Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Na sam Božić u tramvajima pokidali sjedala i rukohvate Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:

#1:  Na sam Božić u tramvajima pokidali sjedala i rukohvate Autor: Simone Post Postano: 27.12.2006. 21:32

Iako je Gradsko prijevozno poduzeće i ove godine u Badnjoj noći odlučilo Osječane ugodno iznenaditi posebnim tramvajskim linijama za vožnju na polnoćku u katedrali, putnici su ovaj potez GPP-a 'nagradili' vandalskim kidanjem inventara.

Tako je u novim tramvajima, čija je obnova stajala gotvo 350 tisuća eura po vozilu, u božićnoj noći istrgnuto nekoliko tapaciranih sjedala i rukohvata, te jedan digitalni display u stražnjem dijelu vozila.

- Prvih nekoliko mjeseci nakon obnove vozila vladalo je svojevrsno zatišje, te smo i sami bili ugodno iznenađeni pažljivim odnosom putnika prema novim tramvajima. No, u posljednje vrijeme vandalsko divljane je ponovno uzelo maha, posebice u stražnjim dijelovima vozila, gdje vozači nemaju nadzora. Pokušali smo nešto regulirati i čestim policijskim ophodnjama, no ni oni ne mogu stalno biti u vozilima. Pokušavamo sanirati štete što bolje, poneke dijelove imamo, a poneke ponovno naručujemo - priča Željko Paloš iz GPP-a.

Početkom siječnja u Osijek stižu još dva renovirana vozila iz matične češke tvornice ČKD, a dokraja travnja bit će vraćena sva vozila, kada će se u voznom parku GPP-a nači čak 17 obnovljenih tramvaja.

U GPP-u najvljuju i promjenu voznog reda tramvaja od 15. sječnja, a zbog velikog pritiska putnika da se ipak ne ukine jedna od najstarijih gradskih linija Kolodvor - Trg Ante Starčevića, GPP još nije donio konačno odluku o opstanku te linije. Najavljen i povećan broj polazaka na linijama prema Bosutskom naselju.

- Najveća zamjerka stanovnika Bosutskog naselja je što na novoj relaciji imamo tek tri polaska u sat vremena, pa ćemo načiniti promjene upravo u tom dijelu voznog reda -najavljuje Paloš.

Autor: Nefreteta Zekić
Prenosimo s Jutarnji.hr

#2:   Autor: daniel-202 Post Postano: 28.12.2006. 12:50

ja neznam zašto se neko trudi ulagat u ovaj grad, poboljšavat ga i činit ljepšim kad mi to sami ne znamo čuvati. Evo ovo je sam primjer.....dobijemo nove tramvaje da se ne moramo više sramotit onim starim, a mi naravno ko ga jebe UNIŠTAVAJ.... Ja da sam na mjestu željka paloša, ne bi tu nanesenu štetu ni popravio ni ikada više i jednu kunu uložio u tramvaje ili autobuse

#3:   Autor: gaap Post Postano: 28.12.2006. 14:06

ja mislim da treba pustit kohortu da se s njima obračuna!

#4:   Autor: daniel-202 Post Postano: 28.12.2006. 14:13

gaap je napisao/la: ›
ja mislim da treba pustit kohortu da se s njima obračuna!


osijek031.com smile ti baš ne odustaješ tako lako sa kohortom......Very Happy



ma šteta je što ima nasilnika koji ne znaju da je ta udobnost u tramvaju napravljena za nas i njih, pa onda svoj bijes usmjeravaju na takve stvari

#5:   Autor: debeli Post Postano: 28.12.2006. 15:19

Kako bi jedan kahartaš reko ja nisam tražio stolice u trajvanu Laughing
Ja bih takima izvadio bubrege i dao onome kome trebaju za džaba.

#6:  Re: Na sam Božić u tramvajima pokidali sjedala i rukohvate Autor: sheila Post Postano: 28.12.2006. 16:39

hehe ma idioti...ko da nemaju pametnijeg posla...

