Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Osječanima mlijeko uskoro i iz mljekomata Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:

#1:  Osječanima mlijeko uskoro i iz mljekomata Autor: Redakcija 031 Post Postano: 29.03.2012. 12:19

Ivica Kruljac, tridesetosmogodišnji poljoprivrednik iz Vladislavaca, postavio je jučer u trgovačkom centru Kaufland prvi mljekomat na području Osijeka, ali i Slavonije i Baranje. Riječ je o aparatu za prodaju mlijeka, izravno s farme, svježe pomuzenog, ohlađenog u laktofrizu (spremniku uz izmuzište na farmi) na 4 Celzijeva stupnja.

- Mlijeko je neobrano i vrlo kvalitetno, s minimalno 3,8 posto mliječnih masti i 3,20 posto proteina te će od njega, oni koji to znaju raditi, u svojem domaćinstvu moći proizvesti sir, vrhnje i kiselo mlijeko. Litra mlijeka stajat će pet kuna - kazao je Kruljac.

Mljekomat sadrži spremnik u koji stane 200 litara mlijeka, a bit će u funkciji od nedjelje, 1. travnja i, kako doznaje novinar Glasa Slavonije, moći će primati kovanice i papirnati novac, a kupcima će moći vraćati i kusur.

Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo Kruljac iz Vladislavaca obrađuje oko 100 hektara poljoprivrednog zemljišta. Također drži 35 muznih krava te ima isto toliko podmlatka, a dnevno proizvodi oko 600 litara mlijeka, koje prodaje jednoj od najvećih mljekara u Hrvatskoj. Na postavljanje mljekomata Kruljčevi su se odlučili najviše zbog nestabilnosti tržišta mlijeka i pada cijena.

- Već duže vrijeme razmišljamo o postavljanju svog mljekomata. Trenutno ih je prema našim informacijama u Republici Hrvatskoj samo pet ili šest postavljeno i svi koji su ih postavili imaju pozitivna iskustva. Pad cijene mlijeka i nedavna događanja pomogli su nam u odluci da se napokon i odvažimo na taj korak - kaže Kruljac.

Aparat se može isplatiti za godinu dana

Mljekomat je Kruljac za prvu ruku, dok ne vidi kako će posao ići, unajmio od njegova dobavljača - Salona namještaja Jela iz Đakovačke Satnice. Ako posao s izravnom prodajom mlijeka s farme krene, Kruljac kaže kako planira mljekomat kupiti, a možda uzeti i još koji te ih postaviti na druge lokacije u Osijeku. Mljekomat je, kako doznaje novinar Glasa Slavonije, nabavljen iz Češke i s PDV-om stoji oko 14.000 eura, što bi se trebalo, kako smatra Kruljac, isplatiti za oko godinu dana.

Tekst: Zdenka Rupčić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Foto-arhiv 031


Kako izgleda mljekomat? Pogledajte u kratkom video isječku...


#2:   Autor: partwish Post Postano: 29.03.2012. 12:46

Sviđa mi se ovo.

#3:   Autor: muvifrik Post Postano: 29.03.2012. 12:46

Kako je kravu ugurao u automat?

#4:   Autor: DonQuijote Post Postano: 29.03.2012. 13:28

ovo sam vidio u ljubljani, a čuo sam da je neko vrijeme bilo i u zagrebu. sviđa mi se!

#5:   Autor: Jack Fate Post Postano: 29.03.2012. 13:49

muvifrik je napisao/la: ›
Kako je kravu ugurao u automat?


Lako za kravu, nego meni nije jasno tko placa malog gnoma u automatu za povrat boca.

#6:   Autor: PsychoSoldier Post Postano: 29.03.2012. 14:05

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › ovo sam vidio u ljubljani, a čuo sam da je neko vrijeme bilo i u zagrebu. sviđa mi se!


aj fala k**** da se netko sjetio...

ja sam isto ovo vidio u Sloveniji taman u doba kad us ovi nasi mlijekari strajkali zbog otkupa i zapitao se a zasto se ne okupe, malo uloze i postave mlijekomate po drzavi, nevezano uz Dukat, Sirelu...

