Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Grad Osijek dobio urbani suvenir - USB Žigicu! Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:

#1:  Grad Osijek dobio urbani suvenir - USB Žigicu! Autor: Redakcija 031 Post Postano: 08.11.2011. 20:10

Večeras je u Muzeju Slavonije Osijek predstavljen osječki urbani suvenir Osječka žigica i multimedijalna mreža Match. Ideja je prethodila stalnim nastojanjem da se pronađu prepoznatljivi simboli grada primjenjivi u praktičnom predstavljanju prirodnih i povijesnih zanimljivosti kroz tehnologiju.

Žigica, prometejski simbol vatre koji je ujedno i nositelj znanja i informacija neverbalan je način predstavljanja kulturne baštine koju je obitelj Reisner sagradila u Osijeku kroz USB flash drive, jedan od najpopularnijih medija za prijenos podataka. Tim putem, ideja o prijenosu informacija turistima otišla je dalje prema razvoju bežične mreže – hot spotova, koji bi prije svega nudili turističke informacije putem portala Essekeri, tvrtke Ypsilon ili budućeg turističkog portala EFOS – a.

Zahvaljujući obitelji Reisner koja je u mnogočemu doprinijela razvoju osječke industrije i kulturnog života došli smo na ideju da upravo kroz suvenir žigice, koja neizmjerno podsjeća na USB stick, promoviramo grad Osijek. Vjerujem da je simpatična i višeznačnost riječi MATCH koja posjetitelje poziva da se uklope u Osijek. U tom smislu, vodili smo razgovore i dogovorili buduću suradnju s tvrtkom Ypsilon kao mogućim providerom mreže i davateljem jednog hot spota na Europskoj aveniji, čime bi se zatvorila najfrekventnija turistička ruta od Vodenih vrata (mogućnost u galeriji Waldinger), preko trga Svetog Trojstva (MSO i TIC TZ grada Osijeka) do trga Ante Starčevića koji bi se mogao pokriti iz TZ grada Osijeka.“ – rekao je Darko Mrkonjić, tajnik udruge Turističkih vodiča.





Tekst i foto: Hrvoje Jurić

#2:   Autor: Ingo Post Postano: 08.11.2011. 20:36

to nije osijecki urbani suvenir, nego nekrolog unistenoj tvornici zigica Drava.

Iako tuzno ... pozdravljam originalnu ideju. Svidja mi se, ma koliko bila zalosna Sad

#3:   Autor: slk Post Postano: 08.11.2011. 20:43

još jedna osječka tragikomedija, mislim daleko od toga da je ideja za usb u obliku žigice odlična, ali ne možeš a da ne osjetiš neku gorčinu, ovaj usb je kao trljanje soli na ranu ili kao spomenik propaloj/opljačkanoj industriji našeg grada

#4:   Autor: muvifrik Post Postano: 08.11.2011. 21:19

ova žigica vuče na penis...katastrofa.

#5:   Autor: francika Post Postano: 08.11.2011. 21:26

Ja bi rađe da imamo privjesak crvenog fiće kao simbol grada.

#6:   Autor: The Forger Post Postano: 08.11.2011. 22:42

dežurni depresivci i pljuvači svega roknite se više.

Zadnja promjena: The Forger; 08.11.2011. 22:49; ukupno mijenjano 1 put.

#7:   Autor: The Forger Post Postano: 08.11.2011. 22:49

muvifrik je napisao/la: ›
ova žigica vuče na penis...katastrofa.


jesi čuo za Rorschachovu mrlju? Very Happy

#8:   Autor: roger Post Postano: 08.11.2011. 23:49

The Forger je napisao/la: ›
muvifrik je napisao/la: ›
ova žigica vuče na penis...katastrofa.


jesi čuo za Rorschachovu mrlju? Very Happy


ahahahahahahaaha

#9:   Autor: HokusPokus Post Postano: 09.11.2011. 1:51

The Forger je napisao/la: ›
dežurni depresivci i pljuvači svega roknite se više.

Potpisujem i odmah da spomenem jednog prisutnog, francika (lonac) samo još fali provokator (poklopac) da budu kompletni. Svaku vijest su popljuvali a nikada ništa pročitao korisno od njih. Ako je njima zabavno pljuvati po svemu eto ja ću im se pridružiti u pljuvanju ali njih samih!

#10:   Autor: oftopik Post Postano: 09.11.2011. 8:50

ovo ko da je netko u paintu crto, izgleda skroz ružno, dizajn za minus 1 (moje subjektivno mišljenje)!

#11:   Autor: muvifrik Post Postano: 09.11.2011. 9:05

oftopik je napisao/la: ›
ovo ko da je netko u paintu crto, izgleda skroz ružno, dizajn za minus 1 (moje subjektivno mišljenje)!


e to.

#12:   Autor: muvifrik Post Postano: 09.11.2011. 9:06

The Forger je napisao/la: ›
muvifrik je napisao/la: ›
ova žigica vuče na penis...katastrofa.


jesi čuo za Rorschachovu mrlju? Very Happy


jesam, al svejedno od žigice ni ž. Smile

#13:   Autor: zdenko_ratfala Post Postano: 09.11.2011. 9:12

Reisner sagradio i Osijek proslavio, Bede sve UNIŠTIO..........blago nama

#14:   Autor: oggy031 Post Postano: 09.11.2011. 10:53

HokusPokus je napisao/la: ›
The Forger je napisao/la: ›
dežurni depresivci i pljuvači svega roknite se više.

Potpisujem i odmah da spomenem jednog prisutnog, francika (lonac) samo još fali provokator (poklopac) da budu kompletni. Svaku vijest su popljuvali a nikada ništa pročitao korisno od njih. Ako je njima zabavno pljuvati po svemu eto ja ću im se pridružiti u pljuvanju ali njih samih!


slažem se s ovim za dežurne pljuvače na forumu, i ja sam ne nekoj od tema baš to komentirao, ali stvarno, ovaj puta moram i ja popljuvati ideju... prvo kada sam pročitao naslov i vidjeo sliku mi je na pamet pala propala tvrtka žigica "Drava"... osim te tvornice, druge veze ne vidim između grada osijeka i žigice... stvarno tragikomedija... -.-'

#15:   Autor: francika Post Postano: 09.11.2011. 11:17

zdenko_ratfala je napisao/la (Pogledaj post): › Reisner sagradio i Osijek proslavio, Bede sve UNIŠTIO..........blago nama

Jednog dana ćemo Bedeu podići spomenik. Pa nitko nije ništa bolje od njega ni napravio u gradu.
Osijek031.com » Vijesti » Grad Osijek dobio urbani suvenir - USB Žigicu! Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::