#7:   Autor: gaap Post Postano: 28.12.2006. 16:51

daniel-202 je napisao/la: ›
gaap je napisao/la: ›
ja mislim da treba pustit kohortu da se s njima obračuna!


osijek031.com smile ti baš ne odustaješ tako lako sa kohortom......Very Happy


kohorta je ponos i dika ne samo našeg grada već i cijele regije, čestiti momci, brinu o pročeljima, daju krv, dijele paketiće klincima, podržavaju generale, lijepo pjevaju narodne slavonske, putuju i druže se sa vršnjacima iz drugih gradova RH, putuju i van Hrvatske pokazat kao smo mi Slavonci fin narod, izvrsno barataju tajnom nindža tehnikom lomljenja ruke u laktu i s 99 postotnom preciznošću pogađaju neprijateljskog golmana bakljom u lice (za što, razumije se, postoje super-tajni nindža kampovi u kojima se obučavaju od malih nogu).

#8:   Autor: anakonda Post Postano: 28.12.2006. 16:54

...zaboravijo si stolce u trajvanima...

#9:  Re: Na sam Božić u tramvajima pokidali sjedala i rukohvate Autor: Sale car Post Postano: 28.12.2006. 18:45

Danas sam slusao o tome na slavonskom raiju, i jedan je lik nazvao i rekao da bi trebali napraviti neki park za huligane, po uzoru na spanjolsku, gdje ce im staviti stare aute i sta ja znam, pa da odu tamo razbijati i unistavati... po mojem misljenju ovo je napravila hrpetina mentalno zaostalih ljudi, posto nitko ko ima imalo pameti u glavi ne bi unistavao nesto sto je dika njegovog grada... za jaslice da i ne govorim...

dosli su mi od sogora roditelji iz njemacke, prvi su puta bili u Osijeku i bio sam ponosan svojim gradom i svime sto sam im mogao pokazati... ali naravno da su oni primjetili sve stvari koje nisu na mjestu... evo jednog zanimljivog primjera: kada hodate pjesackim mostom, vjerovatno ne primjecujete isaranu konstrukciju mosta i isarani rukohvat, ali kada su oni to spomenuli, ostao sam zabezeknut.... to je nama postala normala... to je jako zalosno... a to je tek jedna od manjih stvari, da ne spominjem sada iscupane kante za smece skupa s betonom, porazbijanu rasvjetu, pokidane klupe itd. itd.

#10:  Re: Na sam Božić u tramvajima pokidali sjedala i rukohvate Autor: Zoks Post Postano: 28.12.2006. 22:51

ljudi čuvajte naš grad jer ovakvo ponašanje je za nas sramota!

#11:   Autor: ruana Post Postano: 28.12.2006. 23:17

pa kad cete shvatiti da stolice nisu samo za sjediti

#12:   Autor: debeli Post Postano: 29.12.2006. 12:56

Heh, baš sad nešto razmišljam o tim parkovima za huligane, pa to već odavno postoji. Naime u Glini i Lepoglavi postoje parkovi i radionice za huligane, u kojima se oni mogu izražavati. Nakon toga mogu boraviti u dnevnom boravku ili svojoj ćeliji :osijek031.com smile:

#13:   Autor: gaap Post Postano: 29.12.2006. 16:04

također, nauče svoju agresivnost pretočiti u radijatorska rebra, registracijske pločice, krasne drvne stolice i male kipiće zatvorenika s kuglom oko noge

#14:   Autor: sheila Post Postano: 29.12.2006. 16:22

heheheh

#15:   Autor: ruana Post Postano: 29.12.2006. 19:16

ma nisu huligani krivi,to su ljudi zeljni majcinske ljubavi,pa da bi privukli pozornost moraju kidati stolice,jadni...
Osijek031.com » Vijesti » Na sam Božić u tramvajima pokidali sjedala i rukohvate Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::