#7:   Autor: DonQuijote Post Postano: 29.03.2012. 14:33

PsychoSoldier je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › ovo sam vidio u ljubljani, a čuo sam da je neko vrijeme bilo i u zagrebu. sviđa mi se!


aj fala k**** da se netko sjetio...

ja sam isto ovo vidio u Sloveniji taman u doba kad us ovi nasi mlijekari strajkali zbog otkupa i zapitao se a zasto se ne okupe, malo uloze i postave mlijekomate po drzavi, nevezano uz Dukat, Sirelu...

zato što je puno lakše dobiti novac od države.

#8:   Autor: lelica Post Postano: 29.03.2012. 15:39

konačno i u žitnici nešto pametno!!!!!
Samo me brine kako će sada veliki' rodavati svoju bjelu vodicu Wink Smile
U Zg. su bile velikeeeeeeee gužvare, možda mi budemo bolje sreće????

#9:   Autor: Sharon Post Postano: 29.03.2012. 15:58

Smiješne li kovanice: "mljekomat"... Kao da je netko umlatio mlijeko, križao ga s matematikom ili bezbroj drugih asocijacija... He, he - ludo!
No, dobra ideja - ajde, nek uspije!

#10:   Autor: burex Post Postano: 29.03.2012. 16:02

Pametan potez, ali i hrabar. Trebat će se potruditi oko toga.
Samo nevidim u tekstu da li je to mlijeko pasterizirano, ili će ga ljudi morati prokuhavati doma?

#11:   Autor: DonQuijote Post Postano: 29.03.2012. 16:03

burex je napisao/la: ›
Pametan potez, ali i hrabar. Trebat će se potruditi oko toga.
Samo nevidim u tekstu da li je to mlijeko pasterizirano, ili će ga ljudi morati prokuhavati doma?

to je svježe mlijeko, treba ga prokuhati.

#12:   Autor: PEGY Post Postano: 29.03.2012. 16:08

burex je napisao/la: ›
Pametan potez, ali i hrabar. Trebat će se potruditi oko toga.
Samo nevidim u tekstu da li je to mlijeko pasterizirano, ili će ga ljudi morati prokuhavati doma?


sve ti lijepo piše u tekstu, mlijeko je svježe, neprerađeno i neobrađeno, samo ohlađeno!

#13:   Autor: N.N. Post Postano: 29.03.2012. 16:24

nekako mi je puno 5 kuna, ali svakako zdravije od ovih kupovnih. oni koji su se s tim sreli mogu li reci na kojem principu radi? to je u plasticnim bocama ili donosis svoju?

#14:   Autor: burex Post Postano: 29.03.2012. 16:49

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
burex je napisao/la: ›
Pametan potez, ali i hrabar. Trebat će se potruditi oko toga.
Samo nevidim u tekstu da li je to mlijeko pasterizirano, ili će ga ljudi morati prokuhavati doma?


sve ti lijepo piše u tekstu, mlijeko je svježe, neprerađeno i neobrađeno, samo ohlađeno!


moja greška, nekako sam to previdio Very Happy

#15:   Autor: simo031 Post Postano: 29.03.2012. 18:06

N.N. je napisao/la: ›
nekako mi je puno 5 kuna, ali svakako zdravije od ovih kupovnih. oni koji su se s tim sreli mogu li reci na kojem principu radi? to je u plasticnim bocama ili donosis svoju?

 5 kn. puno za pravo neobrađeno, iskonsko mlijeko? Siguran sam da na ovom forumu ima barem 50% onih koji takvo mlijeko nikada nisu kušali. Molim te kupi litru takvog mlijeka, prokuhaj ga, ohladi i probaj. Potom sudi o cijeni. Takvo mlijeko ne da se usporediti sa bijelom vodicom iz tetrapaka.
Osijek031.com » Vijesti » Osječanima mlijeko uskoro i iz mljekomata Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::