Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Nepotizam naš svagdašnji

#1:  Nepotizam naš svagdašnji Autor: mariox Post Postano: 28.02.2013. 9:32

Po definiciji sa wikipedije nepotizam je termin kojim se označava popunjavanje radnih mjesta članovima vlastite obitelji ili davanje prednosti pri zapošljavanju poznanicima. Kriterij stručne ili osobne sposobnosti za određenu funkciju pri tome ne igra odlučujuću ulogu.
Vjerujem da ste se svi kao i ja susreli sa brojnim slučajevima ovog neprihvatljivog ponašanja. No u Hrvatskoj se to prešutno smatra normalnim pa čak i poželjnim ponašanjem. Osobno misli da u korupciju, nepotizam razara tkivo društvo jer na određena mjesta dolaze nesposobni ljudi koji ničemu ne pridonose društvu.
Nakon poznatog osječkog slučaja Vrbošić imamo i svježi primjer iz Splita ( gle slučajnosti).
http://www.index.hr/vijesti/clanak/kerum-odobrio-10-novih-radnih-mjesta-u-vodovodu-jedno-se-naslo-i-za-kcer-nevenke-becic/664837.aspx
Bez natječja ? Bez kriterija ? Zato nam društvo i propada !

#2:   Autor: audiworld Post Postano: 28.02.2013. 10:37

Vodovod svugdje dobro stoji;))))

#3:   Autor: mariox Post Postano: 28.02.2013. 13:20

Glavno da lova curi Smile

#4:   Autor: audiworld Post Postano: 28.02.2013. 13:58

Curi doslovno... Čuje da se odustalo od zastava???? Buahahha

#5:  Re: Nepotizam naš svagdašnji Autor: 1step2far Post Postano: 01.03.2013. 12:45

Kao osoba i sa sss i sa vss hotelijersko turističkog smjera ne mogu pronaći posao u jedinom hotelu u gradu jer posao dobivaju samo i isključivo djeca djelatnika. Ili, možda bi dobila posao s iskaznicom hdz-a. Jedan od mnogih primjera s kojima sam se susrela.

#6:   Autor: milo_moje Post Postano: 01.03.2013. 19:22

1step2far je napisao/la: ›
Kao osoba i sa sss i sa vss hotelijersko turističkog smjera ne mogu pronaći posao u jedinom hotelu u gradu jer posao dobivaju samo i isključivo djeca djelatnika. Ili, možda bi dobila posao s iskaznicom hdz-a. Jedan od mnogih primjera s kojima sam se susrela.


imamo sličnu sudbinu.od iskaznica imam samo zdravstvenu i osobnu

#7:   Autor: mariox Post Postano: 14.03.2013. 11:01

Evo malo stranačkog nepotizma. U pitanju je parazitska stranka HNS pa me ni ne čudi.
http://www.jutarnji.hr/-ministarstvo-trazi-ljude--javite-nam-koji-clanovi-hns-a-zele-tamo-raditi--/1090700/
Čovjek sa lažnim mudima određuje tko će biti primljen haha

#8:   Autor: esseker81 Post Postano: 14.03.2013. 11:56

hvala bogu i novom papi....ovdje sve posteni hrvati

#9:   Autor: rockeros Post Postano: 14.03.2013. 13:08

1step2far je napisao/la: ›
Kao osoba i sa sss i sa vss hotelijersko turističkog smjera ne mogu pronaći posao u jedinom hotelu u gradu jer posao dobivaju samo i isključivo djeca djelatnika. Ili, možda bi dobila posao s iskaznicom hdz-a. Jedan od mnogih primjera s kojima sam se susrela.


a u Osijeku hotela kao u Dubrovniku hahha

#10:   Autor: 1step2far Post Postano: 15.03.2013. 13:30

rockeros je napisao/la (Pogledaj post): ›
1step2far je napisao/la: ›
Kao osoba i sa sss i sa vss hotelijersko turističkog smjera ne mogu pronaći posao u jedinom hotelu u gradu jer posao dobivaju samo i isključivo djeca djelatnika. Ili, možda bi dobila posao s iskaznicom hdz-a. Jedan od mnogih primjera s kojima sam se susrela.


a u Osijeku hotela kao u Dubrovniku hahha


Wink

Ja želim da Osijek ima hotela kao Dubrovnik, i da svi uspješno posluju, ali ja sam jedno 139 km zapadnije od Osijeka. Pa, mi doslovno imamo jedan hotel, ostalo su pansioni i slično. Nepotizam je gadna stvar, ali se divim onima koji tako uspiju. Teže se održati. Tko ne zna raditi, ne zaslužuje ostati na radnom mjestu.

#11:   Autor: audiworld Post Postano: 15.03.2013. 14:05

1:43 i opet rugala se sova sjenici da ima velike oči. Za svoje!





#12:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 15.03.2013. 14:45

1step2far je napisao/la: ›
Kao osoba i sa sss i sa vss hotelijersko turističkog smjera ne mogu pronaći posao u jedinom hotelu u gradu jer posao dobivaju samo i isključivo djeca djelatnika. Ili, možda bi dobila posao s iskaznicom hdz-a. Jedan od mnogih primjera s kojima sam se susrela.

Ako je vlasnik hotela privatnik - on može zaposliti koga hoće jer će sam trpiti posljedice ako primi lošeg radnika. U tom slućaju je u pravu donijeti odluku da prima u radni odnos djecu svojih uposlenika jer će i oni bolje raditi ako znaju da će im djeca imati posao jednog dana tj. više će se truditi da hotel napreduje.

#13:   Autor: milo_moje Post Postano: 16.03.2013. 15:13

http://danas.net.hr/hrvatska/procurio-jos-jedan-neugodan-mail-za-hns-ovce

http://danas.net.hr/hrvatska/sto-mislite-je-li-ovo-bila-stela-za-posao

pa navalite, valjda ima i hns-ovaca na ovom forumu

#14:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 16.03.2013. 20:28

milo_moje je napisao/la: ›
http://danas.net.hr/hrvatska/sto-mislite-je-li-ovo-bila-stela-za-posao


Ma odakle Question Ni slućajno osijek031.com smile Kakva štela za posao Rolling Eyes
Neki forumaši ovdje su utvrdili da samo hdssb zapošljava po stranačkoj liniji

kod svih ostalih to je greška niže službenice Razz Wink

#15:   Autor: mali_ivica Post Postano: 16.03.2013. 21:49

zaljubljena u Osijek je napisao/la: › kod svih ostalih to je greška niže službenice Razz Wink
Potpisujem.
Jedna od jačih izjava je bila i ona Milanovićeva da ne treba stručnjaka kao ministra, nego političara. Vjerujem da je tako i na niže rangiranim pozicijama.
Ona neka ljestvica koju su spominjali je klizna jer se diže i spušta po potrebi. Al tako je to kad imaš na vlasti 700 stranaka u koaliciji u kojoj se svi "slažu u svemu" i sve to uvijek "idealno funkcionira" Very Happy
Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Nepotizam naš svagdašnji


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::