misliš dizati barem 2 godine jer onda ne uzimaju proviziju!

#4:   Autor: 8 Post Postano: 05.07.2007. 19:10

Ima različitih proizvoda, a ja sam dosad radio s PBZovim.
Izlazne naknade i prinosi ovise o riziku i strukturi portfelja.
Moj investicijski savjet je da ne sprašite sve u jedan fond, nego smanjite rizik diverzifikacijom ulagačkog portfelja.

Recimo, nećeš 2.000,00 Kn sprašiti u recimo PBZ Dollar fond, nego 700,00 u Global, 600,00 u Dolarski fond, a 700,00 u Equities.

Inače, moje tople preporuke sretnicima koji nisu u minusu, opterećeni kreditima i imaju čime štedjeti je da ulažu. A ima se u što, Zagrebačka burza ima tržišnu kapitalizaciju kao ostale s područja ex-sfrj zajedno.

#5:   Autor: 031OS Post Postano: 05.07.2007. 19:18

koji fond onda preporucate? recimo da mogu dati oko 2000kn

#6:   Autor: 8 Post Postano: 05.07.2007. 19:57

Ne znam, znam da PBZ Equities ima abnormalan rast ove godine, ako se misliš brzobogatiti... Ali tu je i najveći rizik.

#7:   Autor: faktor-x Post Postano: 05.07.2007. 19:58

Ja sam uplatio u aureus eqouity jer trenutno nema ulaznu naknadu.sve ti je to više manje slično.recimo FIMA je ok isto.

#8:   Autor: DonQuijote Post Postano: 05.07.2007. 20:54

http://hrportfolio.com/

#9:   Autor: sexyback Post Postano: 16.07.2007. 23:23

DonQuijote je napisao/la: ›
http://hrportfolio.com/
eto, buljila sam u ovo kó tele u šarena vrata - ništ ne kužim!

Koliki je rizik?

Evo, imam nešto ušteđene love i hoću je investirati u inv.fond.

Zanima me konkretno:
1) kolika će mi biti dobit za godinu dana?

2) kolika je opasnost da ostanem ne samo bez dobiti, nego i bez ušteđevine?

3) jel´ipak najsigurnije "u čarapu"? ne koti se al´ni ne ispari?

#10:   Autor: 8 Post Postano: 17.07.2007. 0:17

sexyback je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zanima me konkretno:
1) kolika će mi biti dobit za godinu dana?

2) kolika je opasnost da ostanem ne samo bez dobiti, nego i bez ušteđevine?

3) jel´ipak najsigurnije "u čarapu"? ne koti se al´ni ne ispari?


1.) Odaberi fond na glasu i možeš očekivati prinos 25% i više. Kažem, ne može se danas zaraditi puno u New Yorku, Tokyju, Londonu... Nego u Zagrebu, Banjaluci, Sarajevu...

2.) Kad kupiš udjele u fondovima, prihvaćaš određeni rizik. Ipak, praksa i praćenje trišta pokazuju neke pravilnosti, tako s velikom pouzdanošću možemo reći da nećeš ostvariti gubitak.

3.) To ti je gubitak sam po sebi.

#11:   Autor: ilija Post Postano: 17.07.2007. 5:57

Samo što prinosti neće dugo ostati na ovim razinama...

#12:   Autor: 8 Post Postano: 17.07.2007. 10:14

ilija je napisao/la (Pogledaj post): › Samo što prinosti neće dugo ostati na ovim razinama...


Ali će definitivno postati stabilniji. ;-)

#13:   Autor: Shadow Striker Post Postano: 17.07.2007. 12:28

Imam uplaćeno u BNP Paribas i zadovoljan sam uvjetima,jedino što je ulazna naknada malo visoka, ali pri većem ulogu se isplati.

#14:   Autor: Kostur Post Postano: 18.07.2007. 0:50

moj savjet ti je: ulozi sto prije jer ce dionicki fondovi kod nas funkcionirati jos 2 godine i onda ce prinosi biti MOZDA 10%. Rasporedi lovu u 2 fonda, npr Erste i PBZ fond i pokusaj sto vise ulagati i stedjeti. Izlazne naknade su 1-2% a toliko zaradis u 1 tjednu. U Ersteu lovu dobijes za 24 sata kada ti treba sto je odlocno ako ti hitno zatreba.

#15:   Autor: cane Post Postano: 18.07.2007. 1:44

Sve je to super. I moj lega je tako fino uložio u jedan navodno dobar fond. I prvih par mjeseci je bio na dobitku, međutim u kratkom roku je fond pao i sad je u popriličnom gubitku... Ja bih bolje tu lovu u neke dobre dionice uložio. Recimo na jesen će biti HT dionica kojima se prognozira zarada od 50%!
Osijek031.com » Gospodarstvo, Financije, Turizam » investicijski fondovi Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::